Humidory a příslušenství

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Copatej » 25 bře. 2016, 16:03

Určitě ano, ale je to škoda :wink:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod lako » 25 bře. 2016, 16:08

Dik moc :-) dam do tech puvodnich ty granule pokud pujdou rozdelat.
Uživatelský avatar
lako
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1998
Věk: 35
Registrován: 23 bře. 2013, 09:16
Bydliště: Vysehnevice

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod klasik51 » 25 bře. 2016, 19:48

Já dolévám destilkou + Xikar a mám v humidoru 250 - 300 doutníků.
Já tak a Míra zase onak. :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod dadoman9 » 18 dub. 2016, 09:39

Presiel som takmer vsetky prispevky v tejto teme, ale musim sa priznat, ze mam v tom trochu zmatok a asi aj tu plati, ze co clovek, to iny nazor.

Chystam sa kupit si svoj prvy humidor na priblizne 50 cigar. Chcel by som vas poprosit o vysvetlenie urcitych veci.

Videl som tu rozne moznosti - destilovana voda, Xikar, nejaky krystaliky. Viete mi odporucit, co je lepsie pre taky mensi humidor? Ako casto sa o to treba starat? Mozem pouzit destilovanu vodu z pumpy/obchodu, t.j. tu do auta?

Dakujem.
dadoman9
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 15 dub. 2016, 14:41

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod pitrson » 18 dub. 2016, 10:30

V humi obvyke nejakej zvlhcovac uz je. Doporucuju si pro zacatek koupit nejakej antibakterialni roztok a pouzivat ten. Po vypotrebovani pak staci dolejvat destilku. Btw. estilka je destilka, je jedno, kde ji vemes..
Alternativa 1 - vyrob si vlastni roztok: kup si propylenglykol (treba v lekarne) a namichej s destilkou cca 1:10 (1:20)
Alternativa 2 - je- li v dodanem zvlhcovaci pena, muzes ji vyhodit a nahradit krystaly a zavlhcit roztokem (bacha, hodne to nabude), nebo uz hotovou hmotou (uz nacucany krystaly)
Jestli se do mesice stav v humi neustali na dostatecne vlhkosti, dokup dalsi zvlhcovac.
Po rozjeti humi (3-4 doplneni) staci nejakej cas dolejvat jen destilku, pgl se moc neodparuje.
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod dadoman9 » 18 dub. 2016, 10:51

Diky moc.

Uvazujem nad niecim takymto: http://www.doutniky-obchod.cz/humidor-woody-p-1219.html

Podobne typy som videl na viacerych weboch. Suma vzdy okolo 50 eur. Da sa za taku cenu kupit dobry humidor na cca 50 cigar?
dadoman9
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 15 dub. 2016, 14:41

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod pitrson » 18 dub. 2016, 13:25

Hmm, dobry ale maly. Na tvym miste bych se poohlidnul po necem vetsim. Btw. ten zvlhcovac imo. stihat nebude, rovnou prikup druhej :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod tadek » 18 dub. 2016, 13:29

dedoman9: Asi bych u takového typu humidoru dal přednost mít možnost jej před zakoupením vidět. Moje zkušenost je taková, že stejně je nakonec zapotřebí dokoupit vlhkoměr a pravdou je, že "krystaly" jsou trochu příjemnější řešení, než-li "houba". Ty "levnější" humidory často hůře těsní. Je to kus od kusu, takže bych vyrazil raději přímo do obchodu.
Co se týče používání tekutin. Antibakteriální je určitě dobrá cesta a destilovaná voda také. Jejich kombinace asi ideální. Moje zkušenost je taková, že s destilovanou vodou se lépe udržuje vlhkost kolem 70% a je samozřejmě levnější.
No a teď už jen otevřít tu klasickou diskuzi, zda humidor zvlhčit zevnitř hadříkem či nikoli a minimálně týden se tady nebudeme nudit :-)
PS - nebo zkuste etrafiku - mají tam podobné humidory - ne-li ty samé - a poproste pana Hubače ať Vám před odesláním humidor zkontroluje, zda dobře těsní víko. Určitě to rád udělá.
Uživatelský avatar
tadek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 233
Věk: 53
Registrován: 05 bře. 2016, 00:53
Bydliště: Praha

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod dadoman9 » 18 dub. 2016, 13:48

Etrafika posiela aj na SVK?

Ináč v tomto vlákne (http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?f=20&t=2790&p=404046#p404046) som zverejnil cestovný humidor, o ktorom som písal vyššie. Aký by ste mi tam poradili vlhkomer? V Dome cigár mi povedali, že tam stačí dať destilovanú vodu bez ničoho...
dadoman9
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 15 dub. 2016, 14:41

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod george_14 » 18 dub. 2016, 18:38

Potřeboval bych poradit opravdu přesný vlhkoměr? Nemáte někdo nějaký tip? :wink:
george_14
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 64
Věk: 42
Registrován: 27 led. 2015, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod alibababa » 18 dub. 2016, 20:29

Kup digitalni a mas klid. Na etrafice ho maji kolem 500kc, je malej. Nebo kruhovej Xikar...
alibababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 09 úno. 2016, 16:15

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod tadek » 18 dub. 2016, 20:43

dadoman9: Abych pravdu řekl, tak si nejsem jist, zda do cestovního humidoru je potřeba vlhkoměr. Osobně mám jeden digitální vlhkoměr a ten různě přesouvám po všech humidorech. Netřeba mi pro každý humidor zvlášť.
Uživatelský avatar
tadek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 233
Věk: 53
Registrován: 05 bře. 2016, 00:53
Bydliště: Praha

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod dadoman9 » 18 dub. 2016, 21:00

Diky a diky alibaba tiež.

Čiže ako často mam v humidoroch kontrolovať vlhkosť, t.j. davat do nich vlhkomer?
dadoman9
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 15 dub. 2016, 14:41

Humidory a příslušenství

Příspěvekod alibababa » 18 dub. 2016, 21:10

Ja mam humidor Marconi asi na 60-70 doutniku. Ne ze bych to uplne kontroloval, parkrat do tydne ale nakouknu, jestli se jim neco nestalo [emoji3]
Naposledy upravil alibababa dne 18 dub. 2016, 21:47, celkově upraveno 1
alibababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 09 úno. 2016, 16:15

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod dadoman9 » 18 dub. 2016, 22:38

Panove, začínam trochu panikáriť. Dnes som si kupil set Don Diego s cestovným humidorom. Uz som si o tom písal s tadekom, ale nechcem ho zaťažovať otázkami dookola. Preto sa chcem obratit na vas všetkých, aby sa mi nezničili cigary, do ktorých som investoval.

Aby mi to bolo jasne, mam pri príprave cestovného humidoru postupovať rovnako ako pri nastavení klasického? To známena, ze zvlhcovac (na obrázku) ponoriť do destilovanej vody alebo Xikaru, kúpiť vlhkomer, dat do vnútra špongiu a čakať na hranicu 67%? Alebo sa pri cestovných humidoroch postupuje inak?

Skúste mi pomoct, aby som vedel, ci mam zajtra zháňať vlhkomer rýchlo, aby som neprišiel o cigary. Neviem, kolko dni môžu byt len tak v nenastavenom humidoru... Ináč klasicky Humidor si chystám čoskoro kúpiť.

Obrázek
dadoman9
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 15 dub. 2016, 14:41

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


cron