Humidory a příslušenství

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod awiQQ » 16 pro. 2016, 15:50

Co to je za humidor a jak casto ho otviras?
Imho 3 stupne se ti na ty vlhkosti docela podepisou.
Uživatelský avatar
awiQQ
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 53
Registrován: 03 úno. 2016, 11:54
Bydliště: Brno

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod pitrson » 17 pro. 2016, 14:44

No, teplota ma zasadni vliv na relativni vlhkost. V pripade stejneho mnozstvi vodni pary ve vzduchu relativni vlhkost i s drobnym poklesem teploty bude razantne rust. Hustota nasycenych vodnich par ve vzduchu je pri 20°C temer dvojnasobna nez pri 10°C.
Podle Molierova diag. je pri teplote 20°C a rel. vlhkosti 60% ve vzduchu cca. 9g par na kg. Pri poklesu o 2°C. by rel. vlhkost vzrostla na 70%, coz je dost rozdil.
Pokles teploty ale zase razantne snizi schopnost odparovani vody ze zvlhkovace, tzn. ve vysledku zalezi na tom, ktery jev prevazi. Vypocet neni uplne tivialni, tzn. nejlepsi metodou je pokus/omyl - vyladit kapacitu zvlhkovacu pro danou teplotu a pri dlouhodobejsi zmene teploty (typicky prechod leto/zima) to poladit do jineho rezimu. Rozdil totiz muze byt, jak je patrne, vyrazny i pri drobnych zmenach teploty.
Timto celkem obsahlym pojednanim jsem chtel sdelit, ze drzeni konstantni teploty je dulezite.. :)
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod lako » 17 pro. 2016, 17:03

Mam ten stejny problem.Ja se zacne topit oba humidory maji o pet mene.Pridam jeste do kazdeho mensi zvlhcovac a je zas vse ok.Teplota v misnosti je 23° a v humidoru 21°.Po pridani zvlhcovace teplota klesne
Uživatelský avatar
lako
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1998
Věk: 35
Registrován: 23 bře. 2013, 09:16
Bydliště: Vysehnevice

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod dadoman9 » 24 pro. 2016, 19:06

Dostal som na Vianoce takýto popolník. Este som sa s takým nestretol. A vy?

http://i67.tinypic.com/2r430j9.jpg

http://i64.tinypic.com/29ap893.jpg

http://i66.tinypic.com/2mq5h11.jpg

http://i67.tinypic.com/2u5rmfd.jpg

Edit: no mne to čoraz viac začína pripomínať Humidor na tabak

Edit2: takze je to tak. Toto som dostal ako darček. Osoba, ktorá to kupovala, sa nevyzna do cigár a príslušenstva. Lenže v obchode jej predavačka ponúkla sama od seba, ze toto je luxusný popolník. Chápete to, ze predavačka toto spraví? Ideme to vrátiť pekne...

http://www.worthpoint.com/worthopedia/r ... co-humidor
dadoman9
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 15 dub. 2016, 14:41

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod alibababa » 17 led. 2017, 23:32

Ahoj, mohl bych na Vas mit dotaz ohledne humidoru, vlhkosti a doutniku? Mam humidor Marconi pro 50ks doutniku, zvlhcovac Xikar crystal 250, v humidoru cca 15 doutniku. Humidor drzel bez problemu vlhkost kolem 68%, moc jsem do nej posledni dobou nechodil. Pred Vanocema drzel vlhkost, ale pak jsme zacli topit v krbu a teplota nam tim padem doma narostla o 3-4st (nyni je zpet v "normalu"). Netopili jsme vsak porad. Vcera jsem cvicne koukl do humidoru a vlhkomer ukazoval 55%. Tak jsem si hned nahlas rekl "a do pr...". Doutniky asi budou pri teto vlhkosti odepsane, co?

Zvlhcovac byl ale "plny" a nedoplnoval jsem ho poslednich cca 6 tydnu. Nevite, co to k sakru muze byt, kdyz je vlhkost v humidoru tak nizka a zvlhcovac stale "neubyva"? lako pise, ze do humidoru pridava dalsi zvlhcovac, ale ten stavajici je "plny", tak nevim, jestli by to necemu pomohlo?

Momelntalne jsem humidor zvlhcil destilkou, tak uvidim, co to udela do rana. Jeste me napadlo, jestli to nemuze byt nakonec problem krystalu, ale mam je necely rok. Kdyz na ne polozim vlhkomer, tak ukazuje 65%.

Predem diky za jakykoliv postreh!
alibababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 09 úno. 2016, 16:15

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Bob76 » 18 led. 2017, 07:07

Zde máš vliv teploty na vlhkost,jen si musíš převést na stupně Celsia.image_id: 25000
A zde odpověď mého dodavatele /Bob123/ :
Ja si myslim ze to bude ok.

1. Kdyz je topna sezona vzdy vlhkost trochu klesa
2. 60% RH je jeste ok, kriticka je hranice 50%, zalezi ale taky na teplote ve ktery ty doutniky mas
3. Vem v potaz ze analogovej merak keca a mas tam pravdepodobne ve skutecnosti vetsi vlhkost
4. Nejjednodussi test bude kdyz zkusis jeden doutnik vykourit a uvidis jak se bude chovat

Také jsem měl ze začátku ,když jsem měl v humidoru pár doutníků pořád malou vlhkost,jakmile se Ti humidor zaplní např. z třetiny,tak si doutníky podrží vlhkost a nebude to tak kolísat.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod alibababa » 18 led. 2017, 07:59

Ahoj, diky moc. Trosku si me uklidnil. My meli doma pri topeni k krbu i 25st, coz by vysvetlovalo tu nizkou vlhkost. Ntopili jsme vsak porad v kuse, ale jen odpoledne/vecer, pak se teplota vzdy vratila k normalu. Ale nejde mi do hlavy, proc zvlhcovac humidor po "srovnani" teploty zase zpet "nedovlhcil".
alibababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 09 úno. 2016, 16:15

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod johny » 09 úno. 2017, 11:33

Zdravím pánové,
chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s tímto humidorem?

https://www.humidordiscount.com/adorini ... xe-humidor
johny
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 27 led. 2017, 18:48

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod dadoman9 » 10 úno. 2017, 10:37

ahojte, je podla vas v pohode 67 % v humidore pre 50 ks, kde sa momentalne nachadza 13 ks?

kupil som si novy, postupoval som ako vacsina z vas - handricka, destilka, xikar voda, vytrel, den nechal, zopakoval raz, pridal aj spongiu nasiaknutu destilkou. vtedy sa to vysplhalo na 80 % a potom sa ustalilo na 67.
dadoman9
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 15 dub. 2016, 14:41

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Bob123 » 10 úno. 2017, 14:14

67 % je naprosto v pohode, pokud ti to bude humidor drzet stabilne mas vyhrano.
Jen asi porid vic doutniku at ti ten humidor lepe drzi vlhkost
Uživatelský avatar
Bob123
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 280
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2014, 11:41
Bydliště: Praha

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod klasik51 » 10 úno. 2017, 18:09

johny píše:Zdravím pánové,
chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s tímto humidorem?

Já ne, a za ty prachy ani nechci mít. :(
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Bob76 » 10 úno. 2017, 19:06

Než takové ultra moderní humidory,tak to raději funkční šuplíkový.Bob123 někde z Němec doporučoval myslím pětišuplíkový za rozumné peníze.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod johny » 10 úno. 2017, 23:12

klasik51 píše:Já ne, a za ty prachy ani nechci mít. :(


Měl bych možnost ho koupit použitý za 4 tisíce, tak jsem se jen zeptal :-) Cena nového je hrozná to je pravda.
johny
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 27 led. 2017, 18:48

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Bob76 » 11 úno. 2017, 13:46

johny píše:
Měl bych možnost ho koupit použitý za 4 tisíce, tak jsem se jen zeptal :-) Cena nového je hrozná to je pravda.

Než takovou dardu,to bych si raděj koupil takový https://eshop.fortisdb.cz/x6848/humidor ... ni-cabinet nebo větší http://www.tabak-pietsch.de/en/germanus ... 22804.html
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Bob123 » 11 úno. 2017, 14:13

Tak zase jestli chces designovku tak proc ne ... Suplikovej je fajn kdyz si muzes oddelit znacky/zeme, navic se da laborovat s vlhkosti umistenim zvlhcovacu, spodek Nikaragua 67 a vrsek Kuba 65 napr.
Uživatelský avatar
Bob123
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 280
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2014, 11:41
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků