Humidory a příslušenství

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Humidory jako kapitola sama o sobě...

Příspěvekod JardaS » 09 čer. 2009, 07:01

Humidory se dělají ze Španělského cedru . Pro své vlastnosti k vlhku , broučkům a pod . :D :puffy:
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Re: Humidory jako kapitola sama o sobě...

Příspěvekod Jtt » 09 čer. 2009, 07:07

Panic píše:... Klasická zvlhčovací vložka do humidoru splesnivěla do tří dnů od nastartování i s použitím antibakteriální kapaliny Savineli. ...


Jak jsi na tohle přišel? Tvá vlastní zkušenost nebo agentura JPP (jedna paní povídala)? Ptám se, protože jsem si chtěl udělat humidor ze staré krabice od doutníků, humidorové vložky a vlhkoměru. Žádné šílenosti.
Jtt
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2006, 13:32
Bydliště: Ostrava

Re: Humidory jako kapitola sama o sobě...

Příspěvekod Milanzusti » 09 čer. 2009, 09:10

:arrow: jtt. Souhlas!Všichni jsou vysazený na nějakej cedr.Ať si když jsou ochotni do toho inestovat
5000kč.Můj kámoš je dělá s překlišky vrch je dělaný v lesku krásný používám ho léta a jsem
spokojený žádný broučci.Ty se přinesou v tabáku nebo v doutníkách.Koupí tabák nebo boutník
a dám ho na noc do mražáku a je po broučcích!To není ve dřevě ale jak se k tabáku chováš!
Jo abych nezapomně na cenu. ( Pouhých 250kč).Copatej ho viděl líbil se mu. :puffy:
Uživatelský avatar
Milanzusti
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 1033
Věk: 74
Registrován: 14 dub. 2007, 09:57
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Humidory jako kapitola sama o sobě...

Příspěvekod Copatej » 09 čer. 2009, 09:46

Milanzusti píše:Jo abych nezapomně na cenu. ( Pouhých 250kč).Copatej ho viděl líbil se mu. :puffy:


Ano, ano, viděl jsem ho a krabička opravdu precizně udělaná. Její funkčnost ale neznám a rozhodně bych nezpochybňoval Milanova slova :wink:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Humidory jako kapitola sama o sobě...

Příspěvekod Faethor » 09 čer. 2009, 10:01

Mám v práci dva humidory, oba menší- jeden na doutníky a jeden na otevřené tabáky. Jelikož jsou ale menší, tak se tam těch mých pár kilo rozkouřených tabáků ale nevejde- takže jsem našel velmi slušivou altermativu alá Ikea, která funguje dokonale viz.
Obrázek
za 130,- kč slušivé a na stojáka se tam vejdou i doutníky- skladuji v tom špatně těsnící kulaté(Peterson) nebo hranaté(SG) plechovky- ty se tam vejdou 4. Jinak dělají ještě jednu variantu, která nemá prosklené víčko, má průměr jako ty linkkované níže a je vysoká jako cca dvě ty malé, tj. odhadem na +100g tabáku
a
Obrázek
za 99,-Kč dva kusy-do každého se vejde akorát jeden pouch tj. 50g tabáku. Vyplešil jsem to tím, že jsem do dna víčka nalepil takový ten filcový piškot co se dává na židle zespod aby neodíraly podlahy- též ikea, cca 20,-kč a zakapávám to destilkou, když mám dojem, že to vysychá- což není moc často... Satčí nalepit etiketu tabáku (fantazii se meze nekladou) a malé umělecké dílo je doma. Z jakého dřeva je ten vršek netuším, ale vypadá to dost betelně. Je bez povrchové úpravy, takže je možné dle libosti mořit, voskovat, lakovat:)

Obě varianty kořenek mají vevnitř silikonové podtlakové íčko - je v něm na okraji dírka, takže když to člověk zavírá, vytalčí se přebytečný vzduch. Tabák nevysychá, je to optimální pro skadování více druhů tabáků a navíc to vypadá dle mého navýsost esteticky- hodím sem odpo snad nějaké fota. Takže bych zbytečně neblbnul s humidorem, když do něj nechceš investovat. Jinak viděl jsem hezký humidor na otevřené tabáky od Jeana tuším, viz. http://www.etrafika.cz/doplnky/humidory ... id%5D=2795, ketrý je sice hezký, ale dle mého nepraktický, protože ty skleněné nádoby jsou vcelku malé na to, jak je ten humidor velký a určitě by se jich tam vešlo i víc....
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Re: Humidory jako kapitola sama o sobě...

Příspěvekod Panic » 09 čer. 2009, 10:33

Jtt píše:
Jak jsi na tohle přišel? Tvá vlastní zkušenost nebo agentura JPP (jedna paní povídala)? Ptám se, protože jsem si chtěl udělat humidor ze staré krabice od doutníků, humidorové vložky a vlhkoměru. Žádné šílenosti.


Bílá jemná plíseň po celém povrchu mřížky mého zvlhčovače. Dal jsem ho mimo, nechal ležet stranou a po dvou měsících tam ještě je.


Milanzusti píše: :arrow: jtt. Souhlas!Všichni jsou vysazený na nějakej cedr.


Moje řeč. Taky bych to nejraději udělal z překližky. Použiju tu, co je schválená pro výrobu hraček a postelí. Žádnej formaldehyd a spol. Navrch pěkná dýha, akrylový lak a není co řešit. Tak vlhký, aby se to rozklížilo, to zase nebude. Stejně si myslím, že humidor začne být humidorem, až nasákne to správné tabákové aroma, stejně jako sud na víno, když se zevnitř obalí vinným kamenem. Jsem přesvědčen, že v oboru labužnictví jsou zkrátka věci dobré, až uzrají.

Vámi používané dózičky jsou nádherné, ale já bych radši tu skříňku. Jasně, dám vědět, jak to vyřeším uvnitř, ale hned tak to nebude. Navrhuju, pokud se najde bytost ochotná, umístit někde ke stažení etikety tabáků pro vlastní tisk. Určitě bych nebyl sám, kdo by si rád sem tam něco vytiskl. :lol:
Vím, znám, viděl jsem: viewtopic.php?f=10&t=1425 Měl jsem namysli zcela přímo soubor k tisku. Já to s PC moc neumím.
Panic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 78
Registrován: 11 srp. 2008, 10:06

Re: Humidory jako kapitola sama o sobě...

Příspěvekod Pistacik » 09 čer. 2009, 11:09

Panic píše:Jsem přesvědčen, že v oboru labužnictví jsou zkrátka věci dobré, až uzrají.

Neviem prečo som si spomenul na "tvarůžkovou kundu"... :lol:

:ot:
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Humidory jako kapitola sama o sobě...

Příspěvekod Panic » 09 čer. 2009, 11:52

Pakliže tím Pistaciku myslíš tvarůžkovou pomazánku, tak jsme jí tak taky říkali. Je pravda, že nesměla být přezrálá......... ale ani nezralá :mrgreen:
Panic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 78
Registrován: 11 srp. 2008, 10:06

Re: Humidory jako kapitola sama o sobě...

Příspěvekod Alferi » 10 čer. 2009, 18:33

Přemýšlím o humidoru (na doutníky) a mám dilema. Je velkou výhodou mít vhlkoměr zabudovaný přímo "v bedně" a viditelný bez nutnosti otevírání při jeho kontrole? Čili, zasáhnu otevřením nějak významně do mikroklimatu?

Rozhoduji se mezi těmito dvěma: 1 - 2 Je to nějaká čína, ty vlhkoměry snad budou doopravdy ukazovat vlhkost a ne průměr srážek v jižním Hondurasu ... :smoke3:
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Re: Humidory jako kapitola sama o sobě...

Příspěvekod bromden » 10 čer. 2009, 18:39

Alferi píše:Přemýšlím o humidoru (na doutníky) a mám dilema. Je velkou výhodou mít vhlkoměr zabudovaný přímo "v bedně" a viditelný bez nutnosti otevírání při jeho kontrole? Čili, zasáhnu otevřením nějak významně do mikroklimatu?

Rozhoduji se mezi těmito dvěma: 1 - 2 Je to nějaká čína, ty vlhkoměry snad budou doopravdy ukazovat vlhkost a ne průměr srážek v jižním Hondurasu ... :smoke3:


Já mám tenhle (alespoň soudím, vypadá zcela stejně) a funguje bez problémů. Osobně soudím, že je lepčí mít vlhkoměr uvnitř, bedna bez díry je jen bedna :-)

Stejně ho takřka denně otvíráš za účelem kontroly a redukce obsahu, větrání a vlhčení a v neposlední řadě kochání se pocitem dostatku :-)
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Humidory jako kapitola sama o sobě...

Příspěvekod Panic » 10 čer. 2009, 19:06

Můj názor (ale i zkušenost): Chtěl jsem si na doutníky udělat zatimní humidor z nějaké dřevěné krabice, kterou jsem měl k dispozici. Na etrafice jsem koupil ručičkový (ne digitální) vlhkoměr, zvlhčovač a savinellku. Jak jsem psal o kousek výš, zvlhčovač zplesnivěl a nepoužitý vlhkoměr mi coby volně pohozený na stole u monitoru ukazuje stále optimální vlhkost (v pracovně v RD v podkroví, kde je hodně sucho).
Krabici coby zatimní humidor používám bez vlhkoměru a vlažím v ní takovým měkkým tlustým papírem politým vodou. Pokud ti do tvého humidoru Alferi nebude zatékat z vedle stojícího květináče, jeho obsah zcela jistě nechtě nepřevlhčíš. Kontrola stačí jednou týdně a ani třítýdení dovolená nezpůsobí žádnou katastrofu. Doutníky takhle obhospodařuji skoro dva roky a jsou, tedy alespoň do doby, než je zblafnu, ve výtečné kondici. Nějaké časté otvírání kvůli klimatu - no nevím, nedělal bych s tím vědu - snad jen to kochání se. Přiznávám však, že minimálně jednou za pět dní do něj lezu a žádný doutník v něm nebyl déle, než tři měsíce. Když vybereš neděravý s budíkem uvnitř, neuděláš chybu. I když ten budík fungovat bude, je většinou tak strašně necitlivý na změny, že bude spíše na ozdobu.
Panic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 78
Registrován: 11 srp. 2008, 10:06

Re: Humidory jako kapitola sama o sobě...

Příspěvekod Juri » 10 čer. 2009, 20:20

Alferi píše:Přemýšlím o humidoru (na doutníky) a mám dilema. Je velkou výhodou mít vhlkoměr zabudovaný přímo "v bedně" a viditelný bez nutnosti otevírání při jeho kontrole? Čili, zasáhnu otevřením nějak významně do mikroklimatu?
Rozhoduji se mezi těmito dvěma: 1 - 2 Je to nějaká čína, ty vlhkoměry snad budou doopravdy ukazovat vlhkost a ne průměr srážek v jižním Hondurasu ... :smoke3:


Já vlastním tebou uváděnou první variantu, koupil jsem velmi výhodně zde + jsem dokoupil sadu zvlhčovač + vlhkoměr. Vše funguje jak má a za tu cenu si myslím, že nic lepšího sehnat snad ani nejde :ok:

Takto vypadá humidor v reálu
image_id: 6325 image_id: 6326 image_id: 6327
Juri
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1540
Registrován: 26 kvě. 2008, 22:33

Re: Humidory jako kapitola sama o sobě...

Příspěvekod Alferi » 10 čer. 2009, 20:34

Díky všem za info. Juri, na tom obrázku každý vlhkoměr ukazuje něco jiného, nebo se mi to zdá? Že by ten zabudovaný byl nakonec na kočku...?
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Re: Humidory jako kapitola sama o sobě...

Příspěvekod Juri » 10 čer. 2009, 20:48

Alferi píše:Díky všem za info. Juri, na tom obrázku každý vlhkoměr ukazuje něco jiného, nebo se mi to zdá? Že by ten zabudovaný byl nakonec na kočku...?


Nezdá se Ti to, ten zabudovaný ukazuje skutečně nižší hodnotu vlhkosti (taky je trošku horší co se týká kvality zpracování než dokoupený vlhkoměr Angelo). Odlišné hodnoty vlhkostí jsou způsobeny především rozdílným umístěním vlhkoměrů v humidoru. Když je umístím těsně vedle sebe tak ukazují stejné hodnoty :naughty:
Juri
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1540
Registrován: 26 kvě. 2008, 22:33

Re: Humidory jako kapitola sama o sobě...

Příspěvekod Jakub » 11 čer. 2009, 11:31

Panic píše: nepoužitý vlhkoměr mi coby volně pohozený na stole u monitoru ukazuje stále optimální vlhkost


nechci moc rejpat ale provedl jsi kalibraci vlhkoměru po té cos ho přinesl domu? je to dost podstatné - žádný vlhkoměr není nastavený ok
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


cron