Humidory a příslušenství

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod dadoman9 » 21 dub. 2016, 15:20

Don Diego Anniversario robusto
dadoman9
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 15 dub. 2016, 14:41

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod hlvr » 08 kvě. 2016, 23:26

Dobry den vsem --- Mam maly cestovni humidor Xikar xi15 (http://goo.gl/MDHgtj), v nem zvlhcovac (polymerove krystaly) a analogovy nemecky hygrometr Fischer (http://goo.gl/NIhHTT). Hygrometr je - v ramci moznosti - kalibrovan metodou solneho roztoku. Bohuzel, at pri pouziti polymeru nebo bezne houby (s destilovanou vodou), at pri uziti polovicniho mnozstvi krystalu, ci maleho prouzku houby, vlhkost se uvnitr humidoru jiz po 24-48 hodinach zvysuje nad 80% a vice, a doutniky jsou diky tomu rozmekle a prakticky se nedaji kourit. Vedel by nekdo, co delam spatne? Diky za komentare k veci.
hlvr
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 08 kvě. 2016, 23:10

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Jakub » 26 kvě. 2016, 10:23

no protože je to cestovní humidor a ne na trvalé skladování a je to plastova dobře těsnící bedna tak se tak prostě chová, nějak nevím proč tam měnit houbu za krystaly, ale budiž....já bych je do takhle malýho boxu nedával....

moje víceletá zkušenost, neb ho mám taky je: nechat původní zvhčovač s houbou.... před použitím lehce zakapat destilkou, převařenou vodou nebo propylenem od xikaru... a když píšu lehce tak fakt lehce... a v pohodě to drží přes celou dovolenou.... teda pokud tam jsou dány doutníky v kondici a ne něco převlhčeného nebo naopak... s tím si to nemůže moc poradit... jo a samozřejmě nevystavovat to na sluníčku a podobně....
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Hačiman » 27 kvě. 2016, 19:20

Chci se zeptat.S doutníky zatím jen koketuji.Chci si koupit humidor asi na 50doutníku.Mohu v něm skladovat ruzné značky,i z jiných zemí puvodu,popřípadě i nějaké sucháče?Zatím jen hledám to svoje ale přes léto,ve vedru mi více chutnají než dýmka
Uživatelský avatar
Hačiman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 55
Registrován: 07 zář. 2013, 23:18
Bydliště: Turnov

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Mercator » 26 čer. 2016, 17:54

Humidoru nijak neuškodí skladování různých značek doutníků.
Je to jenom na vás co si tam vložíte, případně jak uskladníte, oddělíte od sebe apod.
Ale cpát tam suché doutníky - proč?
Mercator
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 85
Registrován: 09 kvě. 2016, 10:32

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Hačiman » 26 čer. 2016, 19:54

Tvrdí se tu,že se u některých zlepšuje chut.Jinak děkuji za odpověď.Pochopil jsem správne,že mužu smíchat ruzné značky a země puvodu.
Uživatelský avatar
Hačiman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 55
Registrován: 07 zář. 2013, 23:18
Bydliště: Turnov

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod tadek » 26 čer. 2016, 21:38

Hačiman: S tím "mícháním" to spíše záleží kus od kusu. Aroma doutníků se samozřejmě bude vzájemně ovlivňovat, což ale ne vždy je to, co člověk chce.
Příklad: Položit na sebe Hoyo de Monterrey Epicure 2 a Drew Estate Kentucky Fire-Cured, bude znamenat, že Hoyo přijme velmi výrazné aroma z DE, což nepochybně doutník zničí - pokud tedy vyloženě člověk netouží o kombinaci těchto dvou aromat ...
Myslím, že většina kuřáků doutníků k sobě dává takové, které si navzájem nebudou "ubližovat" předáním aroma.
Převedeno do dýmkového tabáku: skladovat v jedné krabičce tabák Cellini Classico a Rattrays Hal o´the Wynd není uplně to nejlepší co pro Rattrays lze udělat - pokud tedy vyloženě člověk netouží o kombinaci těchto dvou aromat ... což asi nikdo moc netouží :-)
Uživatelský avatar
tadek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 233
Věk: 52
Registrován: 05 bře. 2016, 00:53
Bydliště: Praha

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Hačiman » 27 čer. 2016, 20:10

Pochopil jsem,děkuji za rady.Začnu tedy ochutnávat značky třeba Stanislav
Uživatelský avatar
Hačiman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 55
Registrován: 07 zář. 2013, 23:18
Bydliště: Turnov

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Juri » 25 zář. 2016, 00:09

Zdravím pánové,

před několika lety řada z Vás zakoupila tento humidor nebo nějaký podobný model viz http://humidoro.de/Humidor-Schr%C3%A4nk ... prqr61h7p3

Jste s tím spokojeni? Uvažuji, že zakoupím, potřebuji něco většího, ideálně tak cca 300 ks torpedo, případně prosím doporučte, ty malé humíky 50 ks jsou k ničemu...

Děkuji, J.
Juri
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1540
Registrován: 26 kvě. 2008, 22:33

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod BoldMF » 14 říj. 2016, 13:14

Zdravím vážení přátelé pohodových chvil u dobrého kuřiva.
Sleduji Vaše forum už nějakou dobu a tak trochu jste se i Vy zasloužili o to, že jsem po 15 letech dal valé cigaretám. Rozhodl jsem se dát šanci doutníkům, později případně i dýmce, prostě vyjímečným chvilkám pohody a klidu oproti otrockému pálení smradlavé cigarety každou volnou chvilku. Informace sbírám už nějakou dobu, ujel jsem si jak na kultuře, tak i na technologiích, tradicích, prostě všem ohledně doutníků. Přesto pár dotazů mám:

1. Dal jsem na rady a koupil si větší humidor, než na který jsem si myslel a hlavně kvalitu. Na cestě tak je Adrorini Cedro II, který cestuje ze slovesnkého cigarclub.sk, kde ho mají v akci do 31.10 za 210E + 6E pošta. Vyjde tak o něco levněji a věřím, že přijde v pořádku. Zatím jednání pana Ovčiarika perfektní. Co se týče zahoření, přiklonil jsem se na stranu odpůrců vytírání humidoru hadříkem a rozhodl jsem se jít pomalejší cestou a nechat dřevo pracovat svým tempen - O vlhkost se bude starat Xikar 4oz, který půjde na začátku do humidoru s pytlíky 84% BOVEDA 60g pytlíky. Kolik jich na takto velký humidor mám pořídit pro zavlhčení?

2. Určitě digitál vlhkoměr. Mám platit za značku (xikar) nebo i levnější Angelo je přesný a spolehlivý? Je k něčemu funkce min/max, která mi měří nej hodnoty v humidoru -v humidoru budou krystaly Xikar (4oz) a pár sáčků Boveda 69% - většinou lidi píšou, že tyto drží vlhkost spolehlivě kolem 69,70% a příliš nekolísá...

3.Investice do humidoru a doplňků je docela vysoká a i proto půjdu doporučovanou cestou pro začátečníky - levnější mild doutníky, kratší minutáž, abych se nepřehulil a zároveň se naučil vychutnávat a rozeznat kvality a chutě. Takže mám seznam a pokud víte o něčem co by se do něj hodilo (nebo naopak nedoporučujete) jak cenově tak silou, tak prosím o doporučení:
Macanudo Cafe Portofino, R.Patel Vintage 99 Junior, Perdomo 10 Ann Champagne, Vegafina short robusto, AVO classic no.9. Nějaké slabší maduro? Mild Kuba pro začátečníky - R.Allones Sp.Sel, RyJ Mille fleurs nebo snad H.Upman? Velmi sympatická je mi značka Oliva - pro začátečníky se doporučuje která řada - G? Nějaké doutníky, o něco silnější komplexnější, pro uložení na půl roku, na rok? Flor De Las Antillas ?

4. Jak vidno chci si povídat a dozvídat se, proto pokud to tady sleduje začátečník, nadšenec jako já, ať se ozve :-)

Děkji za odpovědi
BoldMF
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Věk: 41
Registrován: 14 říj. 2016, 12:19
Bydliště: Mám :-) Havířov

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod awiQQ » 18 říj. 2016, 10:03

Ahoj a vitej! :)
Predne gratuluju k nekoureni cigaret, taky jsem zhruba dva roky zpatky prestal a bylo to jedno z tech lepsich rozhodnuti.

Ad dotazy:

1 - ja vzdycky vytiral hadrikem a nikdy jsem nemel problem. Investice do Adorini se imho vyplati, prijde me ze drzi vlhkost lip nez napr stejne velky Angelo (navic vzhledove jsou ty Adorini moc krasny kousky).
2 - Vlhkomer mam digitalni Xikar, s digitalnim Angelem zkusenosti nemam. Vlhkomer zabudovanej v Adorini je presnej (Xikar vs Adorini jsem se vesel do 2% rozdilu) a co se tyce vlhceni tak resim tim zabudovanym zvlhcovacem + par kousku bovedy. Xikar krystaly mam ve vinotece a dalsich humidorech a taky bez problemu.
3-Tady moc neporadim, z tech co zminujes jsem vetsinu neochutnal. S tim ulozenim to plati vseobecne v drtive vetsine pripadu - cim dyl nechas lezet, tim lepsi.
Uživatelský avatar
awiQQ
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 53
Registrován: 03 úno. 2016, 11:54
Bydliště: Brno

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Cmunda » 18 říj. 2016, 19:16

Ad. 1) a 2) humidor Adorini mám, součástí bývá jak vlhkoměr, tak zvhlčovač, oboje naprosto postačující, nikdy nebyl problém s nedostatečnou vlhkostí, a to jsem ho už měl natřísknutý až po okraj. Myslím, že není třeba dokupovat něco dalšího. Zavhlčení jsem úspěšně provedl přesně dle přiloženého návodu.
Ad.3) Rocky Patel, Perdomo a Avo jsou slušné doutníky, tam bys neměl šlápnout vedle. Samozřejmě ne každému bude vyhovovat jejich chuť, ale kvalitou zpracování a kvalitou tabáku patří rozhodně k těm lepším. Jako lehčí Kubu bych asi doporučil něco od Hoyo de Monterrey,ten Ramon Allones by taky šel. Počítej s tím, že kubánské doutníky jsou všeobecně silnější, pokud jsi ale 15 let kouřil cigarety, tak by to vadit nemělo. Z toho důvodu bych se u Olivy nebál jít rovnou do řady V. Sice moc zkušeností s těmito doutníky nemám, ale řekl bych, že je asi nejpovedenější. Nepovažuji se za natolik fundovaného, abych radil, jaké doutníky se hodí k archivaci, ale vzpomínám si, že Robusto tady kdysi doporučoval dlouhodobě uskladňovat jen kubánské doutníky, u jiných zemí prý rozdíly po dlouhodobém skladování nejsou tak výrazné.
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Ruuzha » 13 pro. 2016, 21:42

Zdravím chlapi,
mám dotaz k humidoru. Cca po 3 měsících používání, kdy měl humidor požadovaných 67-70% vlhkosti mi zničeho nic během pár dnů padl na 60%. Zvlhčovač pravidelně doplňuji.
Pomohlo by, kdybych humidor zkusil opět zavlhčit? Ale doufám, že to nebudu muset dělat každé 3 měsíce .(
Ruuzha
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 13 pro. 2016, 21:40

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod pitrson » 16 pro. 2016, 00:03

A nezmenila se nejak razantne okolni teplota?
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Humidory a příslušenství

Příspěvekod Ruuzha » 16 pro. 2016, 14:03

Nene mám ho v obýváku, kde je teplota víceméně stejná, max teď v zimě lehce klesla třeba o 3 stupně. Teď mám aktuálně 61% dlouhodobě
Ruuzha
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 13 pro. 2016, 21:40

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


cron