02 led. 2008, 13:49
tritrek píše:No ja mam toto: http://myami.sk/?str=2&kateg=682#
teda:
ad hygrometer: je to v krabici, takze nie je treba pripevnit (chvala bohu)
ad zvlhcovac: ma na sebe magnet a na krabici je kus plechu, k comu sa to prichyti samo. ALE na tom plechu bolo originalne take samolepiace nieco...co samozrejme furt padalo, takze teraz je ten plech prichyteny stavebnym lepidlom. Musis mat samozrejme lepidlo bez pachu, inac budes mat cigary akurat na vyhodenie.
Hygrometer je lepsie mat tak, aby si na to videl aj bez otvorenia humidoru (cim stracas vlhost - ak nezijes niekde v pralese)
Zvhlcovac mozes aj polozit donutra tak, aby sa nedotykal steny ...teda dreva. Len potom bacha pri manipulacii
02 led. 2008, 14:05
Faethor píše:taky solidní kousek:) no budu to tam muset asi nějak přilepit-a to stavební lepidlo myslíš jako silikon?
02 led. 2008, 15:12
tritrek píše:Hygrometer je lepsie mat tak, aby si na to videl aj bez otvorenia humidoru (cim stracas vlhost - ak nezijes niekde v pralese)
02 led. 2008, 15:15
tritrek píše:
Myslim total-brutal lepidlo - jemne, pruzne lepidla sa hned odlepia, lebo drevo zvlhne a... uz to mas. Ja uz ani neviem, co som tam dal, ale mal som na tom zavazie asi 2 dni, kym to uplne stvrdlo. Mozes skusit aj Pattex... ale potom mu musis nechat zopar dni/tyzden kym sa vypari vsetok acetonu.
02 led. 2008, 15:58
trosca píše:tritrek píše:Hygrometer je lepsie mat tak, aby si na to videl aj bez otvorenia humidoru (cim stracas vlhost - ak nezijes niekde v pralese)
Když jsem byl na nákupu v Dlouhé, nějaký muž tam vybíral humidor a divil se, proč ty vlhkoměry jsou uvnitř a tudíž na ně není z venku vidět. Elli se vyjadřovala ve smyslu, že je potřeba humidor větrat a že rozhodně není dobré nechávat ho dlouhodobě uzavřený.
02 led. 2008, 16:02
tritrek píše:trosca píše:tritrek píše:Hygrometer je lepsie mat tak, aby si na to videl aj bez otvorenia humidoru (cim stracas vlhost - ak nezijes niekde v pralese)
Když jsem byl na nákupu v Dlouhé, nějaký muž tam vybíral humidor a divil se, proč ty vlhkoměry jsou uvnitř a tudíž na ně není z venku vidět. Elli se vyjadřovala ve smyslu, že je potřeba humidor větrat a že rozhodně není dobré nechávat ho dlouhodobě uzavřený.
Elli by si mala vyvetrat hlavuNa Dluhe teda nekupuj humidor, aspon tam nechod pre radu
02 led. 2008, 16:55
bromden píše:tritrek píše:trosca píše:tritrek píše:Hygrometer je lepsie mat tak, aby si na to videl aj bez otvorenia humidoru (cim stracas vlhost - ak nezijes niekde v pralese)
Když jsem byl na nákupu v Dlouhé, nějaký muž tam vybíral humidor a divil se, proč ty vlhkoměry jsou uvnitř a tudíž na ně není z venku vidět. Elli se vyjadřovala ve smyslu, že je potřeba humidor větrat a že rozhodně není dobré nechávat ho dlouhodobě uzavřený.
Elli by si mala vyvetrat hlavuNa Dluhe teda nekupuj humidor, aspon tam nechod pre radu
IMO měla naprosto pravdu. Nevětraný humidor Ti zatuchne a zplesniví...![]()
Alespoň podle toho co jsem četl by se měl alespoň obden vyvětrat...
02 led. 2008, 17:07
08 led. 2008, 16:04
08 led. 2008, 16:47
Faethor píše:....Nemůžu tu mrchu pořád rozjet......
08 led. 2008, 18:26
Milos Cerman píše:Faethor píše:....Nemůžu tu mrchu pořád rozjet......
Vytři humdor mokrou utěrkou, naplň kuřivem a hotovo.
Utěrku dorána nech v humidoru. (Teda jestli se vejde).
11 led. 2008, 15:58
11 led. 2008, 17:15
Homer262 píše:Je otázka, zda opravdu těsní.![]()
Jinak myslím, že uskladňovat plechovky s tabákem v humidoru moc smysl nemá. Plechovka by sama o sobě měla těsnit dostatečně, pokud má závit.
U plechovek s naklapávacím víčkem je to samozřejmě jinak a tabáky v sáčcích svoje místo v humidoru mají, avšak humidor sám je nezvlhčí dostatečně.
21 led. 2008, 15:07
21 led. 2008, 15:17
Faethor píše:...a není cítit ani náznak toho, že by dřevo natáhl vůni latakie...