21 led. 2008, 16:28
tritrek píše:Faethor píše:...a není cítit ani náznak toho, že by dřevo natáhl vůni latakie...
Dobre vediet
Ale stale by som sa bal dat latakiu a kubu vedla seba...

uvidíme až dostanu chuť na doutník:) dám vědět jak to dopadlo
08 úno. 2008, 12:21
tak včera jsem si dal jeden dominikán, který ležel asi měsíc v humidoru s otevřenými plechovkami tří sester, Balkan Sobranie, Old Gowrie a nic- resp. nic negativního- doutníček byl vynikajícíc- otázkou zda ho zvedla jen vlhkost nebo i tročku natáhl aroma od tabáků- ale tabáky se mi mezi sebou nebijou.
Mám teď nový projekt- z jedná cedrové krabice od doutníků chci udělat jedno patro navíc. To by neměl být snda problém, když tam bude dost prostoru na větrání. Ale co je docela problém, je sehnat nějaké kompaktní mističky, ve kterých bych mohl tabák "treatovat". Chtělo by to něco hranatého aby se jich tam vešlo co navíc, ale i v prodejnách chem. skla a porcelánu jsem nic moc nenašel. Chtělo by to něco tak 5x5 nebo max 7x5 cm na výšku aspoň 3cm- zkrátka něco ve stylu plechovky tří sester ale ve skle nebo keramiku.... nějaké tipy?
08 úno. 2008, 12:35
Faethor píše:tak včera jsem si dal jeden dominikán, který ležel asi měsíc v humidoru s otevřenými plechovkami tří sester, Balkan Sobranie, Old Gowrie a nic- resp. nic negativního- doutníček byl vynikajícíc- otázkou zda ho zvedla jen vlhkost nebo i tročku natáhl aroma od tabáků- ale tabáky se mi mezi sebou nebijou.
Mám teď nový projekt- z jedná cedrové krabice od doutníků chci udělat jedno patro navíc. To by neměl být snda problém, když tam bude dost prostoru na větrání. Ale co je docela problém, je sehnat nějaké kompaktní mističky, ve kterých bych mohl tabák "treatovat". Chtělo by to něco hranatého aby se jich tam vešlo co navíc, ale i v prodejnách chem. skla a porcelánu jsem nic moc nenašel. Chtělo by to něco tak 5x5 nebo max 7x5 cm na výšku aspoň 3cm- zkrátka něco ve stylu plechovky tří sester ale ve skle nebo keramiku.... nějaké tipy?
tohle se běžně prodává v obi, v každé druhé vietnamské hale, v supermarketech, v dom.potřebách...
08 úno. 2008, 13:01
Faethor píše:Balkan Sobranie, Old Gowrie a nic- resp. nic negativního- doutníček byl vynikajícíc- otázkou zda ho zvedla jen vlhkost nebo i tročku natáhl aroma od tabáků- ale tabáky se mi mezi sebou nebijou.
Otevřený Gowrie nenatáhl ani ťuk z otevřené plnotučné latakie?
08 úno. 2008, 13:35
tohle se běžně prodává v obi, v každé druhé vietnamské hale, v supermarketech, v dom.potřebách...
běžně? už jsem toho prolezl docela dost a na nic jsem nenarazil-proto se taky ptám...
Scalex: ani ťuk

ale je pravda, že to byl balkán, který ležel pár let jednomu pánovi otevřený v šuplíku, takže neměl moc aroma na rozdávání....
08 čer. 2009, 12:31
Mám problém s dlouhodobějším skladováním otevřených tabáků. Občas se mi stane, že nějaký otevřený tab přestane na čas chutnat. Co s ním. Moje představa by byla velký humidor, kde budu mít vše otevřené a také doutníky. Chtěl bych si jej vyrobit/nechat vyrobit. A to tak, že zvlchčovadlem by byla keramická nádoba s víčkem. Tekutina by prosákla do stěn nádobky a odpařováním s povrchu by vlhčila vše kolem. Tabáky by byly ve vyjímatených nádobkách, nejlépe cedrových, ale mouhou být i skleněné, když jinak nedáte. Také by měly víčka, ale prodyšná. V dalším šupleti by byli doutníky.
Proč keramická nádoba na zvlhčování? Nápady s kapesníky, ovocem a zeleninou mi nevyhovují. Piškoty jsou nepraktické, časem taky vyschnou - do týdne je dobré je znovu namočit a to je pro mne moc starostí, já rád pouze labužničím. Klasická zvlhčovací vložka do humidoru splesnivěla do tří dnů od nastartování i s použitím antibakteriální kapaliny Savineli. Další důvod proč chci takový humidor je, že jsem nedávno dokončil zimní zahradu, ve které je přijatelně teplo i vlhko celoročně, ale mezi dnem i nocí jsou výkyvy a vlhko je slabé. Humidor by zde pracoval, domnívám se na jedničku. Jen ho mít. Ty současně nabízené mi skrátka nevyhovují, jsou malé a jednak mi v nich chybí sekce na pohodlnou manipulaci s otevřenými tabáky. Sekce na uskladněné zásoby. Možná oddíly pro rozdílné vlhkosti. Máloúdržbový zvlhčovač. A taky by tam měla být schránka na příslušenství mimo vlhký prostor.
Takže otázky. Může fungovat zvlhčovač jako keramická nádoba? Kde lze splašit cedrové dřevo na výrobu? Jak skladujete dlouhodobě otevřené tabáky? Máte někdo nějaký spešl humidor, se kterým by jste se měli pochlubit, ale nemáte odvahu? Do toho!
08 čer. 2009, 12:55
A co si takhle pročíst starší pžíspěvky ?
Třeba taky vlákno : "Jak uchovavat tabacek v optimalnim stavu?"
08 čer. 2009, 13:46
Promiň Miloši, neptal bych se, kdybych v tom vláknu nalezl uspokojivé odpovědi. Pokud není k dispozici nic jiného, poradím si sám.
08 čer. 2009, 14:48
Nepochopil jsem a nejde mi do hlavy , jak v humidoru vedle sebe zvlhčovat tabák čisté V , pak s L nebo aromatikem či jinými směskami .
08 čer. 2009, 15:38
No konečně náznak konstruktivní odpovědi. Ano je možné že se to pomíchá. Je taktéž možné, že když na každé nádobce s tabákem bude vlhkopropustný uzávěr, tak se to nepomíchá. A nebo jen málo. A možná to bude ku prospěchu. A kdoví, co na to ty doutníky. Třeba to bude naprd, třeba ne.
08 čer. 2009, 16:45
Panic píše:No konečně náznak konstruktivní odpovědi. Ano je možné že se to pomíchá. Je taktéž možné, že když na každé nádobce s tabákem bude vlhkopropustný uzávěr, tak se to nepomíchá. A nebo jen málo. A možná to bude ku prospěchu. A kdoví, co na to ty doutníky. Třeba to bude naprd, třeba ne.
Všechno tohle se tu už probralo, věř mi(lošovi a dalším).
Přesto krátce:
Vlhkopropustný uzávěr promíchá aroma ( myšleno vůni) dokonale. Tudy cesta nevede a nebo vede, záleží ovšem co chceš kouřit. Pakliže jsi zastánce home blend, blenduj, míchej, vlhči, suš a zas napařuj. Já osobně bych to ani nezkusil, ne proto, že nemám odvahu, ale prostě proto, že když chci kouřit Old Govrie, nacpu jej a vychutnám, když Night Cap tak NC, a teď jdu napěchovat UF.
08 čer. 2009, 23:17
Tabáky skladuji takto:
http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?p=169776#p169776Jen zcela vyjimečně, když vlhkost nevyhovuje již při zakoupení dám na 14 dni do humidoru v otevřené krabičce.
09 čer. 2009, 00:12
nebo skladovat takto
09 čer. 2009, 05:48
Tak jo. Máte asi pravdu. Jinak cedrové, ale i jiná exotická řeziva včetně olivy splašíte např zde:
http://www.dyhy.cz/rezivo_exoticke.html Jen nevím, zdali je cedr španělský, či jiný. Já jen pro případ, že byste si chtěl někdo něco přeci jen vypižlat. Jsem zkrátka nemocen pro nějakou hezkou interierovou humidní skříňku a tak koketuji s myšlenkou o její výrobě.
09 čer. 2009, 06:53
Hades píše:nebo skladovat takto


Hmmm to vypada moc dobre

Ty nalepky sis vytisk a nalepil nebo jak?Moc hezka inspirace.
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.