Jak na plíseň?

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Jak na plíseň?

Příspěvekod wobo » 09 led. 2012, 20:40

Já podezřelé proženu mrazicí kúrou a i potom je dávám do "béčkového" druhého humidoru, kde by jakákoli případná zkáza tolika nebolela ....
Uživatelský avatar
wobo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 190
Věk: 48
Registrován: 17 led. 2010, 18:47
Bydliště: Praha 8

Re: Jak na plíseň?

Příspěvekod Robusto » 09 led. 2012, 21:11

:arrow: Dino
Pokud jako já nemáš důvěru v domácí zmrazování, tak rok kvůli brouku. Když se neobjeví do roku, neměl by se už ukázat. Kvůli plísni stačí podstatně méně.

Přiznávám, že časem jsem zlajdačil a nedotknutá balení od Habanos, Ashton, CAO, Perdomo apod. drze ukládám rovnou do hlavního humidoru. Pouze je zkontroluji s ohledem na plíseň.

Hodně záleží i na tom od koho bereš. Jestli se specializuje jenom na tabák nebo prodává i žužu, olejovky a prskavky. Tam je pak karanténa jasná volba.
Uživatelský avatar
Robusto
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 240
Registrován: 08 pro. 2011, 07:21
Bydliště: Úvaly

Re: Jak na plíseň?

Příspěvekod Dino » 09 led. 2012, 21:27

Robusto píše::arrow: Dino
Pokud jako já nemáš důvěru v domácí zmrazování


tak to teda nemam, pride mi to dost agresivne voci cigare, aj ked nepopieram ze svoj ucel to asi plni... s cervikom som sa zatial este nestretol, vraj su len v kubanskych cigarach (neviem odkial to vlastne mam a ci to je vobec pravda) a na tie sa ja teda nejak extra nezameriavam... zasielku z kostariky som dal rovno do humidoru a bez problemov. ale mam teraz v karantene nejake cigary co som dostal alebo kupil v predajni, tak neviem ako dlho ich tam nechat. myslim ze mesiac - dva by malo stacit aby sa nejaka pripadna plesen prejavila
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

Re: Jak na plíseň?

Příspěvekod Robusto » 10 led. 2012, 16:29

:arrow: Dino
Kvůli plísni je nechávám v karanténě asi čtvrt roku, co vydrží sáček zvlhčovače. Nebo aspoň do té doby než tam přidám další doutníky. V průběhu času mě totiž zachvátila dokonalá paranoia. Co když ty, které tam už jsou chytí plíseň od nově přidaných, na kterých se ještě nestihla projevit? Případně obráceně :D

Jak napsal wobo, nejlepší je mít humidorů několik a roztřídit si do nich kouření podle kvality. V áčkovém mít dobré výrobce od prověřených dodavatelů a v dalších zbytek. Ukládat vše nově nabyté do karantény se časem ukáže stejně technicky nemožné. Tu nechat fakt jenom na podezřelé kousky a ty přednostně vykouřit.

Jednou jsem dostal balení třech kousků. Jeden měl už pěkný chuchvalec bílé plísně na těle u paty. Jenom jsem jí otřel a nechal je v prázdné cedrové krabičce s Bóveda sáčkem 69%, po dobu životnosti zvlhčovače se už plíseň neukázala. Takže podle toho soudím, že s bílou plísní to nebude až tak horké, stačí držet vlhkost na maximálních 70%.
Uživatelský avatar
Robusto
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 240
Registrován: 08 pro. 2011, 07:21
Bydliště: Úvaly

Re: Jak na plíseň?

Příspěvekod Dino » 10 led. 2012, 16:37

Robusto píše:Jednou jsem dostal balení třech kousků. Jeden měl už pěkný chuchvalec bílé plísně na těle u paty. Jenom jsem jí otřel a nechal je v prázdné cedrové krabičce s Bóveda sáčkem 69%, po dobu životnosti zvlhčovače se už plíseň neukázala. Takže podle toho soudím, že s bílou plísní to nebude až tak horké, stačí držet vlhkost na maximálních 70%.


jeden Nat Sherman co som nedavno dostal mal na sebe tiez uz bielu plesen, takze som ju otrel, v karantene je zatial okolo mesiaca a neukazala sa. takze tiez si myslim ze biela nebude az taka nebezpecna
inak ten Nat S. bol v tube a to sa mi stalo uz asi treti krat ze na cigare z tuby bola biela plesen... asi tubam uz prestavam verit :roll:

stymi viacerimi humidormi to nieje zly napad, akurat to vyriesim asi tak ze Ackovi humidor si zaobstaram nejaky vacsi ako mam momentalne a tie druhorade budu z krabic od dutnikov, kde sa podla mojich skusenosti drzi vlhkost rovnako dobre ako v humidore.
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

Re: Jak na plíseň?

Příspěvekod ucho » 11 led. 2012, 14:58

:arrow: Robusto, kde kupuješ ty Boveda pytlíky? Objednáváš z US?
Uživatelský avatar
ucho
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 595
Věk: 45
Registrován: 20 kvě. 2009, 15:16
Bydliště: Pha západ

Myslíte, že je to plíseň?

Příspěvekod ronni » 17 črc. 2012, 13:17

Ahoj, myslíte, že je to plíseň? Já jsem se dočetl, že by to neměla být, ale nevím....mám to vyhodit?

http://ronni.rajce.idnes.cz/doutnik/
ronni
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Věk: 41
Registrován: 17 črc. 2012, 12:56
Bydliště: BRNO

Re: Myslíte, že je to plíseň?

Příspěvekod Dino » 17 črc. 2012, 18:30

plesen to nemusi byt, to by chcelo dobru makro fotku. pachne neprijemne, daju sa zelene fliaciky aspon ciastocne zotriet prstom?
inak co je to za znacku? tak skaredy dutnik som uz dlho nevidel, co sa tyka povrchu, v najlepsej kondicii zrovna nieje
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

Re: Myslíte, že je to plíseň?

Příspěvekod Kalous » 17 črc. 2012, 21:12

ronni píše:Ahoj, myslíte, že je to plíseň? Já jsem se dočetl, že by to neměla být, ale nevím....mám to vyhodit?

http://ronni.rajce.idnes.cz/doutnik/


já si myslím, že to plíseň není. Je to jen nedokonalost tabákového listu, dost pochybné kvality, nebo což je pravděpodobnější varianta, jedná se zaschlou kapku vody při sušení listů. Jestli se mýlím, tak ať mne prosím místní zkušení opraví. Plíseň je tmavě zelená, páchnoucí a vlhká skvrna?!

S pozdravem,

Kalous
Kalous
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 66
Věk: 40
Registrován: 20 pro. 2011, 17:10

Re: Jak na plíseň?

Příspěvekod pitrson » 17 črc. 2012, 21:31

Vidim to stejne. Plisen vypada jinak, ma strukturu, vycniva z listu, jde setrit a neustale se rozsiruje. Nejcastejc je bila (zadna katastrofa), ale muze bejt i tmava zelena (velkej trabl), nekdy prej az do modra. Tohle je imho. (koukam na ty fotky na mobilu, takze nic moc, ale sem si tim celkem jistej) jen nedobre zpracovanej tabak... :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Jak na plíseň?

Příspěvekod Ubous » 17 črc. 2012, 22:49

Řídil bych se čichem, pokud je plíseň zelená a doutník smrdí nepříjemně, zatuchle, tak je to jasné. Pokud si člověk není jistý, v případě bílé, zda je to cukřík, nebo plíseň, tak zase očuchat, pokud je vůně klasické "seno" :-) tak je to vpohodě. Pokud zatuchlina, tak věnovat největšímu nepříteli... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Ubous
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 337
Věk: 42
Registrován: 26 dub. 2011, 08:23
Bydliště: Chotěboř

Re: Jak na plíseň?

Příspěvekod ronni » 18 črc. 2012, 06:14

Je to doutník ROMEO Y JULIETA CORONITAS EN CEDRO , přišel mi z dalšími deseti druhy, které byly v pořádku a tento mě zarazil, jak je škaredý. Ty zelené tečky nejdou setřít prstem a doutník voní klasicky---nesmrdí. Diky za rady a asi ho vyhodím....páč se mě eklí :plaster:
ronni
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Věk: 41
Registrován: 17 črc. 2012, 12:56
Bydliště: BRNO

Re: Jak na plíseň?

Příspěvekod Dino » 18 črc. 2012, 07:39

Tak plesen to nebude.ako uz bolo spomenute fliaciky budu od kvapiek skondenzovanej vody pri uskladneni preprave atd.
Vyhadzovat nemusis, kludne ho premen na dym a popol :mryellow:
Ale od predajcu nebolo pekne poslat takyto dutnik
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

Re: Jak na plíseň?

Příspěvekod Cmunda » 18 črc. 2012, 09:10

Pokud ronni uvádí, že se mu doutník ekluje, tak zpopelnění by nemuselo dělat dobrotu. Doutník by měl být především o pohodě a ne se násilím do něčeho nutit. Sice se na 99% nejedná o plíseň, ale o hódně nekvalitní krycí list, takže žádná zdravotní újma nehrozí, ale v případě, že doutník v něm již od pohledu vzbuzuje odpor, tak chuťový zážitek by byl asi nic moc. Jinak při pohledu na fotky mě napadá, zda se nejedná o padělek. Sice už se mě také do ruky dostaly méně kvalitní kousky od RyJ, ale tohle je fatk už moc. To je snad i na reklamaci,neboť doutník rozhodně nemá jakost a kvalitu pro věc tohoto druhu obvyklou.
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Jak na plíseň?

Příspěvekod Dino » 18 črc. 2012, 09:57

Jasne to uz je na nom. Ma 3 moznosti - vyhodit, spopolnit, reklamovat.
Ja osobne ak by som nereklamoval tak by som ho zapalil pri nejakej vhodnej cinnosti, kde by mi bolo jedno ci ho dofajcim cely alebo nie.
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


cron