Jak na plíseň?

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Doutníky II.

Příspěvekod Cifro » 29 lis. 2011, 20:37

To je v poriadku. Táto debata začala po príspevku kolegu AC77, ktorý napísal, že: "Přímo antibakteriální tekutinu nekupuju, prakticky v každé lékarně ti ji prodají za pár peněz, pokud řekneš, že chceš "lékařský líh", asi je to to samé co tu psali ostatní pod tím chemickým názvem", čiže AC77 sa mylne domnieva, že propylénglykol = lekársky lieh.
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Jak na plíseň?

Příspěvekod ZdenekAC77 » 30 lis. 2011, 15:01

Cifro píše: čiže AC77 sa mylne domnieva, že propylénglykol = lekársky lieh.


ahoj, určitě se nedomnívám, nejsem chemik a složení lékařského lihu neřeším, takže se nemám ani čeho domnívat. Mimochodem, když sme u těch citací .. Psal jsem "asi je to to samé co tu psali ostatní pod tím chemickým názvem, ale aspoň pro mě lépe zapamatovatelné..", nikde nepíšu, že se něco rovná, jen že se mi to líp pamatuje.. Stačí mi zkušenosti a po složení lékařského lihu ani nebudu pátrat.

Jen jsem psal, že místo antibakteriální tekutiny používám lékařský líh.. Tj. při dezinfekci humidoru v tu chvíli tam žádné doutníky nemám, a používám jen několik kapek na dcl destilky, takže o žádných výparech asi řeč být nemůže. Když jsem jednou dělal dezinfekci důkladněji a poměr destilky a lékažského lihu byl jiný, tak jsem doutníky měl uskladněné někde úplně jinde, několik dní, dokud se celý humidor nevydezinfikoval, nevyvětral a následně znovu nezavlhčil na 70%..

Vzhledem k tomu, že v humidoru mám většinou doutníky, které v ČR nejsou k dostání, nebo se zde prodávají za přemrštěné ceny, tak mi můžeš věřit, že určitě nebudu zkoušet žádné kaskadérské kousky jako je proplachování humidoru celou lahvičkou lékařského lihu. :smile:


pepson: za zkoušku nic nedáš(kromě těch pár dolarů), já bych do houby už nešel, od tý doby co mám krystalický zvlhčovač..
Když porovnám krystaly / gel / houba, tak nejlepší sou podle mě krystaly
Gel je podle mě dobrý, pokud bys měl problémy s dotažením vlhkosti na 70%
Uživatelský avatar
ZdenekAC77
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 292
Věk: 36
Registrován: 07 říj. 2011, 15:36
Bydliště: Praha

Re: Doutníky II.

Příspěvekod Cifro » 30 lis. 2011, 15:27

Vychádzal som z predpokladu, že antibakteriálna tekutina = kvapalina, ktorá sa dáva do zvlhčovaču - napr. tu:
http://www.etrafika.cz/detail/3152/dopl ... zvlhcovace
Pri tvojom tvrdení, že namiesto antibakteriálnej tekutiny používaš lekársky lieh ma ani nenapadlo, že hovoríš o chemikálii, ktorú používaš na dezinfekciu humidoru. Na tento účel je lekárenský lieh, samozrejme, vhodný. Ak som sa ťa nejako dotkol, tak sa ti ospravedlňujem.
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Doutníky II.

Příspěvekod vodrap » 30 lis. 2011, 15:45

Pánové jestli má někdo zájem, je možno si objednat propylenglykol z lékárny 1l = 242,-Kč.
Uživatelský avatar
vodrap
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 896
Věk: 48
Registrován: 19 črc. 2009, 20:36
Bydliště: Tábor

Re: Doutníky II.

Příspěvekod jcp » 01 pro. 2011, 15:29

pánové, co se "lékařského lihu" týče, tak nebrat :naughty: . V jádru se pod tímhle názvem jedná o vysoce koncentrovaný etylalkohol denaturovaný asi tak 5-10% benzinu (ne ten do auťáků, ale frakce s nižším bodem varu), takže nemá tendenci uvolňovat vlhkost, naopak ji do sebe natahuje. Ovšem jako desinfekce je v pohodě použitelnej.
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Doutníky II.

Příspěvekod wobo » 02 pro. 2011, 10:24

Můžu je potvrdit ... vloni s novým humidorem jsem příliš zavlhčil ( kolem 75 % ) a asi po týdnu se mi na několika místech na stěnách objevily malé flíčky zelené plísně :? Vystěhoval jsem všechny doutníky do pytlíků a dolů do lednice a humidor důkladně vytřel lékařským lihem lehce zředěným destilkou ( cca dva díly lihu, jeden díl vody ). Humidor jsem nechal dva dny otevřený větrat a po úplném vyschnutí jsem ho znovu uvedl do provozu jako by byl nový. Od té doby se snažím držet vlhkost kolem 67-69 procent, do zvlhčovačů přidávám vždy při dolití několik kapek antibakteriální Savinelli, doutníky jsou takto fajn a problémy s plísní se už neopakovaly :joy:

Pro úplnost mám humidor Cuban Crafters Arte Original, který můžu doporučit, vejde se do něj zhruba 80-110 doutníků a má praktický šuplík na ostatní cajky.
http://www.overstock.com/Gifts-Flowers/ ... oduct.html
Při jeho velikosti je jen třeba použít více než jeden přiložený zvlhčovač, aktuálně používám dva velké houbičkové a po poslední diskuzi zvažuju nákup těch krystalických.... :think:
Naposledy upravil wobo dne 02 pro. 2011, 14:12, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wobo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 190
Věk: 48
Registrován: 17 led. 2010, 18:47
Bydliště: Praha 8

Re: Jak na plíseň?

Příspěvekod zungar » 30 pro. 2011, 12:19

Taky jsem měl zpočátku problém s plísní v humidoru na 100 doutníků, na pěnovém zvlhčovači se mi objevila jemná zelená plíseň, zvlhčovač jsem vyhodil, humidor vydesinfikoval a asi dva roky používám v humidoru dva kelímky od kinofilmu naplněné do 3\4 domácí slivovicí zředěné na 25 % dest. vodou, vlhkost je +- 70% a doutníčky jsou absolutně v pohodě mňam :yum: . Jinak moje zásobička z Kuby z letošního dubna za 365 Euro, no nekupte to :ok: image_id: 12776

S tou cenou jsem se usek, stálo mě to 165 Euro
Uživatelský avatar
zungar
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 188
Věk: 62
Registrován: 31 říj. 2009, 13:11
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: Jak na plíseň?

Příspěvekod pepson » 30 pro. 2011, 12:29

zungar píše:S tou cenou jsem se usek, stálo mě to 165 Euro

To si robíš srandu,však? :shock: :shock: Ak nie, tak to je za facku, gratulujem :clamp:
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Jak na plíseň?

Příspěvekod sihanuk » 30 pro. 2011, 12:30

Já měl ze začátku plíseň na tý dřevěný mřížce. Nejdřív jsem pto setřel pak otřel hadříkem s antibakteriální tekutinou nechal vysušit a od tý doby pokoj.
zungar- moc pěkná kolekce
Uživatelský avatar
sihanuk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1701
Věk: 50
Registrován: 28 lis. 2010, 17:13
Bydliště: Kokovice 56, Klobuky

Re: Jak na plíseň?

Příspěvekod zungar » 30 pro. 2011, 12:35

zungar píše:S tou cenou jsem se usek, stálo mě to 165 Euro
, Kubu doporučuji všem milovníkum doutníků, byl jsem se podívat v Havaně v továrně Partagas, super zážitek, jako by jste se ocitli v 19 století, manufaktura s původním zařízením, asi 300 kubánců a kubánek, vše ruční práce, nádherná svobodná země, všude je dovoleno kouřit :mryellow:


:arrow: Pepson, srandu si nedělám, ale musíš kupovat ne v obchodech pro turisty, například ty dvě krabičky Cohiba jsem koupil kousek od té továrny, kdy mně jeden černoch vzal bokem a že jestli chci doutníky ať jdu s ním, zatáhl mě do polozbořeného domu (to jsou v Havaně skoro všechny), a nabízel to co si asi z továrny odnesl jako deputát :D, tak jsem mu za ně dal 50 E, a byli jsme oba velmi spokojeni. Na ulici se bojí prodávat je tam plno policajtů i v civilu. Důkladně mi je zabalil, aby nebylo vidět co nesu. Doutníky tam seženeš za velmi příznivou cenu.


Jináč to, že se jmenuje továrna Partagas neznamená to, že tam dělají jenom Partagasy, dělají tam asi 6 až 10 druhů doutníků.
Uživatelský avatar
zungar
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 188
Věk: 62
Registrován: 31 říj. 2009, 13:11
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: Jak na plíseň?

Příspěvekod sihanuk » 30 pro. 2011, 12:48

já bych tam hned jel
Uživatelský avatar
sihanuk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1701
Věk: 50
Registrován: 28 lis. 2010, 17:13
Bydliště: Kokovice 56, Klobuky

Re: Jak na plíseň?

Příspěvekod zungar » 30 pro. 2011, 12:57

Našetři a vyraz, akorát cesta se mi moc nelíbila 16 hodin v letadle, dva mezipřistání na Azorech a Bermudách, kde byl takový liják, že když startovalo letadlo tak motory místo vzduchu nasávaly většinou vodu, pěkně to v nich rachotilo, trvalo to asi deset minut než se pilot s letadlem dostal nahoru nad mraky, byla ve mně malá dušička, a zrovna na bermudách, když jsme byli již nahoře v klidu tak nám pilot oznámil, že motory mu šli na 60%.
Uživatelský avatar
zungar
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 188
Věk: 62
Registrován: 31 říj. 2009, 13:11
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: Jak na plíseň?

Příspěvekod sihanuk » 30 pro. 2011, 13:09

:ot: to já jsem na dlouhý cestování zvyklej do hong kongu nebo do buenos Aires to trvá ještě dýl
Uživatelský avatar
sihanuk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1701
Věk: 50
Registrován: 28 lis. 2010, 17:13
Bydliště: Kokovice 56, Klobuky

Re: Jak na plíseň?

Příspěvekod jajo » 30 pro. 2011, 13:25

zungar píše:Našetři a vyraz, akorát cesta se mi moc nelíbila 16 hodin v letadle, dva mezipřistání na Azorech a Bermudách, kde byl takový liják, že když startovalo letadlo tak motory místo vzduchu nasávaly většinou vodu, pěkně to v nich rachotilo, trvalo to asi deset minut než se pilot s letadlem dostal nahoru nad mraky, byla ve mně malá dušička, a zrovna na bermudách, když jsme byli již nahoře v klidu tak nám pilot oznámil, že motory mu šli na 60%.


To vám oznámil preto, že to môže byť aj horšie ako tých 60%, aby ste boli kludný, že nie je ešte všetkým dňom koniec a kľudne môže tých % byť aj menej:think: :pray: :smoke5:
jajo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1003
Věk: 72
Registrován: 15 zář. 2006, 13:19
Bydliště: Šamorín

Re: Jak na plíseň?

Příspěvekod Dino » 09 led. 2012, 19:59

ako dlho nechavate nove pripadne podozrive cigary v karantene?
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků