Pravý nebo padělek?

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod Robusto » 14 led. 2012, 18:32

Tady už nejde o prstýnky, barvu ani tabák. Takové balení hlavně ani neexistuje.
Uživatelský avatar
Robusto
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 240
Registrován: 08 pro. 2011, 07:21
Bydliště: Úvaly

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod wehrner » 14 led. 2012, 21:03

Robusto ...no přesně
Uživatelský avatar
wehrner
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 56
Registrován: 30 zář. 2011, 19:48

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod Robusto » 14 led. 2012, 21:33

:arrow: wehrner
Kdyby se vykašlali na výrobu padělků a prodávali to v bundlu jako no name konzumní čmoudík kus za euro, museli by být v těžkém balíku. A ofiko!

blacks píše:a nesmysly ze maji narok na 3 denne vynest a ze z toho udelaji doma krabici je taky hovadina,

Nevím jestli je to možné ještě dnes, ale dřív si dělníci mohli pár doutníků odnést jako deputát. Ovšem musely být smotané jako culebras, aby byly jasně identifikovatelné. Takže třeba Partagás Culebras jsou typicky proletářské kouření :)
Uživatelský avatar
Robusto
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 240
Registrován: 08 pro. 2011, 07:21
Bydliště: Úvaly

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod Copatej » 18 led. 2012, 21:27

Promazáno a sloučeno - Copatej - prosím slušně, děkuji
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Embargo USA

Příspěvekod Robusto » 24 led. 2012, 14:31

wehrner píše:Jediná Cohiba, ostatní značky to tak (k jejich škodě) nemají, takže tam oficiálně nejdou koupit.
Další je pak import přes Kanadu a okolní státy, ale podrobnosti a finty v praxi praxi samozřejmě neznám - nejsem američan.

Jenom bych doplnil, že v USA se dají legálně koupit ještě další "kubánské" značky. Třeba v Hondurasu vyráběné Hoyo De Monterrey, Romeo y Julieta, Quintero, Punch a Saint Luis Rey. Dominikánské Partagás, Romeo y Julieta a La Gloria Cubana. La Gloria Cubana dělají i v USA. Tyhle kousky se zase kvůli ochranné známce nedováží do Evropy.
Uživatelský avatar
Robusto
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 240
Registrován: 08 pro. 2011, 07:21
Bydliště: Úvaly

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod Sobpeta » 28 led. 2012, 00:16

Dnes jsem se konečně odhodlal a v hospodě si zapálil Cohibu Siglo, její pravost či nepravost jsem před časem rozebírali zde.

Teda po té zkušenosti bych se vsadil, že je to padělek, protože kdyby se takhle chovala pravá Cohiba, už bych asi žádnou nechtěl. Zpočátku, prvních deset minut slušná chuť, pak najednou nic...absolutně plochá, nechutná štiplavina, nepravidelné hoření...v půlce jsem odkládal, protože to fakt dál nešlo. Ani u toho nejhůř ubaleného Credita mebo Piedry se mi nestalo, že by mi doutník zhasl, tady se mi to přihodilo, Credito tu "Siglo" překonalo chuťově minimálně o dvě třídy. Snažil jsem se kouřit opatrně, doutník zásadně nepřetahuji, jde mi o zážitek, ale tohle byla katastrofa. :twisted:

Na aukru už nikdy nic taového nekoupím, jsem poučen. Jen se děsím, jak se bude po zapálení chovat to Esplendido. :roll:

Ale moje chyba, nakonec chybami se člověk učí. :roll:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod pitrson » 28 led. 2012, 12:10

Nojo, stane se. Ono to Siglo ani moc duveryhodne nepusobilo. Uz ten ring - tak velkou tu 'mrizkovanou' cernou cast sem na zadny cohibe jeste nevidel :wink: I kdyz - na opravdu nekouritelnej padelek zas tak casto nenarazis, hold smula...
Ten velkej 'Esplenndido' bude imho lepsi :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod beda » 29 led. 2012, 08:27

Jsem asi před tejdnem rozkrájel druhou ze dvou Cohib co jsem dostal, do vykuřovací směsi, ty samý problémy jako Sobpeta. Podle mne fakt jakmile takovejhle doutník trochu zlobí, neni origoš, takhle drahý pokouření by nemělo mít chybičku.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Embargo USA

Příspěvekod Pablo » 22 úno. 2012, 21:58

Robusto píše:Jenom bych doplnil, že v USA se dají legálně koupit ještě další "kubánské" značky. Třeba v Hondurasu vyráběné Hoyo De Monterrey, Romeo y Julieta, Quintero, Punch a Saint Luis Rey. Dominikánské Partagás, Romeo y Julieta a La Gloria Cubana. La Gloria Cubana dělají i v USA. Tyhle kousky se zase kvůli ochranné známce nedováží do Evropy.


Situace značek (u nás známých jako ryze kubánských) a prodávaných v USA (po většinou sdružených pod Altadis USA) je důsledkem exodu některých vlastníků po revoluci na Kubě. Tito, častokrát i s tabákovými semeny, opustili ostrov a zamířili do alternativních destinací karibské oblasti (DR, N, H) s podobnými klimatickými podmínkami. Zde se i nadále vyrábějí doutníky pod těmito značkami. To je samozřejmě provázeno mezinárodními spory mezi USA a Kubou. Exodus mimo jiné podnítil i vznik nových značek, které jsou však většinou dobře známé spíše na západ od nás (Německo, Švýcarsko, UK). Embargo na výrobky Kuby je aplikováno v USA přísně, tj. stačí při kontrole rozeznat doutník podle prstýnku, krabičky atd. a již nejste majitelem.

Hezký večer.
Uživatelský avatar
Pablo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 328
Věk: 51
Registrován: 19 úno. 2012, 01:20
Bydliště: Praha

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod klasik51 » 04 bře. 2012, 20:42

Řekl bych, že mám zdařilé porovnání, pravý/ nepravý. Jeden jsem dostal od kamaráda, který je zase dostal od nějakého známého. A druhý jsem dostal od kamaráda Copatého.
Když jsem je viděl takhle vedle sebe, tak je opravdu vidět obrovské rozdíly. Délka, průměr, barva, kresba listu, kresba
tabáku, tisk prstýnku. Rozdíl je všude, teprve teď vidim o čem tady ti zkušení doutníkáři na začátku mluvili.
Ale posuďte sami. Jsme přesvědčeni, že ten pravý je ten silnější.
image_id: 13277 image_id: 13278 image_id: 13279
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod Jerry1 » 04 bře. 2012, 20:46

Tak tady není o čem diskutovat.
Uživatelský avatar
Jerry1
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3202
Věk: 52
Registrován: 26 zář. 2010, 11:31
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod jorgos » 04 bře. 2012, 20:55

Jsem laik, ale kvalita zpracování je znát docela zřetelně....
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod wobo » 04 bře. 2012, 21:01

Jojo souhlas, ten menší je mizera a ono už ten prstýnek je podezřelý ..když se podíváte detailně, tak má nad nadpisem jen dvě řady čtverečků, zatímco ten druhý, podle mě pravý, řady tři. Stejně jako zaručený orígo - http://www.cigarinspector.com/cohiba/cohiba-robusto
Uživatelský avatar
wobo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 190
Věk: 48
Registrován: 17 led. 2010, 18:47
Bydliště: Praha 8

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod Bob76 » 04 bře. 2012, 21:01

Takto je to nejlepší porovnání,jak to má a nemá vypadat.Naprosto jasné i pro naprosté doutníkové laiky jako jsem já. :D
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Pravý nebo padělek?

Příspěvekod klasik51 » 04 bře. 2012, 21:09

Ale proto jsem to sem dal, ať to vidíte i Vy. Když už jsem se k tomu dostal. Jako varování. :wink:
Jinak ten prstýnek je i piclánek užší.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků