Žvýkání...

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Žvýkáte dýmkový tabák?

Pravidelně a rád.
24
11%
Občas si dám...
26
12%
Výjimečně, spíš na ochutnání nového tabáku.
50
23%
Fuj, jak jen někdo může...
115
53%
 
Celkem hlasů : 215

Re: Žvýkání...

Příspěvekod Copatej » 02 led. 2018, 18:32

Až se s nimi naučíš i spát, to bude potom ten správný ... :twisted: :ok:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Žvýkání...

Příspěvekod ontarios » 02 led. 2018, 18:56

:arrow: Copatej: To díky panický atace před lety blízko udušení asi nehrozí. Ale kdo ví, třeba postoupím na další level...
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Žvýkání..

Příspěvekod Barci » 10 led. 2018, 23:24

Miluji to, žvýkání je životní cesta :D
Barci
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 10 led. 2018, 23:21

Re: Žvýkání...

Příspěvekod Visual » 15 led. 2018, 14:14

pridam trochu za posledni rok...
presel jsem kompletne pryc od vseho a nahradil to Odens, General, Goreborgs Rape.
Muj dotaz tedy je-je sance dostat tyhle pixly ve vetsim(treba 50,100kusu) krome cesty na sever? 100/120kc za puk je dost ... a v EU je to proste vsude stejny a vsude se jede jen Thunder
Uživatelský avatar
Visual
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 328
Věk: 39
Registrován: 27 bře. 2012, 13:01
Bydliště: Praha

Re: Žvýkání...

Příspěvekod Houly » 15 led. 2018, 17:29

V poslední době (2 měsíce) jsem přišel na chuť snusu. Doma nekouříme a tak mi poskytuje nikotýnové opojení aniž bych musel chodit ven. Rád bych se zeptal vás zkušenějších - snížila se vám časem produkce tvorby slin, že je nemusíte často flusat (nepolykám je) nebo vás tento doprovodný jev provází stále? Předem dík za info.
Houly
Uživatelský avatar
Houly
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 228
Věk: 45
Registrován: 21 led. 2014, 20:28
Bydliště: Hulice (BN)

Re: Žvýkání...

Příspěvekod ontarios » 16 led. 2018, 07:40

:arrow: Houly: Nahoře pod rtem, tedy ret pod nosem moc slin neprodukuje. Nejméně slin dělá snus white dry, tedy v podstatě bílé pytlíky, ne ty hnědé. Ale u porcovaného se sliny také dělají a upřímně, polykám je. Jen neporcovaný nepolykám, ale ten užívám jen zřídka.

Jinak to opojení už se nějak nedostavuje, užívám Odens extreme a Thunder ultra (švédský) a dává nikotin, ale tu počáteční šlehu v hlavě už ne. Nebyla zas tak moc velká, ale byla. Postoupit dál, tedy Siberia, nebo Odens Clove to se trochu obávám.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Žvýkání...

Příspěvekod Sobpeta » 16 led. 2018, 08:01

Není od věci nechat hodně mokré sáčky, což hlavně Thunder Ultra někdy bývá, vyschnout pár hodin v otevřené krabičce. Jinak samozřejmě rezistence na nikotin při užívání snusu roste, takže můžes směle postoupit k těm silnějším. Osobně mi silnější kusy taky nic moc nedělají, jako nikotin v tom samo detekuju, ale že bych se potom nějak motal, to ne. No a další level je dávat dva pytlíky siberky najednou...no a pak už fakt nevím... :lol: .

Co pamatuju, tak original Thunder Ultra Raw, myslím jako porcovanej snus, byla šleha jako prase. Dát si to svýho času v autě, tak asi nedojedu. Tyhle EU žvýkací verze mi přijdou podstatně slabší než snus ze švédska. A o chuti se vůbec nebavím, ta byla takz někde jinde... :(
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Žvýkání...

Příspěvekod ontarios » 16 led. 2018, 08:15

:arrow: Sobpeta: Raw je prosím co? To je klasický Thunder Ultra, nebo tam musí být napsáno Raw? Je silnější než 22mg nikotinu?

Musím přiznat, že ultra thundery a extreme Odensy u nás prodávané a tedy v EU povolené nebyly špatné, ale už jsem musel dávat pytlíky dva, u těch švédských zatím stačí jeden. Mám ho tam hodinu a docela dobrý. Docela mi zachutnal Thunder 10, Lab 06, Odensy snad všechny. Nejvíc ale hledám snus, který pálí, to mě na tom bavilo, ale už to nějak nedává tento požitek.

Jo jedna otázka, lze si vytvořit rezistenci i na Siberii? Že nakonec nedává i ona? To by pak byl průšvih :) Leda přidávat chili papričky :)
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Žvýkání...

Příspěvekod beda » 16 led. 2018, 22:04

http://zvykaci-tabak.cz/produkty/makla-rouge/
Ale musíš mít rád čpavek :twisted: tohle tlačí nejvíc ze všeho co jsem zkusil. Je v tom ale i vápno, první sousta uměj dost pálit. Fakt bacha, ráno s kocovinou to může bejt na bezvědomí, osobně vyzkoušeno.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Žvýkání...

Příspěvekod Copatej » 16 led. 2018, 23:04

ontarios píše:...Jo jedna otázka, lze si vytvořit rezistenci i na Siberii?...

Na jeden pytlík ano, na dva najednou už podle mě ne :D ...tři jsem zatím neměl důvod aplikovat. A to jsem na červené permanentně od září loňského roku, kdy jsem po roční pauze začal opět žvýkat :wink:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Žvýkání...

Příspěvekod ontarios » 17 led. 2018, 06:39

Díky. Zatím chci zkusit Oden´s Clove, ten má 36 mg nikotinu, je tedy slabší než Siberia. Jednu červenou doma mám, ale chodím kolem ní zatím opravdu po špičkách. Ke všemu se musí dorůst.

Uvědomuju si, že co užívám snus, cítím se stále nějak unavený, jako by mě to sráželo k zemi, místo aby nakopávalo. Na začátku nakopávalo tak měsíc, ale posledních 14 dní to dělá tohle. Pokud to tedy nejsou nějaké výkyvy tlaku :) A taky se hůř soustředím. Znáte to taky?
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Žvýkání...

Příspěvekod Sobpeta » 17 led. 2018, 11:52

ontarios píše::arrow: Sobpeta: Raw je prosím co? To je klasický Thunder Ultra, nebo tam musí být napsáno Raw? Je silnější než 22mg nikotinu?



Thunder Ultra Strong v pytlíku je v podstatě řezanej porcovanej long cut, kdežto starej Thunder Ultra Strong RAW byl poctivej namletej porcovanej snus. Rozdíl mezi long cutem a snusem je jak v hrubosti zpracování tak i v tom jak dává. Logicky čím jemnější úprava tak rychleji a intenzivěji uvolňuje nikotin. Rozdíl je zkrátka v tom nástupu síly, proto se u hodně silného snusu občas stává, že člověka jak se říká položí. Jinak starý a nový Thunder by na tom papírově silou měl být stejně.

ontarios píše:Uvědomuju si, že co užívám snus, cítím se stále nějak unavený, jako by mě to sráželo k zemi, místo aby nakopávalo. Na začátku nakopávalo tak měsíc, ale posledních 14 dní to dělá tohle. Pokud to tedy nejsou nějaké výkyvy tlaku :) A taky se hůř soustředím. Znáte to taky?


Tak nikotin je alkaloid, stejně jako třeba kofein. Jednou z jeho vlastností je to, že povzbuzuje, ale kdyby se to zaneslo to grafu, tak je to hodně strmý vzestup a pak ještě prudší pád. Pokud se užívá nedměrně tak opravdu může způsobovat únavu, kromě toho se člověk může i nadměrně potit, špatně spát apod.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Žvýkání...

Příspěvekod ontarios » 17 led. 2018, 12:00

:arrow: Sobpeta: spím zatím dobře, nepotím se. Prosím Tě, jak mezi švédskými snusy poznám ten starej dobrej namletej? Tedy RAW? Na krabičce to napsaný není. Ale možná je a já ho zatím jen nežádal.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Žvýkání...

Příspěvekod Sobpeta » 17 led. 2018, 12:17

Co jsem koukal po zahraničních eshopech tak už nikde není. Podle mě to V2 úplně přestal vyrábět a dělá jen ty svoje "chewing bags", aby vyhověl normám EU. Navíc V2 tobacco není ani švédská firma, sídlí v dánsku, takže je to i pochopitelné. Postaru tam bylo napsáno např. "portion snus". Jiní výrobci asi klasický snus pořád dělají, ale zase je velký problém ho sem dostat.
https://www.northerner.com/eu/jakobsson ... rtion-snus
https://www.northerner.com/eu/catalog/p ... gory/2449/

Thunder tam takhle pro porovnání nanajdeš.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Žvýkání...

Příspěvekod Milda » 19 led. 2018, 01:37

ontarios píše::arrow: Sobpeta: Raw je prosím co? To je klasický Thunder Ultra, nebo tam musí být napsáno Raw? Je silnější než 22mg nikotinu?

Musím přiznat, že ultra thundery a extreme Odensy u nás prodávané a tedy v EU povolené nebyly špatné, ale už jsem musel dávat pytlíky dva, u těch švédských zatím stačí jeden. Mám ho tam hodinu a docela dobrý. Docela mi zachutnal Thunder 10, Lab 06, Odensy snad všechny. Nejvíc ale hledám snus, který pálí, to mě na tom bavilo, ale už to nějak nedává tento požitek.

Jo jedna otázka, lze si vytvořit rezistenci i na Siberii? Že nakonec nedává i ona? To by pak byl průšvih :) Leda přidávat chili papričky :)


Rezistence na Siberii existuje... :? Stačí ale dva tři dny vysadit a šlape zase slušně... :wink: A nebo si dát rovnou dva sáčky...
Milda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 126
Věk: 47
Registrován: 22 srp. 2011, 21:40
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků