Žvýkání...

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Žvýkáte dýmkový tabák?

Pravidelně a rád.
24
11%
Občas si dám...
26
12%
Výjimečně, spíš na ochutnání nového tabáku.
50
23%
Fuj, jak jen někdo může...
115
53%
 
Celkem hlasů : 215

Příspěvekod pitrson » 21 říj. 2007, 22:50

beda píše:To sklo si tam přidávají hráči amerického fotbalu...

..takze zase na sprochu pravdy trochu? :) No, rozbory delat nebudu, ale jemne mlety sklo videt neni, skripat v zubech nebude - treba te to opravdu v nekterych sortach uz z vyroby :wink:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod hovno » 14 lis. 2007, 16:56

prosim vas kde je lepsi zvykat(tabak) v hornim rtu nebo v dolnim rtu :smoke6:
hovno
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 12 říj. 2007, 17:30

Příspěvekod Fénix » 14 lis. 2007, 17:59

hovno píše:prosim vas kde je lepsi zvykat(tabak) v hornim rtu nebo v dolnim rtu :smoke6:


u dolního ústí slinné žlázy a kloktal bys "kautabákovou" močku. Naopak pod horním rtem po chvíli praxe zvládneš mít celkem sucho.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod beda » 15 lis. 2007, 01:35

Já si bago během žvýkání přemísťuji po všech možných místech v puse, úplně mi to vyhovuje a plivu jak se mi zlíbí. Ono to k tomu jaksi patří, stejně jako čistič k fajfce.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod Fénix » 15 lis. 2007, 14:20

Fénix píše:
hovno píše:prosim vas kde je lepsi zvykat(tabak) v hornim rtu nebo v dolnim rtu :smoke6:


u dolního ústí slinné žlázy a kloktal bys "kautabákovou" močku. Naopak pod horním rtem po chvíli praxe zvládneš mít celkem sucho.


vzhledem k bedovo příspěvku doplňuji, že to platí tam, kde se nedá odplivávat :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod beda » 15 lis. 2007, 14:51

Několikrát jsem vlezl do MHD i s nacpanou pusou a už to nedělám. Měl jsem sousto pod vrchním rtem kde nevyvolává přílišné slinění, jenže vědomí, že si jen tak neodplivnu nějak jako naschvál slintání znásobilo. S plnou pusou jsem jen doufal, že nepotkám nějakého známého co si bude chtít povídat. Taky to první odplivnutí po vystoupení muselo vypadat pro neznalé pěkně, radši jsem se nerozhlížel.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod koprkuba » 03 pro. 2007, 15:26

Mohl by mi nekdo z Vas dat odkaz na presne zneni toho zakona o zakazani prodeje tabaku znameho jako SNUSS ?? jsem si temer jist ze se zakaz vztahuje na Svedsky tabak. ovsem existuje i takovyhle druh tabaku vyrabeny v Belgii a volne prodejny na internetu. Z osobni zkusenosti vim ze je to ten nejsilnejsi a umim ho sehnat. Takze bych rad mel v rukou presne zneni zakonu nez si zacnu shanet oficielni distribuci...
koprkuba
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 03 pro. 2007, 10:26

Příspěvekod piter » 03 pro. 2007, 20:01

koprkuba píše:Zdarec lidi, rad bych vedel jestli nekdo nemate zneni tykajiciho se zakazu prodeje SNUSSu. Existuje totiz jeste Belgicky Snuss a neim jak je to s timhle prodejem. Jinak sem tam si vyrazim do zemi kde ho prodavaj tak pokud by jste par (desitek) krabicek chteli tak mi dejte vedet pres "Soukromou Zpravu" nebo "E-mail".
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod piter » 19 úno. 2008, 17:43

Beker83 píše:Chtěl jsem se zeptat na značky a skušenosti se žvýkacím tabákem ještě sem ho neskoušel..
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Fénix » 20 úno. 2008, 12:38

Beker83 píše:Chtěl jsem se zeptat na značky a skušenosti se žvýkacím tabákem ještě sem ho neskoušel..


Hlavně opatrně, nezvyklého může dobře odrovnat :) Nevím jaký je nyní stav v ČR (beru z Němec) ale pokud vím tak tu je silnější přírodní picanell a slabší sladký Red Man, ale opravdu nejsem "in". Údajně je někde k dostání i "zakázaný" snus, ale na toho už fakt bacha :P
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod ypres.bass » 20 úno. 2008, 18:07

Fénix píše:
Beker83 píše:Chtěl jsem se zeptat na značky a skušenosti se žvýkacím tabákem ještě sem ho neskoušel..


Hlavně opatrně, nezvyklého může dobře odrovnat :) Nevím jaký je nyní stav v ČR (beru z Němec) ale pokud vím tak tu je silnější přírodní picanell a slabší sladký Red Man, ale opravdu nejsem "in". Údajně je někde k dostání i "zakázaný" snus, ale na toho už fakt bacha :P
jem myslel že snus je všechen žvýkač :idea: :?:
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Fénix » 20 úno. 2008, 18:11

ypres.bass píše:jem myslel že snus je všechen žvýkač :idea: :?:


nevím nakolik je ustálená nomenklatura, ale já chápu pod pojemm snus švédský práškový tabák (buď v "čajových" sáčcích nebo loose ze kterého si musíš upatlat kuličku) Ostatní žvýkací tabák (třeba tobacco rolls) pod tento pojem nespadá IMO.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod beda » 21 úno. 2008, 01:15

Tak, tak. Snuss je jen jemně mletý, může být v papírku a pak je to portion snuss. Americké žvejdy jsou úplně něco jiného, velké listy, nasladko upravené. Snuss je naslano. Ale i americkej tabáček může být silnej, takovej Grangers Select je docela zabiják. Vždycky je to ale něco jiného než snuss. Snuss je rychlá intoxikace a chewing tobaco pomalá, podobně jako cígo a fajfka. Snuss po čtvrthodině vyplivne i amatér, ale pořádné sousto amerického chutná i třičtvrtě hodiny. Ono je taky mnohem větší a je dobrý mít už trochu vyžvejkanou hubu, jinak to vypadá divně zvenku. :twisted: Když dám třeba dvě nebo tři v řadě za sebou, tak do konce dne už nepociťuji žádnou potřebu nikotinu.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod stam1 » 22 úno. 2008, 10:35

stam1
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 22 úno. 2008, 09:42

Příspěvekod carolco » 22 úno. 2008, 11:30

beda: co sa tyka snusu, nemas az tak uplne pravdu - obvykle sice byva upraveny na "slano", ale vyskytnu sa aj sladke, likerove, ci ine prichute. nevypluva sa po stvrhodine, ale zhruba vtedy, ked sa zacne rozpadavat v ustach alebo prestane vylucovat chut. niekedy sam s prekvapenim zistujem, ze mam portion snus zastrceny v ustach aj dobre dve hodiny a stale este vylucuje chut - standardne to byva napriklad pri general onyxe, ten je fakt skvely - vyborna chut, ktora dlho vydrzi (fuj, to znie takmer ako reklama na wrigleys... :-) )
Naposledy upravil carolco dne 24 úno. 2008, 08:24, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 18 návštevníků