Žvýkání...

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Žvýkáte dýmkový tabák?

Pravidelně a rád.
24
11%
Občas si dám...
26
12%
Výjimečně, spíš na ochutnání nového tabáku.
50
23%
Fuj, jak jen někdo může...
115
53%
 
Celkem hlasů : 215

Re: Žvýkání...

Příspěvekod Fénix » 01 srp. 2016, 10:48

Dobrá zpráva. Ale nebude to asi pravý General snus, ale zase nějaká předělávka, aby se vešla do parametrů zákazu. V Německu se například prodává v podobě tobacco rolls, tohle je chewing bags. I tak ale zkusím, díky za tip :ok:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Žvýkání...

Příspěvekod Kopi » 01 srp. 2016, 16:13

Prý by to mělo být hodně podobné, ale osobní zkušenost ještě nemám - hned jak jsem ho koupil tak putoval do mrazáku :D Jinak momentálně jedu modrou Siberii a jsem z ní trošku rozpačitej. Nikotinově pecka, ale chuť hodně jednoduchá....
Po návratu z dovolené a hnusném prvním dnu v práci mám radost alespoň z jiných věcí :twisted:
image_id: 23925
Kopi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 30
Věk: 32
Registrován: 05 úno. 2012, 18:52
Bydliště: Tábor/Praha

Re: Žvýkání...

Příspěvekod Fénix » 02 srp. 2016, 10:44

zkusil jsem toho červenýho Generála... lepší než drátem do oka, v rámci chewing bags asi z těch lepších, ale snus je snus :think:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Žvýkání...

Příspěvekod Sobpeta » 02 srp. 2016, 19:11

Za každej tabák, kterej se k nám dostane můžeme být asi fakt vděční.
Jakube, v čem ti přijde rozdílný snus a chewing bags?
Já teď jedu skoro jenom Thunder RAW ve verzi chewing bags a přijde mi to stejný. :think:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Žvýkání...

Příspěvekod Fénix » 03 srp. 2016, 14:08

To každopádně :ok:

Hele, prostě to není ono, těžko se to popisuje. Je to prostě jen nasekaný tabákový list, zabalený do snusového sáčku. Stejně tak mi neseděl jakýkoli long cut ve srovnání s tím samým loose snusem. Jinak se to chová, jinak to vydává chuť i volty, chutná to jinak...
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Žvýkání...

Příspěvekod ucho » 13 srp. 2016, 10:30

Já cumlam jenom General a Goteborgs. Na zkoušku jsem koupil ve Valmontu chew bags Original Strong. Aroma, chuť, kvalita pytlíků a asi i obsah nikotinu, odpovídá snusu General Extra Strong. Jediný rozdíl je v tom, že porce jsou vlhci a řez tabáku je o něco hrubsi. Ale podobně hrubý jsem měl i nějaký loose snus od kamaráda ze Švédska. Vypadá to jako snus, chutná to jako snus, maká to jako snus, ale budeme tomu říkat chew bag. Já jsem pro.
Uživatelský avatar
ucho
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 595
Věk: 45
Registrován: 20 kvě. 2009, 15:16
Bydliště: Pha západ

Re: Žvýkání...

Příspěvekod Ragaz » 13 srp. 2016, 16:13

No já jsem se k tomu nějak nechtěl vyjadřovat,páč tomu nerozumím :joy:, doopravdickej snus jsem ještě neměl. Já teď jedu neporcovanej chew od thunderu a nám pocit, že to je prostě pasta umíchaá z klasickýho snusu. A to zřejmě cpou i do těch chew bags (nikoliv long cut). Myslím, že by to korespondovalo s tím co psal ucho.
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Žvýkání...

Příspěvekod Milda » 28 srp. 2016, 22:21

Petros píše:Zdravím pánové, prosil bych nějaké tipy na švédský snus pro začátečníka. Síle tabáku se meze nekladou, rád bych porovnal tak nějak všechno.
Rodina se mi za pár dní vrací ze Švédska tak sem si říkal že by byl hřích toho nevyužít. :cool:


Skruf ****, General, Göteborg Rapé, Ettan...

Jinak už jsem zkoušel červenýho Generala z Valmontu a jsem fakt rád, že v této podobě se tu už dá sehnat... ta chuť mi u legálních Thunderů chyběla...

Zkoušel jsem i první u nás legálně prodávaný dip long cut z USA - Stokers. Vyzkoušel jsem Straight a Wintergreen. Stokers Straight mě mile překvapil. Zkoušel jsem stejnou příchuť u značek Grizzly a Longhorn, ale od těch mi to tak nechutnalo. Fakt dobré. Navíc mě přijde, že tyto dipy jsou o poznání nikotinově silnější než je u americké produkce obvyklé... Zato Stokers Wintegreen je šedivý průměr. Nikotin v pohodě, ale chuť nic moc. Zkoušel jsem Kodiak, Copenhagen a hlavně Skoal Original a u těch byla příchuť wintergreen výrazně lepší. Stokers je k dostání u Mirage Distribution za přijatelnou cenu, dodání rychlé a bez poštovného, máte to doma druhý den po objednání, žádné chození na poštu... Fajn přístup.
Milda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 126
Věk: 47
Registrován: 22 srp. 2011, 21:40
Bydliště: Brno

Re: Žvýkání...

Příspěvekod scorpioo » 13 úno. 2017, 12:40

Čavte osadenstvo,

má tu niekto skúsenosti so žuvaním lán alebo plug tabaku? Viem, že na západe sa tieto formy tabaku bežne okrem fajčenia v dýmkach používajú aj na žuvanie.
scorpioo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Věk: 38
Registrován: 24 úno. 2016, 23:00
Bydliště: Šahy, Slovensko

Re: Žvýkání...

Příspěvekod mizantrop » 13 úno. 2017, 16:30

Skusal som raz dobry kus BXX na hodinovu cestu autobusom a myslel som ze vystupim na kazdej zastavke. Vonku obrovska zima, vo vnutri autobusu uplne plno, kurenie ako v pekle, na chrbte asi 20 kg v bagli, nemal som priestor sa vyzliect, obleceny som bol na hovado. Nemohol som vystupit, musel som stihnut termin. Nebolo kam odpluvat. Lutujem to doteraz :mrgreen: .
To len tak, ak by si chcel take male zivotne dobrodruzstvo :palm:
mizantrop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Registrován: 07 zář. 2016, 17:29

Re: Žvýkání...

Příspěvekod scorpioo » 13 úno. 2017, 20:58

no fajn :-D

ako ale co citam po zahranicnich strankach, tak si odkrajuju max. 0,5 cm kusy lan a to si len zastrcia za dasen ako napriklad oliwer twist a nezuvaju ako zuvacku, resp. len jemne kusnu
scorpioo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Věk: 38
Registrován: 24 úno. 2016, 23:00
Bydliště: Šahy, Slovensko

Re: Žvýkání...

Příspěvekod mrcos » 13 úno. 2017, 22:21

Občas si žvýknu kousek lana (Black XX, Brown No. 4) nebo plugu (Dark plug). Chce to opatrně, tyhle tabáky jsou vcelku dost silný a trochu ostrý. A hlavně - přesně jak píšeš - nežvýkat jako žvýkačku! Jenom šoupnout na dáseň. Jinak lana jsou fantastický ve všech podobách. Dají se kouřit v dýmce, v papírku (pro obzvláště otrlé), žvýkat, trochu usušit a namlít na šňupák... :ok:
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Žvýkání...

Příspěvekod scorpioo » 14 úno. 2017, 07:26

hmmm neviem či by som si trúfol ba BXX ušúľať do cigarety
scorpioo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Věk: 38
Registrován: 24 úno. 2016, 23:00
Bydliště: Šahy, Slovensko

Re: Žvýkání...

Příspěvekod mrcos » 14 úno. 2017, 09:58

Jak píšu - pro otrlé :) Jinak se dá nařezat na shag a smíchat třeba s golden virginia, podle chuti a vlastní odolnosti. A teda na žvýkání mi sednul nejvíc hnědej pigtail (tenký hnědý lano). Stačí tenký kolečko, on je dost vydatnej.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Žvýkání...

Příspěvekod scorpioo » 18 úno. 2017, 22:56

hm, asi vyskúšam teda ;-)
scorpioo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Věk: 38
Registrován: 24 úno. 2016, 23:00
Bydliště: Šahy, Slovensko

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků