Žvýkání...

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Žvýkáte dýmkový tabák?

Pravidelně a rád.
24
11%
Občas si dám...
26
12%
Výjimečně, spíš na ochutnání nového tabáku.
50
23%
Fuj, jak jen někdo může...
115
53%
 
Celkem hlasů : 215

Re: Žvýkání...

Příspěvekod Ragaz » 19 říj. 2017, 11:21

:mrgreen: Mám tu zkušenost, že je to hodně, hodně návykové :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Žvýkání...

Příspěvekod Copatej » 19 říj. 2017, 13:54

Žvejkal jsem celkem dost, asi přes tři roky. Pak jsem s tím na rok a půl přestal a letos v září na srazu opět začal. Je to hodně o vůli a o hlavě, jak to má kdo nastavený. Pokud dokážeš přepnout, že to zkrátka nepotřebuješ, dá se to vcelku pohodově kočírovat. Alespoň takto to mám já.
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Žvýkání...

Příspěvekod ontarios » 19 říj. 2017, 15:36

Protože pokud jde o závislost, tak ty mám na cigarety a tohle by mohlo pomoct. Takže návykovost je tam i tam. Žvýkání je ale bezplicní :)
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Žvýkání...

Příspěvekod ontarios » 19 říj. 2017, 16:06

Máte někdo zkušenosti se žvýkacím tabákem Ink Strong Original a Green? Nikde k tomu nemohu nic moc nalézt.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Žvýkání...

Příspěvekod Ragaz » 20 říj. 2017, 08:48

No podle mě se tím dají cigarety substituovat. Já teda cigareťák nejsem, ale potřebu kouřit v podstatě nemám, takže dýmku nebo doutník si dám akorát když mám opravdu chuť, čas a náladu.
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Žvýkání...

Příspěvekod ontarios » 04 pro. 2017, 14:33

Měl bych dotaz. Když se u žvýkacího tabáku píše, že má například 20 mg nikotinu, vztahuje se to na celou krabičku, nebo na každý sáček (portion) zvlášť? Protože pokud na každý pytlík, pak po čtyřek pytlících bych překročil smrtelnou dávku nikotinu. Nevíte, jak to je? Díky za radu.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Žvýkání...

Příspěvekod Jack.Grave » 04 pro. 2017, 16:27

Pokud vím tak je to na porci (nebo na gram tabáku je-li uvedeno), as LD 50 u nikotinu (cca 60 mg) jedná se o absolutního nekuřáka, neb tolerance se zvyšuje s postupem času. Nedávno sem si koupil INK Strong Original kde uvádí výrobce 12 mg nikotinu a můžu říct, že to se mnou napoprvý celkem slušně zamávalo.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Žvýkání...

Příspěvekod ontarios » 04 pro. 2017, 19:04

Já to tušil, že je to na porci. Ink mám taky i Green. Docela dobrý, ale dává méně, než například Jakobsson Dynamite Extra stark. 20mg. Ten dám ráno v 8 hodin a do 14 hodin nemám na nic s nikotinem chuť.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Žvýkání...

Příspěvekod ontarios » 06 pro. 2017, 09:29

Mám dotaz. neděláte někdo občas objednávku snusu v zahraničí,nebo nemáte cestu na sever? Přidal bych se - k objednávce, případě dovozu ze severu.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Žvýkání...

Příspěvekod ontarios » 15 pro. 2017, 12:28

Je to asi dva týdny, co jsem začal více užívat snus. Efekty jsou dva: 1. V podstatě jsem přestal naprosto kouřit a potřebovat cigarety. 2. Zachutnalo mi to natolik, že jsem skoro zapomněl na dýmky. 3. Už vím, co jste měli na mysli, když jste říkali, že je to návykové.

S efektem č. 2 musím něco udělat, protože to by mě mrzelo. Ale ten nájezd a rozlití tepla jsou moc fajn. Dřív, když jsem si šel večer lehnout, občas mě mrazilo, co bude další den v práci. Dneska? Přemýšlím, z jakého puku ráno "posnídám" a těším se na to.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Žvýkání...

Příspěvekod scorpioo » 16 pro. 2017, 14:45

ontarios píše:Měl bych dotaz. Když se u žvýkacího tabáku píše, že má například 20 mg nikotinu, vztahuje se to na celou krabičku, nebo na každý sáček (portion) zvlášť? Protože pokud na každý pytlík, pak po čtyřek pytlících bych překročil smrtelnou dávku nikotinu. Nevíte, jak to je? Díky za radu.


na gram tabacu a pytlíčky majú cca 0,6 g
scorpioo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Věk: 38
Registrován: 24 úno. 2016, 23:00
Bydliště: Šahy, Slovensko

Re: Žvýkání...

Příspěvekod mizantrop » 16 pro. 2017, 22:43

Chlapi, co dostupné v ČR a SR by ste odporučili do zaciatku? Fajčím dymky a holandské silne cig shagy. Nikotín mi nevadí. Dik za tipy
mizantrop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Registrován: 07 zář. 2016, 17:29

Re: Žvýkání...

Příspěvekod scorpioo » 16 pro. 2017, 23:25

mizantrop píše:Chlapi, co dostupné v ČR a SR by ste odporučili do zaciatku? Fajčím dymky a holandské silne cig shagy. Nikotín mi nevadí. Dik za tipy


dostupné na SR makla a thunder X to sú tie silnejšie, v e-shopoch toho najdeš ďaleko viac
scorpioo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Věk: 38
Registrován: 24 úno. 2016, 23:00
Bydliště: Šahy, Slovensko

Re: Žvýkání...

Příspěvekod ontarios » 17 pro. 2017, 09:25

:arrow: scorpioo: díky za info ohledně váhy jednoho pytlíku a tím i menší nikotinové nálože z něho.

:arrow: mizantrop: No, mě funguje Thunder Ultra Very Raspy, Cut Extra strong, Offroad riginal (2 pytlíky najednou pod horní ret).

No a pokud bys měl možnost dovézt ze Švédska tak například Jakobssons Dynamite. Ten je slušnej. A další.

Ale obecně mám zkušenost, že snus prodávaný v ČR sice u extra, nebo ultra strong nikotin dá, ale neposkytuje ten příjemný kopanec, jako ty ze Švédska. A u těch stačí často i o něco slabší a dávají.

Například v ČR prodávaný Odens Extreme white dry cold mi moc nefunguje. A to má více nikotinu než výše uvedené. Mám doma poměrně dost tabáku ve směsi a zde na vládknu jsem našel návody na udělání žvýkacího tabáku s melasou. Chystám se na to. Jsem zvědav.
Naposledy upravil ontarios dne 17 pro. 2017, 09:41, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Žvýkání...

Příspěvekod ontarios » 23 pro. 2017, 09:21

Tak jsem poprvé zkusil neporcovaný Thunder. Pomocí Prismaster hezky nahoru pod ret. Šlo to dobře, porce dávala slušně. Doma už ani nestačí sledovat, jaký formy tabáku vlastně používám, ale ustaluje se to na snuff, snus a dýmka, když je čas. Nejvíc trpí pes, ten si za léta zvykl, že jsem s ním chodil často na terasu si zakouřit cigaretu, což teď odpadlo. Významně na mě pokukuje, jako že už je čas, pane učiteli, musíme jít...a ono nic. No, mám ho rád, tak s ním chodím méně, ale přece. Bez cigára.

Jo, už jsem se s porcema naučil i jíst.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků