Doutníky a pití

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Doutníky a pití

Příspěvekod wobo » 12 pro. 2011, 16:09

Zkusím rozproudit diskuzi trošku na jiné téma a to doutníky a pití ... Osobně mám rád jak dobrá vína, tak dobré kořalky (koňak, rumy, whisky) a s chutí vypiju i několik sklenic piva. Dokud jsem kouřil cigarety, nebylo co řešit, všechny značky více či méně chutnají stejně ( no i když takové camelky bez filtru :wink: ) a jsou tedy "dobré" ke všemu. Když jsem ale ochutnal svůj první doutník, zjistil jsem, že už to nějak třeba s pivem není ono a že k premiovému kubánskému si dám raději silnější víno nebo i nějaký kvalitní karibský rum.

A tak začal nikdy nekončící příběh zkoušení co k čemu by mi vyhovovalo nejlépe a zde jsem narazil na asi pro mě neřešitelný problém :( I stejný doutník mi pokaždé chutná jinak, což může být ovlivněno tím co jsem před tím jedl a zda vůbec a tedy těžko si spárovat určitý konkrétní typ doutníku s nějakým pitím. Jak to máte Vy ostatní ?

Co se mi celkem osvědčilo, je že k pivu mi nějak tak více sednou řekněme levnější doutníky, například posledně jsem k točenému Rakovnickému Bakaláři vybafal krabičku 6 culebras od Villigera a byl jsem naprosto spokojen...Dá se tedy tvrdit, že zkrátka patří své k svému, čili zde levnější pití a levnější kuřivo a naopak ty nejdražší doutníky zapalovat jen k premiovým 20 let starým lahvím. Mě to takto přijde zjednodušující a asi se s tím nespokojím, zkoumání vztahů jednotlivých chutí je na tomto koníčku vlastně asi to nejlepší a troufnu si řící pro mě i trochu dobrodružství :lol:

Existují na toto nějaké alespoň základní poučky, jaký doutník po jakém jídle a čím zapíjet. Přiznám se, že se mi nic podobného na netu najít nepodařilo, tak se rád nechám poučit od starších a jistě zkušenějších ! Díky předem za rady a názory :ok:
Uživatelský avatar
wobo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 190
Věk: 48
Registrován: 17 led. 2010, 18:47
Bydliště: Praha 8

Re: Doutníky II.

Příspěvekod Breer » 12 pro. 2011, 17:04

hm...ja mal v sobotu po vynikajúcej jahňacinke k červenému z Bordeaux obľúbené robusto Saint Luis Rey Regios, neskutočná dobrota :yum:

wobo píše:...I stejný doutník mi pokaždé chutná jinak, což může být ovlivněno tím co jsem před tím jedl a zda vůbec a tedy těžko si spárovat určitý konkrétní typ doutníku s nějakým pitím. Jak to máte Vy ostatní ? :ok:


Niekedy mi cigara chutí s kubanskym rumom, inokedy s whisky, či pivom alebo ako naposledy víno...každý to má asi inak, ale myslím, že nejakú rovnicu, či poučku by si zbytočne hľadal :smoke1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Doutníky II.

Příspěvekod Copatej » 12 pro. 2011, 17:19

Breer píše:Niekedy mi cigara chutí s kubanskym rumom, inokedy s whisky, či pivom alebo ako naposledy víno...každý to má asi inak, ale myslím, že nejakú rovnicu, či poučku by si zbytočne hľadal :smoke1:

:ok: přesně tak, plně podepisuji :ok:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Doutníky II.

Příspěvekod maculak » 12 pro. 2011, 23:44

jo doutníky a alkohol jsou hodně zajímavé téma a co můžu říci sám za sebe, tak o tom moc nepřemýšlím. Piju skoro vše co teče :wink: v míře obvyklé (ale to asi tvrdí každý alkoholik... :plaster: ), v poslední době piju i hodně vínka z Moravy a k tomu mne zrovna moc doutníky nesedí (nevychutnám si ani jedno), radši si dám nějaké fortifikované víno (nebo portské) a samozřejmě se nevyhýbám ani tvrdému alkoholu od dobré whisky, nejlépe singl malt (rum kubánský jsem ještě nezkoušel, ale chystám se na to, prý je to mňamka, vím to jenom z doslechu tedy) po dobře uleželou tequilu nebo koňáček a to se snoubí moc dobře. Na druhou stranu mi sedí dobře k doutníku i tmavé pšeničné pivo, takže wobova úvaha u mě neplatí, protože se vždy těším až vyrazím služebně do Prahy a večer směr Barabizna. Z mého subjektivního pohledu záleží i na tom, co člověk měl k jídlu a v jaké je duševní pohodě, osobně odzkoušeno :shock: . Takže věřím tomu co tu psal robusto, pokud něco zkoušet zhodnotit tak v "laboratorních podmínkách" ale ani to nezaručuje, že bude mít člověk zrovna tu správnou náladu a tím i správnou chuť na krásný dlouhý kouř. Doutníky kouřím nepravidelně, je to asi i svým způsobem určitý rituál, který mám rád. Takže ano, přiznávám jsem v určitem směru požitkář :oops: a jsem jím rád...
Uživatelský avatar
maculak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 56
Registrován: 07 zář. 2011, 18:32
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Doutníky II.

Příspěvekod Dino » 13 pro. 2011, 15:09

tiez sa pripojim ktomu kto co pije k cigaram...
kedze si cigary doprajem v 99% vzdy v praci,tak o alkohole nemoze byt ani rec :naughty: ale velmi sa mi osvedcil pri fajceni silny kvalitny cierny caj (najlespsie trochu dlhsie luhovany a vlazny nie horuci) alebo C.Cola, to uz zalezi od momentalnej chuti a vzdy iba po poriadnom jedle :ok:
ale ak sa uz dostanem ktomu ze spojim cigaru a alkohol urcite to bude nejaky fajnovy rumik, napriklad Pyrat Rum :wink:
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

Re: Doutníky II.

Příspěvekod Robusto » 13 pro. 2011, 15:27

Jsem na tom podobně jak maculak. Víno ani pivo mi s doutníkem nejde dohromady. Vybudoval jsem si závislost na kávě s trochou smetany, bez toho bych snad přestal kouřit. Když je k ní tvrdý alkohol, ještě lépe. Výjimka je vodka a ovocné pálenky, ty bez doutníku.

Speciálně k pivu je nový Quesada Oktoberfest, ale ještě jsem neměl možnost ochutnat. Mylně jsem se domníval, že jich budou německé obchody plné, ovšem kde nic tu nic. Docela mi šmakují i Vasco Da Gama Whisky Cigar a Port Wine. Bohužel cena 100 Kč mi přijde dost natažená, za to se dá sehnat kubánský doutník. Moc dobré jsou Gurkha Grand Reserve s koňakem. Nedávno mi je přivezli z USA, cena ve Free Shopu na Kennedyho letišti v NY tuším 17 dolarů za kus, evropská cena je opět neakceptovatelná. Takže jestli vám někdo přiletí z USA, hned ho zaúkolujte. http://www.gurkhacigars.com/grandReserve-cigars.cfm

Po kořeněném jídle jsem míval problém co si zapálit, abych jen neinhaloval a chuť doutníku nepřišla nazmar. Výborně se mi osvědčil kousek dobré čokolády, opravdu stačí jeden dílek. Chuť jídla z velké části neutralizuje a hodí se od whisky přes rumy až po mysliveckou. Schválně to zkuste, čokoláda k doutníku pasuje :ok:
Uživatelský avatar
Robusto
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 240
Registrován: 08 pro. 2011, 07:21
Bydliště: Úvaly

Re: Doutníky II.

Příspěvekod Jakub » 13 pro. 2011, 16:16

nevim jak u ostatních ale u mě hodně ale opravdu hodně záleží na momentální náladě a vnitřní pohodě.... a co k tomu piju kromě kofoly? vlastně všechno doma asi nejčastěj kafe nebo čaj s mlíkem.....ale asi je mi to jedno protože je málo nápojů ke ketrým bych si nezapálil - k znechucení mi stačí když obsluha v hospě má blbý kecy na to že to smrdí atd....a v tom případě je uplně jedno jestli je to fajka nebo doutník:-(
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Doutníky II.

Příspěvekod Dino » 13 pro. 2011, 17:13

Jakub píše:k znechucení mi stačí když obsluha v hospě má blbý kecy na to že to smrdí atd....a v tom případě je uplně jedno jestli je to fajka nebo doutník:-(


to je jeden z hlavnych dovodov preco si nezapalim dakde v krcme restauracii atd. absolutne ma to znechuti a odradi, ked kazdy zazera a hundre, to by som mohol mat aj najlepsiu cigaru na svete a nechutila by mi. a na cigar friendly knajpu som v mojom okoli este nenarazil...
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

Re: Doutníky II.

Příspěvekod Fanys » 13 pro. 2011, 17:20

Dino píše:to je jeden z hlavnych dovodov preco si nezapalim dakde v krcme restauracii atd. absolutne ma to znechuti a odradi, ked kazdy zazera a hundre, to by som mohol mat aj najlepsiu cigaru na svete a nechutila by mi. a na cigar friendly knajpu som v mojom okoli este nenarazil...

Vy tam nemáte anglický klub?
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Doutníky II.

Příspěvekod Dino » 13 pro. 2011, 17:36

v mojom okoli urcite nie :D
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

Re: Doutníky II.

Příspěvekod solex » 13 pro. 2011, 18:07

k cigare suche cervene barikove vino najlepsie 2-3 rocne alebo konak.ak nealko tak cola.
solex
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 65
Registrován: 09 úno. 2011, 21:31

Re: Doutníky II.

Příspěvekod jorgos » 13 pro. 2011, 19:52

Doutník si dám jenom občas.Chutná mně k němu kvalitní rum,třeba Matusalem,nebo koňak.Čím starší,tím lepší :D
Z nealka čistá voda.Colu jsem zkoušel s doutníkem Quintero-Cienfuegos a byla to hrůůůza :roll:

To dýmka nabízí více možností,proto ji mám raději :yum: :smoke1:
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: Doutníky II.

Příspěvekod maculak » 13 pro. 2011, 21:28

Mno ja prave sedim v Barabizne obsluha mne uvitala se zdesenim na tvari ( jsem tu asi proflaknuty bo co) tmavy kvasnicacek prede mnou, portske se naleva a hori mi tu churchills tajemstvi mistra a nic moc mne nechybi :smoke1:. Jinak s cokoladou souhlasim, musi byt ale horka a minimalne 70% :wink: . Jinak v hospode kde to neznam se zeptam jestli se kouri a v pripade kladne odpovedi si s tim hlavu dal nelamu jsem takovy bezkonfliktni typ :twisted:. No jinak trosku pohodnotim doutnicek _ chut vynikajici, kour diky rozmerum krasne chladny ale chybi mi takova sametova lehkost jako je u torpeda, jestli je mozne ze na to ma vliv tvar... holt torpedo nebo robusto...a taky poprve mam trosku problem s pravidelnym horenim... ale jinak mnamka. Po první třetině se hoření spravilo a krásná jedna hodina a padesát minut...
Uživatelský avatar
maculak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 56
Registrován: 07 zář. 2011, 18:32
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Doutníky a pití

Příspěvekod Kalous » 20 pro. 2011, 17:42

Ahoj, sem tu nová duše a sem velice rád, že sem na tuto stránku narazil, dočetl jsem se spoustu zajímavých postřehů. K tématu, Caribksé rumy jsou samozřejmostí, ale poslední dobou si často ujíždím na Scotské whisky a i k doutníkům vřele doporučuji, právě mi dorazila zásilka kuřiva, ale bohužel, taky mám problém s podnikem, kde by mě rádi uvítali.
Tak se Vás zeptám, neznáte nějakej friendly podnik v Plzni? :pray: Sem tu poměrně krátce, takže sem bohužel na žádný zatim nenarazil...
Kalous
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 66
Věk: 40
Registrován: 20 pro. 2011, 17:10

Re: Doutníky a pití

Příspěvekod wobo » 21 pro. 2011, 12:32

S Plzní jako pražák moc neporadím, ale s tou skotskou velmi souhlasím, to je voda na můj mlýn :mryellow: Když jsem začal kouřit doutníky, jako první jsem k nim popíjel v podstatě cokoli, později jsem přešaltoval na brandy a koňáčky, potom přišly na řadu středoamerické a jihoamerické rumy a letos jsem začal pronikat do jednodruhových whisky a musím říct, že jsem se dostal až do relativních extrémů, které ostatním vyloženě nechutnají a já se jich s doutníkem nemůžu nabažit. Mluvím o výrazných chutích plných rašelinového zakouření a dlouhého konce značek jako jsou Talisker, Laphroaig, Lagavulin atd. Pro doutníkaře po vydatném jídle můžu vřele doporučit, je to zážitek :yum:
Uživatelský avatar
wobo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 190
Věk: 48
Registrován: 17 led. 2010, 18:47
Bydliště: Praha 8

Další

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


cron