Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod mrcos » 08 lis. 2012, 16:27

Kombinuj to s Vincentkou ve spreji ;) Vincentka taky dobře uvolňuje, navíc pak nehrozí, že by sis tím šňupákem ještě něco ucpal ;)
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod jeleniste » 08 lis. 2012, 20:41

Tak jsem si koupil v trafice Gletscher. Ten je fajn. Neni to takovej dryják jako medicated (taky tak neprotahuje), ale ten tea tree oil, nebo to co tam je, mě je příjemnej.
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod anek » 11 lis. 2012, 16:58

Mám od Pöshl takovou malou plechovou krabičku, zelenou - Spearmint. Docela jsem spokojený, ale pudruju se jen příležitostně. I během rýmy, kvůli protahování mentolem. Nějak si nedovedu představit, že by to bylo jiný, než mentolový. Asi zkusím SG s třešňama. Nebo má někdo nějaký lepší typ? Nepotřebuju nic nikotinově silnýho.
Uživatelský avatar
anek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 360
Věk: 49
Registrován: 17 zář. 2010, 08:35
Bydliště: Olomouc, Ostrava, Brno

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod javatar » 11 lis. 2012, 23:39

Ak mas rad matu (Spearmint) tak WoS Double Spearmint. Mne osobne pekne sadol :)

Od SG som zatial mal len cokoladu, chut je super, snupe sa prijemne ale silny je az moc. A myslim, ze cherry s tou silou velmi ine nebude.
Uživatelský avatar
javatar
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 227
Věk: 36
Registrován: 30 kvě. 2011, 09:38
Bydliště: London

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Milda » 23 lis. 2012, 11:03

Od Wilsons of Sharrow je v tomto ohledu dobrý také Crumbs of Comfort. Od Samuel Gawith Cherry je vynikající, ale opravdu ne příliš silný tabák. Dobrý je i SG Menthol.

Sehnal jsem si belgický šňupací tabák Neffa Ifrikia v pěkné modré plastové 8 gramové krabičce. Po prvním šňupnutí ostře kope, ale vůně je příjemně přírodní bez přísad a hodně podobná snusu Makla Ifrikia stejného výrobce. Jemný, světlý a po otevření příjemně vlhký tabák s drobnými krystalky čehosi. Nikotinově poměrně silný, stačí špetka k příjemnému návalu nikotinu. Kdo nezná, doporučuju!
Milda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 126
Věk: 47
Registrován: 22 srp. 2011, 21:40
Bydliště: Brno

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Copatej » 23 lis. 2012, 12:43

Jedu momentálně Maklu a to je vážně zážitek :cool:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Milda » 23 lis. 2012, 20:53

To teda jo... :mrgreen: Zrovna ji mám taky za dásní...
Milda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 126
Věk: 47
Registrován: 22 srp. 2011, 21:40
Bydliště: Brno

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod anek » 24 lis. 2012, 20:27

Zkoušel jsem někde dohledat přesnější informaci ohledně množství vstřebanýho nikotinu při šňupání a neúspěšně. Pokud by mělo šňupnutí dodat tolik nikotinu jako cigareta, tak kolik bych toho musel šňupnout? Našel jsem jen informaci, že jedno šňupnutí je jako jedna cigareta. To mi přijde dost nepřesná informace.
Kolik toho kdo do nosu cpete?
Uživatelský avatar
anek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 360
Věk: 49
Registrován: 17 zář. 2010, 08:35
Bydliště: Olomouc, Ostrava, Brno

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Copatej » 25 lis. 2012, 08:09

Podle chuti. Určitě bych to jedno šňupnutí k jedné cigaretě nepřirovnával. Je mi vcelku fuk, kolik nikotinu jednou dávkou do sebe dostanu - ještě jednou zdůrazňuji, že je to o chuti. Cigára nekouřím, jen doutníky, fajfku a jedu na snussu. Zpět ke šňupáku - vezmu si špetku mezi prsty (baroko), kolik naberu naberu a šňupnu. Někdy nešňupu celý týden, dva, tři, pak dostanu chuť a třikrát za den si nasadím zvolené množství.
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Milda » 26 lis. 2012, 19:59

Přesně tak. Dávkování a četnost šňupání je individuální... Síla snuffu závisí na výrobci, použitém tabáku atd... Osobně mě k pocítění účinků nikotinu jedno šňupnutí nestačí ... :D (pokud nepočítám nově koupenou Neffu Ifrikii, což je fakt síla...).
Milda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 126
Věk: 47
Registrován: 22 srp. 2011, 21:40
Bydliště: Brno

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod anek » 26 lis. 2012, 21:36

Já to mám úplně stejně s tou chutí. Když je chuť tak lehce napudruju nos a nemusí to být zrovna denně.
Já jsem si říkal, že v těch článcích kecaj, když to paušalizují způsobem 1šňup=1cigareta. To by ta moje minišpetička musela být silná jak semtex :mrgreen:
Uživatelský avatar
anek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 360
Věk: 49
Registrován: 17 zář. 2010, 08:35
Bydliště: Olomouc, Ostrava, Brno

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Milda » 27 lis. 2012, 20:55

Já osobně to mám třeba tak, že šňupu často a hodně... Zezačátku nos občas stávkoval a pak si zvykl, ale z vlastních zkušeností vím, že by se to nemělo přehánět. Až potom u mě následuje žvýkací tabák a nejméně kouřím dýmku...

Šňupání tady není tak rozšířené, ale věřím, že zejména v Anglii, Polsku a Bavorsku existují lidé, pro které je šňupání každodenním příjmem nikotinu tak jako tomu bylo i v minulosti. I u nás po celé 19. století bylo šňupání nejvíce rozšířené, pak následovala dýmka. Šňupací tabák byl také nejdražším výrobkem v trafice spolu s doutníky. V našich zemích se prodávalo skoro až kolem 30 druhů rakousko-uherského i zahraničního snuffu... Žvýkání tabáku (upadající u nás už od 1. světové války, ale v součastnosti zažívá renesanci), doutníky (pro svou cenu) a hlavně cigarety byly tehdy minoritní záležitostí... To se obrátilo až v 1. pol. 20. stol. s příchodem módy cigaret. Jakou lidi udělali chybu, zjišťují až teď... Ale vždycky se dá vrátit k tradicím... :joy:
Milda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 126
Věk: 47
Registrován: 22 srp. 2011, 21:40
Bydliště: Brno

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod bodye » 27 lis. 2012, 22:39

šnupeček na dobrou noc

Obrázek
Uživatelský avatar
bodye
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 108
Věk: 53
Registrován: 08 srp. 2010, 22:30
Bydliště: Praha

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Rog » 28 lis. 2012, 15:33

Ja momentálne užívam iba jeden a to tento: http://shop.schmalzlerfranzl.de/index.php?SESSCSDD=g2KDBrph87PvIls1_62630. Venoval mi ho kedysi Byšek a aj keď už je dávno (rok a pol..?) je stále vo výbornej kondícii. Baví ma jeho rustikálny štýl, hrubšie mletý a tabaková chuť, ktorá je uspokojujúca sama o sebe aj bez pridaných aróm :ok: . Odporúčam.
Kto vládne nemčinou, može zhliadnuť tieto stránky http://www.schmalzlerfranzl.de/module.php5?am=3&fid=7&ident=1&mod=vorlagen
A tomto e-shope http://shop.schmalzlerfranzl.de/index.php?SESSCSDD=g2KDBrph87PvIls1_62630 majú peknú ponuku tabakov a old schoolových porcelánových nádob na šnupák.
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Milda » 28 lis. 2012, 22:01

Tip pro Brňáky: Medicated 99 (jako i jiné šňupací tabáky) mají vždy čerstvé ve Valmontu na Masarykově tř.
Milda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 126
Věk: 47
Registrován: 22 srp. 2011, 21:40
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků