Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod muf » 06 čer. 2015, 06:39

Přesně tak tady u nás mají pouze tři druhy a vesměs mentol který se časem omrzí. Chtělo by to změnu. A proto kupuji přesně to samé jako v předešlém příspěvku.
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Rudolf Steiner » 16 čer. 2015, 13:39

Tak dnes Ozona President a Apricot od Poeschla.
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 476
Věk: 52
Registrován: 14 čer. 2013, 09:46
Bydliště: Deutschböhmen, Landkreis Aussig

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Jack.Grave » 17 čer. 2015, 04:47

V posledních dnech WoS Princess následovaný WoS Rose of Sharow občasne prokládaný WoS Jockey Clubem.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Jack.Grave » 17 čer. 2015, 19:10

Fribourg & Treyer Seville: Šňupací tabák založený na Rhosesian (Zimbabwe) Burley a Virginia tabácích jemně obohací essencí z květů hořkých pomerančů (Neroli Oil). Barva tabáku je žluto-hnědá, mletí jemné až velmi jemné, vlhkost střední obsah nikotinu spíš slabý. Po přičichnutí k čerstvě otevřené tubě ucítíte velice slaboučký závan koňské stáje překrytý vůní pomerančové marmelády s trošickou mýdla. Po šňupnutí je cítit "starožitná" vůňe tolik připomínající budoár staré dámy nebo skříně našich babiček. V malých dávkách témeř nepálí a poskytuje velmi příjemnou dovůni. Závěrem vysoce příjemný tabáček jako bonbónek či spestření pro milovníky hrubých a vlhkých tabáků jako jsou Princess, Santo Domingo nebo SG Kendal Brown.
Jack
P.S. další mikro recenze buou následovat již brzy. J.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod lako » 17 čer. 2015, 22:08

Dnes prvne SG Kendal Brown.A super :ok: Asi zas zacnu snupat.Po par letech mam krasne cistej a protahlej frnak :mryellow:
Uživatelský avatar
lako
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1998
Věk: 35
Registrován: 23 bře. 2013, 09:16
Bydliště: Vysehnevice

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Bedřich » 28 čer. 2015, 20:23

Vrhnul jsem se na schmalzlery, teď střídám Doppel aroma, A brasil od Poschla a Aecht alterbayerischer, Klostermischung, Brasil feinst a Virginii dunkel od Bernarda. Vítězí viginie, vůbec neucpává nos i při častějším šńupání. Ale jinak všechny kousky jsou vynikající, hlavně ty od Bernarda.
Bedřich
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 29 lis. 2014, 22:50

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Juri » 28 čer. 2015, 21:47

Poslední dny A Brasil Pöschl... pro mě absolutní top materiál
Juri
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1540
Registrován: 26 kvě. 2008, 22:33

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod inkognito » 17 črc. 2015, 19:48

Dnes Fribourg & Treyer Bordeaux - vynikající anglické kytky :smile: A ještě jsem si udělal radost a na zkoušku pořídil Sir Walter Scott's Röslein :joy: Kdysi jsem měl ve velké oblibě Rose a Royal George od WoS. Röslein připomíná dokonalé spojení toho nejlepšího z toho, co jsem měl na nich rád - dokonalá vůně růží a do toho krásná plnost a hořkost mandlí, k mému překvapení je tabák poněkud hruběji mletý (tedy ne nějak extra hrubě, ale není to typický anglický prach :D) :joy:
Uživatelský avatar
inkognito
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 34
Registrován: 26 říj. 2014, 20:08
Bydliště: Praha

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Jack.Grave » 18 črc. 2015, 09:33

:arrow: inkognito díky za osobní zkušenost se SWS Röslein, mám tuhle legrácku už nějakou dobu na seznamu co zakoupit. Btw. ne všechny aglické šňupací tabáky jsou jemně mleté e.g Kendal Brown (SG/GH) nebo lahůdky jako Black Rapeé, London Brown, Scotch Black a mnohé další.
Já osobně v posledních dnech sjíždím F&T Santo Domingo následovaný posledními zbytečky WoS Rose (of Sharrow) + jsem našel při úklidu dotatečně odleželou vakuovou plechovku J&H Wilson Medicated No. 99 a překvapivě mi celkem zachutnal a to že mentol moc nemusím.
Jack
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod inkognito » 18 črc. 2015, 15:50

Já samozřejmě vím, že ne všechny anglické tabáky musí být jemně mleté, už jsem jich pár desítek vyzkoušel :D V knížce A pinch - of snuff z roku 1840 (je dostupná na google books) je typ tabáku, který měla mít ve značné oblibě královna Charlotte, nazván Violet Strasburg, je stejného složení jako Röslein, ale má být namletý velmi jemně, proto to překvapení :smile:
Uživatelský avatar
inkognito
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 34
Registrován: 26 říj. 2014, 20:08
Bydliště: Praha

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Bedřich » 19 črc. 2015, 17:53

Poslední dobou Virginii dunkel od Bernarda prokládanou holandským Bon Bon, což je zřejmě taky virginský tabák.
Bedřich
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 29 lis. 2014, 22:50

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Hačiman » 23 črc. 2015, 21:41

Já zkouším holandskou produkci a nemužu se ji nabažit.Jedu Molens a to Macuba vynikající virginie a Karote,take virgin ale fermentovaná.Hrubě mleté ale vynikající přírodní chut.Jeto jednička,opravdu klasa,a nikotín to taky dává :D
Uživatelský avatar
Hačiman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 55
Registrován: 07 zář. 2013, 23:18
Bydliště: Turnov

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Jack.Grave » 23 črc. 2015, 21:55

:arrow: Hačiman Kde pak jsi nakupoval ty výrobky od Molens de Kraglise, na makla.cz? Jak moc byl materiál čerstý a jak moc ty jejich srandovní krabičky těsní? Díky Jack
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Hačiman » 23 črc. 2015, 22:56

Kupoval jsem to na makle.Co se týče suchosti nebo čerstvosti je to spíše sušší ale osobně si myslím že to tak má být.Je to jiné než co znám Poschl,Wsch.aromatizaci moc necítím ale nadruhou stranu vynikající příroda.Kdysi mi přivezl znamý ze srýlanky tabak na šnup volně ložený jan v pytlíku a ten chutnal přesně jak ta Makuba jen jsem si dal kopeček tak najednou takový tlak do hlavy kam se hrabe makla.nevím jak se menoval ale byla to špica.Krabičky nejsou hezke ale pro tento typ tabaku vyhovující.Doporučuji opravdu tu Makubu vyzkoušet
Uživatelský avatar
Hačiman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 55
Registrován: 07 zář. 2013, 23:18
Bydliště: Turnov

Re: Top five, aneb co máte dnes nacpáno ve vašem frňáku

Příspěvekod Milda » 11 zář. 2015, 18:26

Z Makly jsem měl od Molens "FCV 250" ( jemně mletý, vůní mi silně připomíná výborný československý "Šňupavý tabák" z Kutné Hory těsně po revoluci...) a "Macuba" (výborný, bylinná vůně...)...

Jinak si momentálně dávám "Gekachelter Virginie dunkel" od Bernarda. 50 g papírová krabička. Nádherná tabáková vůně, hrubší mletí. Super!
Milda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 126
Věk: 47
Registrován: 22 srp. 2011, 21:40
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků