Switch to full style
Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...
Téma uzamknuto

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného

04 zář. 2015, 21:57

Dneska Vasco de Gama Port Wine co jsem dostal od tchýně k narozeninám. Myslela to dobře, tak mně bylo líto ho vyhodit. Dal jsem ho na měsíc do humidoru a docela to šlo. Prostě darovanému koni na zuby nehleď :cool:

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného

05 zář. 2015, 06:59

V pátek večer Perdomo 20th Anniversary, k tomu koňak a whisky.

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného

05 zář. 2015, 07:18

Bob123 píše:Oproti jaky Olive to ma lepsi strukturu? 300 stoji jen Melanio a to je nejvyssi rada :-)
Belicoso V je doutnik s hodne silnym nastupem, rozhodne pouze pro zkusene

Jak pisu, oproti olive V melanio ve tvaru belicoso.

Perdomo - Popel mel lepsi strukturu i pravidelneji horel

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného

05 zář. 2015, 09:19

Aha takze torpedo :-)
Me zmatlo to belicoso.

Konstrukci Perdoma obecne hodnotim jako spickovou, ale Oliva, potazmo Melanio je taky super. Cena je holt vysoka diky ratingum a pouzitem 5-7 let zralem tabaku.

Mam Exibition v maduru, tak ho musim ochutnat

Ja hodnotim firmy spis z pohledu dlouhodoby konzistence jejich produktu, proste kdyz mi nejakej doutnik chutna tak si ho chci dat za dva roky a chci aby chutnal stejne. Napriklad Alec Bradley me v tomto dost zklamal.

Firmy Oliva a Perdomo splnuji tyto kriteria. Navic jsou si dost podobny, obe si pestuji svuj tabak a vyrabi si vsechno sami, jedina dalsi firma podobne velka ktera to dela me napada Padron.

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného

05 zář. 2015, 10:30

Padron me moc zajima. Chtel bych ho ochutnat.
Mas s nim zkusenosti?

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného

05 zář. 2015, 10:56

Obecne Anniversary jsou dobry vsechny, mel jsem asi 4-5 kousku, jsou to docela dymovnice, ale chute dost povedeny, jen ta cena je strasna. Pak jsem mel novinku v Connecticut listu Dámaso, ten je taky vynikajici. Zakladni rada, mel jsem myslim Padron 2000 me moc neoslovila, zacatek dobrej, ale od stredu me dost nudil. Mam ted objednanej sampler asi 10 ks tak az dorazi tak poreferuju. Chtel bych zkusit ten limitovanej z toho humidoru, ale je to vzhledem k cene nerealny :-)
Jeste zkus A Fuente, to je podle me nejlepsi Dominika, fakt super doutniky.

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného

05 zář. 2015, 17:27

Zajima me ta 80th serie od Padrona. Vim ze je to trochu drazsi, ale musi to za to stat preci!

F.

PS: a fuente neznam, musim vyzkouset, v jake jsou cenove?

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného

05 zář. 2015, 19:07

Od normalnich do 200,- az po Opus X za litr ... Je to opravdu jedna z top znacek. Pak taky Ashton jsou super doutniky. A samozrejme take Drew Estate

Vse ma etrafika (mimo Padron)

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného

05 zář. 2015, 19:42

Kdyz ja se prave od etrafiky nakazil virem Perdomo a nejak se toho nelze zbavit;)

Ale musim...

Dnes teda pro jistotu small batch 2005 v maduru. Samozrejme perdomo.

F.

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného

05 zář. 2015, 20:56

Ja to mam vetsinou ve vlnach, chvili kourim to co mam provereny, pak mam obdobi zkouseni noveho, nebo zase jedu Kubu ...

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného

06 zář. 2015, 12:09

Ted opet smal batch 2005 v maduru. K tomu po obede jablecny fresh spolecne s japonskou whiskou nikka single barell - 52%. A od poloviny dale vychutnavam s kavou Nespresso, konkretne fortissimo lungo.

Hezke odpoledne, panove.

Foto zde: Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil Frankie dne 14 zář. 2015, 07:17, celkově upraveno 1

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného

12 zář. 2015, 13:26

Tak to vypada, ze jsem tu jediny kurak doutniku ;)

Vcera jsem mel fantasticky vecer ve spolecnosti Perdomo vintage 12 years aged zabaleno v jemnem connecticut.
Jednalo se o bezkonkurencne nejlepsi doutnik zabaleny wrapperem connecticut, ktery jsem kdy v zivote kouril. Nebal bych se jeho kour oznacit za smetanovy a hedvabne jemny, jeho chut za nalsadlou a se silne potlacenym avsak nevynechanych tabakovym aroma. Oznacil bych ho za velejemny doutnik. Pozitek!

Navic, ma fantasitcky tvar, takovy silnejsi, ale kratsi robusto. Ma tento tvar nejaky typicky nazev? Koupeno v etrafice.

F.

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného

12 zář. 2015, 18:15

Já měl dneska Stanislaw glass blackline robusto, který jsem dostal od manželky k úspěšným státnicím a k tomu sládkovu limonádu :mrgreen:

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného

12 zář. 2015, 20:37

Ahoj, já jsem dneska dal opět Dominikánskou republiku Don Diego s krycím listem Conecticut shadow, takže sametový dým, tak jak to mám rád :yum:

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného

13 zář. 2015, 10:50

Asi Robusto Gordo = delka 5 palcu a ring pres 50
Téma uzamknuto