Recenze doutníků - obecné téma *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Copatej » 17 lis. 2011, 12:19

Seznam recenzí doutníků, tak jak byly postupně vloženy.
V závorce za doutníkem je uvedena strana, na které se recenze nachází.

H. Upmann Royal Robusto (1)
Cohiba BHK 54 (1)
Don Diego Aniversario (1)
Nat Sherman - 489 Tubo # 1 (1)
A.Turrent 6 Generations Gran Petit Robusto (1)
Cumbres de Puriscal Gold Label torpedo (1)
Flor De Copan Belicosos (1)
Joya Real torpedo (1)
La Perla Habana Classic Belicoso (1)
Gurkha Grand Reserve Black Diamond Toro Maduro (1)
Cusano MC Robusto (1)
Stanislaw robusto black line (1)
Isla Del Sol Churchill (1)
La Perla Habana Morado (1)
Camacho Naked Double Corona (1)
Gurkha Sherpa (2)
Maxum Belicoso (2)
TE-AMO Mini Figurado maduro (2)
Joya De Nicaragua Celebracion (2)
Rocky Patel Decade Robusto (2)
Rocky Patel Decade Limitada Robusto (2)
Montecristo White No.2 Belicoso (2)
Rocky Patel CI Legends Series Orange Label (2)
Cuba Libre Unico box press (2)
Man O´ War Ruination Robusto (2)
San Miguel Toro Box pressed (2)
Cohiba Puro DOminicana (2)
Cuba Libre One Toro (2)
Gurkha Blue Steel Torpedo (2)
Rocky Patel The Edge Toro Maduro (2)
Nica Libre 1990 Exclusivo Box Press (3)
EP Carrillo Elancos Series Acto Mayor (3)
A. Turrent Triple Play (3)
La Perla Habana Black Pearl Rojo Robusto (3)
Gurkha Cuban Legacy Churchill (3)
Gurkha Park Avenue 44 Maduro Churchill (3)
Gurkha Park Avenue 44 Natural Churchill (3)
Gurkha Castle Hall (3)
Cusano 18 Double Connecticut (3)
Graycliff Platinum series robusto (3)
Diesel d.6 Gordo (3)
5 Cinco Vegas Series A -Alpha (3)
Te-Amo World Selection Series Dominicana (3)
Victor Sinclair Connecticut Yankee Toro (3)
Gurkha Empire Series I (3)
Gurkha Legend Vintage Double Rothschild (4)
Cohiba Black Robusto (4)
Gurkha Signature 1887 Red Rothchild (4)
Pinar Del Rio Oscuro Toro (4)
CI Legends Red Label - Perdomo Double Maduro Torpedo (4)
Victor Sinclair Triple Corojo Toro (4)
Gurkha Status Maduro Torpedo (4)
Victor Sinclair Primeros Tabacos Toro (4)
Garo Double Habano robusto (4)
5 Vegas Gold robusto (4)
Cusano LXI Habano Sun Grown Double Corona (4)
Te-Amo World Series robusto Nicaragua (4)
Gurkha Havana Blend Robusto (4)
5 Vegas Classic Torpedo (4)
Cu Avana Punisher(Kat) Shorty Edition (4)
Gurkha Empire Series II (5)
Victor Sinclair 10th Anniersario Toro (5)
Man O War Virtue Toro (5)
Gurkha Centurian Double Perfecto (5)
Gurkha Vulcan Toro (5)
5 Vegas Limitada 2010 Belicoso (5)
Gurkha Ancient Warrior Vintage (5)
La Aurora Preferidos Equador (5)
Gurkha Empire Series III Robusto (5)
Oliva Serie G Cameroon Toro (5)
Pinar Del Rio Habano Sun Grown Torpedo (5)
La Aurora robusto (5)
Perdomo Champagne 10th Anniversary Epicure (5)
Te-Amo World Selection Robusto Honduras (5)
Gurkha Widow Maker Natural Churchill (5)
Gurkha Empire Series IV (6)
La aurora 1495 Robusto (6)
Gurkha Empire Series V Robusto (6)
Imperiales Maduro Robusto - Leon Jimenes (6)
Pinar Del Rio Clasico Exclusivo Torpedo (6)
5 Vegas Cask Strength II box press Toro (6)
Gurkha Empire Series VI robusto (6)
Alec Bradley Tempus Quadrum (6)
Gurkha Legend Toro (6)
Gurkha Copper Label Habano Churchill (6)
Padilla Miami Edicion Limitada Oscuro Perfecto (6)
Oliveros Sun Grown Reserve Belicoso (6)
Gurkha Beauty XO (6)
Gurkha Master Select XO Maduro (6)
AJ Fernandez Fresh Rolled Maduro Toro (6)
Graycliff G2 Pirate (7)
5 Vegas Miami M5 (7)
Gurkha Estate Selection Vintage Solomon (7)
Pinar Del Rio Seleccion Reserva Linitada (7)
Ave Maria Crusader (7)
Gurkha Grand Reserve Maduro robusto (7)
Dignity White Gold Torpedo (7)
Gurkha Crest Churchill (7)
Gurkha Titan (7)
Indian Tabac Cameroon Legend Robusto (7)
Gurkha Copper Label Maduro Toro (7)
Gurkha Beast (7)
Oliveros King Havano Claro Knight (7)
Graycliff 1666 PG (7)
5 Vegas Triple - A (7)
Gurkha Vintage 1999 Toro (8)
Gurkha Status Natural Torpedo (8)
5 Vegas Gold Maduro Torpedo (8)
Adrian´s Maduro Torpedo (8)
Gurkha Royal Brigade Toro (8)
Omar Ortez Originals Maduro Robusto Grande (8)
Gurkha Viper Maduro Robusto (8)
Graycliff Turbo (8)
5 Vegas High Primings (8)
Romeo y Julieta Viejo R (8)
Gurkha Evil Toro (8)
Gurkha Doble Maduro Toro (8)
Gurkha Black Dragon Fury Nublizer (8)
Alec Bradley Connecticut Robusto (8)
Adrian´s Torpedo Havana (8)
Perdomo Reserve Champagne Noir Churchill (9)
Gurkha Viper Churchill Natural (9)
Gurkha Widow Maker Maduro Churchill (9)
Don Lino Africa Tembo (9)
Sol Cubano Cuban Cabinet Robusto (9)
La Aroma De Cuba El Jefe (9)
Ci legends La Aurora Black Label (9)
Cao Concert Roadie (9)
EP Carrillo Core Natural Predelicto (9)
Cu Avana Natural Belicoso (9)
Padilla Habano Churchill (9)
Garo Vintage Toro (9)
Indian Tabac Classic Teepee (9)
Rocky Patel The Edge Habano (9)
Pinolero Toro (9)
Estd 1844 Figurado 50 Extra (10)
Gurkha Blue Steel Torpedo (10) - přidaná recenze od Jerry1
Carlos Torano Dominico Torpedo (10)
INCH Natural by EP Carrillo (10)
Gurkha Master Select Natural Toro (10)
San Cristobal Elegancia Pyramid (10)
Romeo y Julieta Reserve Churchill (10)
Victor Sinclair Connecticut Torpedo (10)
Rocky Patel Signature Series Toro (10)
Bahia Maduro Panchos (10)
Liga Privada Undercrown Gran Toro (10)
Calle Ocho Toro (10)
Rocky Patel Olde World Reserve Maduro Toro (10)
My Father robusto No.1 (10)
VigilantE Corojo Torpedo (10)
Ashton Heritage Puro Sol Corona Corgda (11)
La Reloba Mexican robusto (11)
La Reloba Habano robusto (11)
Oliva Serie O maduro robusto (11)
Ashton VSG robusto (11)
Arturo Fuente Sungrown Chateau Fuente (11)
INCH Maduro #62 by E.P. Carrillo (11)
Xikar HC Series Connecticut Robusto (11)
Santa Clara 1830 robusto (11)
La Reloba Sumatra robusto (11)
Varina Farms Breakfast Belnd Toro (11)
Padron 1964 anniversary Maduro Imperial (11)
Arturo Fuente Anejo 48 (11)
Ashton ESG 20y Salute (11)
Tabacos Baez Serie SF Robusto (11)
Xikar HC Series Criollo Belicoso (12)
Xikar HC Series Habano Robusto (12)
Sencillo Platinum Short Churchill (12)
Ernesto Perez Carrillo Short Run Vintage Torpedo (12)
Pinar Del Rio Reserva Limitada Exclusivo Toro (12)
Oliva Master Blends III Robusto (12)
Flor De Las Antillas robusto (12)
La Gloria Cubana Serie R#5 Natural (12)
Savinelli Special Selection 2006 robusto (12)
Graycliff 30y Vintage Toro (12)
La Herencia Cubana Core Dagger (12)
EP Carrillo New Wave Connecticut Gran Via (12)
Alec Bradley American Sun Grown Blend Torpedo (12)
EP Carrillo maduro Monumentos (12)
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Dejmal » 17 led. 2012, 10:18

Nejsem žádný spisovatel ,ale pokusím se vám sdělit moje dojmy z H. Upmann Royal Robusto a Cohiba BHK 54

Velmi solidně stavěný doutník o udávaných rozměrech 135 mm x 21,43 mm image_id: 12914
Co mě překvapilo,byl poměrně hrubý krycí list, a rozdílná barevnost čtyř kusů co mi přišli,ale to je tak jediné co se dá doutníku z mého pohledu vytknout.
Chuťově je to opravdu zážitek do první poloviny jsem cítil lahodné tóny tabáku, kůže a občas i trochu drsnější tóny . Místy prosákla lehoučká stopa,jakoby med.
V konečné fázi o sobě dává vědět. Není to žádný trhač hlav,ale je poctivě přímý. Určitě stojí za vyzkoušení.

Včera proběhl další kousek a to Cohiba Behike BHK 54 o udávaných rozměrech 144 mm x 21,43 mm
Je to opravdu věc,co si myslím,že stojí za to vyzkoušet. Cena opravdu není lidová a dokonce si troufnu říci,že je přehnaná,ale za dobré se platí....
Stavba doutníku je naprosto excelentní hladký sametově/hedvábný povrch je naprostý opak H.U.R.R.. Je to asi nejlépe zpracovaný doutník, který jsem držel v ruce a to ve všech rozměrech, ve kterých se nabízí.
Co se týče utažení,tak tak pravidelný tah doutníku od začátku do konce jsem zaznamenal párkrát, vždy se najdou nějaká zaškobrtnutí,ale tady ne. Asi se nejedná o náhodu,protože to tak bylo se všemi čtyřmi BHK, co jsem doposud zpopelnil. Popel jsem si svou nešikovností urazil,ale ze zkušenosti vím,že tam není také žádný problém. Co je úžasné,je pravidelnost a pomalost hoření. Chuťově ho řadím ke svému naprostému TOP. Tóny kůže,dřeva,trávy ,oříšků/hořké čokolády se linou celou délkou a v poslední třetině tradičně sílí. Je to vše mistrně provázané a chuť se snoubí, tak si představuji sametově jemnou chuť.Nejsou tam, žádné drsné a ani rušivé chutě. Po celou dobu je prostě úžasná. Kouřím poměrně rychle a pokud mi doutník chutná,tak mám tendenci ho nechat v puse a potahovat pořád. I tak mi doutník vydržel téměř 2 hodiny.Síla doutníku je z mého pohledu lepší střed /Kuba/.

Málem bych zapomněl. V sobotu jsem se stavil v Dlouhé ul. v La Casa del Habano a z humidoru si tam ke kávě vybral Cohiba Maduro 5 Secretos o udávaných rozměrech 108mm x 15 mm
Na mne poněkud netypický rozměr, ale neměl jsem moc času :joy: Název Maduro 5 je určující. Krycí list je dost tmavý a pětka je doba zrání. Na chuti se to projevilo pozitivně káva a čokoláda v každém kousku.
Vyvážená chuť prostá větších výkyvů. Síla střední. Jediné co mě trochu kazilo radost, byl špatný tah doutníku. Po cca čtvrtině se to zlepšilo,ale s lehkým tahem BHK to naprosto nelze srovnat. Budu muset vyzkoušet větší průměr, jestli to bue lepší :lol: Nicméně pokud máte rádi Maduro, tak určitě stojí za to, jen bych kvůli rozvinutí chuti raději volil větší bratříčky.
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Dino » 22 bře. 2012, 14:17

prijemne stravenych 70 minut s Don Diego Aniversario a ktomu svetle pivko (mozno som zvolil nie moc dobre pivo, ale dajak mi k cigare nezapasovalo)
velmi pekne vizerajuci dutnik s peknou stavbou.
zo zaciatku trochu slabsi tah s mensim mnozstvom dymu, avsak horenie pocas celych 70minut bez akychkolvek problemov.
chut jemna, obcas mi pripadala trochu nevyrazna, ale nie moc.
popol krasne sedo-biely drzal velmi dobre.
asi niekde v mensej polovici cigary zacalo pribudat mnozstvo dymu a zacala sa viac prejavovat aj chut, tato cast cigary mi chutila najlepsie. dalo sa fajcit bez preblemov az do popalenia prstov, bez toho aby bola chut az moc silna a stipala v ustach, nechcelo sa mi ciagru odkladat :joy:
urcite dobra zalezitost, odporucam vyskusat, asi najme pre zaciatocnikov
Obrázek
Obrázek
Obrázek

hodil som to aj do vlakna Dutniky - dominika, dufam ze to nejak extra nevadi ak ano moze sa zmazat
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Dino » 30 bře. 2012, 15:28

tak sa podelim o svoju skusenost s Nikaraguiskym Nat Sherman - 489 Tubo # 1
po vyskusani N.Sherman Clinton robusto, ktory bol skutocne excelentny pre mna, som sa tesil na 489 tubo1.
po vytiahnuti z peknej hlinikovej tuby ma hned sklamal povrch dutniku,zabalenie do krycieho listu ako keby bolo odflaknute.
so zapalenim nebol ziadny problem, chut trochu stiplavejsia sa po par potiahnutiach ustalila a zjemnila. od zaciatku po koniec daval dutnik velke mnozstvo kremoveho dymu (co osobne mam rad). horenie bezproblemove, pocas celeho fajcenia, netrebalo vobec korigovat. chutovo by som dutnik zaradil k silnejsim. popol bol kompaktny, sedo-tmavej farby, ale na pocudovanie dlho nedrzal.
ku koncu sa zacina ozyvat silnejsia chut a odkladam ho skor ako je u mna zvykom.
Prstienok bol silno utiahnuty a pri jeho stahovani doslo k znacnemu poskodeniu krycieho listu.
aby som pravdu povedal tento N. Sherman ma tak trochu sklamal a nabuduce siahnem urcite radsej po Clinton robusto.

Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Dino » 18 dub. 2012, 12:56

Konecne sa ukazalo slnko, co u mna sposobilo neodolatelnu chut nieco spopolnit.
Tak som vytiahol z humidoru par mesiacov oddychujuci A.Turrent 6 Generations Gran Petit Robusto z Mexika.
Seria 6 Generations by mala byt oslavou sest generacii pestovatelov a vyrobcov cigar u rodiny Turrent-ovcov. Tak snad sa im to aj podarilo.
Dutnik ma jednu z mojich oblubenych velkosti, s rozmermi 10,5cm x 22mm.
Vsetky tabakove listy pouzite na filler, binder a wrapper su z Mexika.
Na dotyk drsnejsi kryci list ma jemne zilky, ktorych je pomenej a je bez vad alebo skvrn. Vona nezapaleneho robusta je malo vyrazna,trochu korenista.Ciapocka je pekne zalepena, ziadne odflaknutie. Avsak po odstrihnuti mi ostali otrepky a trochu sa odlepilo z wrapperu, ale davam to za vinu mojej lacnej gilotinke :oops: . asi budem musiet zainvestovat trochu. Dutnik sa zda byt dotiahnuty tak akurat, takze sa zda ze s tahom nebudu ziadne problemy.
Zapalenie nerobilo ziadne problemy. Po par potiahnutiach zacalo trochu nerovnomerne horenie, ktore sa vsak dalo zrovnat pootacanim a nebol potrebny zapalovac. Po ustaleni uz nebol s horenim ziadny problem az dokonca. Tah bol skvely s peknym hustym dymom. Chutovo mi dutnik celkom sadol, zo zaciatku jemnejsi, postupne vsak silnie.
Popol je pekne kompaktny, sedo-biely a odpadne az niekde v polovici. Asi v poslednej tretine ako sa dutnik coraz viac zohrieval zacal mi trochu praskat kryci list, ale nic vazne to nebolo. Ku koncu uz zacina byt sila tohto mexicana na mna trochu moc a tak odkladam, a aj tak uz zacinaju palit prsty :joy:
Bolo to prijemne, skoro 40 minutove, posedenie na slnku so salkou kavy a skvelym stredne silnym dutnikom. Urcite sa este popozeram po ostatnych dutnikoch zo serie 6 Generations :wink:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Dino » 04 kvě. 2012, 11:52

Vonku uprsane pocasie, tak konecne sa nasiel volny cas na posedenie s dutnikom. Po minulom A.Turrent 6 Generation gran petit robusto som sa rozhodol pre Cumbres de Puriscal Gold Label torpedo z Costa Rici. Cigara bola v humidore tusim viac ako rok, tak som bol velmi zvedavy ako bude chutit. Kupovany bol e-shope http://www.costaricacigarstore.com , ktory stoji za pozretie a urcite aj nakup :ok:
Na torpedo s rozmermi 152 x 52 su pouzite iba tabakove listy z Costa Rici.
Nezapalena cigara vonia prijemne korenisto, na dotyk je velmi pevna. Wrapper ma peknu tmavo hnedu farbu, ziadne skvrny alebo velke odlisnosti v odtieni, s par vyraznejsimi zilkami, ciapocka je pekne zalepena a jej odstrihnutie bolo ciste a bezproblemove. Konstrukcne som nenasiel nic co by sa dalo vytknut.
Po lahkom zapaleni a prvych potiahnutiach som pocitil sladkastu chut s tonmi orieskov. Aj ked sa zdal dutnik dost utiahnuty tahat slo zlahka,ale mnozstvo dymu bolo na moj vkus trochu malo.
Popol bol tmavy az cierny. Ale je farba popola skutocne dokazom kvality cigary? Zafarbenie popola odraza mnozstvo soli, mineralov v tabaku, co zavisi zase od pody (samozrejme aj od dalsich podmienok), v ktorej sa pestuje. Tak neviem ci ma zmysle hodnotit cigary podla farby popola. Po cca 2,5cm odhorenia popol odpadol a prekvapilo ma ze aj ked bol na povrchu velmi tmavy, tak uprostred bol velmi svetlo hnedy. Nikdy predtym so si nieco take nevsimol. Z fotiek je to trochu vidno, ale blesk trochu farby skreslil.
Co sa tyka sily, tak je cigara jemna, nestipe ani po vyfuknuti dymu nosom. Niekde v polke torpedo trochu pritvrdi a zvyraznia sa aj chute, povedal by som ze najme co sa tyka orieskovych tonov, potom sa znovu zjemni. Zda sa mi ze po odfajceni polovice sa strieda zvyraznenie a zjemnenie chuti a tak to ide skoro az do konca, kedy uz ostava vyraznejsia chut orieskov a snad trochu cedrove drevo. Ku koncu zacina trochu stipat na jazyku, ale da sa kludne fajcit dalej.
Odkladam po 1hodine a 15 minutach, az ked uz skoro nieje co fajcit a palia prsty :joy:
Pocas celeho fajcenia ma sprevadzala sladkasta a orieskova chut a hlavene jedna vyrazna, ktoru som vsak nevedel nijak identifikovat :think: ale neberte moje chute nejak smerodajne, kazdy ich moze vnimat inak.
Bol to pre mna velmi zaujimavy dutnik, hlavne co sa tyka chuti a striedania ich intenzity, s bezproblemovym horenim od zaciatku az po koniec. Asi jedina chyba, ktoru by som vedel povedat je malo dymu, ktory dutnik daval. Myslim, ze ak si ho zapalite aj v spolocnosti nedutnikarov nebude stym mat nikto problem, nezamorite miestnost velkym mnozstvom husteho dymu a aj po dofajceni ostava v ustach len slabsia chut tabaku, takze nemusite si dat pol balenia zuvaciek :lol:
Cenu jedneho kusu neviem, ale box 20 kusov stoji 119$
Urcite by som este skusil viac kusov Puriscal Gold Label torpedo.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil Dino dne 04 kvě. 2012, 13:39, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Point » 05 kvě. 2012, 18:38

Dneska jsem vyuzil pekneho pocasi a dal si hondurasky Flor De Copan - Belicosos.
K memu prekvapeni jeho kratky - 2mesicni pobyt v humidoru byl oproti predchozimu kousku, ktery jsem kouril temer hned, dost poznat.
Je oblecen do cedroveho drivka s nalepkou a znakem Flor de Copan.
Ma slusivy kremovy kryci list a je dost zlehka utazen, takze jsem volil spise kratsi cut. Bal jsem se, ze bude kvuli lehkemu utazeni prohorivat, ale nebylo tak.
Chut byla pro me velice zajimava a kremova. Ze zacatku jsem citil tony kavy a "masa", pozdeji se vytratily a objevil se orisek, ke konci se zacala opet vytahovat chut hodne oslazeneho turka.
Oproti me prvni zkusennosti, kdy me doutnik trosku zlobil, jsem si zapalovacem pomohl pouze 1, coz mi hned zepsilo nazor na tento krasny kousek.
V cenove relaci do 150,- si myslim, ze se urcite neztrati. :puffy:
Foto 1
Foto 2
Foto 3
Foto 4
Foto 5
Uživatelský avatar
Point
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 136
Věk: 30
Registrován: 09 úno. 2012, 00:08
Bydliště: Brno

Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Dino » 10 kvě. 2012, 15:31

Neviem ci som mal vobec pisat nejaku recenziu, kedze mojim pochybenim mozno poskodim dobru cigaru, ale nakoniec nieco predsa len napisem.
dnes po skvelom obede dostavam chut na nejake dlhsie posedenie pri cigare a kave. A tak vytahujem z humidoru rok odlezane torpedo Joya Real.
Wrapper je z Ecuadorskeho tabaku, binder z Nicaragui a filler je mix Ecuadorskeho a nicaraguiskeho tabaku.
Torpedo ma klasicku velkost 157 x 52. Kryci list ma svetlohnedu farbu s niekolkymi vystupujucimi zilkami, co ho robi na dotyk trochu drsnejsi. Na povrchu tiez nachadzam niekolko svetlo zelenych fliacikov, co bude pravdepodobne v dosledku kontaktu cigary s vykondenzovanou vodou pri skladovani. Kusok nad prstienkom je trochu odlupnute s listu,co bolo sposobene mojim nedopatrenim este ked mi cigara prisla. Ciapocka je na kratkej hlave pekne zalepena a jej odstrihnutie je ciste bez otrepkov. Na dotyk vyzera byt cigara poriadne natlacena tabakom, tak dufam, ze nebude problem s tahom.
Zapalujem, a tu prichadza problem, nahrievam pätu cigary a zrazu dochadza plyn v zapalovaci, este ze mam ako vzdy pripraveny rezervny zapalovac. Tak teda zapalujem druhym zapalovacom, po par sekundach dochazda plyn aj vnom. Utekam pre plyn do zapalovacov a samozrejme som ho zabudol v praci :palm:
Snazim sa fukanim rozhoriet cigaru ciastocne sa mi to aj dari, tak viac krat za sebou silnejsie potahujem, nech sa horenie rozbehne. A vyzera ze sa mi to aj podarilo.
Horenie je vsak hned od zaciatku velmi nepravidelne, nepomaha ani otacanie, skusam jemne navlhcit rychlejsie horiacu cast, ale bez nejakeho vecsieho uspechu. A ktomu este ide cez cigaru velmi ztazka tahat, mnozstvo dymu je dost male.Ale aspon ze ked potahujem silnejsie a viackrat za sebou cigara sa neprehrieva, nastastie. Koli zlemu tahu sa rozhodujem pre este jeden cut, no nepomaha ani to.
Vpodstate pocas celeho fajcenia sa trapim s korigovanim horenia, pootacam vlhcim, a zlym tahom. V polke sa horenie na chvilu trochu vyrovnalo, potom sa vsak opet zhorsuje.
Co sa tyka chuti citil som hlavne tony koze, ku koncu zemitu chut.
Sila cigary bola stredna ku koncu silnejsia.
Po 1hodine a 10 minutach trapenia sa odkladam.
Cena jedneho kusu je niekde medzi 3 - 5$.
Takze co dodat? Je mi jasne, ze som cigaru nezapalil zrovna najlepsie, ale take zle horenie a tah som uz dlho nemal. Asi som si mohol po tom dobrom obede tu hodinku radsej pospat. Napriek vsetkemu ak sa ku cigare dostanem znovu, zo zvedavosti by som jej dal este sancu. predsa len mohla to byt hlavne moja chyba.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 27 kvě. 2012, 14:21

La Perla Habana Classic Belicoso

Na tenhle kousek jsem byl hodně zvědavý a to nejen pro jeho cenu, ale i recenze mnoha uživatelů. Naneštěstí po rozbalení jsem záhy objevil vadu na krycím listu a ne zrovna korektně zabalenou špičku - ta špička ve výsledku neměla vliv.
Obrázek
Obrázek


Rozměr: 6,2 x 52

Krycí list: Sumatra

Vázací list: nezjištěno

Náplň: Nikaragua, Honduras, Dominikánksá republika

Vůně

Pata: seno a jemné aroma zralého tabáku

Tělo: nasládlý tabák -příjemné aroma

Konstrukce
pominu-li vadu na krycím listu a nedobalenou špičku, je velmi solidní bez dalších vad

Vzhled
Lískooříškový s pár malými Žilkami

Tah a chuť před zapálením
Velmi volný - vlivem vady přisává vzduch, jemná chuť sena a tabáku

Ořízneme, řádně zapálíme a uvidíme co bude.

Pár tahů po zapálení
Výrazně pepřová, která se na jazyku stupňuje. Střední v síle. očekávám, že se pepř usadí a chutě se rozvinou.

1/3 doutníku
po 5 min - lehce nerovnoměrné hoření. Zpočátku jemná travnatá chuť s pepřovým dozvukem a praženými kávovými zrny. Doutník přisává trochu vzduchu, ale zatím nic s čím bych měl problém.
Obrázek

po 12 min - lehká nasládlost střídá prvotní travnatost a pražená káva lehce ustupuje. Popel je krásně bílý.

po 25 min - hoření se srovnalo. Tah stále v pohodě. Chutě téměř beze změny. Nasládlost přechází v oříškovost. Jemný až střední v síle. Vypadá to na sice jednodušší chuťový profil s málo změnami, ale zatím slušný.
Obrázek

po 30 min - v dozvuku se na místo kávy dostává chuť dobře vyzrálého tabáku

2/3 doutníku
Zhruba po 35 min se dostávám do druhé třetiny a začíná celkem pekelně foukat což se projevuje na hoření celkem rychle. Nicméně chutě zůstávají, doutník se nepřehřívá. Olejový film ulpívající na rtech je velmi příjemný.

po 40 min - jsem musel bohužel znovu zapálit. Vada se projevila a já doufám, že v chuti se to moc neodrazí. Ihned po znovuzapálení dostávám krásnou čistou pepřovou chuť bez drsnosti a s trochou tepla. Po pár tazích se chuť vrací k normálu a místo kávy se objevuje kůže
Obrázek

po 50 min- lehké zahřívání doutníku a opět nerovnoměrné hoření.

po 60 min- na smém konci druhé třetiny dostávám z doutníku onu krásnou pepřovou chuť jako po prvním znovuzapálení. Tahle chuť mě fakt baví

3/3 doutníku
Okolo 70minuty jsem na počátku poslední třetiny a tah se zhoršuje jak se blížím poškození. Už je hodně vzdušný a je těžký dostat víc kouře. Doposud to byly celkem sluušný oblaky. Kožená chuť lehce slábne jinak beze změny jak v chuti tak síle.
Obrázek

po 75 min - musel jsem znovu zapálit a tady už to byl pepřový a nikotinový nákop, který po chvilce zmizel. Nicméně o pět minut později jsem doutník odložil, přestože zbývaly ještě dobré 2cm, které by se normálně daly kouřit. Už jsem nebyl shcopnej dostat z doutníku téměř žádnou chuť, ale i tak 80min slušných.


Závěr a zhodnocení

Škoda té vady. Jinak konzistentní a dobře chutnající doutník bez větších chuťových změn. Po celou dobu středně silný- spíše slabší střed. Vzhledem k ceně jsem byl překvapen a koupi celého boxu bych rozhodně nevyloučil. Určitě bych, ale volil velikost v robustu. V humidoru mi odpočívá další z rodiny La Perla Habana a to sice MORADO v toru. Údajně lepší než CLASSIC a ten už je konstrukčně v pohodě. A propo nějak nemůžu svojí recenzi na Gurkhu Grand Reserve Black Diamlond Toro Maduro. Neví admin kde je?
Naposledy upravil Shargard dne 19 lis. 2012, 09:52, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 29 kvě. 2012, 12:35

Pro velký úspěch recenze Gurkhy ještě jednou :D

Gurkha Grand Reserve Black Diamond Toro Maduro

Obrázek

Tenhle krasavec byl ručně balen v Cibao Valey v Dominikánské Republice a 4x sycený koňakem Remy Martin Louis XIII. Proces sycení je přísně střežen a jen hrstka lidí zná přesný postup. Doutník přišel ve skleněné tubě zalité černým voskem.

Rozměr: 6 1/2 x 53 (první rozměr je uveden v palcích a i mně to přijde hezčí než v milimetrech tak se předem omlouvám za mystifikaci)

Krycí list: 7 letý Connecticut shade

Vázací list: Dominikánská Republika

Náplň: Dominikánská Republika

Vůně

Pata: Nasládlé koňakové aroma a siláž

Tělo: opět koňakové aroma a kravské lejno - vůně je prostě parádní

Konstrukce

Pevná bez jakýchkoli měkkých bodů.

Vzhled

Krásně čokoládový krycí list s pár viditelnými žilkami

Ořízneme, řádně zapálíme a jdeme na to

Pár tahů po zapálení
Prosycení koňakem se nezapře a na jazyk se vloudí sladké koňakové aroma spolu s espresem a bílým pepřem. Po chvíli přistane na jazyku chuť vyzrálého tabáku. Co se tahu týče tak jsem maximálně spokojen. Ten je na volnější s malou špetka odporu, který zajistí velké množství kouře bez velké námahy což mi vyhovuje. Doutník je prozatím jemný až středně silný.

Necháme rozhořet a rozvinout chutě v první třetině a uvidíme jak se nám to vyvine

1/3 doutníku
Tak máme za sebou cca 5 min - viz obrázek a chutě se zatím příliš nezměnily. I na jazyku přetrvává káva, trocha bílého pepře a přidává se trocha kakaa
Tah a hoření zatím naprosto parádní. Na rtech zůstává olejový film což osobně mám hodně rád
Obrázek
Ppelník už je objednaný, ale do té doby musím vzít za vděk tento kamarádčin plechový - to vysvětluje ty nedopalky

cca 25 min v první třetine. Zatím absolutně žádný konstrukční problémy. Tah a hoření skvělý. Jediná změna se týká chutě a sice kakao vystřídal kokos.
Tohle vypadá na pekně konzistentní kousek. Popel odpadává asi po 35 mm. Nezadržitelně se tak blíží 2/3 doutníku.
Obrázek
2/3 doutníku
zhruba 35 minut po zapálení. Chuť se přesunula definitivně na středně silnou. Chutě beze změny + se přidala trocha karamelovosti. Doposud parádní požitek, ale slabý mě nutí se schovat a pokračovat v garáži(rozuměj plechovou boudu :D ) u motorky.
Kvalitu některých fotek prosím omluvte - nejsou ze zrovna nejnovějšího mobilu
Trochu více pepřovitosti v závěru, ale jen tolik abych věděl, že tam stále je a pochopitelně olejovitost. Tah a hoření stále skvělé. Doutník zůstává pěkněchladný.
Obrázek
3/3 doutníku - zhruba 55 minut od zapálení
stále středně silný, ale zase o trošku více výraznější chutě
65 minut od zapálení - stále beze změny - kdo si potrpí na konzistenci tak tady si přijde na své
No a protože přestalo pršet, přesunul jsem se opět ven. Bohužel začalo dost foukat a hoření bylo lehce nerovnoměrné

75 minut od zapálení - Káva se mění na hořkou čokoládu. Ovšem jen na pár tahů a pak přijde chuť pražených kávových zrn. Olejový film na rtech zůstává
90 minut od zapálení - doutník stále chladný, hoření se celkem srovnalo a beze změn v chuti pokračujeme dál. Začíná mě ale tlačit čas
95 minut - Opravdu už musím končit, ale ještě by se dalo pokračovat asi tak 5-7 minut. Tady už se začíná kumulovat teplo a doutník lehce změkl.

Závěr a zhodnocení
Tak tenhle kousek jsem si opravdu užil a nebýt malé nepřízně počasí bylo by to dokonalý. Společnost mi dělal i Talisker 10y, který se pro mě překvapivě k tomuto doutníku perfektně hodil. Sečteno a podtrženo - velice konzistentní doutník se skvělou konstrukcí a chuťovými vlastnostmi a neméně dobrou délkou hoření.Produkce kouře byla ohromná a v kombinaci se skvělým tahem do celou dobu kouření - není co dodat. Od téhle značky jsem měl ještě Ninja Torpedo Maduro a byl jsem taky velmi potěšen. Recenze bohužel nebude, protože doutník byl jen jeden a navíc jsem netušil, že budu psát nějaké recenze. Doufám, že jsem příliš nenudil a budu se těšit u dálší recenze, které v následujících dnech a týdnech budou následovat a převážně na značku Gurkha.
Naposledy upravil Shargard dne 19 lis. 2012, 09:55, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 29 kvě. 2012, 12:51

V rámci testování levnějšího (každodenního) kouření tu dnes mám

Cusano MC Robusto
Obrázek
Rozměr: 5 x 50

Krycí list: Connecticut shade

Vázací list: Dominikánská Republika

Náplň: Dominikánská Republika

Vůně

Pata: lehce tabák

Tělo: nepříliš výrazná vůně schnoucí trávy

Konstrukce
trochu měkčí, naprosto bez vad a jiných nedostatků s pár velmi malými žilkami

Vzhled
lehce box-pressed tvar (čtvercový). Světle hnědý a sametový krycí list

Ořízneme, řádně zapálíme a jdeme na to

Pár tahů po zapálení
Hodně, hodně jemný. Nasládlá chuť tabáku s troškou pepře v dozvuku, který je krátký a čistý. To je zatím vše

1/3 doutníku
po 5 min - chuť jako po zapálení plus karamel v dozvuku. Stále velmi jemný co se síly i chutí týče. Při vcelku dobrém tahu bych čekal větší kouřový výstup, ale bohužel. Karamelovitosti přibývá
Obrázek
po 10 min - Hoření a tah velmi dobrý - naprosto bez problémů. Jen to raketové tempo mi dává tušit, že u tohoto kousku dlouho nestrávím.
Obrázek

2/3 doutníku
po 15 min - než jsem se nadál jsem ve druhé třetině. Chutě beze změny. Hoření velmi dobré. Tah se lehce uvolnil. Stále velmi jemný, ale už o trochu méně - malé plus
po 20 min - blížím se k polovině. Chuťový profil naprosto beze změny. Konstrukce, tah a hoření stále bez jakýchkoli problémů což mě v dobrém překvapuje, vezmu-li v úvahu, že se jedná o druho výrobu. Z tohoto hlediska zatím naprostá spokojenost. Popel odpadává každých 1-1,5cm. To ukazuje na méně vyzrálý tabák, ale na chuti se žádná hrubost nebo drsnost neprojevuje. Další malé plus. Mimochodem při tak rychlém odpadávání se mi ještě nepodařilo se trefit do popelníku, ale třeba je to rukama.
Obrázek
po 25 min - jsem za půlkou a tady se zdá, že se hoření výrazně zpomaluje tak uvidíme.
Malá změna v chuti. Dostávám víc tabákovistosti a pepře ovšem bez drsnosti

cca po 40 min - tah se opět lehce uvolnil a karamel je v této fázi velmi dominantní
doutník se začíná lehce zahřívat a měknout.
Obrázek

3/3 doutníku
po 50 min - v tuto dobu jsem ani nedoufal. Nečekaně malá změna v chuti. Více pepře a konečně i o mnoho více kouře.
Obrázek
po 60 min - Poslední třetinu si užívám jednoznačně nejvíc a to i proto, že došlo k výraznější chuťové změně. V dozvuku nepatrně ustoupí karamel a nastoupí chuť kůže - fakt dobrý. To jsem považoval za malý zázrak.
Obrázek
cca 70 min - v ústech zůstává velká olejovitost. To ale trvá tak 3-4 tahy

Konec v čase 75 minut. Upřímě řečeno v to jsem ani nedoufal.

Závěr a zhodnocení

Jedná se o levnější směs tabáků pro druhovýrobu a tak je k tomu třeba přiustupovat. Nicméně si troufnu tvrdit, že pár měsíců v humidoru mu jednoznačně prospějě. Na mě hodně hodně jemný a malý kouřový výstup. Na druhou strnu mě bavil karamel a samotná konstrukce doutník. Žádné problémy s hořením nebo tahem. Dokázal bych si Cusano MC představit k dopolední kávě nebo lehčímu drinku. Velkým kladem je cena. Balík po 20 se dá pořídit za cca 40-45 dolarů. Ovšem v přímén srovnání s La Perlou Habana CLassic u mě vítězí La Perla. Chuťový profil je na jiné úrovni a cenové jsou takřka srovnatelné. Jedna výtka by konstrukci přeci jen byla. Celkem velká vrstva lepidla na kroužku způsobila odtržení kusu krycího listu.
Naposledy upravil Shargard dne 19 lis. 2012, 10:03, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Dino » 30 kvě. 2012, 17:00

Po dlhom pokukovani na dutniky Stanislaw som sa rozhodol si ich zopar zaobstarat.
Rozhodol som sa pre Stanislaw robusto black line.
Myslim ze nejak podrobnejsie ich netreba predstavovat, predpokladam ze kazdy ich uz pozna.
Ale predsa len som sa rozhodol spravit recenziu,ak by sa nasiel niekto kto ich, ako ja, dlhsiu dobu iba obchadzal.
Na robusto s rozmermi 125x19mm su pre filler pouzite listy z Dominikanskej republiky, rovnako ako aj pre binder ten je konkretne zo silnejsieho tabaku Piloto Cubano a to vsetko je zabalene do wrapperu z Brazilie.
Konstrukcne nieje na pohlad dutniku co vytknut. Olejnaty kryci list trochu tmavsej hnedej farby ma miestami svetlejsie odtiene a len zopar stredne velkych ziliek, pomedzi ktore sa tahaju jemnejsie zilky. Ciapocka je pekne zalepena a jej odstrihnutie nerobi problemy. Na dotyk sa mi zda trochu mäksi, tak uvidime ako to bude s tahom. Celkovo som ziadne vady nespozoroval.
Vonu päty pred zapalenim by som prirovnal k suchej trave, telo uz je menej vyrazne.
Takze nasleduje bezproblemove zapalenie a dutnik sa pekne rozhorieva.
Hned po prvych par tahoch mi chut pripomenula prazeny jacmen, co sme si ako male deti prazili na rozpalenych kamenoch, dalej bola chut trochu nasladla a jemna.Nasladlost bola ale iba chvilkova, neskor som spozoroval este tony prazenej kavy a tieto chute mi ostavaju v ustach skoro az do konca fajcenia.
Horenie je hned od zaciatku absolutne bezproblemove a pravdu povediac som to necakal.
Co ma prekvapilo po chvilke fajcenia je male mnozstvo produkovaneho dymu.
Popol je kompaktny s pekne svetlo sedou farbou. Prvy krat odpadol ked mal asi 2,5cm.
Zhruba v polke zacina postupne pribudat mnozstvo dymu, comu som len rad, zaroven zacina robusto naberat aj nasile.
Popol odpadava druhy krat pri dlzke asi 1,5cm. Mnozstvo kremoveho dymu je uz oproti zaciatku znacne, ako keby to ani nebol rovnaky dutnik.
Niekde v tretej tretine mam pocit, ze sa zacina malinko prehrievat trochu stipat na jazyku, ale nie moc. Ku koncu sa znacne ozve sila dutniku, ale kedze ma bavi velke mnozstvo dymu a prsty nepalia stale pokracujem vo fajceni. Aj ked uz je robusto skoro na konci stale si drzi svoj tvar a vobec nepraska, ako to byva v pripade, ked uz zmolite v ustach iba kusok dutniku a navyse stale si zachovava absolutne rovnomerne horenie.
Odlkadam zhruba po 60 minutach od zapalenia.
K dutniku som si popijal vychladenu vodu s citronom a trochou hroznoveho cukru, odporucam kazdemu vyskusat, prijemne osviezi usta pri fajceni.
Po dofajceni nechapem len jednej veci, preco som s kupou tyhto dutnikov tolko vahal.
Velke plus bolo umna hlavne rovnomerne horenie, kazdy predsa pozna ako vie prijemne posedenie s dutnikom v ruke pokazit zle horenie, neustale korigovanie, zhasinanie a nasledne pripalovanie.
S tahom som tak isto nemal ziadne problemy.
Chute vsak mohly byt trosku vyraznejsie a pestrejsie – to uz je ale podla mna individualna zalezitost.
Ako minus by som dal male mnozstvo produkovaneho dymu, to sa vsak niekde v polovici pekne napravi.
A za cenu 4,20€ myslim ze nieje dovod nevyskusat. Ja urcite zapalim znova.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 31 kvě. 2012, 11:41

Dnes se podíváme na zoubek celkem netradičnímu doutníků a to syceným kávou ze Sumatry. Byl jsem na něj hodně zvědavý. Taky proto, že kávu vůbec nepiju (nechutná).

Isla Del Sol Churchill
Obrázek

Pánové z Drew Estate mají bohaté zkušenosti se sycením doutníků takže o kvalitu jsem moc strach neměl.

Rozměr: 7 x 50

Krycí list: Sumatra

Vázací list: Nikaragua

Náplň: Nikaragua

Vůně

Pata: Čokoláda na vaření s trochou sladkosti

Tělo: Hutná syrupovitá sladkost. Velmi aromatický doutník - rozhodně nedoporučuju jej skladovat s ostatními doutníky. Mohly by výrazně načichnout.


Konstrukce
Velmi dobrá - měkčí - houbovitá bez měkkých bodů, žilky téměř neviditelné až na jednu.


Vzhled
Impozantní velikost,krásně hnědý, žilky téměř neviditelné až na jednu. Spoj, kde se překrývá krycí list opět téměř nezaznamenatelné a pěkně těsné

Tah a chuť před zapálením
Tah: rozhodně volnější straně což mně osobně vyhovuje
Chuť: těžká cukrová sladkost


Ořízneme, řádně zapálíme a uvidíme co bude.

Pár tahů po zapálení
Mléčná čokoláda, velká cukrová sladkost - dost mi to připomíná takový ty tvrdý špalky co se olizují a mají je hlavně na poutích - název se mi nevybavil. Co do síly zatím jemný. V chutích celkem plný


1/3 doutníku
5 min - velká cukrová sladkost s trochou tabáku. Produkce kouře je obrovská. V síle zatím jemný, ale plný v chuti. Lehce nerovnoměrné hoření. Snad se to srovná.
Obrázek
10min - sladkost se lehce umírňuje. Doutník je již o něco málo silnější. Po další chvilce se mléčná čokoláda začíná měnit na hořkou. Nejvíc sladkosti ulpívá na rtech.
Obrázek
20 min - v síle již medium a taktéž co se chutí týče. Tmavá čokoláda se už začíná míchat s kávou a trochou pepře. Hoření se srovnalo a popel je krásně bílý.
Obrázek
2/3 doutníku
30 min - v chuti opět o něco bohatší. Káva zde již dominuje přičemž sladkost stále ulpívá na rtech. Tah a hoření naprosto bez problémů.Chutě bez jakékoli drsnosti. Dozvuk celkem dlouhý.
Obrázek
40 min - velmi konzistentní doutník. Chutě beze změny. Jen pepř o malinko výraznější. Jsem zhruba v půlce a konstrukčně bez problémů.
Obrázek
50 min - káva se mění na pražená zrna - to ale trvá jen pár tahů a pak se to vrací zpět ke kávě
Obrázek
3/3 doutníku
65 min - velmi silná chuť kávy.Je téměř domonantní složkou Jinak naprosto beze změny
Obrázek
80 min - Tak tady je to pouze o kávě, ale výborné.
Obrázek
o pět minut později končím. Doutník je horký a kromě kouře už žádné chutě.
Obrázek
Závěr a zhodnocení

Celkový dojem je více než pozitivní. Výborné chutě - hlavně ta káva. Bezchybná konstrukce a tah. Ještě dodám, že doutník jsme kouřili ve dvou lidech a proto si myslím, že jsme ho malinko přehřáli a skončili tak o něco dříve. V jednom člověku se to dá dotáhnout na 100 minut nevšedního a velmi zajímavého zážitku. Někomu může na začátku vadit ta velká sladkost, ale ta se celkem brzy zmírní. Je zajímavý pozorovat pozvolný vývoj chutí od mléčné na tmavou čokoládu přes slabší až po velmi silnou chuť kafe. Vynikající změna od tradičních doutníků. Rozhodně doporučuju vyzkoušet.
Naposledy upravil Shargard dne 19 lis. 2012, 10:11, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 02 čer. 2012, 19:36

La Perla Habana Morado

Obrázek

Rozměr: 6x50

Krycí list: Kamerun maduro

Vázací list: Nikaragua (Habano)

Náplň: Nikaragua

Vůně

Pata: travnaté aroma s trochou koření

Tělo: tabák, lehce pepř, seno

Konstrukce
Celkem pevná a pěkně utažená. Překrývající se švy téměř neviditelné. Žádné měkké body a dvojitá čepička

Vzhled
Hnědý hrbolatý (toothy)krycí list, pár viditelných žilek

Tah a chuť před zapálením
Trochu těsnější, ale stále bez problémů
Seno, slabě tabák a lehká sladkost od krycího listu

Pár tahů po zapálení
Nasládlá, lehce pepřová s mléčnou čokoládou. Zatím velmi malá produkce kouře. Ihned po prvním tahu se ojbevila malá prasklinka, která ovšem neznamenala sebemenší problém. Pepř se trochu stupňuje a v dozvuku, který slušně dlouhý, se přidává káva. Chutě dobrý jen na můj vkus by mohly být výarznější. Zatím mild - medium a to v síle i chutích.

Necháme rozhořet a rozvinout chutě v první třetině a uvidíme jak se nám to vyvine

1/3 doutníku
10 min - sladká olejovitost s pepřovou chutí a trochou kávy. Tah se lehce uvolnil a taky kouře je víc. Dozvuk opravdu dlouhý a chuť pepře se vznáší jako oblak mezi jazykem a patrem bez jakékoli drsnosti nebo nepříjemného pocitu.
Obrázek


20 min - stále to samé a stále velmi dobře jen o malinko více čokolády. Dozvuk o krapet kratší až na zmiňovanou pepřovou chuť. Z obrázku je vidět, že doutník hoří opravdu pomalu.
Obrázek


30 min - káva sílí a přidává se kůže. Jinak jsme na stejné vlně. Tah i hoření naprosto bez problémů. Pomalu se dostávám do 2/3

2/3 doutníku
40 min - od posledně žádná změna. Značka La Perla Habana se zdá být velmi konzistentní a jediný významější rozdíl mezi tímto a Classic vidím právě v krycím listu. Tah se opět lehce uvolnil.
Obrázek


50 min - objevuje se více sladkosti jinak beze změn. Dozvuk zase o fous kratší. Jsem zhruba v polovině
Obrázek


60 min - v tuto chvíli se do popředí dostává káva. Absolutně žádné problémy s konstrukcí. Hoření se samo srovnává. Zatím spokojenost.
Obrázek

3/3 doutníku
70min - proklouzl jsem do poslední třetiny v podstaě beze změny. Jsou tu 4 chutě, které se střídají v pořadí a intenzitě za doprovodu jemné sladkosti
75min - do poředí se opět dostává káva a zatím nejvýrazněji. Ostatní chutě také posílily a to je velmi dobře.
Obrázek

90min - jsem těsně před prstýnkem a poslední třetinu si fakt užívám nejvíc. Chutě plné avšak v síle zůstává ve středu.
Obrázek


100min - opravdu silná a hluboká chuť kávy s kůží. Žádná drsnost. Jsem velmi překvapen délkou hoření a doutník zůstává stále chladný. Dozvuk se opět prodlužuje, kde dominuje kůže.
Obrázek


110min - a beze změny pokračujeme dál
117min - v tomto bodě jsem zaznamenal lehkou hořkost, která zatím nevadí
120min - v tomhle místě se stává doutník dále nekouřitelný.


Závěr a zhodnocení

Výsledný čas je více než úctyhodný a poslední třetina u mě naplno zabodovala. Tenhle doutník dozajista v budoucnu objednám do humidoru, ale v menší velkosti. Velká, velká spokojenost. Nutno podotknout, že bylo ideální počasí. Okolo 15 stupňů. Těsně po dešti a bezvětří. Tohle je pro mě jeden z doutníků, kerý si zapamatuju a rozhodně zopakuju. Abych ale nepěl jen to dobré. Velká škoda, že v první polovine nebyly chutě plnější.
Naposledy upravil Shargard dne 19 lis. 2012, 10:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 12 čer. 2012, 14:24

Camacho Naked Double Corona
Obrázek

Rozměr: 7,5x50
Informací málo, lépe řečeno žádné. Pravděpodobně se jedná o druhovýrobu z přebytků, ale kdo ví

Krycí list: ?

Vázací list: ?

Náplň: ?

Vůně

Pata: seno a trochu koření

Tělo: klasická- nasládlý tabák

Konstrukce
Na dotyk lehce houbovitý. Pár světlejších skvrnek, ale nic co by mělo mít vliv a snad trojitá čepička. Se zpracováním tohoto velmi levného Camacha jsem velmi spokojen

Vzhled
Hladký a hnědý krycí list s pár viditelnými žilkami a několika světlejšími skvrnkami, které na funkci nejspíš nebou mít žádný vliv.


Tah a chuť před zapálením
Tah lehce těsnější, ale bez problému
Chuť nasládlého sena

Pár tahů po zapálení
Opět nasládlá, tabáková a celkem kořeněná s trochou olejovitosti. Zatím velmi jemný v síle i chutích


1/3 doutníku
10 min - Chutě beze změny. Rychle odeznívají a zůstává jen trocha pepře.
Obrázek

30 min - Zvýraznila se jen sladkost jinak naprosto beze změny. Hoření a tah bez problémů. Nicméně chuťový profil je příliš jemný a při velikosti doutníku a neměnnosti se brzy stane nudným
Obrázek

2/3 doutníku
60 min - pořád to samé a nudné. Před pár tahy se objevil náznak hořkosti a já odufám, že odezní
Bohužel se přidává nikotin a amoniak a doutník se stává nekoužitelný. Tomuhle nepomlže ani delší pobyt v humidoru.
Obrázek

3/3 doutníku


Závěr a zhodnocení

Do zhruba poloviny to byl podprůměrný zážitek ale pak se to změnilo v totální katastrofu. Vřele doporučuju se tomuto vyhnout obloukem
Naposledy upravil Shargard dne 19 lis. 2012, 10:17, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Další

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků