Recenze doutníků - obecné téma *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 05 srp. 2012, 13:47

Gurkha Blue Steel Torpedo

Foto doutníku před zapálením bohužel není, protože jsem se na něj tak těšil, že jsem na to úplně zapomněl. Tak jen dodám, že e jedná o limitovanou edici cca 50000 doutníků produkovanou jen jednou a to díky vzácným použitým tabákům

Rozměr: 6,5x53

Krycí list: Costa Rica maduro kultivovaný v roce 1996

Vázací list: nezjištěno

Náplň: Nikaragua, Honduras, Kolumbie

Vůně

Pata: Seno a stáj

Tělo: Nádherné čokoládové aroma

Konstrukce
Na dotek měkčí, ale bez vad.

Vzhled
Velmi tmavě hnědý (skoro černý) a neskutečně tenký krycí list pouze s malými žilkami. Doutník dorazil již s natrženým listem a tak doufám, že to nezpůsobí větší potíže


Tah před zapálením
Trochu těsnější než jsem u Gurkhy zvyklý, ael na druhou stranu u tohoto tvaru je celkem běžný a případným dalším oříznutím se dá upravit.


Pár tahů po zapálení
Velmi jemná a hluboká chuť čokolády, tabáku, sladkosti a pepře v dozvuku. Parádní start


1/3 doutníku
5 min - čokoládovisto na počátku velmi hutná. Pak se přidá skvěle vyzrálý tabák a v dozvuku opě dominuje čokoláda s trochou pepře, sladkosti a koření. Kouře sice není mnoho a je trochu vzdušnější, ale zanechává neuvěřielně bohaté chutě.
Obrázek
20 min - chutě ještě o něco hlubší a bez síly. S postupným hořením přibylo pár prasklinek díky počátečnímu poškození, ale zatím není důvod k panice. Dozvuk krásně dlouhý a příjemný. Chutě se na jazyku drží jako klíště. Tohle je doutníkový dortík


2/3 doutníku
30 min - pepř v dozvuku zmizel a místo něho nastoupilo kakao. V tento moment i dost olejový. Zatím naprosto báječný
Obrázek

40 min - jsem zhruba v polovině a díky poškožení jsem se mohl přesvědčit jaký vliv má krycí list na celkovou chuť. Kus ho totíž odpadl takže jsem chvíli kouřil jen vázací list a náplň. Těch pár minut jsem měl v ruce naprosto odlišný doutník. Nechtělo si mi ani věřit jak tak tenounký - průsvitný krycí list dokáže být doslova nabitý bohatými chutěmi.
O pár tahů později vystupuje více chuť tabáku a koření. Tohle je dezert se vším všudy


3/3 doutníku
55 min - místo kakaa v dozvuku laté. Velmi krémová textura
62 min - koření téměř zmizelo, více kávy a méně čokolády

Obrázek

90 min - bohužel končím a musím říct, že zatím nejlepší co jsem měl


Závěr a zhodnocení

Tak tohle byla famožní záležitost. Trochu jsem měl obavy z poškození, ale proběhlo to bez větších komplikací a po odložení jsem byl doslova nadšen a to tak, že ještě večer jsem si jich objednal dalších 15. Já tvrdím, že po dobré, jídle musí přijít skvělý dezert a tady jsem ho našel. Krycí list z Costa Ricy kultivovaný v roce 1996 mě v první chvííli udívil svou tenkostí aby v zápětí učaroval svými chutěmi.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 05 srp. 2012, 13:54

Rocky Patel The Edge Toro Maduro

Obrázek

Rozměr: 6x50

Krycí list: Maduro - zrál 5 let

Vázací list: Nikaragua

Náplň: nejspíš výrobní tajemství, protože ani na oficiálních stránkách se to prostě nedozvíte

Vůně

Pata: krásné tabákové a tmavá čokoláda

Tělo: stáj, tabák, tmavá čokoláda a troch koření

Konstrukce
Pevná jako kámen a bezchybná. Dvojitá čepička. Švy těsné a viditelné. Opravdu velmi pěkně ubalený doutník

Vzhled
Téměř černý a sametové hladký krycí list se třemi velkými žilkami

Tah a chuť před zapálením
Tah celkem těsný. Snad časem povolí

Pár tahů po zapálení
Hodně jemná, sladká, vyzrálý tabák a čokoláda. Zatím minimum kouře, ale chutě velmi dobré. Slušný start. Dozvuk dlouhý

1/3 doutníku
Tak tohle uhořelo za 15 minut. Zatím hoří zatraceně pomalu. K chutím přidalo kakao a lehce pepř v dozvuku a počítám, že chutě se budou dále rozvíjet.

Obrázek

Cca po 20 min se zvětšila i produkce kouře a chutě se zvýraznily. Více olejovitosti. Tohle si nejde neužívat.
35 min - výraznější změna v chuti. Ta se změnila na čokoládovo hrozinkovou záležitost s chutí vyzrálého tabáku. Dozvuk trvá do dalšího tahu. ten kvúli své těsnosti vyžaduje potáhnout 2x za sebou.
45 min - už jsem si začínal myslet, že se z první třetiny nedostanu. Chutě od posledně beze změny - parádní a bez síly. Jen tak dál
Obrázek

2/3 doutníku
65 min - čokoláda v dozvuku se pomalu začíná měnit na krémovou kávu. Chutě jemné a bohaté.
Obrázek

70 min- přidává se chuť arašídů - pro mě doposud u doutníku chuť nepoznaná a musím říct, že zajímavá. Ovšem po pár tazích bohužel mizí.


3/3 doutníku
90 min - na začátku poslední třetiny. Od posledně beze změn a odhaduju to tak na 120-130 minut luxusně stráveného času.
Obrázek

105 min - tábák a káva výraznější
120 min - hranice 2 hodin pokořena a pár minutek je ještě přede mnou. V dozvuku se objevuje chuť kůže. Škoda, že až teď. No lepší pozdě než nikdy.

Obrázek

130 min - kůže je pryč a nastupují pražené ořechy a kouř se začíná pomalu zahřívat.
135 min - končím a zdá se, že tenhle víkend mám šťastnou ruku při výběru


Závěr a zhodnocení

Výborný doutník. Trochu jsem se pral s těsnějším tahem. Osobně mám raději o mnoho volnější, ale to je pouze moje osobní preference a všechno perfektní být taky nemůže. Délka hoření úctyhodná. Ostatně to už Rocky Patel prokázal u limitované edice Decade. Chutě skvělý od začátku do konce. Při takové době hrozí nuda, ale to se tady nestalo a chutě jsem si užíval až do konce. Ovšem v přímém souboji s Gurkhou Blue Steel lehce zaostává. To, ale nijak nesnižuje kvality tohoto doutníku a neváhal bych zakoupit znovu. Obzvlášť když se dají sehnat s lehkou kosmetickou vadou na krycím listu a bez prstýnku za méně než polovinu ceny. Tábák je stejný, stejná doba zrání. Jen protš neprošly přísnou kontrolou i na vzhled.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 12 srp. 2012, 13:00

Nica Libre 1990 Exclusivo Box Press

Obrázek

Rozměr: 5,5x50

Krycí list: San Andreas maduro

Vázací list: Habano

Náplň: Nikargua

Vůně

Pata: Mléčná sladkost a listí

Tělo: Výrazné aroma suchého listí

Konstrukce
Na dotyk měkčí, ale bez vad. Dvojitá čepička. Švy těsné a viditelné

Vzhled
Sametově hnědý krycí list se dvěma většími žilkami

Tah před zapálením
Parádní, jen s minimálním odporem


Chuť po zapálení
Olejová, sladká, tábáková se spoustou koření a pepře. Chutě nejsou ani jemné a ni drsné - něco mezi. Dozvuk delší. Chutě jsou na středu

1/3 doutníku
Po pár tazích se objevuje mléčná čokoláda, tabák výraznější se dřevem v dozvuku. Pepř podle očekávání ustoupil. Chutě i síla na středu
10 min - Dozvuk se prodlužuje a objevuje se v něm lehce kakao a mléčná čokoláda. Pepř je pryč a koření ustoupilo. Chutš se celkově více zaoblily. Na malinký moment mi tenhle doutník připomíná 5 Vegas Cask Strength II, ale opravdu jen na chviličku. Popel odpadl cca po 1,5 cm a pochopitelně mně do klína. Začínám si říkat, na co že jsem si kupoval popelník. :evil:

Obrázek

20 min - sladkost je výraznější a síla šla o něco málo dolů. Hoření jecelkem rychlé


2/3 doutníku
35 min - jsem v půlce a od posledně beze změny. Lehce nerovnoměrné hoření. korekce zatím není nutná. Vzhledem k tomu, že e nejedná o prémiovou značku tak jsem zatím vcelku spokojený.

Obrázek

Hned v dalším tahu se mléčná čokoláda vystřídala s krémovou kávou
50 min - v dozvkuku se přidává ořískovost a i popel drží o mnoho lépe

Obrázek


3/3 doutníku
60 min - káva o něco výraznější jinak beze změny
80 min - končím a ve výsledku z toho byl slušný čas


Závěr a zhodnocení

Konzistentní doutník od shora dolů s jednou větší chuťovou změnou. Téměř bez síly a vzhledem k nízké ceně i dobrý doutník.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 12 srp. 2012, 13:07

EP Carrillo Elancos Series Acto Mayor

Obrázek

Rozměr: 6x54

Krycí list: Habano - Brazílie

Vázací list: Dominikánská Republika

Náplň: Nikaragua

Vůně

Pata: Mléčná čokoláda a ořechy

Tělo: Nasládlé tabákové aroma

Konstrukce
Celkem pevná bez vad. švy těsné a viditelné. Dvojitá čepička.

Vzhled
Ořechově hnědý a sametově hladký krycí list se spoustou menších žilek

Tah před zapálením
Perfektní pouze s malým odporem

Chuť po zapálení
Velmi olejová, tabáková a kořeněná s pepřem v dozvuku. Produkce kouře velká. Chutě na středu a zatím bez síly

1/3 doutníku
10 min - chutě velmi jemné, vyvážené přesto výrazné. Tabák, koření, mírná sladkost, oříškovost a olejovitost spolu s pepřovo dřevitým dozvukem dohromady vytváří zajímavý a komplexní chuťový zážitek

Obrázek

20 min - tabák se teď míchá s trochou zemitosti, pepř téměř zmizel a na jeho místo pomalu nastupuje kůže
35 min - sladkost vystupuje, tabák je téměř pryč a oříškovost je velmi výrazná. Konstrukce, tah i hoření jsou bez chybičky.

Obrázek


2/3 doutníku
60 min - hoření se zpomalilo a přidala se krémová káva

Obrázek

O pár minut později se kůže vytrácí a nahrazuje ji nahořklá chuť mandlí
85 min - mandle přecházejí v obevnou oříškovost


3/3 doutníku
100min - chutě jsou nyní ještě výraznější, textura krémovější a méně koření v dozvuku

Obrázek

130 min - konec a zhruba takhle nějak by to mělo vypadat. Skvělé chutě, žádné konstrukční potíže a bez síly. Velká spokojenost

Závěr a zhodnocení

Velmi dobrý a komplexní doutník od začátku do konce. Spousta chutí a dobře vyvážených, které se parádně doplňovaly. Čas strávený uběhl jako voda, přestože to bylo přes 2 hodiny. Jedina negativní věc byla, že asi 30min po dokouření se projevila síla doutníku a tak na 10 minut jsem ho cítil v hlavě. Pravda ale taky je , že jsem se moc před začátkem kouření nenajedl a i to mohlo hrát svou roli.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 12 srp. 2012, 13:15

A. Turrent Triple Play

Obrázek

Rozměr: 6x60

Krycí list: San Andreas maduro

Vázací list: Conecticut Broadleaf maduro

Náplň: madura z Nikaragui, San Andreasu a Hondurasu

Vůně

Pata: Nasládlé seno

Tělo: Stájové aroma

Konstrukce
Naprosto perfektní - skálopevná bez měkkých bodů. Švy těsné a téměř neviditelné. Dvojitá čepička

Vzhled
Tmavě hnědý krycí list se dvěma vetšími žilkami

Tah před zapálením
Perfetkní tah s velmi malým odporem

Chuť po zapálení
Velmi jemná a vyzrálá tabáková chuť s trochou sladkosti a pepře v dozvuku. To je zatím vše. Zanechává příjemný olejový film. Chutě zatím medium


1/3 doutníku
10 min - na počátku se přidává oříškovost jinak beze změny
20 min - sladkost mohutně vystupuje. Pepř z dovuku je pryč a místo něj směs sladkosti, ořechů a jemného tabáku

Obrázek

40 min - v tento moment přichází první větší změna kdy do hry vstupuje krémová káva. Ostatní beze změny. Popel drží skvěle a hoření zatím téměř rovné, což mě u tak velkého průměru překvapuje

Obrázek

2/3 doutníku
60 min - jsem zhruba v polovině a v chutě beze změny. Jen jsou o něo výraznější. O komplexnosti se mluvit nedá, ale doutník nenudí .
O pár tahů později se přidává cedr a káva ustupuje.
70 min - kombinace kávy, sladkosti, cedru a teď i pražených ořechů s nasládlým tabákovým dozvukem funguje velmi dobře


Obrázek



3/3 doutníku
100 min - káva opět výraznější a cedr ustupuje
110 min - proběhla malá korekce hoření, ale nic co by mělo vliv na chuť
130 min - poslední třetina je opravdu velmi dobrá - asi nejlepší z celého doutníku.

Obrázek

chutě kávy, oříšků, sladkosti a tabáku je prostě dobrá. No a v kombinaci s oblíbeným rumem není víc co dodat
150 min - tady konečně končím


Závěr a zhodnocení

Konzistentní doutník s jednou větší chuťovou změnou, ketrý ovšem nenudí. Velmi dobrý chuťový profil, konstrukce, hoření i skvělý tah dělají z tohoto kousku ideální volbu pro velmi dlouhé posezení a relaxaci. Nekonal se ani silový nákop během ani po dokouření což je vítaný bonus. Pravdou je, že od trojitého madura bych čekal výraznější a hlubší chuťě, ale to je tak jediná výtka co bych našel.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 13 srp. 2012, 16:01

La Perla Habana Black Pearl Rojo Robusto

Obrázek

Rozměr: 4,7x50

Krycí list: Criolo - Nikaragua

Vázací list: Nikaragua

Náplň: Nikaragua

Vůně

Pata: Trocha koření, trocha čokolády a trocha tabáku

Tělo: Lehounce tabákové a kořěné

Konstrukce
Pevná, celkem hrbolatá. Švy téměř neviditelné

Vzhled
tmavě hnědý krycí list s jednou velkou žílou

Tah před zapálením
Velmi dobrý - minimální odpor

Pár tahů po zapálení
Olejová, tabáková s trochou pepře a notnou dávkou koření - spousta koření až mi z toho brní špička jazyka. Dozvuk dlouhý


1/3 doutníku
Po pár tazích koření ubývá a vyniká celkem pěkná tabáková chuť s trochou kakaa, pepřem,kořením a senem v dozvuku. Chutě středně plné a zatím bez síly

15 min - olejovost a tabák ustoupily do pozadí a naopak sladkost je nyní v popředí. V dozvuku převládá tabák, koření a přidává se i dřevo

Obrázek

Tady je krásně vidět velmi vystpuplá žilka a její otisk na popelu
Obrázek

2/3 doutníku
30 min - jsem v polovině a doutník hoří skoro tak rychle jako zápalná šňůra. Objevuje se černá káva. Zatím to není tak špatný jak jsem původně očekával

Obrázek

35 min - chuť dřeva lehce zhořkla, ale zatím nic hrozného



3/3 doutníku

Obrázek
50 min - konec. Od posledně žádná změna. V tento moment je hořkost značná a objevuje se i nikotin take končím i když zbývají cca 3-4 cm. (Ne)kvalita použitého tabáku se v poslední třetině projevila


Závěr a zhodnocení

První polovina byla rozhodně lepší a v druhé se projevila nižší kvlaita tabáku. Zvláště pak na hoření, které bylo rapidně rychlé a v poslední třetině se člověk ani neohřeje a kouř už zteplá a zhořkne takže končíte. Nicméně na rychlé pokouření to až zas tak špatné není. Nicméně box bych si nekoupil. Řada Morado od stejné značky byla mnohem lepší a za stejnou cenu. Jak jsem psal nejméně chuťově podařená byla poslední třetina v níž se objevil i nikotin což svědčí o nedostatečné vyzrálosti tabáku.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 17 srp. 2012, 12:49

Gurkha Cuban Legacy Churchill

Obrázek

Rozměr: 7x52

Krycí list: Maduro - San Andreas

Vázací list: Nikaragua

Náplň: Nikaragua

Vůně

Pata: Tabák a tmavá čokoláda

Tělo: Stáj, tmavá čokoláda a trocha tabáku

Konstrukce
Celkem pevná bez vad. Švy těsné a viditelné. Dvojitá čepička

Vzhled
Tmavě hnědý krycí list s jednou větší žilkou a malou prasklinkou těsně pod prstýnkem.


Tah před zapálením
Perfektní s minimálním odporem


V poslední době jsem si místo klasického ořezávače tzv. PUNCH, který udělá do čepičky malý kruhový otvor. Preferuji hlavně u větších průměrů.

Obrázek

Chuť ihned po zapálení
Velmi jemná čokoládovo tabáková chuť a pepřem a čokoládou v dozvuku. Chutě středně plné. Produkce kouře obrovská


1/3 doutníku

5 min - pepře ubylo a už zůstává drobet na špičce jazyka a vzadu na patře. Přidalo se i drobet maduro sladkosti. Dozvuk středně dlouhý
20 min - sladkost vystupuje a čokoláda se začíná míchat s krémovou kávou. Popel téměř bílý a hoření skvělé. Dozvuk o fous delší.
Žádné velké chuťové změny nepředpokládám, ale v tomhle případě mi to vadit nebude.

Obrázek

30 min - čokoládovo kávová chuť vystupuje do popředí, přidává se drobet oříškovosti a v dozvuku dřevo. Velmi pěkná kombinace. Sušší v ústech a je dobré zapíjet něčím dobrým. Kvalitní káva by v tomto případě neyla od věci.


2/3 doutníku

40 min - ořískovost pomalu ustupuje. Po odeznění sladkosti, kávy a čokolády převládá v dozvuku pěkná dřevitá chuť s kořením

Obrázek

60 min - jsem v polovině a všechno je tak jak má být. Ořískovost je pryč a dřevitá chuť v dozvuku slabší. Káva lehce převažuje nad čokoládou. Jinak beze změny.

Obrázek

66 min - do dozvuku se přidává sladkost. Textura krémová.
80 min - Pepř úplně odezněl. Sladkost se opět přesunula na začátek. Docela mě udivuje jak často se chutě střídají a to jak v intenzitě tak v pořadí. Tyhle změny mě drží daleko od stereotypu a to je dobře.


3/3 doutníku

95 min - čokoládu nahradilo kakao

Obrázek

100 min - sladkost téměř pryč a krémová káva začíná přecházet v černou

120 min - končím. Od posledně žádná změna a celkově jsem velmi spokojený


Závěr a zhodnocení

Až překvapivě dobré. V menších velikostech je to výborné každodenní pokouření se skvělým tahem, bezproblémovou konstrukcí a hodně slušnými chutěmi bez síly a to vše za super cenu.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 18 srp. 2012, 13:28

Gurkha Park Avenue 44 Maduro Churchill

Obrázek

Rozměr: 7x52

Krycí list: Habano maduro

Vázací list: Nikaragua

Náplň: Nikaragua, Dominikánská Republika

Aroma

Pata: Stáj a trocha tmavé čokolády

Tělo: Opět čokoláda a stáj

Konstrukce
Celkem pevná bez měkkých bodů. švy těsné a viditelné. Dvojitá čepička. Ze čtveřice - Cubal Legacy, Castle Hall, Park Aveue 44 působí maduro verze nejmohutněji v ruce.

Vzhled
Velmi tmavě hnědý (vice než Cuban Legacy) krycí list se dvěma většími žilkami

Tah před zapálením
O malinko těsnější než u Cuban Legacy, ale stále na volnější straně

Chuť ihned po zapálení
Velmi hluboká, jemná čokoládová chuť se sladkostí a vyzrálým tabákem a trochou pepře v dozvuku. Kouře zatím méně. Chutě jemné až středně plné s dlouhým dozvukem


1/3 doutníku

10 min - počáteční čokoládovitost je hutná a velmi výrazná. Paknásleduje sladkost a jemně dřevitý a tabákový dozvuk s trochou čokolády zakončený opět sladkostí. Kouře je nyní více a i chutě nabraly na intenzitě - středně plné. Chutě se více usadí na jazyku než u Cuban Legacy a já si u toho pomlaskávám. Musí to vypadat blbě, ale kdo s tím co udělá. Je to prostě dobrý. Tah se lehce uvolnil , hoření i konstrukce jsou na jedničku.

Obrázek

40 min - přidává se krémová káva, slabá olejovitost. Tabák i koření z dozvuku téměř pryč. Pocit v ústech opět lehce sušší - dnes zapíjím Islay whisky
Bruichladdich 16y Cuvee F -Pomerol a vodou
Chutě ješt o něco hlubší a dozvuk delší. Popel stále drží.
Po pár tazích popel odpadává (4,5cm) a v doyvuku se opět objevuje tabák


2/3 doutníku

65 min - jsem v polovině a krémová káva začíná převažovat nad čokoládou. V dozvuku více dřevitosti,koření i tabáku a trocha čokolády se přesunula i do dozvuku.


Obrázek


85min - v tomto momentě se přidává pro mě nová chuť, která mi nejvíc připomíná kešu ořechy. Ostatní chutě beze změny

Obrázek

3/3 doutníku

105 min - sladkost šla drobet dolů a krémová káva začíná přecházet v černou, podobně jako u Cuban Legacy.
120 min - kešu přechází v obecnou oříškovost, jinak beze změny

Obrázek

130 min - končím a výsledek je opět více než dobrý



Závěr a zhodnocení


Park Avenue 44 maduro a Cubal Legacy jsou si sice podobné co se jednotlivých chuťí týče, ale jedná se o naprosto odlišné doutníky a zářitky s tím spojené. Zatímco u Cuban Legacy se chutě míchaly a spojovaly dohromady tady jsou metodicky přidělovány jedna po druhé chuťovým buňkám a tím je zážitek naprosto odlišný. Ve výsledku je pro mě Park Avenue 44 maduro o kousek lepší. Nelze než doporučit a osobně se uchýlím ke koupi boxu v torpédu, ale až poté co vyzkouším pár dalších značek a hlavně až se mi zase udělá místo v humidoru.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 19 srp. 2012, 19:26

Gurkha Park Avenue 44 Natural Churchill

Obrázek

Rozměr: 7x52 (178x20,6mm)

Krycí list: Connecticut

Vázací list: Nikaragua

Náplň: Nikaragua, Dominikánská Republika

Vůně

Pata: Slabě tabák

Tělo: Velmi nevýrazné stájové aroma s trochou koření

Konstrukce
Na dotyk měkčí, ale rovnoměrná a bez vad. Švy těsné a viditelné. Dvojitá čepička

Vzhled
Hrbolatý a světlý krycí list s jednou větší žilkou

Tah před zapálením
Shodný s maduro verzí a při tahu se mi na špičku jazyka dostává koření až z toho jemně brní

Chuť ihned po zapálení
Opě velmi jemná, uhlazená chuť směsi sladkého koření, dřeva a oříškovosti v dozvuku. Chutě jemné až středně plné. Dozvuk dlouhý kdy koření způsobuje ono lehké brnění jazyka. Hodně slušný start a jdu do první třetiny


1/3 doutníku

10 min - tohle se vážně těžko popisuje, protože se toho děje hodně v jeden moment, ale výsledná kombinace chutí je pro mě překvapivě parádní. Určitě lehčí pokouření na áno či dopoledne. Ovšem lehce dřevitý, oříškový dozvuk s nasládlým kořením je vážně lahodný.

Obrázek

15 min - na počátku se objevuje výrazněji vyzrálý tabák. Tohle mě zatím dostává a především krásný a dlouhý dozvuk. Hoření o poznání rychlejší než u maduro verze. Část toho kořeněného spektra se mi podařilo rozluštit a jedná se o skořici.
25 min - v dozvuku se na chviličku objeví hrozinky. Je to lepší a lepší

Obrázek

2/3 doutníku

35 min - chutě se sice nezměnily, ale mění intenzitu a pořadí rychleji než to stačím psát. Sladkost přešla v slabší karamelovou chuť a hrozinky zmizely. S posledními pár tahy karamel zesílil a tabáku ubylo.


Obrázek


50 min - jsem v polovině a tohle je sladká chuťovka. Krásná karamelová chuť s trochou tabáku přechází do jemně kořeněného, dřevitého a sladkého dlouhého dozvuku. Hoření jako podle břitvy. Konstrukce i tah bez chyby. Prostě ideální zákusek ke kávě.
60 min - karamel se umírnil a přidala se k němu krémově jemná káva. Dozvuk zůstává

Obrázek

po pár tazích jde karamel opět nahoru


3/3 doutníku

70 min - více kávy i dřeva v dozvuku
90 min - konec. Od posledně beze změny a já jsem prostě a jednoduše nadšený.


Závěr a zhodnocení

Přestože preferuji plnější a trochu odlišné chutě tak mě tenhle doutník jednoduše ohromil a rozhodně ho musím mít znovu.Krásné jemné chutě bez jakékoli drsnosti a síly. Na začátku jsem se trochu obával travnaté chuti a sena, protože ty opravdu nemám rád, ale o to víc jsem byl překvapen co z doutníku šlo za chutě. Další a poslední ve víkendovém mini Gurkha testu bude Castle Hall a samozřejmě závěrečné zhodnocení.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 20 srp. 2012, 08:04

Gurkha Castle Hall

Obrázek

Rozměr: 7x52 (178x20,6mm)

Krycí list: Habano

Vázací list: Nikaragua

Náplň: Nikaragua

Vůně

Pata:
Tělo:

Pro oboje platí ne příliš výrazné stájové aroma

Konstrukce
Na dotyk měkčí, ale rovnoměrná a bez vad. Švy těsné a viditelné. Dvojitá čepička

Vzhled
Lehce hrbolatý oříškový krycí list se dvěma vetšími žilkami

Tah před zapálením
Identický se sérií Park Avenue 44 - volnější se slabým odporem

Chuť ihned po zapálení
Již tradičně u Gurkhy velmi jemné chutě s dostatečnou hloubkou. Vyzrálý tabák, ořechy, sladkost, trochu kakaa s kořením a kůží v dozvuku. Chutě co se týče plnosti jsou lehce pod středem. Dozvuk dlouhý


1/3 doutníku
5 min - kůže je výraznější
10 min - podobně jako u Park Avenue 44 je toho hodně najednou, ale nejvýraznější je sladkost a kůže.

Obrázek

Po pár tazích se zvýraznil i tabák
20 min - tabák trochu zeslábl a objevila se mléčná čokoláda. Kůže, koření a dřevo v dozvuku
30 min - chuťová změna zatím žádná, ale opět se střídají jak v pořadí tak intenzitě

Obrázek

2/3 doutníku
42 min - právě na začátku další třetiny a mám tady zásadní změnu v chuti. Mléčná čokoláda přechází na tmavou, objevuje se jemná káva a nepatrný náznak zemitosti. Ubylo kůže, sladkosti a naopak je více dřeva i koření
60 min - zhruba v polovině zemitost mizí. Chutě beze změny jen se opět začaly střídat

Obrázek

70 min - v dozvuku se objevil náznak smetany. Opravdu slabá chvilková záležitost, ale je to tam
80 min - smetana a ořechy jsou pryč. Teď dominuje sladkost, jemná káva s mlíkem a dozvuk zůstává



3/3 doutníku
95 min - jemná káva se začíná měnit na pražená zrna. Jinak beze změny

Obrázek

105 min - přeměna dokonána ovšem bez hořkosti
120 min - končím a i po čtvrté spokojenost

Závěr a zhodnocení

Začínám si myslet, že Gurkha prostě špatný doutníky dělat jednoduše neumí. Tenhle víkend čtyří doutníky a pokaždé jiná zkušenost a pokaždé víc než dobrá. Když pominu chuťové odlišnosti mají tyto doutníky mnoho společného. Velmi dobrá konstrukce, kvalitní tabák, skvělý tah i hoření, držení popela a barvu, cenovou politiku, ketrá je nastevena hodně nízko a pochopitelně chutě, které jsem si opravdu užil. V tenhle moment mám v humidoru ještě 30 různých druhů od Gurkhy a doufám, že ten špatný tam nebude. No a konečně k výslednému pořadí.

Vítězem se stává...

Gurkha Park Avenue 44 Natural

dále pak

Gurkha Park Avenue 44 Maduro
Gurkha Castle Hall spolu s Cuban Legacy

Na začátku jsem tipoval, že vyhraje maduro, ale natural mě dokázal velmi příjemně překvapit.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 25 srp. 2012, 11:10

Cusano 18 Double Connecticut

Obrázek

Rozměr: 6,5x46 (165x18mm)

Krycí list: Connecticut shade

Vázací list: Connecticut shade

Náplň: 18 let stará z Dominikánské Republiky

Vůně

Pata: Slabě seno

Tělo: Nevýrazně listí

Konstrukce
Měkčí, ale bez vad. Dvojitá čepička. Švy těsné a téměř neviditelné.

Vzhled
Oříškově hnědý, lehce hrbolatý a na dotek sametový krycí list s jednou větší žilkou

Tah před zapálením
Volný - jen malý odpor

Chuť ihned po zapálení
Uhlazená chuť vyzrálého tabáku, sladkost, trochu olejovitosti, dřeva a pepře v dozvuku. Chutě jemně až středně plné.

1/3 doutníku
10 min - chutě od zapálení beze změny. Jen e pěkně rozvinuly. Počáteční chutě rychle odezní aby uvolnily místo sladšímu,dřevitému, tabákovému dozvuku s trochou pepře a koření vzadu na patře. Dozvuk velmi dlouhý.


Obrázek


20 min - hoření celkem rychlé což jsem čekal. A mám tu první změnu v chuti. Objevuje se slabá oříškovost a v dozvuku jemná karamelová sladkost. Koření je o něco více


2/3 doutníku
30 min - zhruba v polovině. Chutě beze změny. Koření šlo drobet dolů a sladkost naopak více vystoupila. Co si tak matně vzpomínám tak u madura verze jsem v tomhle místě začal mít celkem slušné problémy s tahem až se za pár minut skoro ucpal. Doutník hořel normálně dál, ale táhnout se téměř nedalo. Uprostřed byla malá dírka, která to nejspíš měla na svědomí. Doutník jsem pochopitelně přehřál a ten zhořkl. To se tady díky bohu neděje.

Obrázek


3/3 doutníku
50 min - na začátku poslední třetiny a od posledně stále beze změny. Jedná se o velmi konzistentní doutník. Sice jen pár chutí, ale jsou uhlazené a příjemné


Obrázek


o pár minut později se objevuje jemná káva
75 min - končím a od posledně beze změny. pouze káva se s postupem času zvýrazňovala


Závěr a zhodnocení
Solidní záležitost s perfektní konstrukcí, tahem i hořením a pěkný příklad vlivu věku na tabák.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 27 srp. 2012, 10:55

Graycliff Platinum series robusto

Obrázek

Rozměr: 5,2x50 (132x19.8mm)

Krycí list: sun grown Habano - Ekvádor

Vázací list: Nikaragua, Honduras

Náplň: Nikaragua, Honduras

Vůně

Pata: Velmi svěží tabákové aroma

Tělo: Slabě tabák

Konstrukce
Na dotyk měkčí, ale bez vad. Dvojitá čepička. Švy těsné a viditelné

Vzhled
Tmavě hnědý a sametový krycí list s jednou větší žilkou a malou prasklinkou u paty

Tah před zapálením
Velmi volný - téměř žádný odpor

Chuť ihned po zapálení
Oooh. Krémově jemná chuť kůže dřeva, mléčné čokolády, vyzrálého tabáku s kořením v dozvuku. Dozvuk velmi dlouhý. Produkce kouře díky volnému tahu je obrovský. Chutě sřední až plné.

1/3 doutníku
10 min - přidává se trochu oříškovosti a sladkosti v dozvuku. Koření šlo trochu dolů a jinak beze změny. Ovšem ta kombinace všech chutí je jednoduše fantastická. Popel je téměř bílý a kouř pěkně aromatický. Trocha kůže se dostává i do dozvuku a na jazyku zůstává slabý oplejový film

Obrázek

20 min - dřevo se přeměnuje na cedr jinak stále stejně famózně. V tomhle případě ani žádné změny nechcete
30 min - mléčná čokoláda přechází v krémové laté. S přibývajícím časem je doutník lepší a lepší. Dozvuk stále krásný a dlouhý

Obrázek

2/3 doutníku
50 min - chutě intenzivnější. Zejména pak laté, cedr a kůže

Obrázek

66 min - jsem na konci druhé třetiny a od posledně díky bohu beze změny.


3/3 doutníku
82 min - od 66 min doutník velmi konzistentní a tohle si fakt užívám. Zapíjím oblíbeným rumem a posílá celkový zážitek ještě výše.



95 min - laté přešlo v kávu, ale textura je stále krémová
110 min - nechci, fakt nechci ale končím. Na robusto parádní čas. Jestli jsem nešetřil superlativy tak věřte, že v tomto případě je to právem zasloužené


Závěr a zhodnocení

Myslím, že slova nedokážou přesně popsat co se mi po celou dobu kouření odehrávalo na jazyku. Parádní a perfektní zážitek, který bych v zápětí hned zopakoval. Bohužel měl jsem jen jeden kus ze sampleru, ale tohle jednoduše chci znovu. Od téhle značky mám ještě G2 a tenhle týden čekám ještě 1666 a G2 Turbo a už teď trpím nedočkavostí. Konstukce , hoření a hlavně tah naprosto perfektní. Kouř chladný až do úplného konce. Chtěl bych být zaměstnaný v Graycliffu. Přes veškerou snahu jsem u doutníku žádné negativum nenašel. Tady se Graycliff u mě trefil hřebíček na hlavičku. No přece něco by se našlo. Cena celých boxů je hmm no prostě vysoká, ale proč kupovat box když se dájí zakoupit bez boxu v balíčku po 15 za zlomek ceny.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 30 srp. 2012, 21:37

Tohle je tuším moje 30. recenze a tak jsem z humidoru vytáhl tohohle obra. Od pohledu budí respekt tak uvidíme jak si s ním poradím

Diesel d.6 Gordo

Obrázek

Rozměr: 6x60 (152x23,8mm)

Krycí list: Ligero - Honduras

Vázací list: Nikaragua, Mexiko

Náplň: Nikaragua, Mexiko

Vůně

Pata: Vyzrálý tabák a trocha koření a pepře

Tělo: Velmi aromatické stájové aroma -parádní vůně do humidoru

Konstrukce
Lehce na stisk - ne uplně pevná. Švy těsné a neviditelné. Dvojitá čepička

Vzhled
Sametový lísko oříškový krycí list se dvěma většími žilkami.

Tah před zapálením
Velmi volný - téměř bez odporu

Chuť ihned po zapálení
Hluboká a jemná (ve smyslu uhlazená, nikoli slabá) chuť tabáku, ořechů a pořádná nálož koření a pepře v dozvuku. Ta kořeněná nálož brzy jistě odezní. Tuny kouře. Chutě středně plné s dlouhým dozvukem.


1/3 doutníku
Po pár tazích se přidává krásná dřevitá chuť. Koření se podle předpokladu umírnilo. Chutě plné
15 min - ořechová chuť se teď nejvíce podobá vlašským ořechům a objevuje se sladkost. Kouř je spíše sušší takže je dobré něčím zapíjet
30 min - vlašáky přešly v mandle a tyhle ořechové přeměny mě dost baví. Jinak beze změny. Mnoho změn se tady nečeká, zato plnost chutí vše vynahrazuje. Zatím bez síly, ale doutník je cítit až v žaludku - velmi příjemně. V žádném případě nic co by vadilo. Skoro jako bych ho jedl. Dozvuk velmi dlouhý. Chutě parádně vyvážené.

Obrázek

45 min - proběhla malá korekce hoření. U doutníku tohoto průměru je to takřka nevyhnutelné a podobných situací asi bude přibývat. Přidalo se krémové laté



2/3 doutníku
75 min - jsem v polovině a je za mnou i druhá korekce. Zatím bez ovlivnění chutí. Stále bez síly a bez změny chuťového profilu. Té plnosti si fakt užívám.


Obrázek


90 min - více kávy v dozvuku a mandle přešly v obecnou oříškovost

3/3 doutníku
110 min - v pořadí již čtvrtá korekce. Tohle je velká bolest velkých průměrů a i proto mám raději menší. Další důvod je, že z menšího průměru dostanu více chutí z krycího listu což je pro mě podstatnější. Bohužel tady už dochází k celkem významnému ovlivnění a počkám tak 2-3 tahy jestli se to spraví.
115 min - tak se nespravilo a končím což nepatrně kazí celkový dojem. Ovšem co si pamatuji z Diesel d.5 což je menší bráška tak tam to fungovalo skvěle až do konce. Jsem si jistý, že bych pkračoval dalších minimálně 30 minut kdybych nemusel celkem 4x korigovat


Závěr a zhodnocení

Diesel pochází od stejného chlapíka, který má na svědomí zde již recenzovaný Man o War nebo Morro Castle a proto jsem nečekal nic menšího než skvělý zážitek, kterého se mi vrchovatou měrou dostalo. Chuťových změn je málo, ale v tomhle případě to ani není negativum, protože plné chutě to bohatě vynahradí. Ovšem jak jsem po poslední korekci doufal ve spravení chutí a zhruba tak třikát ještě potáhl tak 15 minut po skončení jsem dostal takovej silovej nákop, že jsem se začal potit, motala se mi hlava a musel jsem si na 30 minut lehnout. Slušná nálož, ktrou už zopakovat nechci. Za to ale nemůže doutník - použitý tabák, ale obrovský průměr. Určitě nelze jinak než doporučit. Hlavně v menším průměru.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Shargard » 31 srp. 2012, 13:02

5(Cinco- čti Sinco) Vegas Series A -Alpha

Obrázek

Cena: 2 eura - cena zahrnuje i i poštovné

Dostupnost v ČR: Mizerná, nulová, žádná

Rozměr: 6x52 (152x20,6mm)

Krycí list: Maduro - Kosta Rica

Vázací list: ?

Náplň: čtyřletá ze tří různých zemí - nikde však neuvádí kterých. Zřejmě výrobní tajemnství

Vůně

Pata: Tmavá čokoláda, trocha kávy a tabáku

Tělo: Pěkné stájové aroma

Konstrukce
Lehce měkčí a bez vad. Dvojitá čepička. Švy těsné a téměř neviditelné

Vzhled
Tmavě hnědý krací list, který má po celé délce světlejší skvrnky. Nejedná se o vady.

Tah před zapálením
Lehce těsnější, ale to by neměl být žádný problém

Chuť ihned po zapálení
Jemná vyzrálá chuť tabáku, sladkosti, čokolády a koření se špetkou bílého pepře v dozvuku. Chutě středně plné a zaím bez síly.

1/3 doutníku
10 min - od zapálení téměř beze změny. Jen na chvilku se objeví slabá travnatost, ale nic co by zatím vadilo - opravdu nejsem fanda travnatosti. Navíc se začíná objevovat kakao. Dozvuk dlouhý lehce kávový a kořeněný
20 min - výrazně kakao, tmavá čokoláda s trochou kávy ulpívají na jazyku a přetrvávají s trochou koření v dozvuku. Ten je o něco kratší a čistý. Tohle josu chutě, ktrý mě u doutníku baví.



Obrázek



2/3 doutníku
30 min - více sladkosti jinak beze změny. S dobrou whisky a muzikou je to výborná popracovní relaxační metoda. Chutě v dozvuku nejsou ani jemné ani drsné - něco mezi což není nic negativního
45 min - káva se protalčila do popředí, čokoláday trochu ubylo a travnatost zmizela

Obrázek

60 min - opět více čokolády a kakaa a káva se přesunula do dozvuku. Zrovna teď je to jako čokoládavo kávový dezert s trochou sladkosti. Síla tu trochu je, ale jen neznatelně.

3/3 doutníku
70 min - jsem na začátku poslední třetiny a káva je opět výraznější. Jinak beze změny a musím říct, že maduro krycí list z Kosta Ricy jsem si vlemi oblíbil viz i recenze Gurkha Blue Steel Torpedo a zároveň musím dodat, že špatný doutník od 5 Vegas jsem zatím neměl.
80 min - více kávy plus se přidává krémová chuť, která jde skvěle dohromady s krémovou texturou. Kakao téměř odeznělo a ta drsnost nedrsnost v dozvuku se změnila na jemné chutě a jak se blížím ke konci je to lepší a lepší.

Obrázek

100 min - končím a panuje naprostá spokojenost


Závěr a zhodnocení

Osobně mám doutníky rozdělené do tří kategorií

1. Už nikdy více
2. Na každý den
3. Pro zvláštní příležitost

No a tenhle je jasná dvojka. Velmi slušné chutě s neméně slušnou cenou. No co víc si přát. Bezchybná konstrukce, tah i hoření po celou dobu a téměř bez síly. Tohle je bez debaty vítěz.
Uživatelský avatar
Shargard
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován: 07 kvě. 2012, 10:40

Re: Recenze doutníků - obecné téma *

Příspěvekod Dino » 01 zář. 2012, 06:04

Keď som v miestej trafike zbadall balenie troch cigar Te-Amo World Selection Series vo velkosti robusto, neváhal som ani chvíľu a hned som si jednu krabičku kupil. Cena bola viac než lákava – 9,75€.
Takže v krabičke z tvrdého papiera sú tri robusta, a to konkrétne – Dominicana, Nicaragua a Honduras. Takže v jednom balení máte 3 cigary, ktorých náplň je z roznych krajín, čo je celkom fajn.
Dnes som sa teda rozhodol pre Dominicanu, ktorú som už kedysi skúsil, ale nespomínam si ako to vtedy dopadlo.
Robusto má veľkosť 54x5, čiže moja obľubená veľkosť. Filler je ,ako už názov hovorí z Dominikanskej Republiky, binder Mexiko a wrapper Connecticut shade. Krycí list ma bledo hnedú farbu (odtieň Colorado Claro), po celom povrchu bez nejakých farebých odchyliek. Dve väčšie žilky, z ktorých sa vetvia ďalšie menšie, spôsobujú drsnosť dutinku. Švy k sebe pekne priliehajú a nie sú na prvý pohľad vidieť. Len na jednom mieste pri hlave je krycí list trochu zošuverený.
Pri stlačeni je dutnik trochu mäkkší.
Telo dutinku vonia po sene s trochou sladkosti.
Ťah po odstrihnutí čiapočky je trochu tažší.
Zapálenie prebehlo bez problémov. Prvé potiahnutia maju jemnú a zároveň plnú chuť – cítiť oriešky a trávnatosť, na špičke jazyku zase korenistú chuť. Ak by ostali chute takéto bol by som iba spokojný.Produkcia dymu je veľká, dym je hustý.
Ťah sa sa uvolnil a je teraz tak akurat.
Prekvapilo ma velmi rýchle horenie, aj keď dutnik určite nebol vysušený. Na niektorých miestach preháral kryci list skutočne rýchlo. Zda sa že vnútorna stavba nieje úplne bez chýb. Takže hneď od začiatku začína nepravidelné horenie a ja len dufam, že sa to dajak ustáli.
Po 20 minútach som však núteny použiť zapaľovač. Chute ostávajú v podstate nezmenené, len už nie su také plné a výrazne ako na začiatku. Čo sa týka sily tá sa zvýraznila a povedal by som že je to medium, mám však pocit že bude postupne narastať.
Chute sa stávajú čoraz menej zaujimavými. Oriešky cítiť čoraz menej, začínam cítiť tabák
Popol má zafarbenie do hneda, nieje moc kompaktný s väčšími trhlinami. Odpadol zhruba pred polovicou. Par minút nato ako popol odpadol musím znovu kôli zlému horeniu použiť zapaľovač, jedna strana stále horí o niečo rychlejsie. Mam pocit, že listy tabaku sú na jednej strane viac utiahnuté, tym pádom jedna strana horí rýchlejšie ako druhá.
Nastal čas odstraniť prstienok. Jemne nim skúšam pootočiť, či povolilo lepidlo. Prstienok však nejde povoliť. Musim použiť viac sily, nakoniec povoľuje, ale došlo k väčšiemu poškodeniu krycieho listu (pekne to viediť na fotke).
Koniec druhej tretiny, chuť orieškov sa úplne vytratila. Nastupuje tabákova a zemitá chuť. Pociťujem aj prehrievanie dutinku, takže ho nechávam trochu odpočinúť. Sila zas o niečo narastla, ale ešte stale by som to tipoval na medium.
V tretej tretine sa horenie vyrovnalo, škoda že vpodstate až vtedy ked už je neskoro.
Chuť je pre mňa už absolutne nezaujimavá – silná tabákova s virazným štípaním na jazyku.
Dutnik mi už nema čo ponúknuť a tak odkladám, čo som mohol asi urobiť už o niečo skôr.
Niečo na záver.
Tak ako som sa na toto robusto tešil, tak ma aj sklamalo.
Nejaké plusy sa mi hľadajú dosť ťažko. Vyhovovala mi veľkosť, vzhľad je tiež v poriadku, sila medium pre mňa tiež dobrá. Chuťe na začiatku boli príjemé, plné.
To všetko však zatienilo nepravidelné a rýchle horenie. To ako sa chute postupne zmenili taktiež nepatrí k tomu čo by som považoval u tohto dutinku za plus. A ktomu všetkému ešte značne poškodenie krycieho listu pri snahe odstrániť prstienok. Viem, že často dochádza k miernemu odlupnutiu vrchného listu spolu s prstienkom, ale toto bolo predsa len priveľa.
Mam sto chuťí napísať, že Te-Amo World Selection Series Dominicana už nikdy viac, ale je tu ešte možnosť, že práve moje robusto bol nejaký nepodarok.
Uvidím ako obstoji robusto Nicaragua a Honduras. Ale to už v ďalšej recenzii.

p.s. Ak ma niekto skúsenosť s týmto dutnikom, či už rovnakú alebo odlišnú, budem rád ak mi dáte vedieť.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


cron