Tabákové listy

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Tabákové listy

Příspěvekod Fox_25 » 10 črc. 2013, 19:44

Ahoj,
narazil jsem u nás na prodejnu tabákových listů které se rodí po ČR. Mají celkem 5 druhů, směs 50 na 50 s viržinským tabákem je po vyschnutí ihned kouřitelná a výborná.

Tabák prodávají jako dekorační, jako hnojivo, atd. Nevím zda je to nahraně zákona nebo už jeho překročení a je mi to v podstatě jedno. Jen bych se rád předzásobil než si tabák začnu pěstovat a než tyto obchody zmiznou protože stát a celníci toto jistě nenechají jen tak běžet dál.

Zajímavé je toto.
http://www.celnisprava.cz/cz/aktuality/ ... listy.aspx

Když jsem se bavil s právníkem tak ten mi sice řekl že je to na hraně zákona, ale pokud se nejedná o řezaný nebo jinak zpracovaný tabák tak by to mělo být ještě ok vzhledem k tomu že se prodává i golem na vykuřování který má teoreticky mnohem blíže k cigaretovému tabáku než samotné listy. Říkal že zákon jasně určuje jak musí být tabák zpracován aby se dal označit jako na kouření což samotné listy nesplňují.

Zatím krámek celníci navštěvují jednou za 14dní, kouknou se jestli tam nemají řezaný tabák a pak jsou pryč.

Já jsem zatím rád, tento měsíc jsem ušetřil cca 1500 korun. Jak dlouho myslíte že něco takového může přežít?
Fox_25
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 8
Věk: 41
Registrován: 23 úno. 2013, 12:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Tabákové listy

Příspěvekod OldaS » 10 črc. 2013, 20:55

Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov


Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků