Kde si dobre zakourit?

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Kde si dobre zakourit?

Příspěvekod basa333 » 16 čer. 2018, 12:17

a my jsme koupili hřibové tepidlo do pergoly. i v zimě se dá krásně chlastat a kouřit venku.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Kde si dobre zakourit?

Příspěvekod Domek » 16 čer. 2018, 20:44

Výborná věc! Uvařená hlava a zmrzlý nohy. To je ta správná kuřácká kultura! :ok:
Uživatelský avatar
Domek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 299
Věk: 46
Registrován: 11 úno. 2015, 17:25
Bydliště: Praha

Re: Kde si dobre zakourit?

Příspěvekod Bob76 » 16 čer. 2018, 21:45

Ne každý může hulit doma v teple.S těmito debilními zákony a zákonodárci jsou někteří rádi za trochu tepla i venku.A ty peníze navíc za útratu v hospodě /jako za daně/ raději prohulí.Kdo chce kam....
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Kde si dobre zakourit?

Příspěvekod basa333 » 17 čer. 2018, 04:57

Domek píše:Výborná věc! Uvařená hlava a zmrzlý nohy. To je ta správná kuřácká kultura! :ok:


nohy balíme do dek, to není problém. samozřejmě to nefunguje při -20 C, ale do nějakých 0 až -5C je to ok. myslím, že správná kuřácká kultura je všude, kde si mohu v klidu sednout a zapálit si bez přemýšlení o tom, jestli bude v domě cítit doutník ještě týden. definici správné kuřácké kultury klidně přenech každému na individuální posouzení. až si nebudu jist, jestli se chováme v souladu se správnou kuřáckou kulturou, rád se ti ozvu :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Kde si dobre zakourit?

Příspěvekod MBO » 17 čer. 2018, 13:28

Společnost udělala všechno pro to, aby kulturu kouření poslala k šípku a je na každém kuřákovi dýmky, jak se s tím vyrovná. Kdo bydlí sám, má to jednoduché. Kdo má pergolu nebo zasklený balkon, má také po starostech, a rozhodně to není špatná volba. Prokouřil jsem zimu na zaskleném balkoně a s výjimkou pár dnů, kdy teplota klesla hodně pod nulu, jsem to zvládl docela dobře. Lepší než stát před hospodou na mrazu nebo se toulat po liduprázdných ulicích (mluvím o večerech v Kroměříži). Kéž by se kultura kouření v tom nejlepším slova smyslu vrátila i jinam než do čajoven, kde dnes kouří mládež vodní dýmky.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Kde si dobre zakourit?

Příspěvekod Bob76 » 17 čer. 2018, 17:12

Takže už máš Mirku zasklený balkon ? Ještě nedávno si měl normální,tedy nezasklený,pokud se dobře pamatuji.Nebo proběhla celá výměna bytu ? Klidně SZ.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Kde si dobre zakourit?

Příspěvekod MBO » 17 čer. 2018, 20:03

Teď mám zasklený. Kouřil jsem i na nezaskleném, kde mě trápil vítr. Teď zůstala jenom zima, ale stačí se obléct a vzít si deku na nohy.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Kde si dobre zakourit?

Příspěvekod woom » 26 čer. 2018, 10:40

MBO píše:Teď mám zasklený. Kouřil jsem i na nezaskleném, kde mě trápil vítr. Teď zůstala jenom zima, ale stačí se obléct a vzít si deku na nohy.

Tak pokud máš možnost dotáhnout si prodlužku, tak pak už stačí jen nějaký malý přímotop a jsi v pohodě. Na tu dobu co budeš na balkoně si to zapneš a za chvilku tam máš jak v pokojíku. :D
Uživatelský avatar
woom
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 32
Věk: 36
Registrován: 22 dub. 2017, 18:44
Bydliště: Praha

Re: Kde si dobre zakourit?

Příspěvekod MBO » 26 čer. 2018, 15:13

Přímotop zapnout můžu, ale mě to polárničení baví. Už jsem si zvykl trochu se před spaním provětrat. :D
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Kde si dobre zakourit?

Příspěvekod Dino » 28 úno. 2019, 06:43

Mam cestu do Brna a stravim tam v podstate cely den.
Je tam nejaky podnik, kde nie je problem zapalit dutnik/fajku?
Dik
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

Re: Kde si dobre zakourit?

Příspěvekod BATRACHOS » 01 bře. 2019, 13:30

woom píše:Tak pokud máš možnost dotáhnout si prodlužku, tak pak už stačí jen nějaký malý přímotop a jsi v pohodě. Na tu dobu co budeš na balkoně si to zapneš a za chvilku tam máš jak v pokojíku. :D


Není to jen tak.
Pokud zasklení balkonu vysloveně netěsní - a to většinou ne, kvůli srážení páry, plísním etc., tak vyhřát balkon na snesitelnou teplotu docela trvá. Mám s tím léta zkušeností a jak to jde venku pod 0°C tak člověk musí tak hodinu předem balkon vyhřívat, aby tam těch +/- 15 na začátku kouření bylo. Sedět přes hodinu bez hnutí s knížkou v méně než 15 stupních, to je o nastuzení.
A to je docela otrava, kolikrát člověka chuť na fajfku přejde, nebo do toho něco vleze. Když nepočítáme cenu ... jakmile vyvětráte, teplo je pryč, takže je to extrémně drahé topení.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Kde si dobre zakourit?

Příspěvekod Alter Egon » 01 bře. 2019, 15:18

Já v chladnějším počasí raději volím procházku. Ale dneska jsem seděl dopoledne na balkoně taky a bylo to v pohodě. Ale byl jsem v závětří. A taky dobře snáším chladnější počasí.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Kde si dobre zakourit?

Příspěvekod MBO » 01 bře. 2019, 16:10

Prokouřil jsem na balkoně další zimu. Rozhodně netvrdím, že to je kdovíjak pohodlné nebo zdravé, ale jiný způsob, jak si večer zakouřit dýmku, prostě nemám. Nepřitápím si přímotopem, ale nabalím se jak pumpa a uvařím si čaj. Párkrát jsem zkusil pít něco studeného, což vždycky skončilo stejně - bolením v krku nebo něčím ještě „lepším“. Chuť na dýmku mi přechází, když je na balkoně víc stupňů pod nulou nebo jsem nemocný (zlí jazykové by řekli, že z toho vysedávání na balkoně). Naštěstí je tam v zimě kolem nuly. Pro dokreslení atmosféry doporučuji nějakou vhodnou audioknihu, třeba Richarda Evelyna Byrda - Sám a sám. Ale má to i své výhody. Když teď párkrát bylo na balkoně večer kolem deseti stupňů, připadal jsem si, že jsem v tropech. :smile:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Kde si dobre zakourit?

Příspěvekod BATRACHOS » 02 bře. 2019, 23:28

Tak jsi zkrátka otrlejší, resp. větší tvrďák.

Já prostě pod 10°C nebudu sedět hodinu deset na fleku bez hnutí, to bych to bolení v krku měl spolehlivě. Navíc b\ch se musel nabalit do kulichu, zimních bot, kabátu ... a sedět v tom na vlastním balkoně, kam jdu přes obývák, mi přijde úplně šílené.

To si radši zajdu na tu procházku. Tam se člověk hýbe, zima tím pádem není, a ještě třeba něco nakoupím nebo tak. :think:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Kde si dobre zakourit?

Příspěvekod MBO » 03 bře. 2019, 08:06

Nabalit se samozřejmě musím (kulich, kabát, zimní boty, bezprstové rukavice, deka), jinak bych tam nevydržel. Jak řekl jeden polárník nedávno v televizi: Polárník nemá rád, když mu je zima. Myslím, že není tak hrozné se obléct, kolik je potřeba, a v klidu si zakouřit. Nedoporučuju to všem, protože každý má jiný balkon – krytý/nekrytý, jiné sousedy, někdo je náchylnější na dutiny apod. Taky můžu jít s dýmkou do supermarketu, a možná se k tomu časem dostanu, ale tohle mi přijde lepší. Mně zase dělá potíže chůze s dýmkou. Při pohybu rád lokám čerstvý vzduch - každý to máme jiné.

Ještě mi napadla jedna věc: Že je lepší s tím balkonem začínat na podzim a postupně si zvykat na stále nižší teploty.
Naposledy upravil MBO dne 03 bře. 2019, 21:05, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků