Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 19 čer. 2018, 17:00

Vyzkoušel jsem Rocky Patel 1992 Vintage (wrapper: 10-letý Ecuadorian Sumatra, binder: NIcaragua, filler: Dominican + Nicaragua). Na omak měkký a lehký. Chutě jemné, příjemné, ale velmi krátká dochuť. Aroma velmi příjemné a silné. Vzhledem k velmi slabé dochuti, jsem chuť cítil hlavně při vyfukování nosem, kdybych kouřil venku, tak bych z toho moc neměl. Ale jinak fajn!

Pak Cumpay Volcán - nikaragujské puro (wrapper: Habano Jalapa, binder: Estelí, filler: viso Estelí, ligero Ometepe). Vyrobený v Hondurasu v Maya Selva Cigars. Paní Selva je sympaticky nadšená pro obor :) Vitola Gordo, takže celkem macek. Vzhledem k natural wrapperu šlo opět o jemnější, chuťově zajímavý doutník. Čeká na mě ještě maduro verze, na tu se těším víc.

O víkendu CLE Corojo, což je honduraské puro - hlavně ze začátku hodně pepře, což bych nečekal, karamel, káva, tabák, ale moc mě nezaujal. Co jsem koukal, tak předchozí verze měly tmavší wrapper, ty novější jsou o dost světlejší.

Naprosto mě ovšem nadchl Kentucky Fire Cured (Just a Friend). Na to, jak uzeně voněl, byl krásně jemně kouřový a plný skvělých tabákových chutí. Zařazuji do rotace :yum:

Teď dokuřuji příjemné Asylum 13.
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod fauxdieu » 26 čer. 2018, 22:16

Dobrý den,
Sem zde nový avšak už dlouholetý milovník doutníků. Takže dnes hezky po práci jsem si zapálil můj oblíbený doutník z Kuby a to Romeo y Julieta No.1 a musím říct že s dobrým koňakem a hezkým počasím dokážu dát za den i tři tyhle doutníky. :ok:
fauxdieu
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Věk: 54
Registrován: 26 čer. 2018, 22:05
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 15 črc. 2018, 21:03

fauxdieu :arrow: vítej a těším se na (doufám) spoustu příspěvků! :ok:

Já v poslední době opět několik (pro mě) novinek:

Oliva O Robusto - pohodový a dobrý doutník na každodenní kouření, chuťová kombinace dřeva, koření a kávy, konstrukce super, kouře habaděj, síla na středu - i přes tento výkon se ale v té základní sérii Olivy u mě umístil až na posledním místě - nejvíc mi asi chutnalo G, potom V a na konec O..ještě jsem ale nezkusil Melanio, tak potom dám vědět, jestli se pořadí nějak změnilo :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek

Rocky Patel Sungrown Maduro Robusto - krásně tmavý box-pressed doutník z Hondurasu s ještě krásnějším prstýnkem - neodolal jsem a nelitoval jsem - od začátku opravdu těžká, ale zároveň máslově jemná chuť kakaa, která postupně slábla a nahrazovalo jej dřevo a postupně i pepř - více chutí jsem nezaznamenal, ale nenudil mě a náramně jsem si jej užil..
Obrázek Obrázek Obrázek

..nejvíc jsem si ale užil dnes a to doutník Gurkha Blue Steel Torpedo, který mi ležel v humidoru dobrých 5 let - po zapálení výborná chuť čokolády, střídala se hořká a sladká, hlavně v prvních 10 minutách jsem v dozvuku cítil karamel a to tak, že jsem opravdu několikrát zaváhal, jestli necucám karamely :D zhruba v polovině nastoupilo hodně dřevo a káva + jsem cítil nějaké ovocné tóny..no míchalo se to neskutečně, takhle komplexní doutník jsem ještě nekouřil, naprostá špica! :ok: tak sem si to užíval, že jsem zapomněl fotit, ale popel byl krásný a konstrukce taky perfektní - ze začátku sice hodně utažený a málo kouře, ale zlepšilo se to a dokonalost byla na světě..jediné, co mi kazí zážitek je fakt, že už jich víc nikde nikdy nekoupím, byla to nějaká limitka :(
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 22 črc. 2018, 16:18

Matesi, neměl jsem Olivu G, ale Oliva O Maduro je skvělá, měl jsem ji po dlouhé době tento týden. V humidoru byla asi rok a čtvrt a buď už jsem zapomněl, jak je skvělá, nebo jí to uležení prospělo, nevím, ale neskutečně jsem si ji užil :yum:

Teď příjemná Oliva V Melanio - akorát na letní odpoledne... :smoke1:
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 22 črc. 2018, 20:29

Díky za tip, určitě vyzkouším :ok: to Gčko jsem měl jak klasiku tak i maduro a právě maduro mi taky chutnalo víc..

Dneska jsem si dal AJ Fernandez New World Oscuro Gobernador - majestátní box-pressed doutník vonící zeminou a stájí - od začátku jsem měl problémy s tahem, ale i z toho mála kouře šla výrazně cítit chuť kakaa, zemitosti a v dozvuku hodně výrazný pepř..později se pepř začal vytrácet a naopak chutě kakaa a zemitosti se zvýraznily, byly hodně krémové a na jazyku se držely hodně dlouho...než doutník ke konci zhořknul, byl ještě pár minut poměrně sladšího charakteru, nevím ale, k čemu tu chuť přirovnat :think: každopádně se tento kousek povedl a nápis na prstýnku "Satisfaction Guaranteed" naprosto sedí :wink:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 29 črc. 2018, 14:54

V pátek jsem měl nad humidorem dlouhé dilema a nakonec jsem se rozhodl pro trošku delší pokouření než obvykle - Alec Bradley Prensado Churchill - podle CA tedy doutník č. 1 roku 2011, na pohled majestátní kousek s nádherným, olejovým krycím listem - voněl po čokoládě a rozinkách, no moc jsem se těšil! Ihned po zapálení to byly hlavně chutě kakaa, dřeva a trošku kůže, která ovšem rychle zmizela a zbylé dvě chutě byly s každým vykouřeným centimetrem intenzivnější, kouř byl krásně krémový a konstrukce taky na jedničku, později jsem rozpoznal ještě praženou chuť kávy a ovocnost..začátečníkům bych ho moc nedoporučoval, ke konci už byla celkem znát síla..každopádně to bylo fajn pokouření a celkový zážitek podtrhnul spásný zahradní deštík, který přišel asi v polovině doutníku :joy: pro příště bych akorát zvolil robusto nebo jinou menší velikost, osobně jsem se už ke konci trochu nudil..
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 09 srp. 2018, 20:14

Nedávno Perdomo LOT 23 Maduro - skvělý doutník, chuťově typické maduro - hodně kakaa, kávy, trošku dřeva a nejvíc speciální byly švestky nebo spíš švestkový kvas, které jsem cítil z doutníku už před zapálením (jen jestli to nebylo tím, že jsem celý víkend sbíral švestky :lol: )..každopádně stál za to a na maduro byl hodně jemný, řekl bych až nejjemnější maduro, které jsem v poslední době kouřil - proto bych se nebál ho doporučit i začátečníkům :ok:

No a po všech těch madurech v poslední době jsem dostal chuť na connecticut - volba padla na Oliva Connecticut Reserve - na pohled přednádherný doutník, který voní slámou a stájí..no ale hned po zapálení přišlo překvapení, chuť hodně kořeněná řízlá ještě hořkostí..říkám si, že je to jenom start a že se to potom spraví..no nespravilo, doutník jsem dokouřil s pocitem, že jsem sáhnul opět po maduru :shock: špatný rozhodně nebyl.. hodně dřeva, pepře a slabounce i to kakao a travnatost..ale když mám v plánu kouřit connecticut doutník, tak chci dostat jemné chutě connecticutu sakra! :D konstrukce naprosto perfektní, nádherný popel držel jako přibitý :ok:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

..popel ale nedržel u Trinidad Coloniales, když jsem si dal včera po dlouhé době opět Kubu..ale byl to jenom malý nedostatek vzhledem k naprosto báječně jemné a smetanové chuti, která se skrývala v hutných oblacích voňavého kouře - zemitost, káva, oříšky a konečně mírný závan kokosu, byl jsem šťastný jak blecha :smile: zatím určitě můj nejoblíbenější kubánec :ok: jablečný cider k němu sednul dokonale, doporučuju zkusit.. bylo to parádní osvěžení v těchto vedrech

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 11 srp. 2018, 15:52

Před 14 dny, než začala ta vedra, jsem měl
* Oliva O Maduro
* La Galera Maduro Chaveta - tu už jsem zde chválil
* Roma Craft Cromagnon Aquitaine Cranium - výborné, hodně mě nadchlo - Ecuador Habano Ligero wrapper covering a Cameroon binder and aged Nicaraguan filler tobaccos.

V pondělí pak ještě Cumpay Volcán Maduro (vitola Gordo) od Maya Selva Cigars - už jsem zde psal o verzi Natural, tohle maduro mě bavilo o dost víc!
A pak začala ta vedra a v těch na kouření nemám chuť. Maximálně občas nějaké to cigarillo od Drew Estate (Shade, Liga Privada No. 9 a T 52), ty kouřím stále.

Minulou neděli jsem na oslavu drobného ochlazení a deště dal 2 x Oliva O Maduro. Pak jsem ještě měl Perdomo Reserve 10th Anniversario Sun Grown a Joya de Nicaragua Celebración.
Jo a ještě jsem vlastně měl Santa Damiana Vintage Maduro - plná skvěle vyzrálého tabáku, tentokrát to byla corona a bohužel netáhla stejně jako kdysi robusto. Tahle v sobě měla cucek, takže byla ucpaná a nešlo to bohužel rozmačkat a rozhořelo se to, až když ten cucek shořel. Asi to tam motají nějací lemplové :roll:

A dnes si za příjemného počasí vychutnávám Ligu Privadu T 52, čímž opět slavím to ochlazení :smoke1:

:arrow: Matesi, když Connecticut, tak Undercrown Shade :ok:
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 13 srp. 2018, 20:16

capricorn: Undercrown Shade je parádní connecticut, na ten nezapomínám, ale rád zkouším stále nové a nové věci :smile:

Jinak o víkendu jsem dal Undercrown Sun Grown Robusto - už na pohled na mě působil tak nějak agresivně a vyzývavě, to asi tou červenou barvou :D a nakonec to nebyl jen dojem..před zapálením jsem cítil mletou papriku, po zapálení hodně dřevnatost s lehce rozpoznatelnou sladkostí na jazyku..ale potom se ozval pepř a to celkem silně - hlavně přes nos celkem uměl pokopat :twisted: jinak se chuť přiliš neměnila, pepř se dřevem dominoval + tam byla cítit nějaké exotika, nějaké zvláštní aromatické koření, které jsem nebyl schopen blíže identifikovat..konstrukce na jedničku, porce kouře dostatečná = parádní výkon, ale ani to nestačilo a Sun Grown se u mě umístil v sérii Undercrown až na 3. příčce (Maduro jasně vede, v těsném zástupu Shade)

Obrázek Obrázek Obrázek

Před chvílí jsem dokouřil Casa Turent 1901 Maduro Robusto - po hooodně dlouhé době mexický doutník - těšil jsem se na nějakou změnu a zpestření, ale to se bohužel nekonalo..i přes vysoká hodnocení se mi jevil jako typický maduro doutník, kterých jsem v poslední době vykouřil mraky.. kromě občasného závanu marcipánu, který mě celkem bavil jsem nic zvláštního nenašel - klasická dřevnatost, zemitost, kakao a pepř..navíc množství kouře bylo mizerné, tahal jsem jako lokomotiva ale nemohl jsem z něj příliš dostat :( každopádně ten marcipán byl zajímavý - má někdo tip na doutník, kde bych ho mohl najít víc?

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod klasik51 » 15 zář. 2018, 19:44

Tak jeden po delší době a je to doutník fakt na pohodu, protože jsem ho kouřil 2 hodinky a deset minut. :smile:
Vypil u něj jedno preso a skoro půl lahvinky Rum Božkov Republica. Vůbec neni špatnej.
image_id: 26672

Za mě slušnej doutník s dvoubarevným krycím listem. Ta světlá část, síla akorát pro mne, v chuti jsem cítil skořici :think:
Po sundání prstýnku jsem se dostal do tmavé části a doutník přidal, jak na síle, tak na chuti. Najednou tam bylo kafe, tím myslim
silného turka. Ale ta síla mne nepovalila, byla to hrana, ale dobrý. :wink: Docela se těším na druhý.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod cajrix » 09 říj. 2018, 11:51

cau, mate nekdo zkusenost?
https://www.donpealo.cz/doutniky-don-pe ... ural-claro
cena se zda dobra :D
cajrix
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 12 říj. 2011, 20:46

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 08 led. 2019, 21:18

V poslední době jsem si dal několik kousků, tak to sem zase hodím :joy:
Parádní kousek Alec Bradley Nica Puro - u této značky jsem si už zvykl na fakt, že tam cítím nejvíce chutí, ani tentokrát tomu nebylo jinak - po zapálení jemná ale plná chuť dřeva, kůže, občasné sladké tóny, ale spíše než sladká čokoláda to bylo spíše nějaké ovoce nebo sladká paprika :think: ke konci chuť zhořkla ve velmi příjemnou kávu, v závěru pak bylo ještě snadné rozpoznat oříšky..stavba, popel OK hoření taky super, člověk si s nima chvilku posedí, AB dělá opravdu kvalitní kousky :ok:

Obrázek Obrázek

Poté ještě kubánský HDM Epicure No.2 - už dopředu jsem věděl, že to bude kvalitní pokouření, tady na fóru ho každý chválí, ve světě taky získal řadu ocenění, no těšil jsem se jako malý kluk..prvních 10 minut ještě šlo, tah byl sice horší a moc kouře jsem z něj nedostal, ale myslel jsem si, že to třeba přejde, chuť navíc vůbec nebyla špatná - krásně krémovo-oříšková :yum: bohužel tah se nespravil, ba naopak - tahal jsem jako lokomotiva ale marně, po chvíli začalo zlobit hoření, kouř razantně zhořknul a já jsem se slzou v oku musel odložit..každopádně budu to zkoušet dál, mám ještě dva kousky, tak je nechám pořádně odležet a na jaře se pokusím o další pokus :wink:

Obrázek Obrázek

Dal jsem si Padron Classic 3000 Maduro - poctivé maduro plné dřevité a kávové chuti po celou dobu kouření, žádná změna, docela silný kousek, nijak mě nenadchnul, Natural verze je o hodně lepší

Obrázek

San Lotano Requiem Habano - příjemný olejnatý kousek, který produkoval neskutečné množství kouře - ale v tom kouři bych čekal nějaké plnější chutě, takže opět docela zklamání :( cítil jsem sice střídání pikantní pepřové chuti s hořkou kávou a občasná ovocnost, ale strašně neplné, nevím jak to popsat, hned zmizely, žádný dozvuk, člověk si je vůbec neužil..

Obrázek Obrázek

Tak jsem si dneska zapálil AJ Fernandez Enclave ve víře, že mi konečně něco padne do noty a ejhle! ono zase nic :D konstrukčně perfektní doutník, krásně utažený s krásným prstýnkem tah v pořádku, hutný dým a věřím, že chutě jsou taky parádní, jenom nejsou pro mě :D pepřová nálož od začátku do konce, občas dřevo a kůže, ale pepř je hlavní složkou a věřím, že nějaký gurmán tam najde aspoň 10 různých druhů pepře :D síla byla taky dost znát, docela se mnou zamával

Obrázek Obrázek

No tahle zima mi na dobré kousky zatím nějak nepřeje, ale není všem dnům konec.. :wink:
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Rahmed » 08 led. 2019, 21:48

Ma_tes1 píše:San Lotano Requiem Habano ...docela zklamání :( cítil jsem sice střídání pikantní pepřové chuti s hořkou kávou a občasná ovocnost, ale strašně neplné, nevím jak to popsat, hned zmizely, žádný dozvuk, člověk si je vůbec neužil..

Sice doutnám krátce, cca půl roku, ale přispěju podruhé do doutníkového vlákna :cool:
O víkendu jsem zpopelnil San Lotano Oval Habano Robusto a ten mi oproti tomu Tvému vyhovoval - stavba ok (trochu krátká čepička), perfektní tah, skvělé držení popelu, a chutí habakuk - čokoška tmavá, kafe, kůže, troška pikantního koření, ve druhé polovině příjemná zemitost. Dozvuk celkem dlouhý, příjemný, síla střední... a musím vyzvednout tvar - mám rád hranatý kousky. Sumasumárum veskrze příjemný zážitek :yum:
Uživatelský avatar
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1055
Věk: 50
Registrován: 06 čer. 2013, 20:50
Bydliště: Těšín

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 08 led. 2019, 21:57

Rahmed :arrow: mně třeba hodně chutnala maduro verze, ta se s tímto kouskem nedala srovnat.. psal jsem o ní na str. 64 a teď jsem si všiml, že jsem i vyjádřil obavy o Habanu, které se naplnily :D
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod wobo » 10 led. 2019, 14:49

cajrix píše:cau, mate nekdo zkusenost?
https://www.donpealo.cz/doutniky-don-pe ... ural-claro
cena se zda dobra :D



Vloni jsem koupil jsem celou krabici a jsem spokojen. Je to doutník na běžné denní pokouření, chuťově to není samozřejmě žádný zázrak, ale neurazí, stavba a hoření výborné, takže za mě palec :ok:
Ještě mi přišlo, že hoří trochu rychleji než "značkové" doutníky, takže je to tak na hodinku...
Uživatelský avatar
wobo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 190
Věk: 48
Registrován: 17 led. 2010, 18:47
Bydliště: Praha 8

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků