Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 29 led. 2018, 22:17

klasik51 píše: Ty odkládáš doutník v poslední třetině? :think: .

Samozřejmě záleží na chuti a existují výjimky, ale ve většině případů je pro mě poslední třetina takovým ukazatelem, že už brzo přijde konec..nevím, možná neumím kouřit, ale nikdy se mi nestalo, že by mi hrozilo popálení prstů nebo že bych si musel na dokouření vzít párátko :D
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod klasik51 » 31 led. 2018, 09:16

Ale kdepak, žádné prsty, žádné párátko a proč neumět kouřit? :think:
Prostě to tak máš a je to. Ty máš důvod odkládat poslední třetinu, mě to připadá škoda, odkládám čtvrtinu. :wink:
Jen jsem se zeptal.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ricchie » 31 led. 2018, 09:46

Pánové, že vám do toho vstupuji... já musel párkrát odložit i polovinu, jak se mi to motalo kolem žaludku :-)

Ale abych nebyl moc OT, já včera La Aurora 107 Robusto. Málem jsem ho překousl u sekání dřeva :-)
Uživatelský avatar
Ricchie
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 277
Věk: 45
Registrován: 10 dub. 2014, 08:15
Bydliště: Palkovice (F-M)

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod klasik51 » 31 led. 2018, 15:25

V pohodě, o nic nejde. Jinak já bych u štípání dřeva asi překousl i fajfku, natož doutník. :D
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 07 úno. 2018, 16:26

Dneska konečně kubánský doutník a to Montecristo Edmundo - ze začátku mizerný tah, nemohl jsem z něj dostat rozumné množství kouře a už už jsem si myslel, že to skončí fiaskem..naštěstí jsem ho roztahal a po cca 15 minutách už dýmil jako zběsilý :joy: zprvu mírně travnatá/květinová chuť, po celou dobu lehce kořeněná, nejvíce chutí jsem cítil skrz nos a to hlavně čokoládu a kávu.. párkrát korekce hoření, ale s tím jsem počítal a na celkovém super zážitku to neubralo :ok: nicméně musím podotknout, že cenově o dost nižší Trinidad Reyes mi chutnal více..každopádně mám více kubánských značek, které si ještě musí poležet, takže na favorita zatím budu čekat :D
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 26 úno. 2018, 19:27

O víkendu Acid Blondie Belicoso - po dlouhé době doutník, který mě absolutně nezaujal..konstrukčně mu není co vytknout, ale nejspíše díky sladké hlavě doutníku jsem necítil vůbec žádné chutě, jenom tu "umělou" sladkost - prostě nic víc než extra jemný tabákový kouř.. což není můj šálek kávy..nudil jsem se a ani jsem nedokouřil :(

Obrázek Obrázek

Náladu jsem si spravil den potom kdy jsem si dal Alec Bradley Post Emargo Robusto a to byl naprostý opak co se chutí týče! Ani jsem tomu nemohl uvěřit, kolik chutí jsem byl schopný postřehnout :D jemnější začátek s travnatější chutí, mírný náznak citrusů..potom se přidala občasná sladkost čokolády a hlavně skrz nos jsem hodně cítil karamel a rozinky/fíky :yum: a do toho všude proklamovaná lékořice! ta mi ovšem pouze občas zavoněla pod nosem, na chuť v ústech jsem ji necítil..zatím ovšem nejkomplexnější doutník, který jsem kouřil :ok: tak si říkám, jestli ten Acid nebyl dobrý k tomu, že mi rozšířil chuťové pohárky :lol:

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod jardamares » 13 bře. 2018, 13:05

V Blanické Perdomo Nick's Sticks Torpedo Sungrown, Little Havana, úlovek z Esteli,chutná mi.
jardamares
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 151
Věk: 61
Registrován: 19 pro. 2016, 13:21
Bydliště: Praha 4

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Bob123 » 18 bře. 2018, 20:24

Ja dnes Arturo Fuente - nevim jakej, nejaky toro.
Musim rict ze zklamani, spatne tahl, a na patre zustavala nejaka pachut, to se mi stalo s AF poprve. dokouril jsem neco pres pulku a odlozil.
Dal jsem si misto toho Don Pepin Blue, ten byl musim rict super, krasny tmavy list, cokolada, kava, proste perfektni.
Jedina vytka zacal se ke konci vice ohrivat tak nesel dokourit az po nehty :-)
Uživatelský avatar
Bob123
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 280
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2014, 11:41
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 19 bře. 2018, 20:47

Minulý týden San Lotano Requiem Maduro - poctivé a nefalšované maduro, které se pozná na pohled, na přičichnutí a nakonec i na chuť, kde v první polovině dominovala těžká chuť kakaa, kávy..v druhé polovině se k tomu přidala ještě jakási ovocnost - nejvíc mi to dokopy připomínalo brusinky v čokoládě :yum: určitě doporučuju zkusit! pro mě zatím jedno z nejlepších madur :ok: ..možná jsem měl zkusit první Habano, teď se bojím, že to bude slabý odvar :D
ObrázekObrázek Obrázek

Včera Ambos Mundos Sumatra - na pohled výstavní kousek, krásně olejnatý, taktéž mi velmi chutnal - chuť byla středně silná, převážně čistě tabáková se zemitými a dřevitými tóny a občas i sladkými hity čokolády...co bych ještě vypíchnul je neskutečně hutný a mléčný kouř + popel, který mi držel zatím asi nejdéle ze všech a to jsem kouřil jako obvykle "divoce" :D

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 27 bře. 2018, 16:55

O víkendu Oliva Masterblends 3 - jedním slovem dokonalost!..chuť v první polovině extrémně jemná a krémová - káva, čokoláda..v druhé půli byl hodně cítit cedr a ždibíček pepře v dozvuku..k tomu naprosto bezchybný tah a bohatý, mléčný kouř - upřímně jeden z nejlepších doutníků, které jsem kouřil :ok: škoda jenom, že hořel hodně rychle a za 40 minut byl fuč :( každopádně tohle musí být povinná výbava každého humidoru!

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 05 dub. 2018, 17:32

Pěkný podvečer všem. Dal jsem si od fóra dost dlouhou pauzu, protože jsem zjistil, že tu šíleně prokrastinuji a zabírá mi to spoustu času, tak jsem si zakázal sem chodit :mryellow: A taky jsem si myslel, že to tu bude přes zimu mrtvé - a nebylo! Hlavně Mates to tu pěkně tapetoval - supr recenze :ok:

Kouřil jsem hlavně osvědčené kousky, ale pár pro mě nových doutníků jsem zkusil a říkal si, že to sem napíšu, ale pak jsem si řekl, nechoď tam, zase do toho spadneš, je to návykový :lol:

Teď jsem zjistil, že jsem tu nebyl od 29. října! :shock:
Kvůli tomu jsem prošvihl dotaz od pana Zdendy, zda nebudu 6. listopadu v Blanické. Tak se, pane Zdendo, omlouvám - nebyl jsem, podle účtenky jsem tam byl třetího...

Byl jsem tam taky dnes a právě dokouřil skvělé New World Puro Especial od A.J. Fernandez. Je podobné tomu "klasickému" New World box-pressed, jen dost peprné v první polovině a celkově sušší, musel jsem k tomu hodně pít. Výborná konstrukce, jak je u pana Fernandeze zvykem, je to další parádní kousek!

Tak vás všechny zdravím a brzy sem napíšu pár dojmů z nových kousků. Musím postupně...
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Bob123 » 06 dub. 2018, 07:48

Tydlety sezoni kuraci :-)
My jedeme furt

Ja vcera zkousel
Larutan Clean Robusto
Aromaticky tabaky, lehce sladka spicka, no neni to muj salek kavy, nekteri zacinajici kuraci to jiste oceni jako lehci vstup do sveta doutniku, ale pro me je to slabota

Oliva V Melanio Robusto
Sazka na jistotu, jemna a pritom bohata chut, neda se nez doporucit

Liga Privada No.9
Taky muj oblibenec, uplne cerny doutnik, ale presto jemny i na retrohale, absolutne bez nejake spicky

Prijemne odpoledne to bylo :-))
Uživatelský avatar
Bob123
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 280
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2014, 11:41
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Rog » 06 dub. 2018, 08:17

Včera v rámci oběda na záhradke jednej reštaurácie - CAO OSA SOL - námatkovo vybraný kúsok zo sampleru a teda že mňam :joy: .
Sadol mi, užil som si ho, možno aj preto, že to bola po dlhej doba prvá LF cigara... Paráda. Teším za na ďalšie kúsky.
https://www.smokingpipes.com/Cigars/CAO/moreinfo.cfm?product_id=109770
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 06 dub. 2018, 17:07

Bob123 píše:Tydlety sezoni kuraci :-)
My jedeme furt


Asi jsem se nevyjádřil zcela jasně, já taky jedu furt - právě kouřím osvědčenou Sobremesu :wink:
Sezónní nejsem kuřák, ale návštěvník tohoto fóra, protože to fórum je návykový - už jsem tu zase a toho jsem se chtěl vyvarovat :oops:

Vzhledem k omezené možnosti větrat jsem v zimě kouřil hodně ty cigarilla od Drew Estate, vyzkoušel jsem všechny a jsou perfektní, jen ten Larutan mě zklamal právě kvůli té oslazené špičce. Nevím, jak je sladká u toho robusta (píšeš že lehce), ale u toho cigarilla je sladká jako h..o z nutrie a to mě tedy otrávilo, zvládnu to jen po jako zákusek po pořádném obědě. Přitom to aroma je skvělé...
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Bob123 » 06 dub. 2018, 18:28

Z velkych doutniku je nejmene sladky Larutan Root a pak asi toto, jeste jsem nezkousel NDB
Chute jsou to zajimavy, ale ta sladkost mi taky moc nevyhovuje
Uživatelský avatar
Bob123
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 280
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2014, 11:41
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků