Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 11 čer. 2017, 22:22

Včera opět výborné Perdomo Reserve 10th Anniversary Noir a teď právě dokuřuji mé oblíbené Joya de Nicaragua Antaňo Dark Corojo La Pesadilla. Je to prostě velká paráda!

A jinak jsem teď zcela uchvácen sucháči Toscano. To je mazec - už jen ta vůně před zapálením. Připomíná mi to jeden můj oblíbený anglický šňupací tabák z dob, kdy jsem hodně šňupal. Už si nepamatuji, jak se jmenoval, ale sám jsem si ho pro sebe pojmenoval jako krém na boty. Měl takovou konzistenci i aroma :mrgreen:

Půlím je a většinou tak dám půlku Clasico a pak Antico. Pěkně se to doplňuje. A dohromady je to 1,5 h luxusního kouření. Tím, že je to sucháč, je to ideální na cesty, člověk se o to nemusí starat a chuťově je to neskutečný. A ta půlka pak vyjde na asi 20 Kč, což je nedostižný poměr cena výkon...
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Michael » 12 čer. 2017, 00:11

Dneska jsem si dopral Davidoff Exclusive Edition delanou specielne pro Zenevsky obchod v Rue de Rive. 29CHF za kus. Format 6x50. 2 hodinky koureni, zpocatku mirne ostrejsi se slanou chuti, pozdeji do citrusova s lehkym korenim a neco mezi cokoladou/karamelem. Po delsi dobe zase neco co za tu cenu stalo :D
Michael
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 136
Věk: 33
Registrován: 28 říj. 2014, 21:08
Bydliště: Praha/CERN/jinde

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 14 čer. 2017, 22:40

V pondělí 464 NUB Sun Grown Torpedo a skvělá Joya de Nicaragua Cuatro Cinco Petit Corona, včera výborně vybalancovaná La Aroma del Caribe Mi Amor Robusto - to je hodně povedená záležitost, už se těším na další!

Dnes jsem se již podruhé zcela zklamal s Flor de Oliva Maduro Robusto - tím to pro mě skončilo a zkoušet to již nebudu, ani 2 měsíce v humidoru mu nijak nepomohly, něco v nich bylo špatně.

Teď hodně peprné Perdomo Habano Habanitos Maduro - dobré, ale toho pepře na mě bylo hlavně zpočátku až moc.
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Rog » 15 čer. 2017, 07:43

capricorn píše:...Dnes jsem se již podruhé zcela zklamal s Flor de Oliva Maduro Robusto - tím to pro mě skončilo a zkoušet to již nebudu, ani 2 měsíce v humidoru mu nijak nepomohly, něco v nich bylo špatně...


Ahoj, čo s ním nebolo v poriadku? Mal som len 1 kus, ale prišiel mi OK (na tú cenu...).
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod jardamares » 15 čer. 2017, 11:56

Dnes v Blanické jsem si dal A.J.Fernandez New World, chuť- káva a na mne zpočátku snad až moc dřeva. :think:
jardamares
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 151
Věk: 61
Registrován: 19 pro. 2016, 13:21
Bydliště: Praha 4

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 18 čer. 2017, 22:07

Rog píše:
Ahoj, čo s ním nebolo v poriadku? Mal som len 1 kus, ale prišiel mi OK (na tú cenu...).


Jééé, on to tu někdo dokonce čte :clamp:

Navazoval jsem na to, co jsem tu psal před časem, kdy mi tento doutník (Flor de Oliva Maduro) špatně hořel a netáhl. Totéž se stalo i v tomto případě - kvůli těžkému tahu jsem se s ním musel prát, přehříval se díky tomu a ty chutě mi přišly divné, spíš takové spálené dřevo, ale vůbec ne příjemné, tak jsem to ani nedokončil. A už jsem k němu ztratil důvěru. Když to porovnám třeba s Oliva O Maduro, které mě stálo jen o 19 Kč víc, tak je to nebe a dudy. Koupil jsem si jich tehdy asi 9 a mám už jen 2, protože byly výborné...


Sobotu jsem ovšem měl krásnou! Po obědě Liga Undercrown Shade Gran Toro a to bylo moc fajn, zatím určitě nejlepší Connecticut. Tam to dřevo naopak bylo moc příjemné.

A večer pak Liga Privada T52 Robusto. To jsem asi půl hodiny jen očichával a tahal z něj naprázdno :yum: Cítil jsem z toho různé věci, např. borovici nebo santalové dřevo, no úžasné. A po zapálení jsem se toho nemohl nabažit. Úžasně komplexní záležitost :yum: :yum: Zatím je to asi můj top doutník (Nr. 9 na mě zatím čeká v humidoru, ale dlouho čekat rozhodně nebude).

Dnes jsem pokračoval na vlně Drew Estate a dokuřuji Ligu Undercrown Gordito (tj. gran toro) a tady jsem se zklamal. Poprvé u Drew Estate jsem narazil na doutník, který neměl perfektní tah! Byl moc utažený, dokonce to v jednu chvíli hořelo úplně nepravidelně, a zlepšilo se to až někde za polovinou. Chuťově to je ovšem výborné, takže to určitě zkusím znovu, tohle je u Drew Estate něco velmi neobvyklého, proto to zkusit znovu musím. Aroma i chutě jsou skvělé.
A Jonathan Drew kdysi říkal, že jsou kvalitním tahem úplně posedlí, takže tohle fakt musí být náhoda. Teď už to táhne dobře a chuťově je to super! A doteď jsem s DE měl jen ty nejlepší zkušenosti a hořelo to vždy naprosto bezchybně.
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod klasik51 » 19 čer. 2017, 05:51

Ale čte to tady kde kdo, jasně, ale ne každý je tak zvědavý jako Rog. :smoke1: :D
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Rog » 19 čer. 2017, 07:39

A ja Klasikovi ďakujem, zvedavosť považujem za dobrú vlastnost :joy: .
Flor de Oliva Maduro som mal jeden kúsok před pár týždňami a bol OK. Žiadne satori sa nekonalo, vytypoval som si to jako kúsok na večer, kde cigary ie sú prvoradé, napríklad jako doplnok whiskovej/rumovej ochutnávky. Cena je fajn, ale kolísavá kvalita ma zarazila...
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod awiQQ » 19 čer. 2017, 09:49

Flor de Oliva Maduro jsem shodou okolnosti v patek taky poprvy ochutnaval, u me vsechno bez problemu, jedina korekce horeni.
Typ doutniku presne jak pise Rog - neni potreba mu venovat tolik pozornosti.
Obrázek
Uživatelský avatar
awiQQ
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 53
Registrován: 03 úno. 2016, 11:54
Bydliště: Brno

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod jirkab » 19 čer. 2017, 10:35

No, já se trochu přidám, nebo aspoň moje zkušenost, jestli můžu :)
Flor de Oliva Maduro je dobré skladovat při nižší vlhkosti cca. 63- 67% a potom je vše OK, pokud je vlkost nad 70% tak to fakt blbě hoří. Možná je to tím, že jsem v paneláku a tam je vyšší teplota.
Uživatelský avatar
jirkab
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 796
Věk: 60
Registrován: 29 kvě. 2014, 12:24
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod jardamares » 21 čer. 2017, 12:54

Blanická, Rocky Pátek Platinum Robusto, příjemný, pepř,čokoláda :ok:
jardamares
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 151
Věk: 61
Registrován: 19 pro. 2016, 13:21
Bydliště: Praha 4

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 25 čer. 2017, 20:52

Díky za názory a doplnění k Flor de Oliva Maduro...

Tento týden, co si tak pamatuji - mé oblíbené Nub Connecticut 358, Liga Privada Papas Fritas, Oliva V No. 4, Nica Rustica Short Robusto.

Dnes po obědě Paradiso Revelation Prophet (robusto) - na začátku mě to moc nezaujalo, hodně pepře a ne moc zajímavé, od druhé třetiny ovšem velmi dobré, relativně jemné a příjemné.

Teď jsem dokouřil A.J. Fernandez Enclave v robustu a to bylo skvělé od začátku, tohle mi vyhovuje, připadalo mi to trochu jako jemnější Nica Rustica. Zkusil jsem to napárovat s Johnnie Walker Green Label 15 y. a docela mi to k tomu sedlo, protože je v tom rašelina cítit jen trochu, takže se to vzájemně nemlátilo. (Jinak mám rašelinu ve whisky hodně rád.)
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 02 črc. 2017, 21:42

Nevím, jestli tady už nikdo nekouří doutníky, nebo jen nic nepíše...

Tak si tady zase udělám svůj seznam za poslední týden :smoke1:

Po: Joya de Nicaragua Black Doble Robusto
Út: Oliva V Belicoso
St: El Viejo Continente Robustum od Tabacos Costa - příliš utažené a moc mě nezaujalo
Čt: skvělá La Aroma del Caribe Mi Amor - patří mezi mé nejoblíbenější; skvělá konstrukce, krásné jemnější chutě
Pá: Joya de Nicaragua Antaňo 1970 Robusto Grande - naprosto tragický tah i hoření, přehříval se, čímž zkazil všechny chutě. Zajímavé je, že některé kusy jsou perfektní a jiné tragické :cry: Tak jsem si pak na spravení chuti musel dát Romeo y Julieta Mille Fleurs - ten byl naopak po všech stránkách bezchybný a příjemné jemnější, ale přesto plné chuti
So: po náročném dni skvělá Santa Damiana Vintage Maduro v robustu - utaženější, ale krásné hoření od začátku do konce
Ne: dnes na oslavu dokonalá Liga Privada No. 9 v robustu :yum: :yum: :yum: a pak ještě Sobremesa Robusto Largo - u čeho je Steve Saka je prostě pecka :yum: :yum:

Tak to je, můj deníčku, dnes vše, časem se zase ozvu, aby ti tu nebylo smutno :palm: :smoke5:
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod awiQQ » 03 črc. 2017, 07:56

Tomu se rika produktivni tyden :))
Ja mel vikendovej dlouhej kour - oboje super, za me Oliva o chloupek lepsi
Obrázek
Uživatelský avatar
awiQQ
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 53
Registrován: 03 úno. 2016, 11:54
Bydliště: Brno

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Michael » 04 črc. 2017, 23:24

Dneska před noční Oliva V v Robustu (asi :D ). Bohužel mizernej tah, v půlce jsem odložil, abych si večer nezkazil úplně. Naštěstí mám ještě pár Lanceros tak to (snad) příště bude lepší.
Michael
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 136
Věk: 33
Registrován: 28 říj. 2014, 21:08
Bydliště: Praha/CERN/jinde

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků