Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 17 led. 2019, 21:31

V týdnu jsem ochutnal Herrera Esteli Piramide Fino - dost jsem se na něj těšil, už dlouho mi doutník tak pěkně nevoněl..hořel pomalu, rovnoměrně, dýmu by mohlo být trochu víc, ale i tak jsem z něj dost ochutnal - hlavně dřevo, zemitost, trochu oříšky..hodně mi chuťově připomínal nějaký kubánský doutník, středně silný, povedený kousek :ok: akorát nevím Bobe, jestli se přestal vyrábět?! nikde na internetu ho už nemůžu nalézt :think: jo a pil jsem k němu mexickou Coronu a moc mi to k tomu nesedlo - když už bublinky, tak Colu nebo Fantu
Obrázek

Závěr týdne mám kubánský - včera Bolivar No. 2 - petit corona, prcek na kratší pokouření, taky moc dobrý, typická kubánská chuť..zemitý, kávový, celou dobu znatelná peprnost, občas příjemná sladkost :yum: když se kouří v klidu, tak ani síla není znát..už to mám u Bolivara, jakožto jednoho z nejsílnějších kubánců, nakoukáno :wink: každopádně se řadí k Trinidad Coloniales jako oblíbený kubánský doutník na kratší pokouření
Obrázek Obrázek

Dneska Montecristo No. 2 - doutník roku 2013, krásně stavěný obr, velké očekávání, nakonec zase zklamání :( tah výborný, hoření taky, moje chuťové buňky ale nějak stávkují..první třetina dřevitá chuť, druhá třetina dřevitá chuť, poslední třetina dřevitá chuť + mírná hořkost na patře, fakt jsem tam nic víc necítil, znovu bych si ho už nezapálil, za tu cenu určitě nestál.. velikost Edmundo mi chutnala o dost víc a těch chutí tam bylo požehnaně :ok:
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Bob123 » 18 led. 2019, 17:54

Herrera Esteli jsem vzhledem k vyssi cene a male prodejnosti vylistoval z nabidky, nicmene mozna opet pridam zpet, protoze jsou nove varianty a baleni
Uživatelský avatar
Bob123
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 280
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2014, 11:41
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 18 led. 2019, 20:29

paráda :ok: taky jsem právě postřehnul nějaké nové druhy a určitě bych vyzkoušel, třeba Brazilian Maduro mě hodně láká..
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Rahmed » 19 led. 2019, 19:38

Dnes miláček na první potáhnutí - navíc úplně první doutník od Boba - Liga Undercrown Corona Viva!...
Pokud bych si snad někdy v budoucnu měl pořídit box, toto by byl jeden z prvních adeptů :yum:
Uživatelský avatar
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1055
Věk: 50
Registrován: 06 čer. 2013, 20:50
Bydliště: Těšín

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 20 led. 2019, 13:49

Rahmed píše:Dnes miláček na první potáhnutí - navíc úplně první doutník od Boba - Liga Undercrown Corona Viva!...
Pokud bych si snad někdy v budoucnu měl pořídit box, toto by byl jeden z prvních adeptů :yum:

Naprostý souhlas, máme asi stejné chutě :wink: doteď byl originální Undercrown ve velikosti Robusto můj jeden z nejoblíbenějších doutníků a taky, jak říkáš ty, adept na zakoupení celého boxu..
Ovšem po včerejšku už si nejstem tak jistý, přibyl totiž další adept a je možná ještě o chlup lepší..

DE MUWAT +11 - velikost je o chlup větší robusto, krycí list na mě působí trochu sušším dojmem, ale voní krásně a dost podobně jako Undercrown..po zapálení mírná kořenitost, která se rychle uklidní a pak už následuje velmi hutná a smetanová chuť kakaa, zemitosti a nejsnáze rozpoznatelné návaly sladkosti, které jsem kdy cítil - s tím kakaem to jde parádně dohromady, člověku to připomíná chuť mléčné čokolády - to vše v ohromných oblacích kouře a s naprosto dokonalým tahem, jenom hoření bylo bohužel trošku rychlejší, rád bych s tímhle skvostem strávil víc času :yum:

Vlastně by to byl adept na zakoupení boxu jasný, jenom kdyby se neprodával v papírových bundlech :twisted:
Ještě za fotky se musím omluvit, že už to není jako dřív, přes zimu teď kouřím až večer a v jiných prostorech a to světlo tam stojí fakt za prd..
Obrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Rahmed » 20 led. 2019, 21:05

Dík za recenzi, MUWAT mám v košíku na příští nákup :ok:
¨
Dneska na projížďce koňským spřežením Liga Privada Único Nasty Fritas... unikátní malé torpédo, díky svému kónickému tvaru se tady děje spousta věcí, na začátku sladká zemitost, kafe, přidává se pepř od jemného až po ostřejší, všechno se krásně vyvíjí a graduje... produkuje enormní množství dýmu, ať už potahujete nebo ne :yum:

Úterý a Kentucky Fire Cured Flying Pig... z KFC jsem měl zatím jen decentní Kyotos, tak jsem napodruhé sáhnul po větším kalibru, tahle vitola mi přijde prostě zábavná. Vůně před zapálením velice libé - oříšky a sladcekouřové "něco"... tah perfektní, množství kouře značné, síla střední+. nakouřená chuť se může zdát monotónní, ovšem pro mne v dobrém slova smyslu. Připomínají se mi některé britské dýmkové tabáky s Kentucky, ale tady to funguje trochu jinak. Když jsem četl popisky KFC, čekal jsem "love-or-hate" model, ale není tomu tak - není no nic, co bych nutně musel mít, ale dokážu si představit, že si ho rád znovu vychutnám, když zatoužím po změně... nebo po grilovačce a pár panácích :mryellow:
image_id: 26998 image_id: 26999 image_id: 27000
Uživatelský avatar
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1055
Věk: 50
Registrován: 06 čer. 2013, 20:50
Bydliště: Těšín

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Dino » 23 led. 2019, 01:48

Chutovo nie az tak vyrazny, spolahlive horenie, slusna porcia dymu. Spokojnost.
(ak mi tu mozte niekto dat navod ako vkladat fotky vo formate ako mate vsetci ostatmi, budem vdacny. Uz je to par rokov co som tu naposledy daval nejake fotky :roll: )
Obrázek
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Rahmed » 23 led. 2019, 06:29

Dino píše:ak mi tu mozte niekto dat navod ako vkladat fotky vo formate ako mate vsetci...

Galerie - Vaše osobní album - Nahrát obrázek - Vybrat soubor - Odeslat... následně zkopírovat BBCode obrázku a vložit do příspěvku :wink:

Dnes krom dýmky jen cigarillo...
image_id: 27002
Uživatelský avatar
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1055
Věk: 50
Registrován: 06 čer. 2013, 20:50
Bydliště: Těšín

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 23 led. 2019, 17:48

Dino :arrow: já najedu na www.postimages.org, kliknu na Vyberte obrázky, vyberu fotky přímo z počítače a sem do fóra jenom zkopíruju odkaz u kolonky Náhled fóra :wink:
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 23 led. 2019, 21:54

Před chvílí jsem dokouřil La Flor Dominicana Coronado - můj první kousek od LFD ve velikosti corona gorda, na omak krásně lesklý, olejnatý krycí list, při potáhnutí před zapálením je velmi cítit nějaké ovoce a hodně se to promítlo i do chuti po zapálení - dá se říct, že celá první polovina doutníku byla znát ovocná sladkost, dlouho jsem si hrál s mléčným dýmem a dumal jsem, co mi to připomíná, nakonec bych to nejvíce asi přirovnal ke švestkám nebo rozinkám - zkrátka sladké ovoce dominovalo a bylo to parádní :yum: v druhé polovině to ustalo a nastoupila káva, která už vydržela až do konce..moc jsem si tento doutník užil a jsem teď otevřený dalším kouskům od LFD, v humidoru na mě čeká ještě La Nox, Double Ligero a Andausian Bull, tak uvidíme :wink:
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Rahmed » 24 led. 2019, 19:35

Když jsem dnes nahlédl do kouzelné krabičky, po krátkém zaváhání jsem sáhl po Liga Privada Único Dirty Rat...
Perfektně zpracovaná corona, wrapper hebký jako krysí kožíšek, kávové vůně...
Tah skvělý, první dojem překvapivě silné koření, ale po chvíli se přidávají další a další vjemy - tmavá čokoláda, oříšky a něco sladce pikantního... :?:
Ale stále hutný, smetanový kouř plné síly. Držení popele a produkce kouře famózní.
319 peněz za coronu mi přišlo dost, ovšem po vykouření už nikoliv - za takto výjimečný zážitek si rozhodně rád zaplatím znovu :yum: :ok:

image_id: 27003 image_id: 27004 image_id: 27005
Uživatelský avatar
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1055
Věk: 50
Registrován: 06 čer. 2013, 20:50
Bydliště: Těšín

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Rahmed » 02 úno. 2019, 13:17

Tento týden telegraficky:
Jelikož dorazila další zásilka od Boba - díky za prezent :clamp: - a nevěděl jsem, co zapálit dřív, zvolil jsem nejdřív kousek z etrafiky...
Toscano Duecento - ručně balené Toscano k 200. výročí. Kdo máte toscana v oblibě, určitě vyzkoušejte. Stejně silný, ale vyzrálejší, delikátnější a větší :shock:
Chvíli jsem váhal, zda ho rozpůlit nebo nechat v celku... nakonec kompromis 2:1, který poslední dobou s oblibou aplikuju na toscana...

image_id: 27021 image_id: 27022 image_id: 27023

Nica Rustica Short Robusto - toro El Brujito patří k mým oblíbencům, takže jsem zkusil menší formát a až na korekci hoření a lehce nevzhledný popel skvělý jako větší brácha :ok:

image_id: 27025 image_id: 27026 image_id: 27027 image_id: 27028

MUWAT +11 - na doporučení Matese, bez výhrad můžu podepsat jeho recenzi - čokokakaový král :yum:
Ale u mne na žebříčku zatím těsně za Undercrown...

image_id: 27038 image_id: 27039 image_id: 27040

Oliva V Belicoso - poprvé doutník s netradiční hlavou a nestačím se divit :shock: Je možné, že jen díky tvaru je tu oproti robustu chuť o třídu výše? Famózní záležitost :pray:

image_id: 27043
Uživatelský avatar
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1055
Věk: 50
Registrován: 06 čer. 2013, 20:50
Bydliště: Těšín

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod klasik51 » 07 úno. 2019, 18:58

Tenhle doutník mne včera dostal, tak si dovolím, trochu to rozvedu. TE-AMO MEXICO, pekelná barva, tedy hodně tmavá.
Takových doutníků se bojim. :oops:
Včera krásný den, nasněžíno, slunce sice zalezlé, ale ani nefouklo. Teploměr na nule, ale pocitově teplo.
Na poslední chvíli jsem se rozhodl, že se projdu a dám si kratší okruh, tedy 8 km a s doutníkem. Moc jsem nevybíral
a vyndal z humidoru toho dle černocha.
image_id: 27056

A konalo se překvapení. Ze začátku lehoučká hořkost jako by vlašských ořechů, potom kafe-turek (silný kafe)
a konec hořká zemitost, ale chutnala. A to hlavní, žádná velká síla :ok: tak akorát pro mne. :wink: Prostě mi to sedělo.
Jen netušim, kde sem k němu přišel. :smile: Před barákem zapálenej a vydržel až domu.
image_id: 27057
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Rahmed » 07 úno. 2019, 21:32

Tmavšího maduro listí se bát netřeba... pěkná fotka - ta druhá :wink:

U mne dnes žádný náhodný výběr nýbrž stálice Liga Undercrown Maduro Robusto

image_id: 27058 image_id: 27059 image_id: 27060 image_id: 27063
Uživatelský avatar
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1055
Věk: 50
Registrován: 06 čer. 2013, 20:50
Bydliště: Těšín

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 08 úno. 2019, 22:24

Nějak dlouho jsem tu nebyl, ale právě pokuřuji vynikající Joya Silver, což mě přimělo k tomu se přihlásit a vřele vám ji doporučit. Je to box-pressed toro a chuťově mi to naprosto sedne. Trochu jemnější, není to nijak závratně komplexní, ale pro mě dnes naprostá paráda!!! Byl jsem včera dokoupit zásoby v Blanické a na tuhle Joyu jsem měl políčeno, takže jsem ji hned vzal.

V sezóně jsem kouřil prakticky denně i několik kusů, a mým loňským objevem je rozhodně La Galera Chaveta Havano, přišla mi ještě o dost lepší než maduro verze, tudíž jsem včera koupil zbytek krabice i s tou krásnou krabicí - děkuji Voržovi, že mi do ní zabalil i zbytek nákupu :clamp:

Teď jsem kvůli zimě i nedostatku času omezil kouření na minimum, ale poslední 3 víkendy bylo pěkně, takže v rámci procházek jsem zpopelnil mé vyzkoušené klasiky - AJ Fernandez Enclave (poslední, co jsem měl - v Blanické nemají, asi budu muset nakoupit u Boba), taky Sobremesu, 2x Oliva V Belicoso apod. Už se neskutečně těším, až bude teplo a bude se dát pořádně větrat, teď tu "smrdím" v kuchyni :lol:

V prosinci jsem měl i nedávno Rahmedem zmiňované Toscano Duecento a přišlo mi překvapivě jemné, ne tak drsné jako klasická Toscana a i tah byl mnohem lehčí. Zajímavá záležitost!

Jinak jedu cigarilla od Drew Estate, občas nějaké to Toscano. A už se těším na sezónu a posezení na zahradě s pořádnými doutníky :cool:

Je to fajn po čase zavítat zase sem mezi své...

Všechny zdravím a jsem rád, že píšete takové pěkné recenze. A speciálně zdravím pana Zdendu :puffy:
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 8 návštevníků


cron