Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Bob123 » 18 dub. 2016, 22:12

Ja si myslim ze by kuba mela mit vlhkost naopak nizsi, cca 65%. Nad 70 polovina doutniku z Kuby temer netahne ...
A cokoli nad 75 zavani plisni :-(
Uživatelský avatar
Bob123
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 280
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2014, 11:41
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod tadek » 19 dub. 2016, 00:07

Bob123: I to je možné jistěže. S plísní jsem zatím nikdy žádnou zkušenost neměl. V humidorech však málokdy překročím 70%. Což mi obecně vyhovuje.

Dnes jsem opět vyzkoušel Perdomo - první pokus jsem odložil po 5ti minutách. Nynčko tedy Reserve 10Th An. Robusto Sun Grown. Dokouřeno, euforie žádná, ale hezký popel ...Ale nevzdávám to. Přijdu na to, proč to spoustě lidem chutná. Nějaký důvod to mít musí. Mě zatím jen významně štípe v nose.
Spravil jsem si chuť Ramon Allones Superiores, což je krásnej doutník cca o 15Kč dražší než ono Perdomo.
A vybírám něco nočního tak na hodinu a půl, což teď uplně nevím na co mám chuť ... Tedy klasický problém možnosti výběru ...
Uživatelský avatar
tadek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 233
Věk: 53
Registrován: 05 bře. 2016, 00:53
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod george_14 » 19 dub. 2016, 08:33

A jaký Perdoma jsi zkoušel? Mě docela chutná Perdomo Lot 23 Natural a Perdomo 10th Anniversary Noir Robusto. Zbytek je pro mě o poznání horší.
george_14
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 64
Věk: 42
Registrován: 27 led. 2015, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod george_14 » 19 dub. 2016, 13:16

Dnes Ramon Allones Small Club Coronas. Po Juan Lopez další levnější Kuba a opět velmi příjemné překvapení. Zařazuji do reportoáru! :wink: Velmi příjemná chuť, doslova ořechová bomba doplněná mandlemi a kořením. :yum: Škoda, že jsem na něj moc spěchal a kouřil jen 30min. příště si ho již náležitě vychutnám! :ok:
george_14
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 64
Věk: 42
Registrován: 27 led. 2015, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod dadoman9 » 19 dub. 2016, 13:30

george_14 píše:A jaký Perdoma jsi zkoušel? Mě docela chutná Perdomo Lot 23 Natural a Perdomo 10th Anniversary Noir Robusto. Zbytek je pro mě o poznání horší.


Tiež som si obľúbil Perdomo Lot 23. Vždy som si ho doniesol zo zahraničia. Musím sa poobzerať, kde v BA ho dostanem kúpiť.
dadoman9
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 15 dub. 2016, 14:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Pablo » 19 dub. 2016, 17:45

Dnes jsem testnul ACID Toast od Drew Estate. Hodně exotický, chuťově sladký, zemitost, skořice, mentol, dřevo.
image_id: 23133
Uživatelský avatar
Pablo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 328
Věk: 51
Registrován: 19 úno. 2012, 01:20
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod tadek » 19 dub. 2016, 19:11

george_14: První pokus byl Reserve 10Th. An. Robusto Connecticut ... a to jsem tedy po 5ti minutách s poděkováním odložil. Noir tady mám také na vyzkoušení.

Dnes kromě jiného Aging Room Havao Impromptu Robusto. Hezky "macatej", krycí list Connecticut z Ekvádoru. Závěr nic o čem bych vyprávěl na prvním rande, ale to je u této kategorie doutníků vcelku běžné myslím. Určitě ve své kategorii /160Kč/patří k těm lepším. Kvalita zpracování krása, tah ideální. Určtě stojí za vyzkoušení. Jen bych možná napříště ten prstýnek v patě doutníku nepřilepoval lepidlem přímo k listu. Fakt se to totiž musí sundat, když si jej chce člověk zapálit ...
Naposledy upravil tadek dne 23 dub. 2016, 01:48, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
tadek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 233
Věk: 53
Registrován: 05 bře. 2016, 00:53
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Pablo » 19 dub. 2016, 22:32

tadek: Moc fajn jsou také Aging Room Small Batch M356
Uživatelský avatar
Pablo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 328
Věk: 51
Registrován: 19 úno. 2012, 01:20
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod tadek » 19 dub. 2016, 23:00

Pablo: Ano, ano. To je významně dobrý doutník za takřka neskutečnou cenu.
Uživatelský avatar
tadek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 233
Věk: 53
Registrován: 05 bře. 2016, 00:53
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Bob123 » 19 dub. 2016, 23:34

Ja dnes Oliva LE 2015 a Larutan Root, oba bezva kour, hned mam lepsi naladu :-)
Uživatelský avatar
Bob123
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 280
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2014, 11:41
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod tadek » 20 dub. 2016, 10:50

Před ránem jsem si vzpoměl, že mám v humidoru ještě několik doutníků Orient Express Churchill. Jsou to opravdu velké doutníky - 190mm délka a 20mm tloušťka. Krycí list Connecticut, zbytek Dominikánská Republika. Naturelem se jedná o velmi lehký doutník, který ani při svojí mohutnosti neunaví. Provedení moc hezké. Na první pohled majestátnost. Možná i drobná okázalost, ale nikoli ve zlém. To však k doutníkům patří. Cena neuvěřitelných 173Kč v etrafice. Jinde jsem je nenašel. Jsou to opravdu velmi jemné doutníky s významně nevtíravou chutí. Velmi jemná zemitost, ale spíše čistá chuť cedru a trocha bylin /spíše sláma/. Víc v něm člověk nenajde. Kdo čeká nějakou komplexní chuť, tak bude zklamán. Nicméně, je to doutník, který stojí určitě za pozornost. Ve společnosti s ním budete zářit určitě 2 - 2,5 hodiny. Vynechal bych k němu jakoukoliv pálenku, na to je opravdu slabý. Spíš suché bílé víno nebo dva litry vinného střiku :-) Zkoušel jsem i jinou velikost, ale tam to už tak nefunguje. Vykouřeno cca 10 - 15 kusů a rád se k němu vracím s díky, že jsem jej kdysi koupil spíše omylem. Kdyby o nich nědo věděl víc, rád se poučím. Moc jsem toho o nich nenašel.
Naposledy upravil tadek dne 21 dub. 2016, 16:41, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
tadek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 233
Věk: 53
Registrován: 05 bře. 2016, 00:53
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod lako » 20 dub. 2016, 21:00

Nedavno sem dostal tri doutniky Cohiba Piramides Extra jako dar od loveckeho hosta za doprovazeni na cekane.Dosti mne tim poctil a potesil.Ted sem v pulce prniho doutniku Cohiba Piramides Extra.A jelikoz Cohibu moc nemusim tak tohle je opravdu Extra.No jeste aby za ty penize to bylo spatne :think: .
Uživatelský avatar
lako
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1998
Věk: 35
Registrován: 23 bře. 2013, 09:16
Bydliště: Vysehnevice

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod lako » 21 dub. 2016, 12:44

Zrovna pokuruji Alec Bradley Tempus Robusto.Perfektni cokoladova chut a sou I znatelne orisky.
Uživatelský avatar
lako
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1998
Věk: 35
Registrován: 23 bře. 2013, 09:16
Bydliště: Vysehnevice

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod tadek » 21 dub. 2016, 14:45

Právě Arturo Fuente Chateau Fuente Robusto. Jedná se o kratší robusto. Etrafika uvádí 120mmm délku, ale ve skutečnosti je to 105mm.
Doutník má v patě látkový prstýnek zelené barvy a jeho dvě třetiny jsou chráněné cedrovou trubičkou. Je o něj hezky postaráno. Krásná stavba, tah optimální. Krycí list z Dominikánské Republiky je příjemně olejnatý. Doutník produkuje dostatečné množství krémové dýmu. V chuti pak kořenost a dřevnatost. Je to krásnej doutník, jako všechny od AF. Moje velmi oblíbené. Cena 239Kč.
Naposledy upravil tadek dne 27 dub. 2016, 23:13, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
tadek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 233
Věk: 53
Registrován: 05 bře. 2016, 00:53
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Kirman » 21 dub. 2016, 18:08

Dnes si dopřeju doutník, zakoupil jsem přímo na spotřebu Miró Torpedo/1, tak jsem zvědavý.

Tak příjemné kouření na 1 hodinu a 20 minut. Ze začátku jemný sladký kouř, typická fermentovaná chuť tabáku, ve druhé třetině jsem cítil čokoládu, hutnější kouř. Poslední část přešla do kávy (vůně jako čerstvá Costa Rica) a úplný konec byl lehce ovocný. Doutník po celou dobu hořel ukázkově a rovnoměrně, kouř neštípal. Myslím, že za 150 Kč slušný doutník.
Uživatelský avatar
Kirman
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 263
Věk: 39
Registrován: 07 úno. 2014, 14:46
Bydliště: Nymburk

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


cron