Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 15 lis. 2017, 18:14

Díky za odpověď Bobe :ok:
Dneska jsem si dal Liga Undercrown Robusto, který mi hooodně chutnal. Už na první pohled přenádherný doutník, zpracování na jedničku s hvězdičkou..vůně krásná a zejména u paty silně čokoládová. Hned po zapálení obrovská porce hutného kouře, který byl v první třetině hodně násladlý, potom už mírně zhořknul, ale stále moc dobrý, s tóny hořké čokolády/kakaa. Ale pozor, je to opravdu dýmovnice, takže kouřit pouze ve větraných prostorách :D
Obrázek Obrázek
mimochodem..jsem jediný, komu trvá kouření robusta dvě hodiny? :lol:
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Bob123 » 16 lis. 2017, 02:15

Dve hodiny jsou dost slusny, ja davam tak 1:30 a kdyz mam abstak tak i min :-))
Dnes Undercrown Sun Grown Toro a cca 1:45, chute super vyvazene, jemne a pritom vyrazne.
Jen ta sila je dost nad stredem :-) nic pro slabe povahy
Uživatelský avatar
Bob123
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 280
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2014, 11:41
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 21 lis. 2017, 21:14

Včera Liga Privada Unico Papas Fritas - kratší, ale moc dobré pokouření - chuťově mi docela připomínal Undercrown (viz příspěvek výše), jen byl malinko výraznější a peprnější.. ale popel ne a ne udržet :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Bob123 » 21 lis. 2017, 22:41

No on je to taky shortfiller :-)
Ale zase z orezu z Ligy Privady ...
Uživatelský avatar
Bob123
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 280
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2014, 11:41
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 27 lis. 2017, 18:54

Včera po vydatném jídle Padron Classic 2000 Natural - po všech stránkách dokonalá záležitost..hoření perfektní, popel krásně držel, chuť hodně zemitá, s nádechem oříšků, kávy.. celou dobu jsem měl pocit, že kouřím Kubu :D
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 29 lis. 2017, 16:19

Právě jsem dokouřil La Aroma de Cuba Mi Amor Robusto /box-pressed/ - chuťově velmi bohatý doutník, ze začátku hodně "těžká a uležená" chuť tabáku se sladkými hity čokolády a dřeva, ke konci velmi intenzivní hořká chuť kávy s trochou pepře. Konstrukčně taky perfektní, jenom tah mohl být trošku volnější..
Obrázek Obrázek
Za zmínku ještě stojí dvě věci - krásně zažloutlý celofán, který značí zralost doutníku a moc krásný prstýnek :ok:
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod jardamares » 01 pro. 2017, 12:47

Dnes jsem si v Blanické pochutnal na La Galera Maduro Chaveta Robusto, velmi příjemný zážitek, určitě zopakuji.
jardamares
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 151
Věk: 61
Registrován: 19 pro. 2016, 13:21
Bydliště: Praha 4

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Copatej » 01 pro. 2017, 19:37

:arrow: Ma_tes1
Mám s tímto doutníkem La Aroma de Cuba Mi Amor Robusto naprosto shodné pocity jako ty, jen musím k jeho chvále za sebe potvrdit, že tah byl z více než 10-ti kusů velmi dobrý :ok:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 02 pro. 2017, 07:54

Verim, ze to byl pouze spatny kus, urcite jsem nad nima hul nezlomil..konec koncu to byla jedina chybicka na celkove dokonalosti :)
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 03 pro. 2017, 15:43

Dneska v krásně zasněžené neděli Gurkha Ghost Shadow (Robusto) - před zapálením silná tabákovo-čokoládová vůně, po zapálení přiměřená porce dýmu s čistou tabákovou chutí a náznaky kávy, dřeva..při vypouštění dýmu nosem jsem občas zaznamenal karamel :yum: první polovina byla celkově hodně jemná, ke konci už ale začal nabírat na síle a začal jsem ho lehce cítit v hlavě, takže jsem odložil dřív než obvykle, jinak by se mnou asi ještě hodně zamával :D pro milovníky silnějších doutníků jistě dobrá volba..a dobrá volba byla taky káva, skvěle k němu sedla :joy:
A pokud jsem o nějakém doutníku dříve napsal, že je to dýmovnice, tak beru zpět...tohle je teprve dýmovnice! po celou hodinu a půl nepřestal silně kouřit ani na moment, masakr..
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod OldaS » 03 pro. 2017, 19:01

No teda, úplně jsem dostal chuť :ok:
Já včera prvně DE Undercrown Shade. Krásná tabáková "čistá" chuť a vůně. Na procházce městem. Tohle nikdy nemůže sklamat. Na večer (pro mne) mám rád něco kořeněnějšího, maduro typu, ale takhle přes den je to perfekt :yum:
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 03 pro. 2017, 19:35

Undercrown Shade už mi chvilku leží doma v a vždycky jsem pro něj rozhodnutý, ale jakmile otevřu humidor, tak sáhnu radši po něčem tmavším :D nějak ty connecticut listy schválně přehlížím, jelikož kouřím vždycky až odpoledne/večer... ale tak v týdnu to už snad prubnu
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod OldaS » 03 pro. 2017, 20:17

To je přesně ono. Večer vyhrává maduro - koření, káva a čokoška. Jako rozhodovat se mezi kuřecím (nebo rybou) a hovězím. Každý má své místo..
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 06 pro. 2017, 15:30

Dnes jsem se konečně po dlouhé době odhodlal ochutnat nějaký světlejší connecticut doutník a volba padla na Undercrown Shade Robusto - skvěle vypadající kousek, od začátku do konce stejný chuťový profil - po zapálení jsem cítil malé množství pepře, který ale brzo zmizel a chuť byla dál už pouze velmi jemná a krémová s oříškovými a dřevitými tóny..hodně mi vysušoval ústa, takže jsem si musel jít po první třetině udělat další kafe :D ...nemůžu říct, že mě nudil, ale už jsem nejspíš naučený na tmavší a plnější doutníky, každopádně jednou za čas proč ne :ok: Ještě mě čeká New World Connecticut od AJ Fernandez, kterému dávám taky velké naděje, ale Undercrown Shade nasadil laťku docela vysoko..
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 10 pro. 2017, 15:51

Dnes A. Flores Gran Reserva Half Corona - tento prcek se stává mým oblíbencem na kratší pokouření..celých 45 minut se dá shrnout do tří bodů, které ho myslím dokonale charakterizují:
1 - velmi intenzivní chuť dřeva a pepře s dlooouhým dozvukem
2 - při vypouštění nosem pražené "něco" (budu muset ještě zpopelnit pár kousků, ale přijdu na to :D)
3 - obrovská porce dýmu
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 11 návštevníků