Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 20 zář. 2017, 22:19

:arrow: Ma_tes: zas taková zima snad není, ne? Na sluníčku je hezky. Ale já venku prémiové kousky kouřím jen za pěkného a bezvětrného počasí, ideálně za vlahého letního večera, jinak je to škoda. Člověk přichází o minimálně půlku zážitku, když necítí ten dým nosem, neboť ho odnese vítr pryč...

:arrow: Bob123: Děkuju za objasnění a na ty cigarillos se už těším, nejraději bych se zapsal do pořadníku - to už je jak za bolševika pořadník na Favorita :roll:

Na truc ochlazení si teď vychutnávám Ligu Privadu No. 9 - to je škoda větrat, když to tak krásně voní :yum:
A jestli to bude i jako cigarillo, tak to bude nářez, zvlášť na T52 se těším. Řekl bych, že to je od nich skoro geniální nápad :ok:
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 21 zář. 2017, 11:02

Capricorn: U nas az na jeden slunecny den uz dva tydny prsi a k tomu mi zrovna nastava trochu vytizenejsi obdobi, kdy budu rad aspon za doutnik o vikendu :( takze jsem to bral za nejspise posledni doutnik venku pri slunicku..
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 21 zář. 2017, 22:58

Dnes ke kávě příjemná Joya de Nicaragua Clásico piccolina a večer Intemperance BA XXI (Brazil Arapiraca) od RomaCraft Tobac.
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 23 zář. 2017, 16:45

Dneska rychlovka v podobě A. Flores Grand Reserva Corojo Half Corona - prvních 5 minut pepřová bomba, při vypouštění nosem mě skoro donutil k slzám :D potom už se trochu zklidnil, ale síla byla stále docela znát.. Kouření asi na 35 minut, hoření krásně rovnoměrné a neskutečné množství dýmu na to, jaký to byl prcek :ok:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 24 zář. 2017, 21:09

V sobotu na zahradě za krásného slunečného a bezvětrného počasí Oliva V No. 4 Corona, dnes večer Perdomo 10th Anniversary Noir Purito.
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod OldaS » 30 zář. 2017, 21:38

V poslední době:
Několik Toskánských půlčíků, které mi za svojí cenu přijdou skvělé (plno koření, fajn smrádek, drsnější projev), jsem proložil cigarilem Oliva G, které má taky příjemnou kořenitost ale je už delikátnější, komplexnější a sametovější (jsem zvědavý na "O") a taky konečně La Vieja Habana Belicoso Cuban Corojo. To už je pěkný doutník. Slabší, jemný, chutě a vůně se krásně vyvíjí, ale od všeho je tam jen tak lehce. Po Toskánu by člověk skoro řekl "mdlé chuti" ale není to tak. Výborné lahodné pokouření, pohodové, perfektní hoření. "Nenáročné", fakt pohoda, člověk se tak nějak nemusí bát, že mu něco uteče :mrgreen: . Po snídani nebo obědě geniální.
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 01 říj. 2017, 21:31

Tento týden jsem vyzkoušel skvělé (a krásně vypadající) New World Oscuro Navegante od A. J. Fernandeze :yum:
Také Perdomo LOT 23 Natural Toro - druhá třetina byla fajn, ale už jsem měl mnohem lepší Connecticuty.
Například mě hodně baví ekvádorský Connecticut Shade na malých Joya de Nicaragua Clásico Picolino - skvělé krátké pokouření ideálně ke kávě s jemnou, ale výraznou chutí (pěkná firemní reklama: https://www.youtube.com/watch?v=m5jNKxnZGeg )
Dnešní Piccolino pro mě mělo překvapení v podobě propiskou vyvedeného nápisu Pocolino (s jedním S) na rubu prstýnku - asi si někdo ve fabrice udělal poznámku, na co ty prstýnky patří...

Dále mě stále víc baví od A.J. Fernandeze San Lotano Requiem Habano.

Včera večer jsem dal Perdomo Small Batch 2005 Toro Especial a pak pro porovnání rozdílných chutí Perdomo Reserve 10th Anniversary Noir Robusto (oba jsou to mé hodně oblíbené kousky).

Dnes odpolední Fratello a teď A.J. Frenandez Enclave Habano.
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ricchie » 02 říj. 2017, 10:05

Já jsem pár dní zpátky zkoušel (jsem nováček) doutníky Capadura 808, Santa Damiana Vintage Maduro a nějakou VegaFinu. Chutnalo mi to.
Když není čas, jedu kávové Toscanelka.
Uživatelský avatar
Ricchie
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 277
Věk: 45
Registrován: 10 dub. 2014, 08:15
Bydliště: Palkovice (F-M)

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 07 říj. 2017, 18:49

Dneska po pracovní sobotě Perdomo Small Batch 2005 Maduro ve velikosti Half Corona. Chtěl jsem ho zkusit hlavně po kladných ohlasech tady na fórku a abych řekl pravdu, moc mě neoslovil..navíc zlobilo hoření - mám ale ještě 3 kusy tak uvidíme :) V chuti hodně kakao a pepř, ke konci už trochu síla, malinko mi i hlavu zamotal :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 08 říj. 2017, 15:18

:arrow: Ricchie: Santa Damiana Vintage Maduro je povedený doutník!

:arrow: Ma_tes1: zkus jinou vitolu, half corona mě bavila o dost méně než toro especial, ještě tu jednu half coronu mám, tak to ještě jednou porovnám...

Tento týden stálice A.J. Fernandez Enclave Habano, Sobremesa od mistra Saky a právě teď v deštivém odpoledni naprosto skělý Cromagnon EMH (robusto extra) od RoMa Craft - tyhle tmavé tabáky po pořádném jídle miluju :yum:
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 14 říj. 2017, 18:52

Dneska Perdomo Fresco Natural..trochu jsem experimentoval a zkusil k němu skořicovou zmrzlinu :D nevím sice, jestli to nějak "nezmrazí" chuťové buňky a nezkresluje potom výslednou chuť kouře, ale mně to k sobě docela pasovalo :ok:
Obrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod OldaS » 21 říj. 2017, 22:39

Drew Estate Liga Undercrown Corona Viva
- pohodový, středně silný doutník avšak chutí překvapující (mne), neobtěžující pikantnost pepře ale především zajímavá pečenost a sladkost. Téhle kombinace jsem se nemohl nabažit a sál jsem jí jako z prsu :mrgreen: Paráda :ok:
A jestli jde o slabší odvar Liga Privado, tak se fakt těším :pray:
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 24 říj. 2017, 15:39

Liga Undercrown je super, ale není to "slabší odvar" Ligy Privada, Liga Privada je jiná a unikátní a opravdu the best of the best. Zkus nejen No. 9, ale i T52, tam je o něco víc koření a mně přijde ještě lepší :yum:
Čeká na mě ještě UF-13, ale mám teď 2 týdny nějaký bacil, tak nuceně pauzíruju :(
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod klasik51 » 25 říj. 2017, 09:01

OldaS píše: Téhle kombinace jsem se nemohl nabažit a sál jsem jí jako z prsu :mrgreen: Paráda :ok:

Hergot Oldo, takové recenze nemůžeš psát. :naughty: :D
Ten si musim koupit, ten musim ochutnat. :palm:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod OldaS » 25 říj. 2017, 18:42

Čau Zdeňku, určitě vyzkoušej, budeš nadšen. Dokonce si můžeš zvolit velikost :lol:

Kozorohu, tak T 52 a koření říkáš. Jsem ztracen :wink:
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků