Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod OldaS » 26 říj. 2017, 20:25

Dnes Nica Rustica Belly
Hodně jsem se těšil + někdy je lepší neříkat nic. Ale JO! V tomhle případě udělám výjimku.
Rozporuplné pocity. Hlavně z tahu v 1/2. Jakoby falešný luft. Chuťově skoro nic, popíjel jsem IPU, která všechny jemné chutě hravě přebila. Aroma velmi ale velmi decentní, skoro nudné, ovšem KOMPLEXNÍ :palm: . Neumím to prostě popsat :lol: . Sem tam probleskla nevídaně čistá chuť arabiky, sem tam čistá chuť tabáku. 2x korekce. Na all day smoke perfektní, nicméně podle popisu jsem čekal víc.
2/2 se projevila výrazně jinak. Chuť tam najednou byla, komplexnost stále perfektní, tah se srovnal, stálá přítomnost kávy. Ostatní Vůně nejsem schopen vypíchnout, nejlepší popis by byl asi "velmi vyladěná JEMNÁ komplexnost chutí a aroma". Co mi dělalo velkou radost byla produkce dýmu. Tohle je parní lokomotiva :clamp: a zábava na hódně dlouho :ok:
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 27 říj. 2017, 19:11

Před chvílí jsem dokouřil JDN Antano 1970 Consul - pro většinu asi dobře známý doutník... všeobecně je série Antaňo 1970 známá pro svoji sílu (výrobcem dokonce udávána 5/5). Možná kvůli tomu jsem se jim tak dlouho úspěšně vyhýbal, přeci jenom nejsem moc zkušený kuřák a silnější doutníky se mnou dokážou docela zamávat. Dnes jsem se však odhodlal a v humidoru sáhnul právě po Antaňu, které mi tam leželo už někdy od léta. A velice příjemně překvapil - první polovina byla máslově jemná, síla vůbec nešla znát..v druhé půli už byl sice trochu pikantnější, ale stále moc dobrý a člověku to tak chutná, že tu sílu, pokud tam vůbec nějaká byla, ani nevnímá :D takže za mě palec nahoru! Až se na jaře oteplí a prodlouží den, určitě zkusím i větší vitolu :joy:
Obrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Bob123 » 28 říj. 2017, 11:40

Jestli v 1/2 blbej tah a malo chuti tak to vypada na spatnej kus, rekni jakubovi at ti da novej a ja mu ho donesu ...
Jinak vetsinou mensi chut v zacatku znaci malo casu v humidoru = nechat ho jeste lezet
Uživatelský avatar
Bob123
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 280
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2014, 11:41
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod OldaS » 29 říj. 2017, 09:09

Ahoj Bobe, jestli to je na mne, tak děkuju za radu ohledně té chuti v začátku v souvislosti s dobou v humidoru, to jsem nevěděl.
Ohledně Jakuba nerozumím (to asi nebude na mne :think: )
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 29 říj. 2017, 15:43

Oldo, tady popisuji své nadšení z T52 a dokonce koukám, že tam píšu, že jsem s Undercrown měl v první polovině velké problémy jako ty s Nicou Rusticou :shock:
viewtopic.php?f=20&t=3670&start=795#p420924

Nica Rustica mi naopak vždy přišla perfektní, ale neměl jsem tu tvoji vitolu.

S tím Jakubem je to evidentně narážka na etrafiku v Blanické u nás na Vinohradech, Bob asi předpokládá, že u nich nakupují všichni :clamp:

Po vynucené pauze si užívám Perdomo LOT 23 Maduro Belicoso a pozoruji tu vichřici venku :puffy:
Nevím, zda je to tou pauzou, že mi to tak chutná, ale vychutnávám si to krásně zemité maduro aroma. Perdomo LOT 23 Natural mě moc nenadchl, maduro ano!

Matesi, potvrzuji, co píšeš o Antaňo :ok:
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod OldaS » 29 říj. 2017, 16:35

S Bobem už jsme si to vysvětlili, je to jak říkáš. Trochu závidím Pražákům jejich možnosti :wink: Přijít a pokecat, vybrat a pokecat, posedět a zapálit a pokecat... Ale pořád jsme na tom dobře, taky by nemuselo být ani kde objednat, takže :smoke1:
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod awiQQ » 03 lis. 2017, 20:03

Dnes Florida Sun Grown v robustu - nadherna plna chut (perfektne vyladena kombinace filler, binder, wrapper), presne tak akorat sladkost a pepr, tah na jednicku, i pred zapalenim vonel neskutecne. Pro me jedna z nejlepsich novinek za posledni dobu. Dustojna priprava na zitrejsi malovani :palm:
Obrázek
Uživatelský avatar
awiQQ
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 53
Registrován: 03 úno. 2016, 11:54
Bydliště: Brno

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Bob123 » 03 lis. 2017, 21:30

Horel ti dobre? Ja mel jeden vcera a jsou hodne cerstvy po ty ceste, potrebujou si lehnout tak na 2 tydny v humidoru, ale jinak jsou super vybalancovany, to mas pravdu
Uživatelský avatar
Bob123
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 280
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2014, 11:41
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod awiQQ » 04 lis. 2017, 15:01

Horel skvele, bez jedine korekce, ani jsem ho nemusel otacet, fakt neni co vytknout:) puvodne jsem ho chtel nechat ulezet, ale nedalo me to...
Uživatelský avatar
awiQQ
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 53
Registrován: 03 úno. 2016, 11:54
Bydliště: Brno

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod klasik51 » 05 lis. 2017, 18:56

Capricon - nebudeš zítra na Blanické?
Jinak momentálně oblíbené Toscanello Rosso. Je to stálice. K tomu rumíček DON PAPA, je to stálice :wink:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Cmunda » 05 lis. 2017, 21:41

Nebyly by k tomu rumu lepší Toscanello Giallo :think: Přeci jenom ta vanilka v Don Papa je docela výrazná.
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod klasik51 » 06 lis. 2017, 06:46

Prubnout to můžu, uvidíme. :think: Já to jel hlavně na pohodu. Poslouchal jsem k tomu tu kovářskýho
starou bábu s kytarou. :ok: Pohoda to byla do té doby, než se Hanička připomněla, že jsem slíbil vyměnit perlátor u kohoutku.
V neděli, a prý je neděle. Když jsem se zeptal, jestli jsem myslel tuhle neděli, tak prý JO. :palm:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Cmunda » 06 lis. 2017, 12:21

Rosso jde k tomu dozajista také, káva a vanilka k sobě jdou. Spíše mně šlo o to, že v Don Papá je těch chutí docela požehnaně (proto mně asi tak chutná :yum: ), tak mně přijde zbytečné k tomu přidávat extra další příchuť.
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod miki » 07 lis. 2017, 21:51

Tak dnes som skúsil JoseL.Piedra-Cuba-celkom fajn.Musím však konštatovať,že fajke a dobrému tabaku v nej sa nevyrovná žiadna cigara.
Uživatelský avatar
miki
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 21
Věk: 62
Registrován: 27 zář. 2016, 16:42
Bydliště: Košice

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod jardamares » 09 lis. 2017, 12:32

Dnes v Blanické Perdomo Special Craft Series Stout Robusto Maduro, s Guinnesem, moc chutná.
jardamares
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 151
Věk: 61
Registrován: 19 pro. 2016, 13:21
Bydliště: Praha 4

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


cron