Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Pablo » 01 dub. 2016, 18:09

tadek:
Zino Platinum Z-Class jsem nějaké měl, ale je to tak 3 - 4 roky. Tehdy absolutně bez problémů s tahem. Celkově Zino alias Davidoff byli vyhlášení dobrou kvalitou. Naposledy jsem měl Davidoff Nicaragua Toro a s tím jsem byl moc spokojený i chuťově, stejně jako s Davidoff Puro D'Oro Notables.
Uživatelský avatar
Pablo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 328
Věk: 51
Registrován: 19 úno. 2012, 01:20
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod tadek » 01 dub. 2016, 23:15

Pablo: Ano, ano. Davidoff nejsou obecně vůbec špatné. Cena ... tak trochu "Davidoff" ... Ale co už ...Někde jsem četl, že Davidoff vytvořil Z-Class pro ty, kterým jeho hlavní řada přišla příliš slabá. Mě nepřijdou nijak významně silné. Snad bude pokus č 3 lepší ... kéž by ...
Uživatelský avatar
tadek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 233
Věk: 52
Registrován: 05 bře. 2016, 00:53
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod alibababa » 01 dub. 2016, 23:22

Ja ted tedy dopalil Marca Fina Panama Corona (jeste na me ceka z lowcostu od Marca Fina Brazil Corona). Za tu cenu asi ok, neni spatny, ale zacinam tusit, ze tyto hodne levne doutniky nebudou nic pro me[emoji3]
alibababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 09 úno. 2016, 16:15

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod tadek » 02 dub. 2016, 02:26

Na noc Bolivar Belicosos Finos. Mám je od Boba, takže velmi opečovaný doutník za 308 kaček. Po dneším Zino, mám u tahu pocit, že mám v puse brčko :-) Tah je tedy ideální. Velmi lehký. S trochou pozornosti chladný, hutný smetanový dým. To je prostě krásnej doutník. Řádná dávka hořkosti a pepře a jistěže - jak se říká, neb byl v cedrové krabici - náznak cedru :wink: Moje chuťové buňky necítí žádnou "stájnost". Spíš pořádnou dávku dobrého tabáku. Je to silnější doutník. Mimochodem ve filmu Černý jestřáb sestřelen, hraje jednu z vedlejších rolí, pokud se nepletu. V druhé půli v chuti lehká kyselost. Chuť více komplexní. Určitě si v ní lze každému něco najít. Pro mě příjemná dřevitost a velmi lehce naznačená kyselost. Takhle příjemnej zážitek člověk většinou nachází u doutníků o stovku až dvě výš - a to ještě jestli. Moc hezkej doutník. Piju k němu pivo. Bude se mi spát jak miminu. 40 - 60 minut s tímhle doutníkem není problém. Není kam spěchat. Je to milá meditace. Na stavbu k míchání malty bych si ho nebral :naughty:

alibababa píše:zacinam tusit, ze tyto hodne levne doutniky nebudou nic pro me[emoji3]

Skutečnost, kterou přes časté pokusy, člověk neustále znovu si ověřuje ... :wink:
Uživatelský avatar
tadek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 233
Věk: 52
Registrován: 05 bře. 2016, 00:53
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Pablo » 04 dub. 2016, 17:10

tadek:
osobně taky dávám přednost jiným řádám než-li je Davidoff Classic. Ta je pro mě moc travnatá. Zino jsem považoval za značku převážně pro US trh a měl jsem jen doutníky řady z-class a scepter. Crown ani tu limitku co mají jsem zatím neměl příležitost. Jsem zvědav na Tvé další zkušenosti.
Uživatelský avatar
Pablo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 328
Věk: 51
Registrován: 19 úno. 2012, 01:20
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod tadek » 04 dub. 2016, 19:02

Pablo:
A dyž už o nich mluvíme, jdu si jeden zapálit. Davidoff Winston Churchill Toro :wink: Zkusím k němu Morey-Blanc Sainz Aubin 1er Cru 2005, abych nebyl snob :-)
Uživatelský avatar
tadek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 233
Věk: 52
Registrován: 05 bře. 2016, 00:53
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod tadek » 06 dub. 2016, 19:12

Dnes mimo jiné i Dunhill Aged Altamiras. Kupoval jsem na Hacico za 200Kč kus, ale dají se koupit i v čechách za 169Kč, což je cena krásná. Doutník lehčího typu. Za ty peníze není co by mu bylo lze vytknout. K tomu sklenička Pampero Aniversario, což je dobré, příjemně sladké pití. Milej večer.
Uživatelský avatar
tadek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 233
Věk: 52
Registrován: 05 bře. 2016, 00:53
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod lako » 06 dub. 2016, 19:24

Ja dokuruji posledni ze skatule Oliva V Melanio Maduro Robusto.Po deseti doutnikach mohu rict,ze je to doutnik ktery sem hledal.Ostatne jako vsechny z teto rady.A neni divu,ze maj v hodnoceni 89bodu.Uz se tesim,az otevru dalsi skatulu.Vrele doporucuji.Na zitra mam pripraven doutník Oliva V Melanio Figurado,ktery ziskal v roce 2014 oceneni doutnik roku a 96bodu.Moc se tesim.
Uživatelský avatar
lako
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1998
Věk: 35
Registrován: 23 bře. 2013, 09:16
Bydliště: Vysehnevice

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod RaDMil » 06 dub. 2016, 21:12

Jj,V-eckove Olivy jsou paradni. Zrovna z toho Melania byl kamarad totalne unesen a pro me je to taky jeden z best doutniku co jsem mel.
Uživatelský avatar
RaDMil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 90
Věk: 45
Registrován: 05 led. 2007, 09:27
Bydliště: Brno

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Pablo » 07 dub. 2016, 07:36

Také jsem v poslední době vyzkoušel několik doutníků Oliva V Melanio. Konkrétně vitoly: Petit Corona No 4, Robusto, Torpedo (viz. foto) a Figurado. A pro mě je bezkonkurenčně nejlepší (nejkrémovější) právě Figurado. U Torpeda jsem zkoušel i ver. Maduro, ale zatím jen 1ks. Každopádně celá série Melánio je hodně povedená.
Obrázek
Uživatelský avatar
Pablo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 328
Věk: 51
Registrován: 19 úno. 2012, 01:20
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod lako » 07 dub. 2016, 09:24

Tak Oliva V Melanio Figurado je spopelnen.A mohu rict,ze je jeste lepsi nez Maduro Robusto stejne rady.Akorad za ty penize :think: no,ale za kvalitu se plati.Jeste mam jeden.Pak objednam celou skatulu :ok:
Uživatelský avatar
lako
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1998
Věk: 35
Registrován: 23 bře. 2013, 09:16
Bydliště: Vysehnevice

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod lako » 07 dub. 2016, 21:23

Nasel jsem v humidoru doutniky Zino Platinum Crown Series Chubby.Onehda sem je od nekoho dostal.Tak sem schuti jeden zapalil.Krasne plne pokureni perfektni tah a jemnost.Tak si rikam kouknu na net a koupim.A ejhle prekvapko :-) za tri doutniky to kostuje nakych 2600kc.Tak sem si to rychle rozmyslel a nechal zajit chut:-)
Uživatelský avatar
lako
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1998
Věk: 35
Registrován: 23 bře. 2013, 09:16
Bydliště: Vysehnevice

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Pablo » 08 dub. 2016, 00:06

Lako: jj, ty jsou dobré. Ani nepamatuju, že byly tak drahé :shock:
Uživatelský avatar
Pablo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 328
Věk: 51
Registrován: 19 úno. 2012, 01:20
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod lako » 08 dub. 2016, 07:53

Uživatelský avatar
lako
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1998
Věk: 35
Registrován: 23 bře. 2013, 09:16
Bydliště: Vysehnevice

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Pablo » 08 dub. 2016, 09:27

Davidoff/Zino nikdy nebyly levné doutníky. Ovšem optikou dnešní doutníkové nabídky v ČR/SR (Drew Estate, Padrón, Perdomo, A. Fuente, Ashton atd.) se dá říci, že za mnohem menší peníz si člověk pořídí také špičkovou kvalitu. Nemluvě o tom, že i některé kubánské "limitky" (Partagas, Ramon Allones atp.) v aktuální nabídce, jsou také levnější.
Uživatelský avatar
Pablo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 328
Věk: 51
Registrován: 19 úno. 2012, 01:20
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků