Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod jardamares » 09 kvě. 2017, 12:20

Dnes Blanické jsem ke kávě zapálil Genuine Muwat Kentucky fire cured, zemitá kořenitost v chuti a na konci jazyka je příjemně cítit chuť uzenou. Pro mne příjemný počin.
jardamares
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 151
Věk: 61
Registrován: 19 pro. 2016, 13:21
Bydliště: Praha 4

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 09 kvě. 2017, 21:31

V sobotu jsem dal Joya de Nicaragua Antaňo Dark Corojo La Pesadilla (tj. belicoso) a bál se, aby mi to neustřelilo hlavu, neboť všude v recenzích strašili, jaká je to síla a i "varování" na prstýnku "Doble Fuerte" podporovalo moji obavu, ale ta se naštěstí nevyplnila (po pořádné večeři). Naopak se ukázalo, že je rozdíl mezi silou a plností. Síla je střední, ale tělo je fakt plné, že bych to nazval full-bodied to the max! Tolik hutných chutí, že jsem se jich celé 2 hodiny nemohl nabažit... :yum: :clamp:

Takže už chápu významy slov complexity a balance. Rozhodně řadím ve svém pomyslném žebříčku hóoodně nahoru a budu muset zase do jámy lvové k Blanickým rytířům pro další.

Velké problémy byly ovšem s hořením, neustále bylo třeba korigovat, ale na to nadávali všude, tak jsem s tím počítal a nerozhodilo mě to. Chtělo by to zkusit jinou vitolu (El Martillo, tj. robusto, by mělo být bez problémů). Tah byl přitom úplně snadný, na můj vkus skoro až moc.


V neděli jsem chtěl zkusit naopak něco lehkého, tak jsem vzal Joya Red Robusto a to mě hodně zklamalo. Já tu značku Joya de Nicaragua mám fakt rád, ředitel Alejandro Martinez Cuenca je navíc strašný sympaťák a co všechno muslel udělat, aby tu značku oživil, za to všechno má můj obdiv, ale tohle se nějak nepovedlo. Skoro to netáhlo a ani mi to moc nechutnalo. Zato to mělo krásně bílý popel :lol: Ale už před zapálením jsem si všiml drobně poškozeného krycího listu (ač byl v celofánu) a chvíli po zapálení dost zgumovatěl a navíc ten krycí list těžce popraskal (!), což ale na mizerný tah nemělo vliv a trochu se to zlepšilo až v půlce, kdy to bylo chvíli i chuťově zajímavější. V humidoru jsem ho měl 12 dní, takže skladováním to asi nebylo. No, tohle už zkoušet znovu nebudu.

Bál jsem se tedy, aby mi nepřestaly chutnat ty jemnější doutníky, tak jsem dnes dal svoji oblíbenou Joya de Nicaragua Cabinetta No.7 Toro a ta mi baví stále, i krásně hoří, prostě pohoda. A nikotinově mnohem silnější než to Antaňo, na mě až moc.


Chtěl jsem dnes ještě dát něco vypečenějšího, tak teď vychutnávám Liga Privada Único Papas Fritas a to je velká paráda, nemám, co vytknout! Už jen ta nádherná vůně z celého těla před zapálením a několik minut jsem z něj tahal naprázdno
Sice shortfiller, ale s příběhem a to se počítá: https://www.youtube.com/watch?v=fLsHk2D65Os

Krásná tečka!

:arrow: Pane Zdendo, ten váš Ambasciator máte asi přímo z Itálie, že? Našel jsem info jen na italských stránkách... :smoke5:
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod klasik51 » 10 kvě. 2017, 07:45

Jj, Itálie :ok:
A tohle se Ti povedlo - "do jámy lvové k Blanickým rytířům" :D
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Bob76 » 10 kvě. 2017, 18:06

capricorn píše:

Chtěl jsem dnes ještě dát něco vypečenějšího, tak teď vychutnávám Liga Privada Único Papas Fritas a to je velká paráda, nemám, co vytknout! Už jen ta nádherná vůně z celého těla před zapálením a několik minut jsem z něj tahal naprázdno
Sice shortfiller, ale s příběhem a to se počítá: https://www.youtube.com/watch?v=fLsHk2D65Os


Papas fritas jsou velmi dobré http://www.gentlemensclub.cz/doutniky/l ... as-fritas/
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 10 kvě. 2017, 23:00

Děkuji, Bobe76 :clamp:, tu recenzi jsem si před tím také našel a naprosto souhlasím, že je to paráda! Jen jsem v té recenzi nepochopil, jak lze v shortfilleru hodnotit ty rozdíly dle třetin, to chápu u longfillerů, kde se ta změna dá očekávat. Shortfiller je směs stejná od začátku do konce. Takže podle mě plný výkon celou dobu :joy:

Vyhovují mi tyto menší rozměry, takže dnes jsem stihl opět výborné Perdomo Reserve 10th Anniversary Noir Purito a teď ještě velmi příjemnou Oliva V No.4 Corona a ta mě také baví čím dál víc.

A také jsem zase nakoupil 12 kousků, z toho 4 nové, které jsem zatím neměl, a ty jsou ve větším rozměru na delší kouř :smoke1:

A pak že to není návykové :lol:
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod awiQQ » 11 kvě. 2017, 20:10

Dneska lowcost odpoledne - skopek z Lidlu a Rolando Reyes Puros Indios Viejo Rothschild (Robusto). Pivi se docela dalo, doutnik nic moc, za 5 euro se da rozhodne nakoupit lip. O vikendu si budu muset zpravit chut necim osvedcenym.

Obrázek
Uživatelský avatar
awiQQ
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 53
Registrován: 03 úno. 2016, 11:54
Bydliště: Brno

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod klasik51 » 12 kvě. 2017, 18:31

Já dnes pouze dvě "rychlovky" AMIGOS VANILLA cigarrilhas :? Je to takový zákusek
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod awiQQ » 12 kvě. 2017, 20:23

Dneska to byla sazka na jistotu :)
Obrázek
Uživatelský avatar
awiQQ
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 53
Registrován: 03 úno. 2016, 11:54
Bydliště: Brno

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod jardamares » 16 kvě. 2017, 13:13

Blanická, Aging Room 20 Major, káva, vynikající.
jardamares
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 151
Věk: 61
Registrován: 19 pro. 2016, 13:21
Bydliště: Praha 4

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod george_14 » 17 kvě. 2017, 08:16

Včera Oliva Connecticut reserve Robusto. Hodně hustého kouře, chuť ořechy hořká káva. Občas až moc hořká :D , ale celkově byl moc dobrý! :ok:
george_14
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 64
Věk: 42
Registrován: 27 led. 2015, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ricchie » 17 kvě. 2017, 09:12

V posledních dnech jsem zkoušel 2 doutníky od Boba - Larutan Dirt a Isla del Sol Robusto. Oba super, Isla krásně sladká. Jen takový průměr neumím "strkat" elegantně do pusy :-)
Uživatelský avatar
Ricchie
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 277
Věk: 45
Registrován: 10 dub. 2014, 08:15
Bydliště: Palkovice (F-M)

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod awiQQ » 18 kvě. 2017, 19:51

Na hokejovy zal A. Flores 1975 Gran Reserva Corojo Half Corona - zajimava kombinace dominikany a nikaragui, chutove sladka,prvni tretina prekvapive silna. Kdyz porovnam s H. Upmann ve stejny vitole tak bych rekl remiza :)
Obrázek
Uživatelský avatar
awiQQ
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 53
Registrován: 03 úno. 2016, 11:54
Bydliště: Brno

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod jardamares » 31 kvě. 2017, 12:15

V pondělí v "Růžovce" vynikající Davidoff Yamasa Piramides, chuť příjemně silná, oříšek, skořice, pěkný zážitek.
jardamares
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 151
Věk: 61
Registrován: 19 pro. 2016, 13:21
Bydliště: Praha 4

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 04 čer. 2017, 20:22

Měl jsem teď trochu více cestování, takže ke kouření nebylo moc příležitostí. Ještě před tím jsem měl Joya de Nicaragua Antaňo 1970 Robusto, který ovšem měl špatný tah, zgumovatěl a blbě hořel, evidentně nějaká chyba v konstrukci. Je to škoda, protože chuťově by mi vyhovoval. Zlepšilo se to až ke konci. Určitě ještě vyzkouším!


Na cesty jsem měl s sebou Nub Connectucut 358 v praktickém "cestovním" balení - každý doutník je zataven ve vlastním obale jako se používá např. na takové ty jednorázové porce majolky a tatarky, tj. vzduchotěsné balení "Sealed for freshness". Dokonce je už i oříznut - poněkud humpolácky :)
Chuťově mi ale přijde lepší "klasický" Nub Connecticut 460.

Jinak jsem měl na ty cesty pro kratší pokouření indonéské hand made Monte Vigo cigarillos, jichž jsem kdysi dostal krabici 50 ks a už mi jich moc nezbývá... :cry:


Právě jsem dokouřil další Cain Nub 460 Maduro, které mi přijde lepší než Nub 460 Maduro. Asi proto, že Nub Maduro má brazilský wrapper a Cain Nun Maduro má wrapper San Andrés a obsahuje 25% Esteli Ligero, 27% Condega Ligero a 30% Jalapa Ligero. Safra, mám chuť hned na další :yum:
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod jardamares » 09 čer. 2017, 11:30

Dnes v Blanické Herrera Esteli Norteňo Robusto Grande, příjemný, kořenitý, chuná mi. :ok:
jardamares
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 151
Věk: 61
Registrován: 19 pro. 2016, 13:21
Bydliště: Praha 4

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků