Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 03 kvě. 2018, 21:04

V poslední době:
La Aurora 1987 Connecticut - byl to takový první experiment, kdy jsem chtěl zkusit, jestli jsem schopný kouřit doutník i na prázdný žaludek - a jde to! :D doutník byl celou dobu krásně jemný, měl chuť trávy, oříšků a marcipánu - ten mě hrozně potěšil, cítil jsem ho prvně :yum: kouř krásně hutný, konstrukce OK, vůbec mě nenudil, což mě překvapilo na to že je to connecticut :smile: už se těším na Corojo

Obrázek Obrázek Obrázek

Tatuaje Noellas - prcek na kratší pokouření s parádní produkcí dýmu - první půlka byla čistě kávová - řekl bych až nejkávovější, jakou jsem kdy poznal.. potom se přidala jakási ovocnost, víc jsem toho necítil..slušný výkon, ale v této velikosti mi víc chutná VI Angeles

Obrázek Obrázek Obrázek

Camacho Ecuador - první zkušenost s Camachem dopadla na výbornou..po vyjmutí z tuby mě zalila vůně květin a medu - med jsem potom občas cítil i při kouření (byla to spíše taková cukrová sladkost) + kakao a dřevo, ani ždibíček pepře, krásně jemný..ke konci celkem nabral na síle, tak jsem odložil raději dříve, ale i tak krásná hodinka a půl :ok:

Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 03 kvě. 2018, 23:32

:arrow: Pane Zdendo, ta zahradní zátiší jsou super! To je ovšem zajímavé, že nemáte rád silné doutníky a přitom máte rád Toscano. To není zrovna slabý doutník. Já mám silnější doutníky rád a Toscano je super, ale i mně se z něj občas orosí čelo.

A když už jsme u těch Toscan, tak jsem to dnes vzal přes Blanickou a kromě spousty jiného jsem koupil i nějaká Toscanella, neboť někteří, včetně pana Zdendy, tu na ně pěli ódy. Tak mi Vorža doporučil Toscanello Rosso Oro a Toscanello Bianco. Hned jsem zkusil to Toscanello Rosso Oro a šel do kolen, jaká je to paráda! Já na ty aromatizované doutníky nejsem, ale tohle je tak perfektní, že mi ani nevadila ta oslazená špička. Je totiž sladká jen lehce. Oslazené doutníky mně jinak fakt vadí. Perfektní kávová příchuť!

Zkusil jsem i to grappové Toscanello Bianco, to oslazené není, ale víc mi chutnalo to Rosso Oro.

:arrow: Ma_tes1, pěkné recenze a taky u nás poněkud neobvyklé doutníky, paráda!!! Já koupil taky pár novinek, tak dám pak vědět, nějaké zkusím o víkendu...

Já jedu klasiku:
pátek: Joya de Nicaragua Celebración, protože ty jeho ořechové chutě mám rád
sobota: RomaCraft Intemperance BA XXI - Brazil Arapiraca je prostě výborný wrapper, připomíná mi to Ligu Privadu No.9
neděle: New World Oscuro - zase se budu opakovat, ale A. J. Fernandez dělá skvělé doutníky a kdo chce zkusit výraznou chuť vyzrálých tabáků za víc než příznivou cenu, tak toto určitě doporučuji, dlouhodobě je to jeden z mých nejoblíbenějších
pondělí: Oliva V - další stálice
úterý: odpoledne Sobremesa od Dunbarton Tobacco & Trust a večer New World Oscuro
včera: nic :lol:
a dnes ty Toscanella
:smoke1:
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod klasik51 » 04 kvě. 2018, 07:14

Musim upřesnit - Toscana Antico a Classico nedávám. :naughty: moc silné na mě :smile:
Já jedu Toscanello - Bianco, Nero, Rosso, jako lahůdku Blu Anice a jako lahůdku na druhou Italico Ammezzato Bianco Stellato.
Chutnaj mi a je to pro mne pohodové kouření ke kávě, 30 - 40 minut, když se vrátim večer po půl sedmé z dílny
a sednu si na pergole. Někdy pivko, někdy červené vínko. :ok:
image_id: 26407
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 04 kvě. 2018, 07:38

:arrow: capricorn: a to jsem si myslel, že to jsou kusy, které tady má už každý vyzkoušené :shock: já obecně rád zkouším různé značky a různé země a vždycky kupuju aspoň 2 kusy, abych jeden vykouřil a druhý kus měl uložený v humidoru, kde mám "dlouhodobé uloženky" - rád je zkusím za pár let a porovnám, jestli se chutě nějak změnily :smile:
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod klasik51 » 06 kvě. 2018, 17:59

Tenhla padnul včera, nejsem žádný recenzista, tak to popíšu, jak se mi to pozdávalo.
Trochu zlobil, musel jsem ho tříkrát korigovat, hustý kouř, síla pro mne tak akorát na hraně, ale dobrý. :wink:
První třetina koření, lehká pálivost, pepřová a hlína/ zemitost, potom nastoupila příjemná hořkost, řekl bych paprika a ta
zemitost byla stále.
image_id: 26409

A tímhle zahájím zítra první den v lázních :ok:
image_id: 26410

A večer bude fajfka. :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod NoLub » 08 kvě. 2018, 18:08

Dneska AJ Fernandez New World Connecticut Robusto. Jemná krémová chuť, hoření krásně rovnoměrné. Docela jsem si značku AJ Fernandez oblíbil. V doutnících od Boba jsem vlastně ještě nešlápl vedle.
image_id: 26417
NoLub
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 53
Registrován: 31 říj. 2017, 20:18
Bydliště: Bechyně

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod OldaS » 10 kvě. 2018, 22:05

Joya Black Nocturno - co k němu napsat? Skoro žádný pepř, jemný a krémový, výborně vybalancovaný, nic z něj extra nevykukuje ale jako komplex velice uspokojivý, spousta kouře. Hoření perfektní. :ok:
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 14 kvě. 2018, 16:40

:arrow: Ma_tes1: To já už bych si po tak dlouhé době nepamatoval, jak to chutnalo původně...

:arrow: OldaS: Joya Black Nocturno je rozhodně povedený kus! :yum:

:arrow: pane Zdendo, to jsou taky docela neobvyklé kousky a pěkné fotky... Každopádně ty Toscanello Red Oro jsou perfektní dezert po obědě! Přeji příjemný pobyt v lázních.

Já vyzkoušel La Galera Maduro Chaveta - moc dobrý, spíše jemnější doutník (San Andrés Maduro wrapper; Dominican Piloto Cubano binder; Dominican Piloto Cubano + Dominican Criollo ’98 filler) - sladší, káva, trochu kakao, skořice. Bavil mě. http://lagaleracigars.com/

Od Jakuba jsem dostal :clamp: na vyzkoušení honduraský Villa Zamorano od Maya Selva Cigars (Wrapper: Sumatra, Binder: Habano Jamastrán, Filler: Jamastrán, Jalapa) - opět spíše jemný, příjemný, ořechový doutník, ale od půlky mě trochu nudil. Stojí za vyzkoušení, je za dobrou cenu. https://www.mayaselvacigars.com/villa-zamorano-1

Taky jsem vyzkoušel Asylum 13 - je to nikaragujské puro s tmavým Havano wrapperem - nasládlé, jemnější, velmi příjemné, lehce kakaové aroma, druhá třetina nejlepší. Mohl ovšem trochu lépe hořet... https://asylumcigars.com/
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 31 kvě. 2018, 21:14

V pondělí jsem měl podruhé RomaCraft WUNDER\LUST- wrapper: Mata Fina Brazil, binder: Indonesia Besuki, filler: utajený. Je exkluzivně k dostání pouze v Evropě. Cítil jsem především tabák, dřevo, trochu sušené ovoce, sladkost, pepř. Není špatný, ale přeci jen Intemperance BA XXI mi přijde lepší!

Dnes podruhé A.J. Fernandez New World Puro Especial (Habano wrapper a binder) - příjemná, sladší kořenitost, vyzrálý tabák, ale přeci jen zajímavější je ten původní box-pressed New World (Oscuro), ten patří stále k mým nejoblíbenějším! Tentokrát se navíc ke konci docela přehříval a nehořel úplně pravidelně. Ale jinak dobrý...
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Bob123 » 02 čer. 2018, 15:09

Tak dnes El Cobre Corona (Oliva), celkem sila :-) cejtim ho, coz se mi moc casto nestava, doba koureni neuveritelna, 2:10 a jeste kourim. (Finale 2:30)
Jedna se o blend postaveny na sile, silnejsi nez Oliva V
Chut vyrazna a silna, zajimavy. Skoda ze u nas nikdy nebude, da se koupit v Holandsku - Cigaragua za 7 Eur
Uživatelský avatar
Bob123
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 280
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2014, 11:41
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod OldaS » 02 čer. 2018, 15:13

Čau Robe, proč u nás nikdy nebude?
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Bob123 » 02 čer. 2018, 19:49

Protoze je to privatni projekt u Olivy a minimalni objednavka je 100 krabic, coz je na x let na nasem trhu :-(
Uživatelský avatar
Bob123
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 280
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2014, 11:41
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod OldaS » 02 čer. 2018, 20:45

Jo tak, chápu. Nevadí, pořád mám co ochutnávat :mryellow: :ok:
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod klasik51 » 04 čer. 2018, 06:50

Sobota image_id: 26478
Neděle image_id: 26479
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 05 čer. 2018, 21:06

Včera po dlouhé době Perdomo Reserve 10th Anniversary Noir (už jsem skoro zapomněl, jak je to vyzrále čokoládové - opravdu hutný tabák), dnes Nica Rustica short robusto.
Uživatelský avatar
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2017, 10:29
Bydliště: Praha - Vinohrady

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků