Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod sihanuk » 03 led. 2018, 14:03

u mě by se taky pár kousků ještě našlo :yum:
Uživatelský avatar
sihanuk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1701
Věk: 50
Registrován: 28 lis. 2010, 17:13
Bydliště: Kokovice 56, Klobuky

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod michals » 03 led. 2018, 16:10

Tak včera jsme s kamarádem co se vrátil ze států dali u něj partičku karambolu, a v návaznosti pak jsem pak nabídl Perdomo 20th Anniversary Sun Grown Robusto co jsem kupoval před nějakou dobou jako test k běžné zásobě 10th Anniversary. A musím říci opět mě Perdomo nezklamal...vynikající, doporučuji. :yum: :ok:
Uživatelský avatar
michals
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 29
Věk: 39
Registrován: 26 pro. 2017, 01:13
Bydliště: Praha

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 03 led. 2018, 16:31

Dneska Last Call Maduro od AJ Fernandeze - jedním slovem HOŘKÝ doutník (v relativně dobrém slova smyslu :D ) - ihned po zapálení nastoupila jedna z nejintenzivnějších hořkostí kakaa/kávy, jakou jsem kdy v doutníku cítil :shock: s každým potáhnutím jsem měl v puse sucho jako v poušti..zhruba v půli se přidal pepř a k závěru s pomalu teplajícím kouřem slabý náznak mandlí.. Na takového prcka perfektní výkon jak konstrukčně tak chuťově, i když té hořkosti bylo na můj vkus docela dost..
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 03 led. 2018, 16:36

michals píše:Tak včera jsme s kamarádem co se vrátil ze států dali u něj partičku karambolu, a v návaznosti pak jsem pak nabídl Perdomo 20th Anniversary Sun Grown Robusto co jsem kupoval před nějakou dobou jako test k běžné zásobě 10th Anniversary. A musím říci opět mě Perdomo nezklamal...vynikající, doporučuji. :yum: :ok:

Určitě zkus 10th Anniversary v tmavém Noir provedení, ten byl perfektní :ok:
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 08 led. 2018, 20:19

Včera KFC Fat Molly - ačkoliv jsem si nebyl jistý, jestli je to můj šálek kávy, moje první zkušenost s "fire cured" tabákem dopadla na jedničku :ok: po vytažení doutníku z celofánu mě do nosu praštila extra silná kouřová vůně - čichat to chvilku déle, tak mám tutově motáka :D po zapálení velká porce dýmu a jemná chuť spáleného dřeva a oříšků, víc bych v tom asi nehledal.. super záležitost!
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 11 led. 2018, 20:47

Včera Oliva G Maduro Robusto - chutí i velikostí mi hodně připomínal Last Call Maduro (viz. příspěvek výše)..hodně kakaa s občasnými hity sladkosti, chuť se příliš neměnila, bylo to kratší pokouření na cca 45 minut..konstrukce perfektní, dýmu požehnaně, užil jsem si ho o trošku víc než jeho světlejšího brášku.. holt už jsem zjistil, že jsem na tmavší a plnější maduro doutníky :ok: kdyby někdo měl tipy na dobré madura, tak sem s nima!
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 13 led. 2018, 19:42

Dneska dominikánský Pinar Del Rio 1878 Capa Oscura - téměř černý doutník, tvrdý jako kámen,, vůně před zapálením se vymykala všem, které jsem kdy u doutníků cítil - tělo vonělo po eukalyptové čokoládě a u paty silná vůně fíků, paráda! V těch obrovských oblacích nasládlého kouře, které z doutníků vycházely, jsem zaznamenal zemitost, dřevo, trošku koření..všechny chutě krásné jemné, občas jsem měl pocit, že tam cítím i ty fíky..zhruba v polovině jsem musel korigovat hoření a chutě mírně zhořkly, jinak celkově perfektní výkon :ok:
Obrázek ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod klasik51 » 14 led. 2018, 09:43

Hele Mates, rád čtu a prohlížím Tvé recenze :ok: už jsem to tady jednou psal.
Určitě je tady hodně lidí, kteří to ocení. Akorát já nejsem ochoten se pohybovat v této cenové kategorii. :smile:
Nicméně Ty asi zase v té mé. :D Ale třeba se chytnu a má zvědavost se natolik probudí a jeden dva tyhle doutníky někdy prubnu. :wink:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod jetam » 14 led. 2018, 12:11

:arrow: Ma_tes1 - KFC jsou paradni, pro me idealni "vychazkovy doutnik".

K tem madurum, kdyz neopocitam Ligu privadu T52, tak za me je v maduru objev roku CroMagnon. Hodne vyjimecna zalezitost!

http://top25.cigaraficionado.com/2016/c ... hropology/
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 14 led. 2018, 19:46

:arrow: klasik51: za většinu doutníků jsem dal kolem 200 Kč, což mi nepřijde tak hrozné..ale to bude tím, že jsem stále ještě příležitostný kuřák a kouřím 1-2 kousky za týden, baví mě to, beru to jako koníček :wink: pokud bych měl kouřit denně a klidně několik kousků (což se jednou možná stane) půjde určitě cena doutníků rapidně dolů :D
:arrow: jetam: díky za tipy, určitě zkusím! :ok:
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 17 led. 2018, 22:17

Dnes Paradiso Relevation Prophet (robusto) - krásně voňavý doutník v mírném box-pressed formátu..v první půli převládala chuť hořké čokolády a oříšků (konkrétně mi to hodně připomínalo vlašské ořechy), produkce dýmu parádní, vůbec se nepřehříval a vydržel hořet bez povšimnutí i 5 minut..v druhé půli ale doutník bohužel ošklivě popraskal, což mi zkazilo celkový dojem a odložil jsem dřív než obvykle :( jinak by to byl perfektní výkon..myslíte, že to špatný kus nebo to může být způsobeno i nesprávným skladováním?
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod george_14 » 18 led. 2018, 10:48

Tak vidím, že Tadek má skvělého nástupce v podobě Ma-tes1a ! :ok: Čtu jedním dechem, za mě super recenze. Teď je bohužel na doutníky špatné období, ale na jaře to bude jiná. :smoke5: PS: Mimochodem nevíte proč se Tadek tak odmlčel?
george_14
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 64
Věk: 42
Registrován: 27 led. 2015, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 19 led. 2018, 15:25

:arrow: george_14: dík moc, jsem rád, že se líbí! :wink: ono se celkově odmlčelo víc lidí a to mě štve, tak doufám, že se na jaře přidáš! :ok:
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 28 led. 2018, 17:19

Dnes JDN Cabinetta No.4 - na pohled zajímavý doutník, který je složen ze dvou krycích listů..celé 2/3 typický connecticut - smetanově jemná a čistá tabáková chuť, hodně s nádechem trávy, bylinek, velká porce dýmu.. těšil jsem se na ten přechod do tmavého listu, ale jelikož je to poslední třetina a tu už obvykle odkládám, potáhnul jsem jenom párkrát - chuť se sice změnila tím, že výrazně zhořkla, ale myslím si, že byl doutník už zkrátka přehřátý..nicméně mi hodně chutnal a moje nadšení je velké, protože jinak connecticuty moc nemusím :ok:
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 116
Registrován: 09 úno. 2012, 20:41

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod klasik51 » 28 led. 2018, 17:54

Hele Mates, přiznám se, že se vždycky na ty Tvé příspěvky těšim. :ok:
Ty odkládáš doutník v poslední třetině? :think: To bych se s ním těžko loučil, já tak ve čtvrtině, i když uznávám že záleží v
tomto případě na velikosti a já jedu spíš menší doutníky.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků