Fajčíte cigarety ? - anketa

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Fajčíte cigarety ???

Nefajčím cigarety
220
61%
Fajčím fajku a sem tam aj cigarety
46
13%
Mám obdobia keď fajčím fajku, alebo cigarety
9
2%
Fajčím fajku aj cigarety, podža potreby a chuti
88
24%
 
Celkem hlasů : 363

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod PrachatejMizera » 17 srp. 2011, 22:30

Baca píše::arrow: PrachatejMizera JE obrovsky rozdiel medzi fabrickymi cigaretami a cigaretovym tabakom, ktory si balis do papierikov.

A právě papírky jsou to nejhorší svinstvo. Ale ani cigaretový tabák nebývá kdovíco. Navíc - čistě statisticky vzato - kuřáků hotových cigaret je nepoměrně více než kuřáků cigaret balených, takže typický kuřák je arogantní bezohledný smraďoch obtěžující okolí.

Baca píše:Ak mas stastie a trafis na trafiku, ktora je schopna zohnat cigaretove papieriky z tabakovych listov (nekrestansky drahe) tak by sa pozitok z chute, vone a aj ucinkom dal porovnat z cigarami. Jediny rozdiel bude v tom, ze cigaru a fajku neslukujes a cigarety ano.

Ano, ovšem to je dost podstatný rozdíl! Myslím, že tabák prostě není určený k inhalaci - už proto, že na přítomnost rozmanitých cizích látek nejsou vůbec zařízené plíce (na rozdíl od úst). Kouření cigaret je tudíž činnost značně sebedestruktivní, což leccos vypovídá o těch, kdo se ho dopouštějí.nnost značně sebedestruktivní, což leccos vypovídá o těch, kdo se ho dopouštějí.

Namornik píše:PrachatejMizera: zas tak radikální bych nebyl.

Přiznávám, že radikálnost je mojí kontroverzní vlastností, kterou si občas přidělávám nepřátele - a někdy zbytečně, protože jsem v jádru dobrák. To už je holt ta moje zpropadená povaha plná vyhraněných názorů, no... Takže především: Nic ve zlém!

Namornik píše:Mnoho dýmkařů hulí cigára a rozhodně bych to neodsuzoval. Cigáro má taky svojí chuť a mezi cigaretovejma tabákama je stejnej rozdíl jako mezi dýmkovejma. Je jasný že když někdo jako já hulí 30 galusek za den a do toho žavanýsku je to hnus, ale jsou i kultivovaní cigaeťáci co si daaj 5 luxusních cigaret za den a je klid.

Pokud kouří cigarety dýmkař, je toto počínání tím méně omluvitelné a ještě méně pochopitelné. Víš, mně se jeví kouření dýmky versus kouření cigaret podobnou paralelou jako pojídání přepychových lahůdek versus pojídání výkalů: I zde by někdo mohl namítnout, že obojí je přece pojídání; mezi oběma pojídáními je však propastný rozdíl.

Jen můj názor.
PrachatejMizera
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 145
Věk: 53
Registrován: 20 črc. 2011, 06:16
Bydliště: Brno

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod Vobča » 18 srp. 2011, 05:39

Promiň, jsem kuřák cigaret, takže podle tebe jsem arogantní bezohledný smraďoch obtěžující okolí a vlastně pojídám výkaly... A moje jednání je tím méně omluvitelné a ještě méně pochopitelné, protože vedle cigaret kouřím dýmku. Děkuji za hodnocení a dovol mi, abych si o tobě taky myslel svoje - a není to zrovna nich lichotivýho, to mi věř. A jenom poznámečka : vůbec nejsi radikální s vyhraněnými názory, jsi jednoduše netolerantní anticigaretovej fanatik... :evil:
Uživatelský avatar
Vobča
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1221
Věk: 68
Registrován: 19 čer. 2010, 07:39
Bydliště: Praha

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod Fénix » 18 srp. 2011, 06:19

PrachatejMizera: výborně, podařilo se ti úroveň diskuse na Foru opět snížit o několik stupňů, a pomalu a jistě se zařazuješ po bok takových legend, jakými byli Želvák či contractor :palm: Ještě detail - a neboj, trpí tím víc lidí na internetových diskusích - hláška "nic ve zlém" příspěvek opravdu nepřesouvá z hulvátství do nekonvenčního intelektuálství.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod mihra » 18 srp. 2011, 08:37

V klasických pipeklubech se za kouření cigaret vylučuje :naughty:
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod midloch » 18 srp. 2011, 08:43

Tak už je mi jasný kde se kontraktor naučil svejm manýrům - v klasických pipeklubech :roll:
Uživatelský avatar
midloch
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1271
Věk: 38
Registrován: 14 srp. 2008, 05:51
Bydliště: Praha

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod Sobpeta » 18 srp. 2011, 08:50

mihra píše:V klasických pipeklubech se za kouření cigaret vylučuje :naughty:



To je sice možné, ale zároveň se jaksi nehodí pasovat některými příspěvky úroveň fora na úroveň debat pod články na internetu. Stačí se jen podívat na ty výplody okolo zákazu kouření apod... Takových výrazů jako jsou smraďoši, chudáci apod. je tam požehnaně... :roll:
:wink:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod Coonan » 18 srp. 2011, 09:09

Sobpeta ma naprostou pravdu navíc názor každého znás jde vyjádřit slušně. Dokážu pochopit že někomu cigarety vadí dokonce chápu člověka co je nesnáší (a to cigarety kouřím) ale přesto se takovýto názor dá napsat lépe bez toho aby mohl někoho urazit. Jsme na foru kuřáků a člověk má počítat s tím že mezi námy jsou kuřáci nejen dýmek ale i ostatního kuřiva a vzájemná tolerance by měla být na místě. Nikdo nikomu tu nebere jeho názor jen by bylo dobré ho sepsat líp.Bez vzájemné slušnosti a tolerance to tu nikdy nefungovalo a historie to vždy potvrdila.
Uživatelský avatar
Coonan
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 338
Věk: 36
Registrován: 01 úno. 2011, 16:32
Bydliště: Praha 4

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod mihra » 18 srp. 2011, 09:52

Jistě, PrachatejMizera se nevyjádřil zrovna slušně. Nicméně, myslím si, že že dýmkař, který potřebuje k dýmce ještě kouřit cigarety, s dýmkou pouze koketuje. Také jsem v mládí začal s cigaretami, ale po seznámení s dýmkou jsem je navždy odložil. Prostě, cigareta smrdí :!:
:arrow: midloch: Můj předcházející příspěvek jsi nepochopil.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod midloch » 18 srp. 2011, 10:11

mihra: No pochopil nepochopil - chápu že může existovat klub kde je zakázáno v klubovém dýmkařském prostoru kouřit cigarety a nic proti tomu nemám. Ovšem aby někde bylo pravidlo, že člen dýmkařského klubu nesmí kouřit cigarety ve svém soukromí pod trestem vyloučení z klubu, to mi zavání dost silným zásahem do osobního života a hraní si na nějaké elitářství - sám bych do takového klubu dobrovolně nešel. Narážka na contractora byla míněná v kontextu toho co jsem teď napsal - stavění se do pozice já jsem víc než vy protože navštěvuji ty jediné správné pipecluby a chodím si pro dunhillku na oxford street.
Uživatelský avatar
midloch
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1271
Věk: 38
Registrován: 14 srp. 2008, 05:51
Bydliště: Praha

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod JaN » 18 srp. 2011, 10:15

A to jsem si nedávno říkal, že se to na fóru opět uklidnilo a je hulvátů prosté.. Nicméně příspěvky tohoto "gentlemana" se stále stupňují. Doporučoval bych nejdříve myslet.. a psát po zralé úvaze. Resp. někteří lidé by nemuseli psát vůbec.
Je mnohdy až zábavné, že někteří dokážou úplně převrátit smysl tohoto fóra, což je imho nalezení nových přátel.
Uživatelský avatar
JaN
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 523
Věk: 40
Registrován: 01 čer. 2010, 11:51
Bydliště: Brno

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod mihra » 18 srp. 2011, 10:23

:arrow: midloch:
Potvrzuješ, žes to nepochopil. Nekouřit cigarety mají kluby přímo ve stanovách, ne že nebudou kouřit cigarety při svých schůzkách. O dunhillkách atd. není a nebyla nikdy řeč, nemá to tedy s contratorem co dělat. Mně osobně je jedno co chceš kouřit, jen jsem uvedl, co běžné, neinternetové PIPEKLUBY, jak jsem výše napsal, mají ve stanovách. Vúbec, přijímání do nich bývá trochu náročnější, roční čekatelská lhůta, ve které se ukáže zda dýmkař do klubu zapadne atd. atd.
Naposledy upravil mihra dne 18 srp. 2011, 10:33, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod midloch » 18 srp. 2011, 10:32

mihra: a ty asi zase nechápeš mě - jak jsem napsal, to že to mají ve stanovách mi smrdí hraním si na elitu. A to tady předváděl contractor, který se navíc chlubil tím jak kdekoliv ve světě kam přijede, chodí do klasických pipeclubů - proto jsem ho zmínil. Jestli stanovy o kterých píšeš platí ve většině pipeklubů na světě, pak je to celkem smutné.
Zajímalo by mě jestli mají také zakázáno šňupání, žvýkání, nebo kouření vodní dýmky.
Uživatelský avatar
midloch
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1271
Věk: 38
Registrován: 14 srp. 2008, 05:51
Bydliště: Praha

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod mihra » 18 srp. 2011, 10:39

Co je elitářské na tom chtít, abychom si v partě všichni dobře rozuměli :?: O nic jiného přece nejde :!:
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod midloch » 18 srp. 2011, 10:42

Narážel jsem na to vylučování za kouření cigaret. Ne na čekací dobu pro přijetí - i tady v našem pipeclubu je zájemce o členství nějakou dobu v nejistotě a o přijetí rozhoduje SR.
Uživatelský avatar
midloch
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1271
Věk: 38
Registrován: 14 srp. 2008, 05:51
Bydliště: Praha

Re: Fajčíte cigarety ? - anketa

Příspěvekod Scalex » 18 srp. 2011, 12:01

mihra píše:Co je elitářské na tom chtít, abychom si v partě všichni dobře rozuměli :?: O nic jiného přece nejde :!:


O co méně si budu s přáteli z klubu rozumět, když si kromě dýmky dám občas cigaretu? Tohle je elitářství par excellence (a z mého pohledu i epic fail), to je stejné, jako kdybych byl členem klubu leteckých modelářů a nesměl bych celý život slepit žádný vláček nebo lodičku.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků