Doutníky

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Doutníky

Příspěvekod Sobpeta » 12 lis. 2011, 17:21

No kouká se na to hezky... :ok:

Jsem vytáhl dvě Cohiby(Esplendidos a Siglo II) z prefentivní mrazicí kůry, dávám je humidoru a budu čekat co s nimi čas udělá. Asi si je dám, až budu mít narozeniny(35?). Jestli to teda vydržím... :think:

image_id: 12348
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Doutníky

Příspěvekod pitrson » 12 lis. 2011, 19:17

Se mi zda, ze mas to Esplendido na boku ruply, nebo je to jen fotkou? :think:
Btw. nekdo po mne na posledni munce chtel vedet, ktery Siglo je vetsi nez Esplendido (Copajda?). Tehdy sem odpovedel, ze urcite zadny. No, ale ted koukam, ze Siglo VI na hmotu mozna i jo...
Obrázek
Naposledy upravil pitrson dne 12 lis. 2011, 20:27, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Doutníky

Příspěvekod Sobpeta » 12 lis. 2011, 20:09

pitrson píše:Se mi zda, ze mas to Esplendido na boku ruply, nebo je to jen fotkou? :think:


Sakra, máš pravdu, podíval jsem se pořádně a je to fakt je tam trhlinka. No jo, myslíš, že to tahu bude vadit? A nebo na tom místě mám při kouření držet prst, či přes to přetáhnout prstýnek? Určitě máš s Cohibou podstatně větší zkušenosti než já... :think:
No, pamatuju, že jsem měl takhle ruplej JP Nacionales, bylo po zapálení vidět jak tudy kouř malinko uniká, ale nějak závažně to nevadilo. Jenže u Piedry jsem to fakt neřešil...
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Doutníky

Příspěvekod pitrson » 12 lis. 2011, 20:26

Uvidis, az zapalis. Nejspis to bude v pohode, ale kdyby tam precejen prichazel falesnej luft, tak to ucpes prstem ;-) Pretahnout prstynek nepomuze, neprileha dostatecne tesne...
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Doutníky

Příspěvekod Sobpeta » 12 lis. 2011, 20:28

Jj díky, to jsi mě uklidnil. Uvidím jak se to bude po zapálení chovat.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Doutníky

Příspěvekod pitrson » 12 lis. 2011, 20:32

Pod krycim listem je jeste vazaci list a neni pravdepodobny, ze by tam ruply oba, takze to imho bude v pohode. Btw. by me spis zajimalo, tak to vzniklo. Vlhkej tabak je totiz docela odolnej material :think: Ze by ten mrazak? Priznam se - ja doutniky mrazit nezkousel...
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Doutníky

Příspěvekod klasik51 » 12 lis. 2011, 20:54

pitrson píše: Btw. by me spis zajimalo, tak to vzniklo.

:think: mě připadá, jako by to bylo o něco, nebo něčim trhlé.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Doutníky

Příspěvekod Breer » 12 lis. 2011, 22:17

trhlé je, že Sobpeta ich chce vyfajčiť, ked bude mat 35...Petr vyser sa na to (nevieme ako dlho žiť budeme, samozrejme prajem nám čo najdlhšie :joy:), nechaj ich v humidore cca 2 tyzdne a potom si ich vychutnaj, najlepsie by bolo so 7- ročným kubanskym rumom, prípadne starším, ale ak nieje da sa aj whisky ci bourbon :yum: :yum: :smoke1:

btw: včera som sa vratil z Paríža, nechcelo sa mi fajky brať :palm: samozrejme som zistil , že to bola chyba, tak som si par x pochutnal na Partagas No. 2 a No 4... čo povedať, neskutočná lakocinka :ok:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Doutníky

Příspěvekod pitrson » 12 lis. 2011, 22:19

Takze - ciste na objem (spoctenej podle parametru z predchozi tabulky) je siglo 6 vetsi, nez esplendidos... :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Doutníky

Příspěvekod Breer » 12 lis. 2011, 22:25

no a nieje to v konečnom dôsledku jedno? mne chutia sigla i esplendidos..aj ked najlepsie chutia v ich domovine a su tam aj najlacnejšie... bol si tam tak vieš :wink:

btw: o tyždeň som pár hodín na letisku v Dubai, tak to tam trosku prelustrujem a aj nejaké foto spravím, ak nebudem príliš spoločensky unavený :twisted:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Doutníky

Příspěvekod pitrson » 13 lis. 2011, 01:23

Breer píše:trhlé je, že Sobpeta ich chce vyfajčiť, ked bude mat 35...

Klid, vsak sam pise, ze nevi, jestli to cekani vydrzi. Imho nevydrzi... :twisted:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Doutníky

Příspěvekod Copatej » 13 lis. 2011, 13:50

pitrson píše:Btw. nekdo po mne na posledni munce chtel vedet, ktery Siglo je vetsi nez Esplendido (Copajda?). Tehdy sem odpovedel, ze urcite zadny. No, ale ted koukam, ze Siglo VI na hmotu mozna i jo...

:ok: Díky moc :puffy:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Doutníky

Příspěvekod košma » 13 lis. 2011, 15:56

Sobpeta píše:No kouká se na to hezky... :ok:

Jsem vytáhl dvě Cohiby(Esplendidos a Siglo II) z prefentivní mrazicí kůry, dávám je humidoru a budu čekat co s nimi čas udělá. Asi si je dám, až budu mít narozeniny(35?). Jestli to teda vydržím... :think:

image_id: 12348



Čekat dva roky????? Toje téměř hřích u Cohiby. S mražákem jsem teda neexperimentoval ale osobně se mi to moc nezdá. Doutník patří do dobrého humidoru a za každou cenu zabránit tomu aby vyschnul. Pokud neni humidor k dispozici dá se doutník dobře zabalit aspoň do dvou až tří vrstev mikrotenu a dát do ledničky nejlíp do dé krabičky na máslo.(Samozřejmně bez másla :wink: ) Tak se dá uchovávat jeden nebo dva nanejvýš max. tři dny. A před kouřením rozbalit a nechat ležet na stole 15-20 minut aby vyrovnal teplotu a nespařil se při zapálení. Ta trhlinka to je u tak dobrého doutníku škoda ale nemělo by to dělat velké potíže když tak to troch přidrž prstem. Prstýnek osobně před kouřením opatrně sundavam. Ale to jen proto že si doutníčky dopřávám v hospodě tak aby druhým nebýlo líto že mám Cohibu či jinou cubu nebo něco z Dominikánské republiky a oni kouří to co prodává v hospodě (krátké atp.)
Uživatelský avatar
košma
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 579
Věk: 50
Registrován: 19 říj. 2011, 14:54
Bydliště: Václavovice

Re: Doutníky

Příspěvekod Sobpeta » 13 lis. 2011, 17:01

A proč by to byl hřích? To popravdě moc nechápu.... :think: . Kvalitní doutníky stejně jako tabáky časem zrají a já v tomhle případě nikam nechvátám. Nekouřím doutníky nijak pravidelně, vykouřím tak deset kousků většinou levnějších značek do roka, takže mi nedělá problém počkat si na zvláštní příležitost. Mrazák je jen pojistka pro doutníky z neznámých zdrojů...sice jsem tu čest s tabákovým broukem nikdy neměl, ale popravdě řečeno o to ani nestojím, proto v tomhle směru raději moc neriskuji, naprosto stejně jako s nějakou bramborou či ovocem na zvlhčování tabáku. Padesát lidí to tak může dělat a nakrásně mi tvrdit, že jim nikdy tabák nezplesnivěl a stejně mne nepřesvědčí. Problémům je lépe raději předcházet, lépe než se pak divit. V mrazáku jen na cca dva dny, pak na tři dny do lednice a potom ukládám do humidoru. Bylo mi to doporučeno člověkem, který má v tomto směru bohaté zkušenosti a já nemám důvod mu nevěřit. Nerad bych zaneplešil všechny doutníky v humidoru nějakým svinstvem a byl pak postaven před jedinou možnost a to zatopit jimi v kamnech. :evil:

Ta prasklinka na Esplendidu byla už před mrazicí kůrou, fotografie byla pořízena před tím.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Doutníky

Příspěvekod wehrner » 13 lis. 2011, 17:51

Trhlinka u kvalitních longfillerů nemá vůbec na nic vliv. Vzhledem k tomu, že jsou to smotky celých tabákových listů, nehraje obvykle jenom prasklý krycí list žádnou roli. Mnohokrát jsem kouřil prasklý doutník bez nějakých negativních projevů. Vrchní list je velmi jemný a pak stačí jenom pokud někde delší dobu ležel, i třeba uchován v tubě, a po vložení do humidoru praskne tím jak nasaje náhle vlhkost. Je to stejné jako se dřevem. Navíc po těch zmrazovacích kůrách, bych si tipnul, že k tomu praskání budou doutníky ještě náchylnější. Hlubokým zmrazením vzniknuvší led potrhá listové pletivo a elasticita je navždy tatam.
Zajímavou otázkou (ale to už je trochu hodně woodoo) bude taky jak dopadne po zmrazení aroma - jen si vzpomeňte jak chutnají rozmražené jahody ...rozhodně ne tak jako čerstvě utržené ze zahrádky. Ale to už je vysoká filozofie a námět k letitému zkoušení a testování :palm:
U shortfilleru prasklý list představuje naopak velmi závažný problém. Vrchní list drží nasekaný tabák v kupě a funguje zároveň jako hlavní a jediný "kouřovod" takže tady to pak opravdu netáhne a je to k vzteku.
U Cohiby (pokud to teda není ta z Aukra) bych to ale opravdu neřešil.....

Wehrner
Uživatelský avatar
wehrner
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 56
Registrován: 30 zář. 2011, 19:48

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 11 návštevníků