Doutníky

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Doutníky

Příspěvekod imagoo » 26 srp. 2004, 11:38

Poslední dobou mě láká zkusit nějaký kvalitní vlhký doutník. Když uvedu, že mi chutnají tabáky spíše přírodní, více burley nebo směsi obsahující perique a také latakie (namátkou Dunhill DeLuxe Navy Rolls, UF, Balkan, z dochucovaných oba Erinmore), co se týče nikotinu, tak nejlépe někde kolem středu - co by mi znalci doporučili za značku?
A možná barbarský dotaz - je lepší doutník preventivně rozpůlit a jet nadvakrát nebo típnout a zapálit později, kdybych už nemohl?
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Fénix » 26 srp. 2004, 11:41

Čoveče znalec nejsem, ale radši ani jedno ani druhý :D
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Jana » 26 srp. 2004, 11:48

Nejdřív k tomu půlení a típnutí - půlit bych nedoporučovala, kvůli tvaru. Nemůžeš předpokládat, že doutník povětšinou s otevřeným koncem a zavřeným začátkem bude mít stejnou chuť i když ho rozpůlíš. Navíc bys potom tu druhou půlku nekouřil jen s mírným otvorem po ořezání ale klasicky komplet otevřený. Típnutí se nedělá, doutník se položí do popelníku a nechá vyhasnout. Resumé - neřež, ale dojížděj odložený doutník, pokud je aspoň trochu teplý. Pokud vystydnul, znovu nezapaluj, hoď to z vokna, protože zážitek je otřesnej ( vlastní zkušenost ). Zejména druhej, třetí den. Fakt vostrej hnus! Kup si panatela velikost, ta se dá na jedno skousnutí dát a není to votrava.

Značky bych doporučovala buď Leon Jimenes - jemný a přitom kořeněný, Stanislaw - dost jemný, ale přitom zajímavě lahodná chuť nebo Peterson - ale tam si nejsem dost jistá. Jejich tabáky mi vyhovují víc.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Re: Doutníky

Příspěvekod Simon » 26 srp. 2004, 11:51

imagoo píše:Poslední dobou mě láká zkusit nějaký kvalitní vlhký doutník. Když uvedu, že mi chutnají tabáky spíše přírodní, více burley nebo směsi obsahující perique a také latakie (namátkou Dunhill DeLuxe Navy Rolls, UF, Balkan, z dochucovaných oba Erinmore), co se týče nikotinu, tak nejlépe někde kolem středu - co by mi znalci doporučili za značku?
A možná barbarský dotaz - je lepší doutník preventivně rozpůlit a jet nadvakrát nebo típnout a zapálit později, kdybych už nemohl?


doutnik se nekouri az do spaleni prstu, cili tvuj pulici dotaz je vcelku bezpredmetnej:))

romeo y julieta, montecristo, cohiba, bolivar, ....penamil oro.....stanislaw :lol:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Jana » 26 srp. 2004, 11:53

Jo jasně, to jsem nedodala, kouří se do 3/4 délky, rozhazovačnější typy jen do 2/3 :lol:
Naposledy upravil Jana dne 26 srp. 2004, 11:53, celkově upraveno 1
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Simon » 26 srp. 2004, 11:53

Jana píše:Nejdřív k tomu půlení a típnutí - půlit bych nedoporučovala, kvůli tvaru. Nemůžeš předpokládat, že doutník povětšinou s otevřeným koncem a zavřeným začátkem bude mít stejnou chuť i když ho rozpůlíš. Navíc bys potom tu druhou půlku nekouřil jen s mírným otvorem po ořezání ale klasicky komplet otevřený. Típnutí se nedělá, doutník se položí do popelníku a nechá vyhasnout. Resumé - neřež, ale dojížděj odložený doutník, pokud je aspoň trochu teplý. Pokud vystydnul, znovu nezapaluj, hoď to z vokna, protože zážitek je otřesnej ( vlastní zkušenost ). Zejména druhej, třetí den. Fakt vostrej hnus! Kup si panatela velikost, ta se dá na jedno skousnutí dát a není to votrava.

Značky bych doporučovala buď Leon Jimenes - jemný a přitom kořeněný, Stanislaw - dost jemný, ale přitom zajímavě lahodná chuť nebo Peterson - ale tam si nejsem dost jistá. Jejich tabáky mi vyhovují víc.


panatela je damska zalezitost:) a imho nema uplne nejlepsi tah
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Jana » 26 srp. 2004, 11:56

to Simon : Ty jo, ještě žes mi to řekl. Takže jsem obklopená spoustou chlapů co jsou ve skutečnosti ženský, když si objednávají jako vánoční dárek krabičku Panatel :wink: A co když chlap kouří cigarillos? To je taky projev transexuality? Já že znám spoustu chlapů, co daj krabičku cigarillos za 2 až 3 dny a příjdou mi poměrně chlapský :lol:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Simon » 26 srp. 2004, 12:01

Jana píše:to Simon : Ty jo, ještě žes mi to řekl. Takže jsem obklopená spoustou chlapů co jsou ve skutečnosti ženský, když si objednávají jako vánoční dárek krabičku Panatel :wink: A co když chlap kouří cigarillos? To je taky projev transexuality? Já že znám spoustu chlapů, co daj krabičku cigarillos za 2 až 3 dny a příjdou mi poměrně chlapský :lol:


nene cigarillos ne, to kouri jizansti drsnaci

ad panatela - ber to s nadhledem:)

jinak dobrej film pro oko doutnikare je treba buena vista social club od wima wenderse, 90ti letej kurak co kouri doutniky od 6ti let(cisla si presne nepamatuju, ale nejak v tom duchu jsou), stara babka na pokraji chudoby s jumbem za kterej by americkej pravnik zasolil mesicni plat....a dobra hudba a pohoda k tomu, doporucuju:)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Simon » 26 srp. 2004, 12:02

Jana píše:to Simon : Ty jo, ještě žes mi to řekl. Takže jsem obklopená spoustou chlapů co jsou ve skutečnosti ženský, když si objednávají jako vánoční dárek krabičku Panatel :wink: A co když chlap kouří cigarillos? To je taky projev transexuality? Já že znám spoustu chlapů, co daj krabičku cigarillos za 2 až 3 dny a příjdou mi poměrně chlapský :lol:


si to tak neber, co kdyz jen setri na plastiku aby ti mohl[i/y] dokazat ze mam pravdu? :lol:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Jana » 26 srp. 2004, 12:05

to Simon : To neznám, to může být dobrý. A je to oficielně v ČR v distribuci nebo jen pro členy cinema clubů underground? Jinak mě taky fascinovalo, když jsem viděla baliče doutníků, který prohulil ve fasovanejch doutníkách denně ekvivalent toho, co vydělal za celý měsíc. Ale fasovali tam všichni a vesele balili a kouřili celou směnu. A některý byli už dost starý a ty pomluvy z parte nápisů se na ně nějak nevztahovaly :lol:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Simon » 26 srp. 2004, 12:12

Jana píše:to Simon : To neznám, to může být dobrý. A je to oficielně v ČR v distribuci nebo jen pro členy cinema clubů underground? Jinak mě taky fascinovalo, když jsem viděla baliče doutníků, který prohulil ve fasovanejch doutníkách denně ekvivalent toho, co vydělal za celý měsíc. Ale fasovali tam všichni a vesele balili a kouřili celou směnu. A některý byli už dost starý a ty pomluvy z parte nápisů se na ně nějak nevztahovaly :lol:


na DVDcku to v pohode sezenes, http://www.wim-wenders.com/art/buenavistasocialclub.htm
...pri koureni(a nejen pri koureni) je to super podivana, ...to vicemene vsechny filmy wenderse...nebo muzu na CD poskytnout, vcetne Nebe nad berlinem a the million dollar hotel:)

ad napisy - to se tyka cigaret a levnych sracek, ne kvality, ...stejne, prirodni narody jako indiani nebo pikolici ze stredni ameriky meli v ucincich tabaku jasno a ti rozumeli prirode lip jak cesky ministr zdravotnictvi s protikurackym eurokomisarem dohromady :P
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod imagoo » 26 srp. 2004, 12:14

A suchý doutník stojí za zkoušku nebo ani ne?
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Fénix » 26 srp. 2004, 12:51

Letos jsem doutníkům moc nedal a i dřív to byla spíš výjimka (neplatí pro cigarillos!)
Vyzkoušel jsem hlavně skoro všechny Stanislawy, měl jsem i Coronu Peterson, ale nejlepší byly Kubánské doutníky. V Sherlock Holmes (i jinde) prodávají jakési nízkonákladové kubánce za velmi rozumné ceny (značku nepamatuji:/) Jsou v takových velkých nevzhledných balících ale přesto výborné. Jednou jsme koupil Cohibu - měl jsem jen na velikost cigarillos :lol: (i tak stál asi kilčo) - a byl to super zážitek, ale ta asi 3x levnější Kuba byla skoro stejně dobrá.

Jiank pantanella je opravdu označována za dámský doutník, ale to neznamená, že bychom ji, pánové, nemohli kouřit když je chuť.

to Simon: buena vista social club , nechodilo to tenhle rok na HBO? Já myslel že to je nějaký dokument o starobinci, tak jsem se dál nezajímal, asi jsem o něco přišel, co :D ?

to imagoo - já jsem na cigarillos (nejmenší sucháče) celkem závislej, je veliký výběr všech možných typů - taková jednorázová dýmka
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Jana » 26 srp. 2004, 12:59

to imagoo : Sucháče nejsou zlý, já v podstatě dávám tak 10 kousků Stanislaw Aromas týdně a je to fakt pohoda. Nemusíš tomu věnovat tolik času, ve společnosti to nevadí a ani v přítomnosti zarputilých nekuřáků nebo kuřáků cigaret se to dá. Jinak klasický tipkový doutníky s příchutí nemusím, ale možná by ti chutnaly. Dávám přednost suchým s krycím listem tabáku ne folií, ale jsou o něco dražší.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod piter » 26 srp. 2004, 13:08

Fénix píše:to imagoo - já jsem na cigarillos (nejmenší sucháče) celkem závislej, je veliký výběr všech možných typů - taková jednorázová dýmka


ja taky :-)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


cron