WWW.Aukro.cz + ebay.de

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod Tapinek » 28 bře. 2016, 14:22

U věcí z Činy až 180 dni... ;-) Jen si prirazi v přepočtu cca 1 Kč za USD oproti přímé platbě kartou... ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod stam » 28 bře. 2016, 15:11

Nejsem zkušený prodejce na ebay - 2 prodeje - ale peníze jsem měl k dispozici už druhý den. Při případné refundaci je PP z tebe dostane. :D Paypal si strhnul 4 procenta, ale záleží jak máš účet nastavený.
Běžný PP účet je spojený s číslem karty. Já ho mám spojený pouze s č. účtu. Předpokládám, že budeš prodávat jako soukromá osoba. Tam je vložení aukce + cca 12 fotek zdarma, ale provize je 10 procent. :D (max. 750 $)
Je pravda, že tam můžeš prodat za víc než u nás, ale když spočítám všechny poplatky, tak zlatý Aukro, kde se v poslední době prodejní ceny dýmek taky zvedají na světovou úroveň. :wink:

slabak píše:Trochu to vlakno obnovim dotazem. Mate nekdo osobni zkusenost s prodejem na Ebay? Jake jsou poplatky - provize, za jak dlouho jsou penize na Paypalu, kolik si bere Paypal, po zaplaceni kupujicim mam hned penize k dispozici nebo je nejaka zadrzovaci lhuta atd. Na Ebay nakupuji, ale jeste jsem neprodaval. Jedna se mi o prodej dymek (vyhledove).
Dekuji
Uživatelský avatar
stam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 309
Věk: 53
Registrován: 15 črc. 2008, 20:52
Bydliště: Vysočina

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod slabak » 28 bře. 2016, 21:00

Njn, Ebay cca 10%, Paypal cca 4%. Rozhoduji se zredukovat sbirku dymek od Pierre Morel, coz u nas neni nijak popularni vyrobce, ale ve Francii, Italii a Nemecku celkem ano. Obavam se, ze pokud dam na Aukro, nebude zajem a pokud ano, ne za spravnou cenu. Varianta nedavat na Aukro za nizkou vyvolavaci cenu, ale hned o neco malo nizsi, co bych rad dostal. Asi zkusim Aukro nejdrive a uvidim.
slabak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 317
Věk: 52
Registrován: 23 črc. 2012, 09:59
Bydliště: Praha 10

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod Dejmal » 29 bře. 2016, 09:42

S tím bych šel ven, tady to nikdo nbeocení, sám víš, za kolik jsi na Aukru pár Morelek koupil...
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod peťák » 08 srp. 2016, 12:07

Tak jsem si včera udělal na e-bayi radost, teda vlastně dvě:
jeden Strambach za za 114€
http://www.ebay.com/itm/Strambach-Vienn ... true&rt=nc
image_id: 23981
a pak ještě za 26,50€. To je sice taková chudinka, ale vezmu si jí do parády a zas to bude krasavice. Za ty prachy jsem jí tam prostě nemohl nechat. Na stříbrném kroužku to má něco jako FIDA, nebo co :wink: , neví, nezná někdo tuto značku?
http://www.ebay.com/itm/Meerschaum-Pfei ... true&rt=nc
image_id: 23982image_id: 23983
Uživatelský avatar
peťák
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2030
Věk: 50
Registrován: 05 úno. 2011, 19:18
Bydliště: Mokropsy

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod klasik51 » 08 srp. 2016, 13:18

A neni to IFA :plaster: :twisted:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod Lovec » 30 říj. 2016, 21:14

Pánové kdo jste před chvílí vyhráli tu Hodulovku na aukru? :smoke3:
Uživatelský avatar
Lovec
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 286
Věk: 37
Registrován: 02 srp. 2014, 11:47
Bydliště: Havířov

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod Yetenek » 30 říj. 2016, 21:48

A safra, úplně jsem zapomněl, že ta aukce dneska končí :palm:
Ale když koukám na příhozy, byl to docela fičák, v poslední minutě přihodili čtyři lidi...
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod jelen76 » 15 lis. 2018, 18:11

Kluci dnes jsem vyhrál na aukru gramofon, příhoz 8 sekund před koncem. Byl jsem označen za výherce za 2000kč. Po cca 30 sekundách se cena navýšila na 2250kč. V tom pavouku přibyl příhoz s časem 11 sekund po konci aukce. Máte někdo takovou zkušenot? Užasle na to koukám, jsem zvědav co mi na to aukro napíše.
Uživatelský avatar
jelen76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 424
Věk: 47
Registrován: 13 srp. 2014, 18:30
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod Yetenek » 15 lis. 2018, 22:17

Před nějakým časem (cca půl roku zpět) byla na aukru pro mě zajímavá nekouřená dýmka. Asi pět minut před koncem jsem přihodil maximum, které jsem byl ochotný dát. Na webu probíhalo odpočítávání času do konce, aukce končila a já jsem byl ten s nejvyšším příhozem, navíc docela hluboko pod svým maximem. Jenže v okamžiku, kdy aukce měla skončit, naskočil čas do konce aukce 24 hodin (možná 23 - necelých, nepamatuju si to přesně) a datum konce se posunul o jeden den. No a během toho následujícího dne mě jeden týpek o tu padesátku (minimální příhoz) přehodil.
Psal jsem dotaz na aukro, odpověděli mi celkem rychle, že to budou řešit, že potřebují jen poslat screen z doby příhozu. Ten jsem samozřejmě neměl, v životě by mě nenapadlo pořizovat si screen při příhozu. Takže už jsem ani zpátky neodpovídal, ta fajfka se mi sice líbila, ale i když jsem byl v tu chvíli docela naštvanej, nezdálo se mi, že kvalita mého života bez ní nějak utrpí...
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod klasik51 » 16 lis. 2018, 09:51

Já už nebyl na Aukru rok +- od té doby, co to předělali. Ani jako prodejce, ani jako na kukandu.
Budu muset nahlédnout, dlouhé zimní večery. :wink: :think:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod MBO » 16 lis. 2018, 10:52

Mám z aukra z minulosti podobnou zkušenost, kdy mě někdo přehodil na dýmce dodatečně a jenom o pár korun. Bral jsem to tak, že všichni jsme si rovni, ale někteří jsou si rovnější. Nebo možná používají nějakou placenou službu, kterou neznám.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod matesek » 16 lis. 2018, 13:14

Já tam už taky nechodím co to změnili. Chtějí se prý vrátit k původnímu modelu, to jsem tam chodil kupovat i prodávat i na čumendu.
Uživatelský avatar
matesek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 56
Registrován: 04 kvě. 2007, 18:28
Bydliště: Slavičín

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod jelen76 » 16 lis. 2018, 17:42

Tak jsem byl poslán emailem k šípku :D vše proběhlo dle aukra řádně.........já přihazuji vždy dle jejich odpočítadla co běží u aukce 10s před koncem. Konkurenční příhoz je započítán 19sekund po mém :clamp: :clamp: :clamp: Syn říká tati dělej potvrď to už jen 8 vteřin, nejde mi o blbejch 250kč, ale o princip. No nic jdu se uklidnit do pergoly , beru biftekovku, Davidoff Royalty a glenfiddich 15 y.o....................kretéééééééééééééééééééni , omlouvám se všem, musel jsem si zařvat :oops: :oops:
Uživatelský avatar
jelen76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 424
Věk: 47
Registrován: 13 srp. 2014, 18:30
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod michals » 30 led. 2019, 15:34

jelen76 píše:Tak jsem byl poslán emailem k šípku :D vše proběhlo dle aukra řádně.........já přihazuji vždy dle jejich odpočítadla co běží u aukce 10s před koncem. Konkurenční příhoz je započítán 19sekund po mém :clamp: :clamp: :clamp: Syn říká tati dělej potvrď to už jen 8 vteřin, nejde mi o blbejch 250kč, ale o princip. No nic jdu se uklidnit do pergoly , beru biftekovku, Davidoff Royalty a glenfiddich 15 y.o....................kretéééééééééééééééééééni , omlouvám se všem, musel jsem si zařvat :oops: :oops:


Tak to může být dáno i momentální kvalitou připojení. Aukro je uděláno dost blbě - zobrazení se někdy tahá jen z lokálu ... když dojde k příhozu, tak se dodatečně natáhne příhoz ze serveru. (Velmi zjednodušeno ve zkratce.)
Uživatelský avatar
michals
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 29
Věk: 39
Registrován: 26 pro. 2017, 01:13
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků