WWW.Aukro.cz + ebay.de

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod Gotrek_z_Agary » 02 pro. 2009, 08:01

Nevím jestli jste postřehli... od února 2010 by měla být plně funkční národní verze Ebay včetně podpory, atd...
Panuje obecný předpoklad, že Ebay nasadí nižší poplatky pro prodejce a Aukro půjde do kopru.
Uživatelský avatar
Gotrek_z_Agary
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1091
Věk: 46
Registrován: 27 zář. 2006, 11:53
Bydliště: Bedihošť

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod Imu » 02 pro. 2009, 10:29

To by bylo možná i fajn.. sice to není aukrem jako takovým, ale jsem tam už docela dlouho, ze začátku všechno v pohodě, ale v poslední době nevím jestli sem víc náročný nebo lidi málo důslední :think: :think: (prostě poslední cca 4 obchody fakt katastrofa jak s jednáním tak pak s dodáním, ale možná sem vážně jen moc náročný :palm: )
Uživatelský avatar
Imu
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 18
Věk: 40
Registrován: 11 lis. 2009, 11:12
Bydliště: Praha - Ostrava

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod Juri » 16 led. 2010, 21:46

Juri
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1540
Registrován: 26 kvě. 2008, 22:33

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod Mopic » 16 led. 2010, 23:00

Uživatelský avatar
Mopic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 56
Registrován: 14 úno. 2009, 22:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod ypres.bass » 21 srp. 2010, 12:25

pánové (a samozřejmě i dámy, jste-li tu nějaké teď přítomné), potřeboval bych poradit s takovým problémem ebayovým. Koupil jsem si z UK věc, ale týpek měl docela pálku za poštovné. Tak jsem si domluvil jednoho člověka co by byl schopný a ochotný mi to osobně vyzvednout(jezdí tranzitem po celé anglii) ale až tama bude mít cestu. OK čekal jsem až bude mít cestu a čas plynul. Jenomže on tu cestu kolem furt od dispečera nedostává, tak jsem to začal řešit jinak. jenomže ouha prodejce ignoruje moje maily a neozývá se. Peníze už má poslané (380 feedbacků mi přišlo důvěryhodné), ale bohužel na tu dopravcovu cestu kolem jsem čekal od května, takže už mám propásnuté všechny možnosti jak to řešit přes ebay.

dík
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod Old Bob » 23 srp. 2010, 20:18

ypres.bass píše:pánové (a samozřejmě i dámy, jste-li tu nějaké teď přítomné), potřeboval bych poradit

Domnívám se, jelikož jsi natolik vyjmečná osobnost, že ti není rady ani pomoci. Přišli jsme na svět abychom se něčemu naučili, tak to ber jako lekci a platbu školného. Na všem je třeba vidět tu pozitivní stránku.
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod Hades » 23 srp. 2010, 22:05

Old Bob píše:Domnívám se, jelikož jsi natolik vyjmečná osobnost, že ti není rady ani pomoci. Přišli jsme na svět abychom se něčemu naučili, tak to ber jako lekci a platbu školného. Na všem je třeba vidět tu pozitivní stránku.

:clamp: :clamp: :clamp: víc k tomu ani říkat nebudu, že, Stando.. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 65
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod OldaS » 28 bře. 2013, 10:48

Takový můj osobní výlev:
"Teda všichni ti a***a, b***b, c***c atd mě pěkně s***! :evil:
Jako amatér jsem se (párkrát) pokusil o vydražení dýmky, avšak se stále stejným výsledkem viz celé tohle vlákno. V posledních 5 vteřinách se to "zavaří" a chudák Olda z toho vyjde vždy naprázdno :cry:
Mé další mínus je, že nejsem kovaný v němčině. Pokud to chápu správně, tak nejdříve udávám částku, kterou přihazuji. Toto musím zopakovat několikrát, protože zřejmě někdo přede mnou přihodil a ještě zadal maximální částku. Tzn pokud je aktuální cena 10, já hodím 11 ale onen x***x zadal maximální částku např 15, tak já musím částku navyšovat dokud nedosáhnu 16ti. Je to tak? Zvláštní také je, že já kupříkladu přihodím na 20 ale částka, kterou to zapíše je 19,60 - zde jsem také jaksi mimo mísu.
Četl jsem tu, že je třeba počkat právě na těch posledních pár vteřin a potom přihodit maximum, které jsem ochoten dát. Nebo přihodit a až jako maximum udat mé maximum? Jsem z toho jelen. No snad je to srozumitelné a někdo mi k tomu něco napíšete...
Dík
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod Jerry1 » 28 bře. 2013, 11:26

Každý vyznává jinou strategii přihazování.
Naváži na Tvůj příkkad - aktuální cena 10, jsi ochoten jít např. až na 20. Nemá cenu přihazovat po 1, když někdo jiný má jako svoje maximum nastaveno více, akorát se s tím v závěru aukce zdržuješ. Dáš hned napoprvé 20 a uvidíš, co se stane. Když Ti to zapíše 19,60, znamená to, že maximum toho, koho jsi přehodil, bylo 19,10 a k němu je přičteno minimální přihození ve výši 0,5. Když se objeví aktuální cena 20,50, je jasné, že Tvoje maximum je nižší, než zadal ten, koho jsi chtěl přehodit. Buď přihodíš ještě víc nebo už je to pro Tebe moc a končíš.
Uživatelský avatar
Jerry1
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3202
Věk: 52
Registrován: 26 zář. 2010, 11:31
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod OldaS » 28 bře. 2013, 12:20

Jasné, díky moc. Ještě doplňující - ten maximální příhoz jsi myslel v těch několika posledních vteřinách, že?
A ještě něco na co si dát pozor?
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod Jerry1 » 28 bře. 2013, 12:55

Ono je celkem jedno, kdy tam maximální příhoz zadáš. Pokud jsi pevně rozhodnut dát za něco maximálně "20", je jedno, kdy to tam zadáš. Buď to vyjde, nebo ne. Zadáním v posledních vteřinách akorát necháš menší časový prostor k případnému přehození Tvého maxima.
Dát si pozor nato, aby Tvé maximum bylo takové, abys ho bych ochoten zaplatit, i když bude "vytěženo" na jeho horní hranici. Tzn., neříct si, že za nějakou věc přece nikdo nedá např. 100, tak si tou stovkou pojistím, aby to bylo fakt moje. A potom se to vyšplhá na 90-99 a já lituji, že jsem tam tu stovku nastavil.
Uživatelský avatar
Jerry1
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3202
Věk: 52
Registrován: 26 zář. 2010, 11:31
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod jcp » 28 bře. 2013, 14:15

No, já na aukru nedražím, jen na ýbejích (skopčáckej, jemerickej, englickej) a dlouho už používám tu samou taktiku jako Jerry, akorát že ten svůj příhoz ve výši svého stropu tam zásadně hodím až v posledních vteřinách abych zabránil tomu, že ten někdo jehož maximum jsem (eventuelně) přehodil si to ještě rozmyslí a přitlačí na pilu :D
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod klasik51 » 30 bře. 2013, 19:10

jcp - pod tohle se podepisuju. Taky to tak dělám.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod slabak » 28 bře. 2016, 09:39

Trochu to vlakno obnovim dotazem. Mate nekdo osobni zkusenost s prodejem na Ebay? Jake jsou poplatky - provize, za jak dlouho jsou penize na Paypalu, kolik si bere Paypal, po zaplaceni kupujicim mam hned penize k dispozici nebo je nejaka zadrzovaci lhuta atd. Na Ebay nakupuji, ale jeste jsem neprodaval. Jedna se mi o prodej dymek (vyhledove).
Dekuji
slabak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 317
Věk: 52
Registrován: 23 črc. 2012, 09:59
Bydliště: Praha 10

Re: WWW.Aukro.cz + ebay.de

Příspěvekod Sammael » 28 bře. 2016, 10:59

EBay, potažmo PayPal je jedna z nejlepších věcí co byly vymyšleny. Češi samozřejmě vymysleli hovadiny typu aukro a paysec. Jinak PayPal drží platbu myslím 40 dní skrz reklamaci. Takže jakmile zboží do té doby nedorazí, napíše se a PayPal peníze neuvolni.
Uživatelský avatar
Sammael
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 113
Registrován: 28 led. 2016, 22:19
Bydliště: Přerovsko

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků