Bike

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Bike

Příspěvekod tifik » 13 dub. 2007, 06:24

Rád bych založil vlákno na vše, co se týká biků, třeba se to chytne.
Snad už to tady někde není, ale prohlížel jsem poctivě.

Rok a půl jezdím Kellys Salamander 05 s rámem z Oxygena 05, předtím jen stará eska :wink: . Jsem s ním celkem spokojený, jen se mi zdá dost těžký. Jaké používáte pláště? Jakou velikost rámu k Vaší postavě a jaký typ kola ? Jaký terén preferujete? atd., atd.....
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Vart » 13 dub. 2007, 07:00

Tohle tema tu myslim fakt neni.. Ja jsem si asi pred 5ti lety poskladal bike na ramu Leader Fox Vertex, krome ramu, pozdeji i vidlice a par novych drobnosti byly ale soucastky pobrane ze stareho kola nebo pouzite od znamych, takze se to kolo stalo studna na prachy a furt jsem neco menil, rozebiral, opravoval. To uz me ted nebavi a slintam nad timhle
Co se tyce terenu tak s tim se kamaradim vic nez se silnicema, jeste ze sou beskydy od ostravy jen kousek :)
Uživatelský avatar
Vart
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 357
Věk: 38
Registrován: 26 srp. 2005, 22:24
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Breer » 13 dub. 2007, 07:21

mam teraz bicykle dva, jeden MTB Merida Matts Pro D..vybava SRAM, pouzivam ho len v lese a mam teraz na nom pneu Panaracer Fire XC Pro , absolutna spokojnost, aj ked dost dlho trvalo kym som si na take jazdenie v terene zvykol ( vyuzitie - zimna sezona), pretoze vacsinou jazdim cestu a k tomu sluzi bike co som si dal urobit na mieru..ram LOOK 585 ULTRA, vybava Shimano Ultegra, kolesa Fulcrum Racing 3 a na nich mam Panaracer Extreme Evo2, vaha cca 7.2kg a to je uz stroj, akurat , ze slapanie sa neda nicim nahradit, ale ved prave preto ho mam :lol:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod mirek » 13 dub. 2007, 07:23

Možná nejsem ten úplně nejpovolanější se k tomuto tématu vyjadřovat, ale vlastním velocipéd zn. Favorit jen o málo mladší než jsem já, a zhruba jednou za rok (přestupný) :oops: se nechám ukecat k cca 20km vyjížďce za účelem kontroly občerstvovacích stanic.
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tifik » 13 dub. 2007, 07:25

Vart píše:Tohle tema tu myslim fakt neni.. Ja jsem si asi pred 5ti lety poskladal bike na ramu Leader Fox Vertex, krome ramu, pozdeji i vidlice a par novych drobnosti byly ale soucastky pobrane ze stareho kola nebo pouzite od znamych, takze se to kolo stalo studna na prachy a furt jsem neco menil, rozebiral, opravoval. To uz me ted nebavi a slintam nad timhle
Co se tyce terenu tak s tim se kamaradim vic nez se silnicema, jeste ze sou beskydy od ostravy jen kousek :)


Pěkný kolečko, mě se dost líbí Cube, je to tochu dražší značka, ale německy precizní a rámy mají k nakousnutí :D Mě kelýsek drží, jen ta RST Gila je spíš parodie na vidlici. Teď jezdím na pláštích Kellys Snake, celkem nic moc, sice na to jak mají hrubý vzorek jedou rychle, ale za mokra je to sebevražda, asi tvrdší směs. Objednal jsem přímo od Rubeny jejich Saurusy, jsem zvedav. Loni jsem měl od nich úplně obyčejné silniční pláště (na MTB) a byl jsem nadšen, oproti kelysáckým plášťům o čtvrtinu levnější a i ty hladké seděly na mokru výrazně lépe.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod tifik » 13 dub. 2007, 07:32

Jelikož jezdím tak 60%silnice a 40% střední terén, pořád řeším nějaké univerzálnější plášte neboť mě nebaví stále přezouvat. Rady jako že na střední terén stačí pláště typu rubena trilobit neberu. Střední terén pro mě znamená les, kořeny, lom, lehké bahno a i těch 40% si chci pořádně užít, to ujž se radši víc nadřu na silnici.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Breer » 13 dub. 2007, 07:42

merida mala obute plaste maxxis dominator, ked som dostal asi 4 x defekt na prednu a 2 x na zadnu pneu (prepichnuta trnom) a raz na oboch, uz viac som nebol ochotny investovat do dusi a kupil som pneu panaracer..su vystuzene kevlarom a maju neskutocny zaber, ci uz v blate , alebo na suchu a maju samocistiacu schopnost a kedze nepouzivam blatniky, tak od blata nie je len bike , ale aj ja :lol:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod tifik » 13 dub. 2007, 07:44

Breer píše:merida mala obute plaste maxxis dominator, ked som dostal asi 4 x defekt na prednu a 2 x na zadnu pneu (prepichnuta trnom) a raz na oboch, uz viac som nebol ochotny investovat do dusi a kupil som pneu panaracer..su vystuzene kevlarom a maju neskutocny zaber, ci uz v blate , alebo na suchu a maju samocistiacu schopnost a kedze nepouzivam blatniky, tak od blata nie je len bike , ale aj ja :lol:


Jo jo, to znám, taky blatníky nevozím :)
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: Bike

Příspěvekod Rakis » 13 dub. 2007, 08:42

tifik píše:
Rok a půl jezdím Kellys Salamander 05 s rámem z Oxygena 05, předtím jen stará eska :wink: . Jsem s ním celkem spokojený, jen se mi zdá dost těžký. Jaké používáte pláště? Jakou velikost rámu k Vaší postavě a jaký typ kola ? Jaký terén preferujete? atd., atd.....


Já mám Kellys MTB XC Magnus, zatím velká spokojenost.
Rakis
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 834
Registrován: 08 kvě. 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvekod Honzk » 13 dub. 2007, 09:07

Já mám silničáka - peugeot (kostra) a zbytek poskládanej ze všeho možnýho, mám tam trojtác a převody i do kopců (jak na horalovi) a ráfky remerx, takový ty 5 cm vysoký V který mají niple schvoaný vevnitř v ráfku. Sice je to v přírodě trochu tvrdá jízda, ale vydrží všechno. Kolo váží 9 kg, max. spokojenost, hlavně že to jede.... :lol:
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod bromden » 13 dub. 2007, 09:15

Já mám taky silniční kolo, rám je fort, ostatní součástky kde co. Ale co máte s tou váhou nechápu, moje kolo má určitě aspoň dvanáct kilo a přiopadne mi v pohodě :lol:
(jako by to nebylo jedno, jsetli má kolo 6 nebo 10kilo, když má jezdec metrák)
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod rak65 » 13 dub. 2007, 10:20

tifik píše:Jelikož jezdím tak 60%silnice a 40% střední terén, pořád řeším nějaké univerzálnější plášte neboť mě nebaví stále přezouvat. Rady jako že na střední terén stačí pláště typu rubena trilobit neberu. Střední terén pro mě znamená les, kořeny, lom, lehké bahno a i těch 40% si chci pořádně užít, to ujž se radši víc nadřu na silnici.


jezdím tyhle http://www.bikesport.cz/detail.php?id=347 v terénu dobré, na silnici trochu "hučí". úbytek jde v pohodě, podle toho, co jsi psal (60%-40%) tak zadní ti vydrží 2500-3000km.
až je sjedu, tak koupím tyhle http://www.koloshop.cz/index.php?soucas ... robek=3399 . hodně je chválí: v terénu prý drží a na silnici poměrně slušný valivý odpor. měly by vydržet více než, ty conti.

jinak teď dostavuju nové mtb, včera přišly poslední součástky a už se nemůžu dočkat, až s novým kolem vyjedu. se "servisákem" jsem domluvený na konec příštího týdne. pak hurá do přírody.
vzhledem ke koupi součástí, jakýkoliv nákup dýmek byl odložen min. o 1/2 roku (mimo tabáků)
Uživatelský avatar
rak65
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 374
Registrován: 30 zář. 2005, 19:14
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvekod Breer » 13 dub. 2007, 10:35

mal som maxxis na oboch kolesach, ako som vyssie pisal nebol som s nimi spokojny a tak som ich vymenil za tieto

http://www.panaracer.cz/micro-site/pana ... 48..neviem kolko km mam najazdene v terene neviem, tam to pocitam na motohodiny

a na cestnom tieto

http://www.cyclestore.co.uk/productDeta ... uctID=8163

maju najazdenych 1000km, ako aj cely bicykel v tuto prvu sezonu 8)
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod Breer » 13 dub. 2007, 10:36

:arrow: rak65

tak ako vravis, ked mame viac narocnejsich konickov :idea:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Bike

Příspěvekod tifik » 13 dub. 2007, 10:40

Rakis píše:
tifik píše:
Rok a půl jezdím Kellys Salamander 05 s rámem z Oxygena 05, předtím jen stará eska :wink: . Jsem s ním celkem spokojený, jen se mi zdá dost těžký. Jaké používáte pláště? Jakou velikost rámu k Vaší postavě a jaký typ kola ? Jaký terén preferujete? atd., atd.....


Já mám Kellys MTB XC Magnus, zatím velká spokojenost.


Magnus je super, má ho mladá, je výrazně lehčí než ten můj, pěkně se na něm jede
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků