Vysvětlovací thread

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Vysvětlovací thread

Příspěvekod klasik51 » 19 led. 2014, 18:52

Bob76 píše:Ono pokud chci dýmku od Kloučka,tak si ji nechat od něj nechat udělat a nechat podepsat a pokud z workshopu,tak bych ji nenechal /ani nechtěl/ podepsat.

:ok: Tohle je přesné. Jednou větou vyjádřené moje pocity.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Vysvětlovací thread

Příspěvekod Bob76 » 19 led. 2014, 19:45

Durisek píše:Vcelku neprijemne shrnuti. Ten chlapik si zamiloval fajfky a to tak, ze se jel podivat na workshop. Tam vytruhlali s p. Klouckem peknej kousek. Regnul se sem na forum a pochlubil se s ni jako my vsichni ostatni. Kdyby nebyla na jedny fotce signatura p. Kloucka bylo by vse ok. Z nejakyho duvodu ji tam p. Kloucek dal. To jestli zabanovany uzivatel u toho truhlani pridrzoval štěteček a nebo vic prilozil ruku k dilu vi jenom 2 lidi.
Ja jsem maximalne stastny, ze jsem za malou chvilku od vas nacerpal hromadu info o koureni a dymkach a ze jste lide, co maji stejneho konicka. Byl bych asi taky pekne nastvanej, bejt v kuzi toho pranýřovanýho chlapika.

Nehledám v tom žádné špatné pohnutky,ale být Kloučkem,tak bych se na dýmku z workšopu zkrátka nepodepsal.Vyvolává to zbytečné emoce.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Vysvětlovací thread

Příspěvekod Scalex » 19 led. 2014, 20:12

Durisek píše:To jestli zabanovany uzivatel u toho truhlani pridrzoval štěteček a nebo vic prilozil ruku k dilu vi jenom 2 lidi.


Tenhle uživatel rozhodně nebyl zabanovaný. Asi se ti spojily dvě debaty, protože se tu zároveň probírala někdejší kauza s uživatelem kontraktor a tomu za jeho nebetyčně naduté, namyšlené a nepříjemné chování skutečně hrozil ban... a nedostal ho jen proto, že dobrovolně požádal o zrušení účtu a zmizel z tohoto fóra (a myslím, že ani jedno oko tu nezaslzelo).
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Vysvětlovací thread

Příspěvekod Scalex » 19 led. 2014, 20:18

Jinak si taky myslím, že jsme tu nadělali z komára pořádného dromedára. Dovedu si představit, že si jako začátečník na workshopu udělám první fajfku a pak požádám o to oražení... jako kdybych chtěl podpis do památníčku. Já vím, že většina z nás bere tu ražbu jako vážnou věc, navíc Honzův podpis je, nemýlím-li se, vyhrazený pro jeho dýmky vyšší jakostní kategorie, ale někdy se holt může něco udělat i tak, jak se to obvykle nedělá, když je výsledkem něčí radost. A znáte Honzu - ten dělá lidem radost rád.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Vysvětlovací thread

Příspěvekod Fanys » 19 led. 2014, 20:35

To je zajímavé. Když Anne Julie podepíše Nevillovi jeho dýmku, tak jsou z toho všichni unešeni a když totéž udělá Klouček, tak je zle. :think:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Vysvětlovací thread

Příspěvekod Bob76 » 19 led. 2014, 20:40

Scalex píše:Jinak si taky myslím, že jsme tu nadělali z komára pořádného dromedára. Dovedu si představit, že si jako začátečník na workshopu udělám první fajfku a pak požádám o to oražení... jako kdybych chtěl podpis do památníčku. Já vím, že většina z nás bere tu ražbu jako vážnou věc, navíc Honzův podpis je, nemýlím-li se, vyhrazený pro jeho dýmky vyšší jakostní kategorie, ale někdy se holt může něco udělat i tak, jak se to obvykle nedělá, když je výsledkem něčí radost. A znáte Honzu - ten dělá lidem radost rád.

Já to chápu,a přeju mu tu dýmku,hlavně ať mu dělá radost a dobře se z ní kouří.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Vysvětlovací thread

Příspěvekod Fénix » 19 led. 2014, 22:45

Scalex píše:Jinak si taky myslím, že jsme tu nadělali z komára pořádného dromedára.


Taky mám takový pocit..
Já tedy nevím, jestli ještě něco nelítalo přes SZ apod., ale to, co je ve vlákně, mi opravdu nepřipadá, jako nejlepší uvítání nováčka, který se chce pochlubit první dýmkou, na které se podílel.
V prvé řadě to je čistě problém Honzy, jestli se podepisuje na fajky, které nejsou "jeho", pouze on riskuje své jméno a je to čistě na jeho uvážení a asi k tomu měl svůj důvod, po kterém nám nakonec taky nic není. Pustit se navíc kvůli tomu do nováčka, který neví, která bije, mi připadá nefér. To není jako by si tam ten podpis snad sám nafalšoval. Samozřejmě pak ty reakce byly lehce contractorovské, ale já bych se v tak vyhrocené situaci asi bránil stejně.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Vysvětlovací thread

Příspěvekod Gimli » 19 led. 2014, 23:11

Vidím to stejně :ok:
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Vysvětlovací thread

Příspěvekod Jakub » 19 led. 2014, 23:29

nechtěl jsem se k tomu už vyjadřovat ale.....
řekněme že jádro nakopnutého psa tkví nejspíše v tom, že bylo a je napsáno na příslušných fotkách "vyrobena mnou pod bedlivým dozorem a korekcí" a fotka je dýmky která nese všechny signace a znaky Hozovo řady včetně jeho pořadového číslování.... takže asi tak

Všichni, nebo alespoň většina z nás si nejedním WS u Honzy prošla, takže ví jak to chodí, a vždy chodilo... Honza jako svoje nečísluje udělané fajky na workšopu, značení ano signace taky to vše je na dohodě mezi workšopistou a Honzou......ale číselná řada nééééé pokud ji nevyrobil sám

nedalo mi to a zvedl telefon: podle informací Honzy Kloučka vyrobil tuto dýmku na soukromém workšopu on na přání zákazníka podle požadavků a návrhů zákazníka a dýmku mu prodal.....

Howg
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Vysvětlovací thread

Příspěvekod beda » 19 led. 2014, 23:56

:arrow: Fénix, Gimli. Vidim to jinak :wink: V první řadě v tom nevidim problém nikoho ze zúčastněných, ale spíš problém v chápání fenoménu autorství. Ono považuj někoho za autora, když jen rezonuje s už zaběhlými zdroji. Ve výsledku by byl skutečnným autorem čehokoliv jen tvůrce veškerenstva :wink: Pročež autorství považuji jen za podíl a je na samotném podílníkovi, jestli uzná za vhodný svůj podíl na díle považovat za klíčový. Tady v tý situaci, když jde o člověka kterej udělal mrtě supr dýmek a uplnýho nováčka vedle něj, kterýho vede, chápu, že po zhodnocení celýho děje uzná pipemaker, že je to spíš jeho práce, kterou je potřeba signovat. Nechápu pak ale, proč se učedník ohání kouskem s nevlastním podpisem a tim, že kdyby to jeho nebylo dobrý tak, jako od Honzy, tak by to přeci On nesignoval :roll: Zcela upřímě a bez filtru mi stačí ten avatar, vybroušenej vkus a jasná představa o tom, co má cenu a co ne. Z těhle pár signálů usuzuju, že tady jde víc o hmotu, než o ducha a to je pro mne krapet vychýlená preference :puffy:
Edit: Jakub to rozčísl dřív, než já naťukal :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Vysvětlovací thread

Příspěvekod Dýmák » 20 led. 2014, 00:42

Byl jsem u toho když dýmka vznikala a musim říci,že Dante má na začátečníka velký potenciál,že bude dělat dýmky dál.Přinesl si návrh a jak to tak bývá dostal špalek s dírama a ukaž co je v tobě.Velmi mně překvapil na začátečníka.Celý si to vybrousil sám a Honza děl vždy takový ty magik ťuky.Ten den jsem si taky jednu vybrousil a musím říci,že mně taky překvapilo,když Honza na ws dýmku dal své signování.Dante tím byl velmi potěšen.I mně to bylo nabídnuto a velmi si toho vážim,ale s díky jsem odmítl,protože mám na wokšopácký dýmky již zajeté signování.Tož tak chlapy.Make lowe not ware :puffy:
Uživatelský avatar
Dýmák
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2635
Věk: 56
Registrován: 26 čer. 2008, 20:39
Bydliště: Praha 5 Motol

Re: Vysvětlovací thread

Příspěvekod klasik51 » 20 led. 2014, 08:12

Fanýs píše:To je zajímavé. Když Anne Julie podepíše Nevillovi jeho dýmku, tak jsou z toho všichni unešeni a když totéž udělá Klouček, tak je zle. :think:

Tohle snad ani nemyslíš vážně, že to srovnáváš, zrovna Ty? Člověk, který každého umlátí pádnými argumenty. :think:
Nevillova dýmka je něco jako přání a podpis do památníku. Nehledě na to, že chybí značka Anne http://www.annejulie.com/pipes.html
A co prezentace obou dýmek, nesrovnatelné. Vítkova dýmka zůstala tak jak ji udělal, Anne mu tam přidala pouze ta přáníčka.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Po celé téhle anabázi, fakt nevim, jestli mám doma Kloučkovky, nebo ne. :think:
A ještě, vůbec nechci, nebo jsem nechtěl zpochybňovat šikovné ruce Danteho, když pracoval jako brucič skla, tak to v těch rukách asi
bude mít. Mě jenom nakoplo ta KloučkovkaneKloučkovka, to mě prostě hlava nebere.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Vysvětlovací thread

Příspěvekod klasik51 » 20 led. 2014, 08:28

Dýmák píše:Zdendo,Zdendo asi s tebou malovat nepůjdu :naughty: Že jsi puntíčkář jsem věděl,ale že jsi taková nabroušená břitva na mladé začínající a nadšené dýmkaře jsem nevěděl :smoke3: Polepši se chlape :pray:

Škoda že nepůjdem, konec května by bylo v Srníně dobře na malování, zapálili by jsme své wokšopácké dýmky, dali řeč.
Tak až jindy, až se polepšim. :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Vysvětlovací thread

Příspěvekod Dýmák » 20 led. 2014, 09:16

V Srlíně je furt pěkně Zděndo,ale bylo tam hezčí,to když Honza točil ještě dobrého Platana.Jsem rád,že na to mohu aspoň vzpomínat :puffy:
Uživatelský avatar
Dýmák
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2635
Věk: 56
Registrován: 26 čer. 2008, 20:39
Bydliště: Praha 5 Motol

Re: Vysvětlovací thread

Příspěvekod littlebull » 20 led. 2014, 11:22

klasik51 píše:Škoda že nepůjdem, konec května by bylo v Srníně dobře na malování, zapálili by jsme své wokšopácké dýmky, dali řeč.

A se mnou bys do toho malování nešel, workšopofku taky mám. :?:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků