O ŽIVOTĚ

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

VOLÍM

HOVNO
91
62%
PRD
19
13%
PRÁZDNÁ SLÁMA
19
13%
COSIKDESI
18
12%
 
Celkem hlasů : 147

Re: O HOVNĚ

Příspěvekod Schimmrovka » 19 zář. 2016, 01:57

klucí ,dovolená byla v pláči a truchlení,zemřela mi velmi blízká kamarádka.úžanson se snažil,ale ještě ted´ to nedávám
Uživatelský avatar
Schimmrovka
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 906
Věk: 50
Registrován: 17 led. 2011, 23:12
Bydliště: Pernek na Šumavě

Re: O HOVNĚ

Příspěvekod klasik51 » 18 pro. 2016, 12:17

Tak jsem to chtěl dát původně do vtipů, pak jsem si řek, nebudeš to tam plevelit.
Tyhle informace mě vždycky dostávají. Hergot vy ostatní máte takové výplaty? I větší musejí být, když je tohle průměr.
Pozor nezávidim, asi to neumim, :think: když mi to neni jedno, tak to přeju. Hanka bere min. mzdu, to je tušim něco kolem 10.000,- + -
Chlapi u nás na venkově ve fabrice, svářeči, zámečníci a tak, 13 - 18.000,- :? Tak kde je ten průměr 28.750,- ????????????
https://www.novinky.cz/ekonomika/423805 ... t-vic.html
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: O HOVNĚ

Příspěvekod basa333 » 18 pro. 2016, 12:25

něco k tomu....

Kolik lidí vlastně pracuje za průměrnou mzdu?

Vždy, když ČSÚ zveřejní údaj o průměrné mzdě, mnozí občané nevěřícně kroutí hlavou, ba se i rozčílí, neboť svoje příjmy shledávají podprůměrnými a jejich známí a přátelé též vydělávají méně. To svědčí o nepochopení toho, o čem průměrná mzda vypovídá. Je to stejné, jako když učitelka ve škole na konci školního roku musí rozhodnout, jakou známku napíše na vysvědčení – udělá aritmetický průměr. Sečte všechny známky a vydělí je jejich počtem. Může se lehce stát, že žákovi průměr „zkazí“ jediná špatná známka. Žák se sice může zlobit, že většinu známek měl lepších, ale průměrná známka je jen jedna. ČSÚ počítá průměrnou mzdu velmi podobně – objem mzdových prostředků vydělí počtem zaměstnanců. A také zde se stává, že mzda malé skupinky zaměstnanců s velmi vysokými platy průměr „zkazí“, tedy podstatně zvýší oproti mzdám většiny zaměstnanců.

Průměrná mzda není ukazatelem, který by měl vypovídat o většině zaměstnanců, právě tak jako průměrná známka nevypovídá o většině známek žáka ve školním roce. Průměrná mzda má vypovídat o celkové mzdové úrovni, používá se zejména v časovém srovnání (vývoj proti předchozímu období), resp. v mezinárodním srovnání po přepočtech na stejnou měnu, ať již kursem či přes parity kupní síly. Stěžovat si, že moje mzda je pod celostátním průměrem, je tedy nemístné. Lepší je hledat podrobnější statistiky, které hovoří o mzdových úrovních v jednotlivých skupinách.

Ostatně na výše položenou otázku je možné odpovědět tak, že za průměrnou mzdu nepracuje nikdo, vždyť je to číslo vypočtené na mnoho desetinných míst. Zajímavější údaj je, že podprůměrně placených zaměstnanců je vždy více než těch nadprůměrných, skoro dvě třetiny. Ptáte se, jak je to možné? Bylo již řečeno, že průměrnou mzdu „nadhodnocují“ lidé s vysokými platy. Není jich sice moc, ale výše jejich platů posune celkovou hodnotu ukazatele výš. Pro názornost malý příklad:

Představme si továrnu, kde pracuje 49 dělníků za 20 000 Kč a ředitel s platem 200 000 Kč. Objem zúčtovaných mezd v našem hypotetickém podniku pak bude 49x20 000 + 200 000 = 1 180 000. Vydělíme-li ho počtem všech zaměstnanců (dělníků plus ředitele, tedy padesáti), dostaneme průměrnou mzdu, která pak činí 23 600 Kč. Dozví-li se posléze zaměstnanci, jaká je průměrná mzda v podniku, bude jich 98 % reptat, že berou méně, než činí průměr. A stejný princip funguje i na úrovni celé ekonomiky. Do celostátní průměrné mzdy se dále promítají též rozdíly mezi profesemi, vzděláním, věkem, pohlavím, regiony a podobně.

Ukazatel „průměrná mzda“ je sice nesmírně důležitý, avšak je jen jedním z mnoha. Teprve několik různých ukazatelů dohromady může poskytnout přesný obraz. Proto je též důležité sledovat publikace ČSÚ z oblasti mezd, které právě takovýto celkový obraz poskytují. Vycházejí přitom ze strukturální statistiky mezd jednotlivých zaměstnanců a používají poněkud odlišnou metodiku výpočtu hrubé měsíční mzdy, takže výsledky nejsou shodné s běžně zveřejňovanými výsledky podnikového výkaznictví ČSÚ. Kromě průměrné mzdy je publikován také medián, který ukazuje mzdu zaměstnance uprostřed mzdového rozdělení, tj. půlí počet zaměstnanců na dva stejné díly, takže slouží k lepšímu určení mzdové úrovně v dané skupině zaměstnanců.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: O HOVNĚ

Příspěvekod klasik51 » 18 pro. 2016, 13:33

Děkuji ta plnohodnotnou odpověď. Jasně průměr vím jak se vypočítá. :wink:
Ale k čemu to je když je to k Ho..u
"Průměrná mzda má vypovídat o celkové mzdové úrovni," :shock: a to jako vážně, o celkové? To jako kdo si tohle přečte (to prohlášení) to
je mu hned jasné, kolik lidí je pod hladinou prům. mzdy? A jak hluboko? I u těchto lidí to vypovídá o jejich mzdové úrovni?
Blbost, ale neni potřeba, aby jste mi tady odpovídali, jen jsem se chtěl vykecat. :puffy:
Ale Tomovi děkuji. :smile:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: O HOVNĚ

Příspěvekod ontarios » 18 pro. 2016, 16:11

Průměrná mzda by se měla počítat spíš podle oborů činnosti a rovněž podle krajů v ČR. Pak by se spíše lidé viděli v tom "svém" průměru.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: O HOVNĚ

Příspěvekod klasik51 » 18 pro. 2016, 17:04

Tomu rozumim. Já jsem asi nikdy neměl špatnou výplatu. :think: Už jako mlaďas, když jsem ve dvaceti jezdil s autobusem MHD, sice to bylo
na úkor hodin, najezil jsem taky někdy po Praze 305 hodin za měsíc. :palm: K tomu jsem nastříkal nějaké to auto a bylo dobře. :cool:
Byl jsem pracovitej kluk. K tomu ještě nějaký vedlejší produkt. :joy: Jó šlo to. Když o tom přemýšlím, celý život jsem neměl jedno zaměstnání. Nikdy.
Když jsem se po létech setkal s kamarádem, co se se mnou učil, tak jsem čuměl. V té době jsem zase už dělal řemeslo a on taky. Oba jsme stříkali auta
v servisu. Já v Milevsku, on v Praze. Já neměl špatnou výplatu, ba naopak, tenkrát se o mne tahali a tak jsem si mohl i "dupnout."
Ale on měl o 20.000,- víc. :shock: Psal se rok 2005 + -
A to je to o čem píšeš "rovněž podle krajů"
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: O HOVNĚ

Příspěvekod ontarios » 18 pro. 2016, 17:59

Já nikdy dvě práce neměl. Nějak mi nebylo naděleno, více se postarat. Vždycky jsem si uvědomoval, že kromě peněz, je pro mne důležitý čas. S rodinou, pro zájmy a koníčky atd. Snad díky i tomu svému nastavení jsem deset let byl protestantským farářem, peníze nehrály takovou roli. Bylo jich málo, to ano, ale nějak jsem se nesrovnával. Deset let už jsem mimo pastorování (jo, tři roky jsem byl i v Písku a jezdil jsem každý týden do Milevska - tehdy jsem se stýkal a panem učitelem Kálalem - historik) a peněz je podstatně víc, mnohem víc. Ale, jdou tak nějak mimo mě. To jsem si ovšem nenaordinoval, tak jsem prostě nastaven.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: O HOVNĚ

Příspěvekod klasik51 » 18 pro. 2016, 19:15

No jestli to vypadá, že stavím peníze na první místo, tak jsem napsal něco špatně. :D
:think: Ono pětkrát se oženit, je drahý koníček, tak jsem se musel otáčet. :palm: :D
Jenom zase nevim, jestli je to před farářem ta správná obhajoba. :smoke1:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: O HOVNĚ

Příspěvekod ontarios » 18 pro. 2016, 19:53

Ne, nenapsal jsi nic špatně. Jen jsme každý jiný. A já obdivuji lidi tak činorodé, jako jsi Ty. A ohledně mnohačetných manželství - já jsem zase na druhé straně Gaussovy křivky - oženil jsem se poprvé v 46 letech :)
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: O HOVNĚ

Příspěvekod basa333 » 19 pro. 2016, 05:30

klasik51 píše:Ono pětkrát se oženit, je drahý koníček, tak jsem se musel otáčet. :palm: :D
Jenom zase nevim, jestli je to před farářem ta správná obhajoba. :smoke1:


:clamp: :ok: ani jsem netušil, že se ve vlákně o hovně v 5.30 ráno tak pobavím...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: O HOVNĚ

Příspěvekod Vorža » 19 pro. 2016, 11:27

Mám hodně koníčků a musel jsem si na ně vydělat. Takže až do 35ti jsem mimo zaměstnání dělal každý víkend přidavače u zedníků. A žil jsem si jako král.
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

Re: O HOVNĚ

Příspěvekod Schimmrovka » 24 pro. 2016, 01:19

Já měla ještě před půl rokem práce tři,ale když jsem poznala úžansona,tak jsem trochu přehodnotila priority,a třetí práci jsem odřekla,nejenže mi nezbejval čas pro něj,ale hlavně pro mě,a za ten vopruz mi těch pár šupů mi nestálo,pomohlo to,ale s přibívajícím věkem,raději se uskromním ,než se uhnat.................. :ok:
Uživatelský avatar
Schimmrovka
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 906
Věk: 50
Registrován: 17 led. 2011, 23:12
Bydliště: Pernek na Šumavě

Re: O HOVNĚ

Příspěvekod Schimmrovka » 15 čer. 2017, 22:02

24 května jsem měla jmeniny a taky dvacáté výročí svadby,ten ten byl úžasnej-dva záchvaty,zbořenej nárazník na Bobánkovi (MAMŽELSONEM -hezkej dárek od něj:cry: ) a kytka koupená ve slevě u Hofera.A o romantické večeři............. :| A pak se mi divte že jsem zlá a cinik.On si odjede na dovču v tobě,kdy mám záchvaty,a jsem nemocná-.Přežil zemětřesení,i teroristický útok na vlak-o tom se rakušáci ani nezmínili.Jen víkend s přáteli se vyvedl .Byt´ noc před tím jsem strávila v ČB v nemocnici na pohotovosti na očním,úžanson dostal zánět do očí a mastičky a kapky měl doma-ale protože jel jako Holandsko,tak se jelo na zapřenou na pohotovost do čb:think: :ok: .Ten den jsem najela asi tak 500km a nad ránem doma jsem odpadala.Zejtra budu dělat první jízdu na kamionu-pokud mě doktor pustí :| :ok:
Uživatelský avatar
Schimmrovka
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 906
Věk: 50
Registrován: 17 led. 2011, 23:12
Bydliště: Pernek na Šumavě

Re: O HOVNĚ

Příspěvekod klasik51 » 16 čer. 2017, 07:51

Hele Jano, Ty jsi šílená. :think: :palm: :smoke5:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: O HOVNĚ

Příspěvekod Schimmrovka » 20 čer. 2017, 23:54

Ale nene :D ,jízda se vyvedla.tak ten řidičák nakonec dostanu-ještě testy.Ale musím to odložit,včera jsem byla na operaci-budu mírně vulgární,tak mi to odpuste-po operaci jsem si připadala jako po super šukání i s orálem-jen jsem o tom nevěděla :shock: a orgasmus nikde :palm: .Měla jsem alergickou reakci na lubrikanty a desinfekce,tak mě museli intubovat.Ale domu jsem to celkem slušně odřídila,ale asi mi přijde pozdrav od Firmy,jela jsem trochu rychlejc-pustila jsem rozjetého Bobánka na volnoběh a ty injekce :roll: :mrgreen: :mrgreen: -ty jsou fakt dobrý :twisted:,jsem netušila že by to byl až takovej vodvaz-člověk by i docela ztratil pud sebezáchovi.Byla jsem celkem lustig při nákupu u lidla i kauflandu,to mě trochu umírnilo,ale i tak jsem dala skoro 50kiláků domu.A kdo zná štreku z Prachatic směr Lipno,tak ví o čem mluvím,ale když jsem dorazila domu,tak to jsem jen se odvalila z Bobánka se slovy-vylož a ulož nákup,hodila deku na terasu na muj krásný trávník,dala plzen´ a usnula,západ slunce mi naznačil ,že je čas znovu na pivo a dýmku a oblíct něco teplého na sebe :smoke1: Už na mě došlo,tak taky lenoším,hlava to trochu nebere,ale tělo říká něco jiného :think:
Uživatelský avatar
Schimmrovka
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 906
Věk: 50
Registrován: 17 led. 2011, 23:12
Bydliště: Pernek na Šumavě

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků