Elektrické holicí strojky

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod piter » 16 lis. 2007, 15:41

uplne prvni vec, kterou jsem se holil, byl strojek co sem dostal na 15tiny nebo kdy - uplne nejzakladnejsi Braun

tim sem se smidlil az do doby, nez jsem prestal a zustal jsem delsi dobu s fousama . . no a pred nejakou dobou sem se cely oholil a ted se pro zmenu pravidelne holim.

U kamarada sem vyzkousel Gillete Mach 3 a zjistil sem, ze to vubec neni spatne - v obchode jsem si koupil pro jistotu rovnou Gillete Fusion a nemuzu si ho vynachvalit (zarovnavaci brit neni spatna vec).

Otec si asi pred mesicem/dvema koupil ten nejnadupanejsi samocistici modre svetelkujici Braun za buhvi kolik litru (kdo se zajima tak vi, ja ne takze oznaceni presne nevim) no a tak sem ho zkusil ze zvedavosti . . . musim rict, ze zlaty Gillete :roll: :twisted:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod franta » 16 lis. 2007, 22:33

Ja jsem kdysi take pouzival Mach3 (tusim). Ale jelikoz mam asi dost citlivou plet, tak to nikdy nebylo ono - podrazdeni, skrabance a tak....
Pak jsem presel na Brauna (freeGlider) a bylo to mnohem lepsi. Je fakt, ze neoholi tak dokonale jako zeiletka, ale zase tolik nedrazdi (aspon me). Skousel jsem i philipse s tremi rotacnimi planzetami. Mozna holi o krapet lip, ale zase me vic drazdil a navic s nim nejde pohodlne oholit delsi vousy. S Braunem nemam problem oholit i tydenni strniste. Ma totiz mezi planzetami zastrihavaci listu, ktera pekne zkrati ty dlouhe vousy a o zbytek se postara planzeta.
Uživatelský avatar
franta
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 244
Věk: 43
Registrován: 07 pro. 2006, 18:21
Bydliště: Ujezd u Brna

Příspěvekod tifik » 16 lis. 2007, 22:58

franta píše:Ja jsem kdysi take pouzival Mach3 (tusim). Ale jelikoz mam asi dost citlivou plet, tak to nikdy nebylo ono - podrazdeni, skrabance a tak....
Pak jsem presel na Brauna (freeGlider) a bylo to mnohem lepsi. Je fakt, ze neoholi tak dokonale jako zeiletka, ale zase tolik nedrazdi (aspon me). Skousel jsem i philipse s tremi rotacnimi planzetami. Mozna holi o krapet lip, ale zase me vic drazdil a navic s nim nejde pohodlne oholit delsi vousy. S Braunem nemam problem oholit i tydenni strniste. Ma totiz mezi planzetami zastrihavaci listu, ktera pekne zkrati ty dlouhe vousy a o zbytek se postara planzeta.


Právě, delší vousy jsou problém, asi se časem poohlídnu po Braunu
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod franta » 17 lis. 2007, 10:20

Pokud ti jde prave o holeni delsich vousu, tak na to je Braun mnohem lepsi. Philips je dobry (mozna i lepsi co se kvality oholeni tyce) ale je potreba holit se casto - rekneme denne, coz se mi nechce a navic ani poradne nemuzu. Slovy klasika: "Ja kdyz se denne holim, tak krvacim." :lol:
Uživatelský avatar
franta
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 244
Věk: 43
Registrován: 07 pro. 2006, 18:21
Bydliště: Ujezd u Brna

Příspěvekod Fénix » 17 lis. 2007, 11:25

franta píše:Pokud ti jde prave o holeni delsich vousu, tak na to je Braun mnohem lepsi. Philips je dobry (mozna i lepsi co se kvality oholeni tyce) ale je potreba holit se casto - rekneme denne, coz se mi nechce a navic ani poradne nemuzu. Slovy klasika: "Ja kdyz se denne holim, tak krvacim." :lol:


To je zajímavé, já vždycky slýchával, že planžeta je dobrá jen na krátké vousy zatímco frézky si poradí i s delšími.

Jinak já jsem zkoušel dva různé Philipse, šlo to, ale "žiletkové" Gillette - Mach3 nebo Fusion - to je o něčem jiném. Hlavně zvládnou i slušně odrostlé vousy, což je vzhledem k mé holičské morálce častý požadavek :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod trosca » 17 lis. 2007, 12:22

Když už jsme u toho, nevíte někdo o dobrém strojku na vlasy? Provoz ze sítě, silný motor, od 3mm do cca 2cm?

:oops: :lol:
trosca
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 554
Registrován: 14 bře. 2006, 19:55
Bydliště: Praha

Příspěvekod carolco » 17 lis. 2007, 12:49

ja pouzivam braun activator, holi vyborne, len si musela pokozka zvyknut na suche holenie. jedine, co mi trochu vadi, ze musim kupovat tie nahradne kartuse s cistiacou kvapalinou. nemate nahodou niekto kto pouziva tento strojcek napad, cim by sa dal nahradit ten modry sajrajt v kartusiach?
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod franta » 17 lis. 2007, 13:02

Fénix píše:
franta píše:Pokud ti jde prave o holeni delsich vousu, tak na to je Braun mnohem lepsi. Philips je dobry (mozna i lepsi co se kvality oholeni tyce) ale je potreba holit se casto - rekneme denne, coz se mi nechce a navic ani poradne nemuzu. Slovy klasika: "Ja kdyz se denne holim, tak krvacim." :lol:


To je zajímavé, já vždycky slýchával, že planžeta je dobrá jen na krátké vousy zatímco frézky si poradí i s delšími.

Jinak já jsem zkoušel dva různé Philipse, šlo to, ale "žiletkové" Gillette - Mach3 nebo Fusion - to je o něčem jiném. Hlavně zvládnou i slušně odrostlé vousy, což je vzhledem k mé holičské morálce častý požadavek :)

Planzeta sama o sobe si s dlouhymi vousy neporadi, ale Brauny maji mezi planzetami zastrihavaci listu (pro nazornost: http://www.braun-shop.cz/upload/produkt ... ider_1.jpg ), ktera zkrati dlouhe vousy na takovou delku, kterou planzeta s prehledem zvladne.
Frezka je sice mozna zvladne take, ale neni to nic prijemenho - znacne to taha.

Samozrejme je fakt, ze ziletka je ziletka, na tu elektricky strojek, co se kvality oholeni tyce, nema. Ale nekdo (treba ja) ziletky spatne snasi...
Uživatelský avatar
franta
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 244
Věk: 43
Registrován: 07 pro. 2006, 18:21
Bydliště: Ujezd u Brna

Příspěvekod JardaS » 17 lis. 2007, 14:15

Vždy jsem se od mládí holil žiletkou a už nevím kdo , ale cca před 20 lety mi koupili elektrický strojek . Ani si nepamatuji jaké značky , ale jedno vím . Po několikerém holení letěl někde a vrátil jsem se k žiletkám . Dnes používám nějaký ten rok Wilkinson Sword Quatrtro ( čtyřbřit ) a jsem úplně spokojen . :D
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Tapinek » 17 lis. 2007, 17:10

carolco píše:ja pouzivam braun activator, holi vyborne, len si musela pokozka zvyknut na suche holenie. jedine, co mi trochu vadi, ze musim kupovat tie nahradne kartuse s cistiacou kvapalinou. nemate nahodou niekto kto pouziva tento strojcek napad, cim by sa dal nahradit ten modry sajrajt v kartusiach?

No, jelikoz mam malej byt, tak cistici a nabijeci stanici mam zavrenou v uloznym prostoru postele. Po nabiti strojku z nej kartusi vyndam a zaspuntuju. Strojek cistim jen pri nabijeni (tj. prumerne jednou za 14 dni). Tak mi ta kartuse vydrzi cca rok. A to uz me nijak zily netrha. :lol:
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod klasik51 » 17 lis. 2007, 23:36

Já se holim jednou za 14dní a to zastřihávačem vlasů značky Philips.
Takže mám po oholení sca týdenní strniště.Mám ho tak dva roky a
ještě jsem na něj nesáh,jenom ho po aktu ofouknu hubou. /ten strojek,
pro všímálky :wink: /.
Takle se holim asi 30let. :cry:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod carolco » 18 lis. 2007, 00:08

Tapinek píše:Strojek cistim jen pri nabijeni (tj. prumerne jednou za 14 dni). Tak mi ta kartuse vydrzi cca rok.
asi prejdem na tvoj rezim, ja som ho doteraz poctivo nechal prejst cistenim po kazdom holeni, v priemere mi napln vydrzala mesiac az mesiac a pol. to s tym rokom sa mi paci podstatne viac :-)
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod madriguera » 18 lis. 2007, 12:13

Já, když jsem se holil, tak jedině "mokrou cestou" tedy mýdlo a žiletka. Teď si vousy zastřihávám. Existuje sice určitý tlak od partnerky, abych si se oholil, ale statečně odolávám. Když jsem totiž kdysi vousy shodil, připadal jsem si jak nahý. Kuriozně to bylo po 11 září, matka to kvitovala, že prý nemusím vypadat jak Arab :D . Jenže po týdnu s holou tvářičkou jsem usoudil, že mi to nestojí za to, šmidlat si tváře, a zase hustý krakonoš. No, teď, kvůli rodinné pohodě, mám "model strniště". Jen partnerka občas brblá, že škrábu :) , ale vzhledemk tomu, že jsem chlap :D a umím si dupnout :D (alespoň v něčem :D ), odolávám. A až se naštvu, nachám to dorůst a bude mi splétat copánky na bradě :D ! Abych nebyl :offtopic2: , kradl jsem dědovy jeho Brauna, ale tahalo to a dráždilo to pokožku (jenže to byla polovina devadesátých let). Stejně si myslím, že žiletka/holítko je to nejvodnější!
madriguera
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 441
Věk: 46
Registrován: 09 říj. 2006, 11:39
Bydliště: Kozlovice, Ústecký to kraj

Příspěvekod mirek » 18 lis. 2007, 12:29

madriguera píše:J... Když jsem totiž kdysi vousy shodil, připadal jsem si jak nahý...

Přesně tak, já si taky, když se jednou za rok "ojedu" na cca 1cm, připadám přesně takhle - nahý, zranitelný, neúplný :?
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Tapinek » 18 lis. 2007, 12:39

trosca píše:Když už jsme u toho, nevíte někdo o dobrém strojku na vlasy? Provoz ze sítě, silný motor, od 3mm do cca 2cm?

:oops: :lol:

Ja pouzivam Philips Philishave 241. Ale nevim, zdali se jeste vyrabi (prece jenom ho uz nejakej ten patek mam)...
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků