Marodi a hypochondři

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Dýmky a myslivost

Příspěvekod Calex » 04 bře. 2014, 15:28

Zdravim,
Poraďte mi někdo!!! Dýmku kouřím asi 10let každý den jednou, ale teď jsem najednou začal v noci kašlat. Myslím že za to může to kouření,nemáte někdo zkušenost,jak tomu zabránit?? Celý den nic a když si večer lehnu do postele a spustí se kašel. Nechce se mi kvůli tomu přestat dýmit :think: .,ale už nevim čím jiným by to mohlo být.Nemáte někdo podobnou zkušenost? Děkuji za každou radu, Calex!!!

Přesunuto z tématu Dýmky a myslivost
Sobpeta
Calex
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 04 bře. 2014, 15:19

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod Baca » 04 bře. 2014, 22:33

Vobec to nemusi byt od fajcenia a podla mna uz vobec nie koli jednej fajke denne, toboz ked neslukujes. Kasel = podrazdena sliznica priedusiek. Skus hladat pricinu vo svojom blizkom okoli. Len tak zkraja mi napada, zmena avivaze pri prani postelnej bielizne, nieco nove v okoli kde byvas (nejaky zdroj prachu, smradu, chemie, nova vyrobna, susedia atd tad.) Nieco nove podobneho radu v praci. Nemusi to byt rovno nejaka alergia, staci jednorazove podrazdnie sliznice, ktore ale kaslom sa drazdi viac a viac. Niekedy trva dost dlho, kym sa vsetko upokoji. Zajdi za lekarom, ignoruj jeho pindy o fajceni ako pricine a snaz sa z neho vykopat nieco ine zmysluplne, napriklad vysetrene sputa ( to je to co vykasles) a ine vysetrenia.
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod czumyl » 05 bře. 2014, 07:02

Mno moje segra ja alergicka na kocky ... nespej ti nahodou tajne kocky/pes v posteli? Pak by sis lehal hlavou rovnou do jejich chlupu. U ni se to projevilo zniceho nic.
Uživatelský avatar
czumyl
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 335
Věk: 44
Registrován: 24 lis. 2011, 13:00

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod Sobpeta » 07 bře. 2014, 09:44

Ještě by mohla být příčína v příliš suchém vzduchu=přetopená místnost, panelák, elektrické topení apod.
Nezměnil jsi zaměstnání, nepohybuješ se třeba často v klimatizovaných místnostech? My třeba máme v práci velmi nízkou vlhkost vzduchu, často jen do 10% a to kolikrát hecám nejen v práci, ale třeba i ještě několik hodin po příchodu domů.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod Wardenek » 20 bře. 2014, 13:25

Tak zítra se chystám na plastiku křížáku v koleni, máte někdo s touto lahůdkou nějaké zkušenosti? :-) Zatím mi nejvíc vadí, že už mám dneska zakázáno kouřit :smoke3: Ale naštěstí nezakázali šňupat :twisted:
Uživatelský avatar
Wardenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 190
Věk: 40
Registrován: 07 led. 2014, 12:43
Bydliště: Praha

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod Schimmrovka » 20 bře. 2014, 22:57

Chodila jsem na internu,ale po tom co jsem si přečetla zprávu pro mého obvoďáka že-¨už nemá ovce ,a je jí dobře¨.jsem skončila spolupráci s tím to lékařem.Nemám důvod chodit k lékaři,který mě jen skásne o 30kč,podámi ruku a napíše do karty záležitosti staré bezmála 22ůlet.A Vytahuje to na světlo věci,že i manželson,kterej je dost mírnej,tak,mu to nebylo po chuti .A měl pravdu,k tomu lékaři už nechodím :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Schimmrovka
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 906
Věk: 50
Registrován: 17 led. 2011, 23:12
Bydliště: Pernek na Šumavě

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod Alter Egon » 24 bře. 2014, 14:17

V pátek jsem si pěkně užil se zubem. Měl jsem zub, který už odumřel a před časem se mi vylomil. Sice to vůbec nebolelo ani nijak nezlobilo, ale řekl jsem si, že si dojdu k zubaři, abych si ještě nezadělal na nějaký zánět dásní. Z toho zubu zbyla už jen taková skořepina, tak jsem si myslel, že mi to vytrhne a bude to. Objednal jsem se na druhou hodinu a tak jsem si říkal, že pak budu mít pěkné volné odpoledne a že pak po zákroku půjdu na procházku s manželkou a s prckem.
Dostavil jsem se do ordinace, zubařka se na to koukla a taky usoudila, že se s tím nedá nic dělat a že se to vytrhne. "OK, jsem připraven, tak ať už to mám za sebou" říkám si.
A teď to začalo být napínavý. Páčila to vším možným a pak objevila, že to asi nebude jen tak, poněvadž se ukázalo, že ten zub je srostlý s čelistí. Zkoušela to dál, dostal jsem další injekci. No děs a hrůza, hodinu a půl mi to dolovala, bolest jak kráva a stejně s tím moc nehla nebo jen trošičku.
Pak to vzdala a já místo procházky vyrazil s krvavou hubou do Prahy na stomatochirurgickou pohotovost, aby to dokončili.
Tam jsem asi hodinu čekal, než se mě ujmuli (opravdu "pohotově" - byl jsem tam sám), ale dokončili to rychle. Tam se s tím moc necrcali, vrazili mi tam nějaké háky, začalo to všechno křupat a zub byl za chvíli venku. Já jsem si bolestí málem krůpnul do textilu a divím se, že jsem jim tam neurval ty madla na křesle, ale přežil jsem. Pak mi to zašili, což už nebolelo a od té doby leduju a jím přesnídávky a měkkou stravu.
No nikomu bych to nepřál přátelé, bylo to snad ta nejhorší tělesná bolest, co jsem doposud zažil (a doufám, že už nikdy nezažiju).
Doufám, že jsem vás od zubařuů moc neodradil :smoke5:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod beda » 24 bře. 2014, 19:54

Vůbec neni potřeba odrazovat, to za tebe udělal taky nějakej stomatochirurg :mryellow: Podobně jsem si zašel ještě na učňáku k zubařovi, s asi dva roky starou pozvánkou na rentgen mlíčňáku, kterej ne a ne vypadnout. Kouká na snímek, kroutí hlavou a pak mne objednává na zákrok za dva týdny. Místo abych odhadnul co se chystá podle toho, že se snažil ten zákrok nacpat čtrnáct dnů před vánoce, jsem zajuchal, že se uleju další den ze školy. No přišel jsem tam a když mi řekli ať se svlíknu do naha, tak jsem začal tušit zradu :mryellow: Místo křesla operační lehátko a místo zubaře podsaditej řezník. Nebudu to tu rozvádět, podám to formou volnejch asociací. Dláta, gumová palička s nerez heftem, sikovky, sestra s lahví od okurek plnou slinokrve několikrát k výlevce, asi šest injekcí, těžkej šok a pláč a nakonec patro zpět přichycené úhlednym obšitim všech předních zubů zhruba v půli dásně. Libovka jak hovado, nejbolestivější omluvenka v životě :mryellow: Ten druhej zub prostě rostl vodorovně a tak mi ho vysekaly zevnitř, aniž by vyndali ten mlíčňák, kterej mam do dneška :palm:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod Alter Egon » 25 bře. 2014, 08:48

Tak to klobouk dolů, oproti tomuhle jsem jen žabař a docela jsi mi tím zvedl náladu, když vím, že to může být ještě o mnoho horší :D
Nejhorší je dostat se doktorům do spárů, pak se těžko vymotáváš :D
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod beda » 25 bře. 2014, 10:34

Masakr je, že jelikož už byl uplně vyrostlej a nedělal žádnou neplechu, tak by tam mohl bejt pravděpodobně jakožto součást čelisti bez problémů do dneška :palm: No ale ulil jsem se na dalších čtrnáct dní po zákroku :P
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod Baca » 01 dub. 2014, 22:51

Aj to tu. Clovek NIE JE korunou tvorstva. Cim inteligentnejsi, tym NAKAZENEJSI :-(

http://psychologie.cz/inteligenci-zpusobuje-parazit/
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod Dapr » 02 dub. 2014, 05:53

Toxoplasma Ripleyi :mrgreen: :clamp:

Já bych řek, že někteří maji v hlavě přimo Goaulda, než tuhle malou potvůrku...

Ač to čtu po aprílu, tak to mne rozesmálo, inteligence jako nemoc :twisted:
Uživatelský avatar
Dapr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 584
Věk: 51
Registrován: 01 čer. 2013, 20:42
Bydliště: Slánsko

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod Gimli » 02 dub. 2014, 07:13

Měl dotaz na zdejší lékaře - ke zlomenině nohy mi doktorka na pohotovosti předepsala injekce Zibor 3500 IU. Zajímalo by mě, jestli si k dýmce můžu dát skleničku destilátu,příp. pivo, aniž bych zkolaboval s pěnou u úst, příp. si jinak uškodil. Dík
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod PoKlaT » 02 dub. 2014, 07:23

Baca píše:Aj to tu. Clovek NIE JE korunou tvorstva.

Také se domnívám, že to souvisí s April :wink:
Odvážná bojovnice Ripleyová (opět v podání Sigourney Weaver), jež jako jediná z posádky vesmírné lodi Nostromo přežila útok děsivého mimozemského tvora, se vrací na planetu
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Marodi a hypochondři

Příspěvekod klasik51 » 04 dub. 2014, 08:18

Gimli píše:Měl dotaz na zdejší lékaře - ke zlomenině nohy mi doktorka na pohotovosti předepsala injekce Zibor 3500 IU. Zajímalo by mě, jestli si k dýmce můžu dát skleničku destilátu,příp. pivo, aniž bych zkolaboval s pěnou u úst, příp. si jinak uškodil. Dík

Zeptej se Jakuba, řekl bych, že Ti zrovna on nejlépe poradí. :twisted:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků