HW & SW poradna

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod Ragaz » 10 kvě. 2015, 17:35

No, to by taky bylo řešení, dualboot z linuxem a rozchodit ten (jako) router pod linuxama...
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod Jelenitz » 11 kvě. 2015, 11:51

Jestli nepoužívá nějaký spešl widlí program, ztrácí dualboot význam. Prostě pošle XP (nebo co má) tam kam slunce nesvítí a pojede všechno na linuxu - zrovna zmiňovaný Ubuntu je pro začátek maximálně přívětivý a to že ho při nulovém nákladu a jednoduchosti nepoužívá většina populace je jenom strach, lenost nebo neznalost.
Uživatelský avatar
Jelenitz
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 76
Věk: 48
Registrován: 18 dub. 2014, 23:19
Bydliště: Jelenice

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod Ragaz » 11 kvě. 2015, 12:56

No, abych řekl pravdu po zkušenostech z pokusů s různými distribucemi linuxu cca před 10 lety se mi do toho taky nechce, bez hlubších znalostí, pročítání fór atd. nefungovala bez problému žádná...snad výjimkou danixu, ten se mi na compu udržel nejdýl, ale skončilo to na tom, že neměl podporu usb disků. Po to čase stráveném instalacemi, odinstalacemi a řešením jak se zbavit zavaděče atd...Nebo vzpomínka na Kubuntu na služebním NB našeho pana faráře...než něco naběhlo, tak si člověk moh dát dvacet...Možná u je to dneska jinak, ale chuť do toho moc nemám a taky nechávám na netbooku živořit xpčka.
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod Pistacik » 11 kvě. 2015, 13:00

Ca od roku 2008 je Ubuntu v pohode. Po to, čo zmenili grafické prostredie som presedlal na Mint. Samozrejme sa občas problémy nájdu, ale nič neriešiteľné. U nás to má celá rodina (po tom, čo som na widliach odmietol robiť údržbu.)

Never looked back.
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod jcp » 11 kvě. 2015, 18:18

:arrow: Ragaz
ad ubuntu - nemusíš hned instalovat na tvrdo, při instalaci nabízí alternativy - instalovat x vyzkoušet, takže ho lze spustit a zkoušet z DVD aniž by bylo nutno cokoli instalovat na disk. Zkus a uvidíš, že stabilitou, uživatelským rozhraním i dalším je někde úplně jinde než před 10 lety .. i když před těma 10 lety jsme v práci (ČSOB) běžně používali Fedoru a SuSe a už tenkrát to bylo stabilnější než Widle .. (ovšem jeli jsme bez grafiky, na všechno stačila holá command line a Půlnoční kovboj :lol: )
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod Ragaz » 11 kvě. 2015, 23:47

No, já nevím jak je to dnes, ale dřív ty livka taky krásně fungovaly a když se to dalo na disk, tak to stálo za...ale ja fakt, že díky SLAXU (ten ale instalovat ani nešel) jsem si několikrát zachránil data při kolapsu widlí...jinak v korporacích, kde se o to starají ITáci a mají nakoupenou podporu je to taky o něčem jiným...ale jo, možná časem něco zkusím, ale do ubuntu se mi moc nechce, už ten název se mi nelíbí :mrgreen: , uvažoval jsem o gentoo nebo arch linuxu...ale nevím jestli bych to zvládnul :think:
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod Pistacik » 12 kvě. 2015, 09:31

Ragaz píše:ITáci a mají nakoupenou podporu
:think: O RLY?
Ragaz píše:už ten název se mi nelíbí :mrgreen:
JJ, jedno z najdôležitejších kritérií. :cool:
Ragaz píše:uvažoval jsem o gentoo nebo arch linuxu
Majú oboje svoje pozitíva, ale široká uživateľská základňa medzi nich rozhodne nepatrí. Viac užívateľov = viac užívateľských problémov = lepšie dohľadateľná podpora na webe.

Posledný problém čo som riešil s Mint-om bolo používanie grabberu TV signálu (taký lacný šmejd z Lidlu). Nie že by nefungoval, ale robilo to divotvorné obrázky. Všetko sa vyriešilo vnútením parametrov rozlíšenia vstupného signálu.
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod lukas3 » 21 črc. 2015, 09:04

Znate nekdo reseni na propojeni Outlooku a synchronizace kontaktu mezi Outlookem a jinymi emailovymi poskytovali? Hlavne Gmail, ale pokud by slo i s jinymy, tak jeste lepe. Klidne muze byt i placena aplikace pokud bude dobre fungovat. Diky
lukas3
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 21 črc. 2015, 08:48

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod kitrab » 25 črc. 2015, 19:50

MyPhoneExplorer
kitrab
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 30 srp. 2014, 09:17

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod Fénix » 29 srp. 2015, 16:44

kdyby někdo z pražáků nechodil do srazového vlákna:
Fénix píše:Nemáte někdo na půjčení nějakou klidně starší PCI zvukovou kartu ? Blbne mi zvuk na PC a potřebuji zjistit, zda to je HW chyba integrované karty. Díky !!!
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod Baca » 29 srp. 2015, 18:30

Ak mas USB, za doslova par supov si kup USB zvukovku, mam tiez jednu ako zalohu pre PC aj notas :-) Hmm, ale teraz mi napada, ci nemas problem c PCI slotom a toto chces vyskusat.

Ja mam konkretne tuto : https://www.alza.sk/axago-ada-20-d246592.htm
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod Rog » 05 zář. 2015, 09:48

Dnes o 20:45 hraje Slovensko futbal - kvalifikačný zápas proti Španielsku. Poraďte, kde by sa to dalo pozrieť, nastreamovať z územia ČR. Celkom by som sa pozrel...
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod DadANN » 05 zář. 2015, 10:04

skus tuto

MOJE TV BLBNE
DadANN
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 05 čer. 2013, 15:38
Bydliště: Brno

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod Rog » 05 zář. 2015, 15:40

Vďaka, ale nepomohlo. Chce to stiahnuť vcl player a a keď ho stiahnem, tak programy nebežia... :think:
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod Baca » 05 zář. 2015, 17:39

Na ktorej TV bezi ten fotbal ?


nieco som nasiel, ale ako to bude fungovat netusim

http://www.ziveprenosy.cz/zive-prenosy/fotbal-zive/
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků