HW & SW poradna

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod Brenner » 08 úno. 2015, 11:46

Prosim o radu, da se v messengeru zjistit starsi historie? Bumbal jsem, neco napsal a jsem trestan, za neco, co si nepamatuju
Brenner
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 42
Registrován: 24 lis. 2013, 19:59
Bydliště: Capindorf

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod Lovec » 23 úno. 2015, 06:21

No většina messengeru má defaultně zapnuté ukládání historie. O jaký konkrétní se jedná?
Uživatelský avatar
Lovec
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 286
Věk: 37
Registrován: 02 srp. 2014, 11:47
Bydliště: Havířov

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod Brenner » 23 úno. 2015, 10:24

Šlo o mobilní facebook messenger. Nejsem ještě zcela seznámen s ,,chytrým'' telefonem.
Brenner
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 42
Registrován: 24 lis. 2013, 19:59
Bydliště: Capindorf

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod DadANN » 23 úno. 2015, 15:59

Ak je mobil pripojeny na internet, historiu chatu nacitava priebezne z fb ked "scrolujes" v chate vyssie a vyssie..
DadANN
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 05 čer. 2013, 15:38
Bydliště: Brno

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod Fanys » 02 bře. 2015, 11:24

Mám dotaz. Žena si stěžuje, že na starém notebooku se jí zasekává přehrávání TV pořadů (obraz je trhaný jako když nestíhá). Pomalým internetem to není, protože to dělá i po připojení na moje rychlé UPC. Myslíte, že by pro ni bylo vhodné toto Lenovo IdeaPad Z50-75, černá
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod Jelenitz » 02 bře. 2015, 15:17

A nestačilo by aktualizovat flash player?
Uživatelský avatar
Jelenitz
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 76
Věk: 48
Registrován: 18 dub. 2014, 23:19
Bydliště: Jelenice

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod Vejr » 31 bře. 2015, 18:30

nemáte někdo tip jak zlepšit příjem mobilního internetu ? Fleška od O2 do notebooku, lezu sem většinou při stání s kamionem na hranicích Hora sv Šebestiána, mám tady Edge 4 čárky ale hodně často to vypadává, leze to jak z chlupatý deky. Neexistuje nějaká přídavná anténa ?
Uživatelský avatar
Vejr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 207
Věk: 52
Registrován: 21 úno. 2015, 20:22
Bydliště: Kladno / kamion

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod Baca » 31 bře. 2015, 18:46

Ak mas GSM dongle v kabine a bunka je daleko kabina moze tlmit signal. Budes potrebovat iny GSM dongle s externou antenou, kde kablom vyvedies antenu z kabiny von.
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod Baca » 08 dub. 2015, 21:48

Tak a doslo aj na mna :-) Prosim niekoho kto sa vyzna v sietach ci by mi vedel poradit. Mam dva USB Wifi kluce. NA jeden chtam volnu wifinu a taham cez neho net. z druheho by som rad urobil nieco ako router, aby som sa mohol pripojit k netu mobilom a tabletom. Oba USB WIFI dongle budu pripojene na jedno PC. SKusal som Adhoc, premostenie, ale akosi to neviem rozchodit :-( Len jeden kluc (aspon podla konfiguracneho programu) vie SoftAp mode. Z toho by som rad urobil ten akoze wifi router. Da sa to vobec ???
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod Ragaz » 09 kvě. 2015, 09:49

Hele a proč se s tabletem a mobilem nepřipojíš na tu volnou wifinu přímo?
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod Baca » 09 kvě. 2015, 20:43

Lebo je od miesta kde ich pouzivam v radiovom tieni. Antenu a samotne WIFI USB mam na 15m dlhom USB predlzovacom kabli cez dve miestnosti vonku z okna :-D
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod Ragaz » 09 kvě. 2015, 21:22

Aha :D...no podle mě by to jít nějak mělo, ale přijde mi to jako dost divoké řešení :mrgreen: . Router se musí udělat z počítače, aby přes jednu wifinu signál přijímal a přes druhou redistribuoval...na W7 jsou na netu návody http://technet.idnes.cz/software-zdarma ... ftware_dvr), vypadá to jednoduše :lol: ...pokud máš XPčka tak to bude chtít nějakej extra program(http://www.mobilmania.cz/clanky/jak-ude ... fault.aspx).Ohledně ad hoc přemostění - mě se na XPčkách jednou povedlo vytvořit, dokonce i nasdílet složky z počítače a tiskárnu...ale nikdy potom už se mi to nepovedlo :mrgreen:...jako trvalé řešení to nevidím.
Nejlepší by bylo asi pořídit klasickej router, stojí to pár korun.
...ne že bych tomu nějak rozuměl :smoke3:
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod jcp » 10 kvě. 2015, 07:26

No, ty dva klíče mi připadají jako "proč to dělat jednoduše když to jde složitě" :D Wifi router pořídíš v ceně jednoho BéPéKáčka, tj. pod litr a máš vystaráno. Já měl wifinu na střeše a z ní dlouhej etehernetovej kabel do compu venkem po střeše a po baráku. Když se dělala nová střecha tak projevili přání, abych s tím kabelem šel do řiti, takže teď je wifina na střeše tam kde byla, z ní krátkej kabel k routeru na půdě a signál spolehlivě pokrejvá celej třípatrovej barák .. a vyšlo to ani ne na 700,- Káčé ..
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod Baca » 10 kvě. 2015, 07:31

Asi to urobim cez router. Ono by to slo ja cez PC, ale XP nepodporuju nejaky protokol. Ten je podporovany az od Win7. Takze ani nejaky soft by to nezvladal stabilne a k spokojnosti. Potreboval som to vtedy dost surne, aby som nemusel lietat po byte a hladat slusny signal :-)
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: HW & SW poradna

Příspěvekod jcp » 10 kvě. 2015, 07:51

Ono v první řadě je otázka, proč si svinit comp XPéčkami či kterejmakoliv jinejma Widlema vod Mrkvosoftu. Sice je fakt, že doteď je v česku typická domácí konfigurace pirátsky (v lepším případě, ale v těžký menšině OEM) XPéčka a nějaký - opět pirátský či OEM Offisy. Upřímě - já to mám taky :lol: :smoke2: - ale jen z piety, vedle toho mám na tom samým disku aktuální Ubuntu 14.04 (čili i s OpenOffice který jsou podle mě lepší než Mrkvosoftí Office) který se bootujou primárně a jedu výhradně přes ně (pošta přes Thunderbird). Nevím co je to modrá smrt, nevím co jsou to viry a jsem v pohodě :smoke1: .. grátis a v souladu se zákonem :wink:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků