Houby & houbičky I.

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Honzk » 26 kvě. 2008, 13:11

Velmi sypatický thread, už mě taky napadlo, jestli se tu tohle téma neobjeví......

Já letos našel zatím celkem ve slušném množství májovky, tento víkend už i špičky trávní (delikatesa), asi půl kila opěnky měnlivé a holubinky - zatím jen dvě ale už taky začínají. Ještě sem viděl krásné žampióny ale bohužel byly moc blízko silnice. A ještě pár chorošů šupinatých ale ty zas byly pro změnu po dešti moc rozbředlého charakteru.

Ještě sem viděl trs křehutky vodomilné, ale to je pastva spíš pro oči než na talíř......
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod jcp » 26 kvě. 2008, 13:14

Honzk píše:tento víkend už i špičky trávní (delikatesa)

JJ - moje babička dělala "jarní" polévku - mladé brambory, mladý zelený hrášek a špičky .. balada!
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod klasik51 » 26 kvě. 2008, 19:56

mihra píše:Jako bývalý krajan (Bernartice) vzpomínám, co tam vždy rostlo hub. :P

V bernu jsem dvakrát do týdne, minimálně pro beňoš, kde je zaručeně nejlevnější a hodně dělám pro tamní OÚ. A kdo Tě šoupnul nad Labe.
Když tak SZ :)
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod jcp » 31 kvě. 2008, 13:16

Takže přátelé, letos první praváci dubáci (B.aestivalis) - Dymokury, u Jakubského rybníka. A pro entomology - ta samá lokalita současně i první roháči (Lucanus cervus L.).
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Jakub » 01 čer. 2008, 18:30

pěkné, obé je pěkné, ale že nám ta matka příroda v tom dělá bordel což....
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Příspěvekod vytryol » 01 čer. 2008, 19:08

jcp píše:Takže přátelé, letos první praváci dubáci (B.aestivalis) - Dymokury, u Jakubského rybníka. A pro entomology - ta samá lokalita současně i první roháči (Lucanus cervus L.).


No vetsinu tech hub o kterych si tu rikal jsem v zivote neslysel...My sbirame leda babky a hribky...Ucil jsi se houby sam, nebo z atlasu? Jestli z atlasu mas nejaky fakt dobry, ktery by mi pomohl? Uz minuly rok jsem si rikal ze bych se chtel naucit...V mem okoli jsou ale jen sami znalci neznalci...
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Příspěvekod jcp » 01 čer. 2008, 19:24

vytryol píše:
jcp píše:Takže přátelé, letos první praváci dubáci (B.aestivalis) - Dymokury, u Jakubského rybníka.

No vetsinu tech hub o kterych si tu rikal jsem v zivote neslysel...My sbirame leda babky a hribky...Ucil jsi se houby sam, nebo z atlasu? Jestli z atlasu mas nejaky fakt dobry, ktery by mi pomohl? Uz minuly rok jsem si rikal ze bych se chtel naucit...V mem okoli jsou ale jen sami znalci neznalci...

praváci dubáci (B.aestivalis) = hřib dubový :D . Atlasů mám hned několikero, ale všechny vyšly už před hodně lety (a už je dávno nepoužívám), takže je seženeš leda v antikvariátu. Na netu není špatná třeba tahle, ale dá se jich najít víc. Btw třeba v anglosaský kuchyni jsou takový smrže ceněný o třídu výš než hřiby ..
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod vytryol » 01 čer. 2008, 19:29

Diky za tip...Jsi ve me zasel seminko odhodlani..takze v patek az prijedu z koleji skocim do knihovny a neco si pujcim a fakt vyrazim a zacnu se ucit... :lol: :lol:
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Příspěvekod Jakub » 01 čer. 2008, 19:47

to nebylo semínko , to byl výtrus, přece jen to není kytka a o ostatním semenění se nehodlám šířit....

.....tak si pro jistotu najdi číslo na pohotovost - a pro druhou jistotu si to co přineseš nech někým znalým skouknout, když tedy jdeš do lesa jen s knížkou.....
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Příspěvekod vytryol » 01 čer. 2008, 19:55

Jakub píše:to nebylo semínko , to byl výtrus, přece jen to není kytka a o ostatním semenění se nehodlám šířit....

.....tak si pro jistotu najdi číslo na pohotovost - a pro druhou jistotu si to co přineseš nech někým znalým skouknout, když tedy jdeš do lesa jen s knížkou.....


Toz technika pokus omyl funguje vzdy... :lol: (Bohuzel v tomhle pripade by to mohlo byt poprve a naposledy) :lol:
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Příspěvekod jcp » 01 čer. 2008, 20:16

vytryol píše:Toz technika pokus omyl funguje vzdy... :lol: (Bohuzel v tomhle pripade by to mohlo byt poprve a naposledy) :lol:

No, ono naštěstí krom muchomůrky hlíznatý a vláknice Patouillardovy (a tu jsem ve středních Čechách ještě nenašel, snad prý roste na Karlštejnsku) u nás zas až tolik smrtelně jedovatejch hub neroste .. většinou se jen posereš či pobliješ, eventuelně oboje :lol: . Ovšem z mládí pamatuju případ, kdy na A.phaloides ze sedmičlenný rodiny odešlo 5 lidí (jeden byl spolužák) :(
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Fénix » 01 čer. 2008, 20:24

vytryol: já byl v mládí dlouho fanda do hub, měl jsem pročtených několik atlasů, ale stejně tu houbu nakonec kolikrát stěží poznám - takže fakt opatrně
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Jakub » 01 čer. 2008, 20:26

na jedné výstavě hub mi starý pan Smotlacha povídá poněkud posmutnělým hlasem - pane kolego vy snad nečtete klasickou literaturu, vždyť jsem napsal, že tato houba nelze s ničím zaměnit...a vy, vy jste ji zaměnil. Dlužno podotknout jen jsem pomáhalpřed lety instalovat výstavu na Žofíně (nosil stoly a tak pod)a s houbama neměl nic moc společného
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Příspěvekod jcp » 01 čer. 2008, 21:05

:lol: :lol:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Krhút » 01 čer. 2008, 21:48

Dvacet let prodávám muchomůrky a ještě nikdo si nepřišel stěžovat . :twisted:
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


cron