Vo bydlení :-)

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod meduard » 10 lis. 2004, 22:18

Fénix píše:
Graveir píše:jj taky jsem bydlel na sidlisti, nas ale jeste dojila pani majitelka, kera nas tam na cerno mela v najmu...takze najem 8k jen to hvizdlo a to pred 6 lety. ALe jinak to vypada nemlich stejne i ve stary casti mesta...samy auta, rozflakany lavicky, bandy fetaku a divnejch decek, howna, duchodci a kraval z hospod. :puke: :mrgreen:


Dneska jsem byl v Budějovicích a nic takovýho tam nebylo.
:lol:

ja som bol v cb 25 rijen a tak isto som si nič také nevšimol, iba slimakov v číne na námestí, pol hodinu som na ostrokyslu polievku ešte v živote nečakal...
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Fénix » 10 lis. 2004, 22:55

meduard píše:
Fénix píše:
Graveir píše:jj taky jsem bydlel na sidlisti, nas ale jeste dojila pani majitelka, kera nas tam na cerno mela v najmu...takze najem 8k jen to hvizdlo a to pred 6 lety. ALe jinak to vypada nemlich stejne i ve stary casti mesta...samy auta, rozflakany lavicky, bandy fetaku a divnejch decek, howna, duchodci a kraval z hospod. :puke: :mrgreen:


Dneska jsem byl v Budějovicích a nic takovýho tam nebylo.
:lol:

ja som bol v cb 25 rijen a tak isto som si nič také nevšimol, iba slimakov v číne na námestí, pol hodinu som na ostrokyslu polievku ešte v živote nečakal...


V Budějovicích to jde v centru se stravováním od 10k5, ale posledně jsme objevili opravdu vynikající restauraci Pavlač. Doporučuji všem co do čb zavítají!!
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod gandalfino » 11 lis. 2004, 12:24

Fénix píše:
meduard píše:
Fénix píše:
Graveir píše:jj taky jsem bydlel na sidlisti, nas ale jeste dojila pani majitelka, kera nas tam na cerno mela v najmu...takze najem 8k jen to hvizdlo a to pred 6 lety. ALe jinak to vypada nemlich stejne i ve stary casti mesta...samy auta, rozflakany lavicky, bandy fetaku a divnejch decek, howna, duchodci a kraval z hospod. :puke: :mrgreen:


Dneska jsem byl v Budějovicích a nic takovýho tam nebylo.
:lol:

ja som bol v cb 25 rijen a tak isto som si nič také nevšimol, iba slimakov v číne na námestí, pol hodinu som na ostrokyslu polievku ešte v živote nečakal...


V Budějovicích to jde v centru se stravováním od 10k5, ale posledně jsme objevili opravdu vynikající restauraci Pavlač. Doporučuji všem co do čb
zavítají!!


Já v ČB vřele doporučuji Alchymistu a pro milovníky adrenalinových sportů a RedDwarfa má na pěší zóně indická restaurace připraveno kuře Vindaloo :wink:
Uživatelský avatar
gandalfino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 11 srp. 2004, 13:10
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Jana » 11 lis. 2004, 12:29

gandalfino píše:pro milovníky adrenalinových sportů a RedDwarfa má na pěší zóně indická restaurace připraveno kuře Vindaloo :wink:


Tomu říkám konečně dobrej důvod, proč sjet po dlouhý době do ČB :wink: A kvalita prožitku?
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Twineryy » 11 lis. 2004, 12:49

gandalfino píše:Já v ČB vřele doporučuji Alchymistu a pro milovníky adrenalinových sportů a RedDwarfa má na pěší zóně indická restaurace připraveno kuře Vindaloo :wink:


Kuře Vindaloo - my fafourite. Vařím ho příležitostně pro kámoše už řadu let a právě kvůli Červenýmu trpaslíkovi jsem se ho naučil dělat. Ženská to teda nesní (ani ta moje, na feferonkách vychovaná, poloviční maďarka :D ), ale je to zážitek, v tom se shodnou všichni. Hlavní zásada je jíst rychle a hlavně nepřestávat :wink: :lol: . Dá se udělat i nepálivá verze, ale chybí tomu ten čtvrtej rozměr při jídle a pátej druhej den na záchodě :shock: :lol: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod gandalfino » 11 lis. 2004, 14:00

Jana píše:
gandalfino píše:pro milovníky adrenalinových sportů a RedDwarfa má na pěší zóně indická restaurace připraveno kuře Vindaloo :wink:


Tomu říkám konečně dobrej důvod, proč sjet po dlouhý době do ČB :wink: A kvalita prožitku?


Vůbec jsem nevěděl, do čeho s kolegou jdeme. Nakonec jsem to zvládnul a byl to zážitek na celý život :shock: . Něco podobného popisuje G. L. Pease na svých stránkách v článku "Too Hot To Handle". Taky by tady za dojedení měli dávat tričko s gratulací :wink: .

Za 14 dní jedu zas do ČB, tak kolega chce podniknout druhý pokus (minule nedokončil). Musím sehnat kameru.... :twisted:
Uživatelský avatar
gandalfino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 11 srp. 2004, 13:10
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Graveir » 11 lis. 2004, 14:12

Fénix píše:
Graveir píše:jj taky jsem bydlel na sidlisti, nas ale jeste dojila pani majitelka, kera nas tam na cerno mela v najmu...takze najem 8k jen to hvizdlo a to pred 6 lety. ALe jinak to vypada nemlich stejne i ve stary casti mesta...samy auta, rozflakany lavicky, bandy fetaku a divnejch decek, howna, duchodci a kraval z hospod. :puke: :mrgreen:


Dneska jsem byl v Budějovicích a nic takovýho tam nebylo.
:lol:


Malo jsi hledal...navic nebyvaji tam pres den ale k veceru. Pres den jen ti duchodci.. 8) A to musis zazit pri bydleni...jinak to nejni ono...jednodenni navsteva ti ten zazitek neumozni :))
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Graveir » 11 lis. 2004, 14:18

Jj, v budejichc se da najist ruzne a ruzne draho. Alchymista je fajn, ale ponekud luxusnejsi podnik. Dale je dobry podnik U Hrusku v krajinske ulici. Cina je lepsi kousek vedle namesti (ulici nevim) jako kdyz jdete z namesti kolem radnice k vltave, tam je schovana pidi cinska restaurace a dobre tam varej, ale jinak na stravovani jsou nejlepsi okenka s hamburgry a bagetami, nejlepsi je u piaristickeho namesti...rozhodne kulturni a gurmansky zazitek...

Dobra je i Hacienda mexicana naproti vystavisti...

A s indickou restauraci (je kousek od vlakoveho nadrazi vo bocni ulicce u lanovy tridy) jsem cest jeste nemel, ale slysel jsem samozrejme dobre reference.

Btw JA bydlim u Cerne veze, takze kdyztak se mi lidicky , budete - li mit chut, ozvete, ze jedete do budejek. :wink: Muzem dat rec a spoelcne si zabafat 8)
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Zarizovani

Příspěvekod DragonSoul » 24 srp. 2018, 13:17

Ahoj všichni.
Chtěl bych poprosit, zda je zde nějaké znalec, který se orientuje v boji se stavebním úřadem. Já nemám vůbec žádné zkušenosti a chtěl bych se vyhnout nějakým nepříjemnostem.
O co jde.
Máme zahradu, z územního plánu je tato informace
Funkční využití: plochy bydlení(B)
Hlavní využití: pozemek pro stavbu rodinného domu v zahradě
Členění plochy pro hlavní využití:
1 stavební parcela,Max. zastavěná plocha: 200 m2
Prostorové uspořádání: Nová zástavba nesmí převýšit nejvyšší přilehlé objekty určující charakter místa.
Další podmínky: Stavby budou umisťovány za podmínek daných správou vodního toku.Pokud nedojde k realizaci protipovodňových opatření, musí být úroveň 1. NP staveb min 0.5 m nad úrovní nejvyšší pozorované povodně

Máme v úmyslu umístit na zahradu mobilní dům cca 40m2.
K mobilnímu domu chceme přivést elektřinu, elektroměrový rozvaděč ani hlavní rozvaděč ještě není vyřešený, nicméně už stojí distribuční rozvaděč cca 200m od předpokládaného umístění domku.
Mobilní domek chceme připojit na vodovod a kanalizaci, která se sice ještě nezačala stavět, ale už se dělá projekt a snad příští rok dojde k realizaci, nicméně chceme ještě pro jistotu domek připojit na existující studnu.
Může někdo sepsat tady, nebo poslat SZ v bodech, co všechno mám oběhnout?
Co potřebuji řešit.
Umístění domku na pozemek - zde je navíc problém, že to neprojede vjezdem, tak asi nějaký jeřáb, chce to asi vidět pro návrh nejlepšího řešení s poměrem cena/výkon.
Výkop/umístění elektroměrového rozvaděče
Výkop pro kabel od rozvaděče k domku.
Výkop pro vodu ze studny
Zkontrolování/předělání elektroinstalace mobilního domu. Tam se mi nelíbí, že je všechno na jeden jistič, rád bych to měl rozdělené.
Vím je to moc starostí ale uvítal bych alespoň nějaké postrčení.
Pozemek je ve Velence okres Nymburk.
Děkuji
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

Re: Vo bydlení :-)

Příspěvekod peťák » 24 srp. 2018, 17:23

Ahoj,
rozhodně bych začal na místně příslušném stavebním úřadě.
Dle §103 bod 16 Stavebního zákona pro "výrobky plnící funkci stavby, včetně základových konstrukcí pro ně" (což je ten tvůj mobilní dům), není třeba stavební povolení ani ohlášení, ale jejich umístění musí být v souladu s územním plánem, takže se stavebnímu úřadu nevyhneš.
Co se týká přípojek elektro, tak to budeš muset na STE (středočeská energetika), pokud tam Nymburk ješte spadá, se žádostí o připojení. Od nich dostaneš vyjádření, za jakých podmínek Tě připojí. Budou určitě chtít vědět, jak velký hlavní jistič budeš vyžadovat (pro rodinný dům je standartem hl. jistič 3x25A), budeš muset postavit v oplocení elektroměrový pilíř, atd, atd...
U vody a kanalizace je to podobné, budeš muset se žádostí na organizaci, která v obci provozuje vodovod, tam opět obdržíš podmínky, za kterých Tě připojí. Asi budeš muset na pozemku vybudovat vodoměrnou šachtu, atd, atd...
K vodovodu ze studny žádné povolení nepotřebuješ, místo kanalizace budeš muset mít nějakou žumpu. Dělají se betonové prefabrikované, takže se jen vykope jáma, osadí do ní jímka a je to.
Tolik v krátkosti.
Zajdi prostě na stavební úřad, řekni jim co máš v oumyslu a oni Ti určitě řeknou, co všechno budeš potřebovat. Skoro určitě Ti hlavu neutrhnou :wink: Ono totiž, přestože stavební zákon je jen jeden, tak každý stavební úřad na stejnou věc pohlíží různě. Co někde stačí, jinde stačit nemusí....
Uživatelský avatar
peťák
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2030
Věk: 50
Registrován: 05 úno. 2011, 19:18
Bydliště: Mokropsy

Re: Vo bydlení :-)

Příspěvekod klasik51 » 25 srp. 2018, 07:21

peťák píše:Ahoj,

Zajdi prostě na stavební úřad, řekni jim co máš v oumyslu a oni Ti určitě řeknou, co všechno budeš potřebovat. Skoro určitě Ti hlavu neutrhnou :wink: Ono totiž, přestože stavební zákon je jen jeden, tak každý stavební úřad na stejnou věc pohlíží různě. Co někde stačí, jinde stačit nemusí....


Souhlas, tam ti řeknou vše, kam musíš zajít. A souhlas hlavně s tím druhým řádkem. Nedávno mě dokonce něco vysvětlili na jednom úřadě v jedné kanceláři nějak. A když jsem za týden chtěl ještě nějaké dovysvětlení a v té kanceláři nikdo nebyl, zaklepal jsem na vedlejší kancelář. Tam se dost divili, jak mi to úředník z vedlejší kanceláře vysvětlil, že je to blbost. :palm: :pray: :D
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Předchozí

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků