GPS navigace

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Které navigaci dáváte přednost?

BLAUPUNKT
0
Žádná hlasování
EVOLVE
0
Žádná hlasování
GARMIN
17
31%
MIO
5
9%
NAVIGON
1
2%
TOMTOM
17
31%
Jiná navigace.
14
26%
 
Celkem hlasů : 54

Re: GPS navigace

Příspěvekod littlebull » 29 led. 2011, 21:06

Znal to tam, byl nalitej a magor. Navigace tomu nepomůže. Jednak dělá občas chyby - viz zprávy o nabouraných kostelících apod. a navigace nehlásí chodce nebo jinou bytost na silnici, takže jet jak hovado je nevhodné.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: GPS navigace

Příspěvekod bigdragon » 29 led. 2011, 21:08

klasik51 píše:A tak se ptám, dá se za těchto podmínek jet s navigací, prostě pomůže navigace v mlze? Nebo je to blbost?
Nebo to tam prostě tak dobře znal.

No podle mne jsi si odpověděl sám a nebo to byl blázen který jede co to dá a nehledí na možná rizika :mrgreen: (to je snad osud)
Navigace není stoprocentní ani když je hezky (vede do jednosměrky, zatopeného lomu a pod) Ale pokud tyhle věci vyřešíš za ni, dovede tě k místu cíle na 10 m :ok:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Re: GPS navigace

Příspěvekod klasik51 » 29 led. 2011, 21:12

No to mě jen tak napadlo. Ono se mi na ta jeho koncová světla jelo dost dobře. Já jsem si nechával dóst odlepa.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: GPS navigace

Příspěvekod Fanys » 29 led. 2011, 22:20

klasik51 píše:No to mě jen tak napadlo. Ono se mi na ta jeho koncová světla jelo dost dobře. Já jsem si nechával dóst odlepa.

Abys nedopadl jako ta blondýna za sypačem. :plaster:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: GPS navigace

Příspěvekod Krhút » 29 led. 2011, 22:22

klasik51 píše:A tak se ptám, dá se za těchto podmínek jet s navigací, prostě pomůže navigace v mlze? Nebo je to blbost?
Nebo to tam prostě tak dobře znal. Nebo je so souhra obého?

Při přesnosti , se kterou současné navigace pracují , v silničním provozu nedoporučuji . Vzduch či otevřená vodní plocha jsou něco jiného :wink:
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Re: GPS navigace

Příspěvekod Krhút » 29 led. 2011, 22:23

Fanýs píše:Abys nedopadl jako ta blondýna za sypačem. :plaster:

Ta co jezdí od Tesca ke Kauflandu ? :plaster:
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Re: GPS navigace

Příspěvekod klasik51 » 30 led. 2011, 11:38

:D jó srandičky, to Vám jde. Kdyby jste mi radši poradili kterou. Večer jsem na ně koukal. I když si dám strop od - do, tak budu vybírat minimálně ze 20 kousků. :roll:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: GPS navigace

Příspěvekod bigdragon » 30 led. 2011, 12:14

v podstatě jsou nejlepší TOMTOM a Garmin, pak kousek níž je Dynavix a Navigon a pak různá Mia atd. atd. Důležité je si na navigaci zvyknout a pak je to v pohodě s každou (mají různé chování a hlášení) podívej se na http://navigovat.mobilmania.cz já jsem najezdil cca 30 000 s TOM Tomem a teď jezdím chvilku s Garminem potřeboval bych tak nějak spojení těch dvou :mrgreen:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Re: GPS navigace

Příspěvekod pitrson » 30 led. 2011, 12:45

Mne zase sedi nejlip iGO, to ti nejak ze seznamu vypadlo... :wink:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: GPS navigace

Příspěvekod BATRACHOS » 30 led. 2011, 13:15

klasik51 píše:Asi se čas navršil a půjdu také do navigace. :roll: Přispěla k tomu moje cesta do Kroměříže, Přerova a Olomouce.
Dost jsem se té adresy té dámy co bydlí někde v pr...., třetí barák od konce, nahledal. :think:
A mám dotaz na majitele navigací. Byla docela dost mlha, viditelnost tak na 40 metrů, " mastil" :roll: jsem to :D podle středové čáry tak pade. A celou dobu si řikám, kdyby mě tak předjel nějakej domorodec, to mám nejradši a byl jsem vyslyšen. Vidim světla, podřadim a tradá za nim. Jel v té mlze 130 - 140, :shock: je fakt že tam byla dost rovná a široká
silnice. Popotáhl mě takovejch 25km + - za což mu touto cestou děkuji. 8) :D
A tak se ptám, dá se za těchto podmínek jet s navigací, prostě pomůže navigace v mlze? Nebo je to blbost?
Nebo to tam prostě tak dobře znal. Nebo je so souhra obého?


Tak já Ti zas řeknu něco jiného, aby ses nenudil. :lol:

1. Obecně má pravdu Littlebull - odpovědnost je na Tobě, ne na přístroji, v mlze jezdit dvacet etc. etc. 100% souhlas.

2. Ano, navigace dělá chyby. Ale jsou při používání rozumu VŽDY odhalitelné a když už s navigací umíš, často PŘEDVÍDATELNÉ.

3. NIKDY chyba nespočívá v tom, že by navigace neukázala zatáčku, když tam je, nebo ukázala, když tam není.
Chyba je v tom, že Tě pošle na polní cestu a myslí si, že je to asfaltka, nebo cesta končí u řeky a cíl je 50 m od Tebe - na druhém břehu. To se stává.

4. Kvalita navigace stojí a padá s kvalitou map, a se servisem, zejm. aktualizacemi. Velehrad (pardon, Veledrak) má pravdu, z tohoto hlediska nemají konkurenci Garmin a TomTom.

5. Já sázím na Garmin. Mají nejlepší mapy pro celý svět, dělají i námořní a letecké navigace. Pokud chceš jezdit po Evropě, Garmin. Je to ovšem taková "solidní" firma - nepočítej s Liškou a jinými sttrááášně vtipnými nesmysly. :idea:

6. A teď konečně k té mlze etc.:
snad všechny navigace mají režim 3D, tj. vidíš cestu obdobně jako z posice řidiče, jenže vidíš i za nejbližší zatáčku.
Když se naučíš používat dobře funkci zvětšení, víš celkem přesně, co Tě čeká. To pomáhá nejen za mlhy, ale prostě kdykoli jedeš neznámou krajinou a nevidíš přes kopec nebo do zatáčky. S Garminem je vyloučeno, aby za kopcem byla zatáčka a tys o ní díky navigaci nevěděl. Totéž železniční přejezd nebo most přes řeku. Stejně tak v lese, nebo v zatáčce - následují za ní tři další, nebo rovinka? Vhodně zvolený ZOOM Ti to naprosto spolehlivě předem zodpoví.
Takže ANO - pomáhá to HODNĚ. A nejen v mlze.

Příklad:
Nedávno jsem jel v husté mlze a sněžení v místech, kde jsem to vůbec neznal. Za prvé středové čáry a krajnice pamatovaly tak Zápotockého, a za druhé je sníh spolehlivě ukryl. Bylo tak půl sedmé, takže tma, že nebylo vidět na krok. Bez navigace by riziko sjetí do pangejtu bylo hodně velké. Takhle jsem přesně znal "itinerář" ... a holt jel samozřejmě čtyřicítkou! Jistě, jeli kolem mne také mnozí devadesát. Jedni skončili o pár kiláků dál na krovkách... a ostatní byli o deset minut dřív u své TV Nova. :smoke3:

Co se města týče, tam se takhle na navigaci spoléhat nedá. Za prvé jsou vzdálenosti zatáček a křižovatek malé, za druhé se města dynamicky mění a aktualizace to ne vždy pobere. Mne na 99% Garmin dovedl přesně před číslo domu, které jsem zadal. NE VŽDY NEJRYCHLEJŠÍ NEBO NEJKRATŠÍ CESTOU - já preferuji pohodu a vědomí, že se nemusím o trasu moc starat... dovede mne to tam VŽDY! Ale v mlze bych na něj ve městě tolik nespoléhal. Jenže já stejně ve městě jedu max. 50. :)
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: GPS navigace

Příspěvekod Cifro » 30 led. 2011, 13:27

Roky som jazdil s Garminom, teraz mám asi dva roky Tomtom a som spokojný. Tomtom ma nevláči po poľných cestách a cigánskych búdach tak často ako to bolo s Garminom, hlasové pokyny sú jednoznačnejšie a presnejšie, Tomtom ma neotravuje zbytočnými komentármi typu "prepočítavanie" a že Garmin má lepšie mapy, to platilo pred niekoľkými rokmi. Tomtom má mapy presné, aktualizácia štyrikrát ročne.
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: GPS navigace

Příspěvekod pitrson » 30 led. 2011, 13:32

No, kdyz vidim tu fanatickou viru v Garmina - nechci vam brat iluze, ale zrovna Garmin nebyva moc chvalen, co se mapovych podkladu pro nase konciny tyce. Posila po polich, do rybniku apod. coz neni bezne chovani. Celkem chvaleny jsou systemy TomTom a iGO, s tim ze iGO sedi lidem vic. Teda aspon mne urcite (a muzes mit i toho Lisku... ;-) )
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: GPS navigace

Příspěvekod bigdragon » 30 led. 2011, 13:43

pitrson píše:Mne zase sedi nejlip iGO, to ti nejak ze seznamu vypadlo... :wink:

ne je tam at. :wink: nechtěl jsem vypisovat všechny a taky jsem si nevzpoměl :oops: Taky nemám fanatickou víru v Garmina, posílá mě do jednosměrek a vláčí silnicemi které se v zimě neudržují a polňačkami (ale to dělal TOM taky) zas tak moc mi ty polňačky ve Vitaře nevadí (v zimě závěje ano) vlatně jsem se pro něj rozhodl proto, že jsem chtěl vyzkoušet i něco jiného a kvůli bezplatné aktualizaci po celou dobu životnosti.
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Re: GPS navigace

Příspěvekod BATRACHOS » 30 led. 2011, 13:50

:arrow: Cifro
No, s TomTomem a Garminem je to jako filtráci vs bezfiltráci.

Jeli jsme přece spolu z Javorníka ke Kejvalovi.
V autě byl TomTom i Garmin.
Já mám Garmin a jsem na něj zvyklý.
Když jsem sledoval TomToma, tak mi to tak nevyhovovalo. Myslím ty pokyny a tak. Mám rád, když mi v předstihu řekne, že budu odbočovat za 200m, a pak těsně před odbočením.

Ovšem s aktualizacemi je to pravda - TomTom je má lepší, častější.
+ má určitě lepší nadstavbové funkce u modelů, za které bych ty prachy nikdy nedal.
Kolem deseti tisíc bych také volil TomTom.
Já jsem ale odmítl dát i pět. Za krabičku, která zastarává rychlostí blesku a utopí se v první louži ...
To je podle mne drzost těch firem, takže ohne mich.
Mám provedení s největším displejem, co byl na trhu, a základní navigace byla lepší než základní TomTom. Navíc za velký displej chtěl TomTom neúměrně mnoho.
Možná se to ale změnilo.
iGO neznám.

Celé jsem to bral jako radu Zdeňkovi, který jezdí Dacií.
Lowendové kvalitní auto - lowendová kvalitní navigace.
Naposledy upravil BATRACHOS dne 30 led. 2011, 13:55, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: GPS navigace

Příspěvekod bigdragon » 30 led. 2011, 13:55

BATRACHOS píše:Ovšem s aktualizacemi je to pravda - TomTom je má lepší, častější.

podle mne právě tohle už neplatí viz můj předcházející příspěvek Garmin v ceně jsou min 4 ročně aktualizace lifetime (po dobu života) tak jsem si to dovolil přeložit
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 58 návštevníků