Golf

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Golf

Příspěvekod Fénix » 18 bře. 2009, 15:33

Jsou tady nějací fandové této hry/sportu (která se btw často spojuje s dýmkou :) ) ?
Já jsem si udělal takový rychlokurz loni na podzim. Nejde mi, ale baví mě :)
Případně kdybyste měli někdy čas a chuť zajít si na driving nebo cvičná hřiště v Praze a okolí, dejte vědět. Green card sice mám, ale na hřiště si zatím moc netroufám :oops:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Golf

Příspěvekod Pistacik » 18 bře. 2009, 16:13

Fanda je fanda... :lol:
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Golf

Příspěvekod Scalex » 18 bře. 2009, 16:41

Já jsem jednou tak přemýšlel, že bych začal hrát golf. Jenže pak jsem si řekl: Co se mi na tom golfu líbí nejvíc? A odpověděl jsem si: Kouření dýmky a ježdění golfovým vozíčkem. Takže kouřím dýmku, občas si zajdu na Matějskou na autodrom, akorát nevím, jestli si můžu říkat golfista...
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Golf

Příspěvekod Copatej » 18 bře. 2009, 17:06

Fénix píše:...Jsou tady nějací fandové této hry/sportu...


Fanda tedy nejsem, ale můžu tě naučit písničku René,já a Rudolf... :D A ty švestky pak spolu taky můžeme vypít :wink:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Golf

Příspěvekod šnek » 18 bře. 2009, 18:33

Taky jsem spíše na ty švestky. :ok:
Uživatelský avatar
šnek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1757
Věk: 52
Registrován: 29 dub. 2008, 16:24
Bydliště: České Budějovice/Veselí n. Luž.

Re: Golf

Příspěvekod Fanys » 18 bře. 2009, 18:39

Na golf je nejlépe chodit ve všední den dopoledne, protože to manageři musí pracovat a trénují jen jejich mladé ženušky.
Na hřiště to mám 15 minut (lázeňskou chůzí 25), ale letos jsem ze zdravotních důvodů pozastavil členství. Zelenou kartu nemám, protože být 5 hodin na hřišti je na mne moc. Stačí mi tak hodinka, dvě na cvičném greenu a odpálit košík či dva.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Golf

Příspěvekod Drnda » 19 bře. 2009, 08:46

Golf si schovávám na časy, kdy už neudýchám jiné v tuto chvíli pro mě fyzicky zajímavější sporty. Až ten čas nastane, rád s Tebou zajdu ale na nejbližší desetiletku to zrovna neplánuju (i když ty švestky jak psal Míra by stály za hřích) :smoke1:
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Re: Golf

Příspěvekod Loki » 19 bře. 2009, 13:57

Na golf mne pozvala jednou kamarádka a nějak jsem mu nepřišel na chuť. :roll: Pomalé, rozvláčné, příliš mnoho pravidel a z některých týpků na greenu mi naskakovaly pupínky.... :roll: Ani ta fajfka mi tam nechutnala, jelikož a protože jsem tam byl nějak nervózní z těch horních deseti tisíc.... :roll:
Uživatelský avatar
Loki
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 239
Věk: 62
Registrován: 22 úno. 2009, 20:17
Bydliště: hlavní město piva

Re: Golf

Příspěvekod Mack » 19 bře. 2009, 19:18

hoši, neodsuzovat, musíte to umět prodat , když se mluví někde o golfu alespoň jmenujte komukoli jakýkoli grýn...o případném handycapu mlžit...
čím vyšší sešlost, tak se zmínit a všichni budou vědět, že jsem prostě IN... a všichni ! ti umětelové rozproudí řeč, jak je to geniální odreagování od všech přízemních starostí....

dle mne, to už je lepší třeba bouling, člověk se zapotí víc a nestojí to těžký balík jako u golfu.....

ale, kdo chce s vlky výti, musí s nimi býti ... a vo tom to je... :lol:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Golf

Příspěvekod Krhút » 19 bře. 2009, 21:39

Máme tady kousek od nás jeden nejmenovaný golfový klub samozřejmě s hřištěm . Protože náš šéf je členem klubu , tak jsme tam zapojovali krom jiného elektroventily zavlažovacího systému , zabezpečení v klubových místnostech a tak. Párkrát jsem si tam všiml chlapíka - něco přes 50 . Nikdy jsem ho neviděl odpálit jediný míček , ale pořád vyprávěl všem , kteří včas neutekli něco o sedmičce na Karlštejně . Čímž vlastně potvrzuji již napsané. :puffy:
Jako sport je to asi fajn , když je člověk nadšeným golfistou , tak ho to určitě baví . Bohužel je to zrovna teď jak píše Mack v kursu , takže se na to nabalila spousta honičů módy . Když jsem viděl tu společnost , která se na to nabalila tady , tak si říkám , že ve svém volnu je prostě vidět nemusím.
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Re: Golf

Příspěvekod jcp » 20 bře. 2009, 07:43

Jessr, u nás v Poděbradech má golf dost dlouhou tradici .. ještě z dob hluboký totality .. jako hra by se mi to i docela líbilo ale když si vezmu ty týpky co tam choděj' exhibovat aby bylo vidět že patřej' do horních 10000 a jsou in .. :mrgreen: .. tak se radši seberu, vezmu maskáče a jedu do lesa na houby :smoke1:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Golf

Příspěvekod Jtt » 20 bře. 2009, 08:28

Golf jsem chtěl vždycky vyzkoušet. Nemám potřebu někde exhibovat, tak jak to popisuje jcp. Ale strašně rád bych vyzkoušel, co to obnáší a zjistil co na tom ty lidi viděj. Pokud se u nás v Ostravě realizuje tohle:

image_id: 5882image_id: 5881

Tak si ten sport pro horních deset tisíc snad někdy i zkusím.
Jtt
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2006, 13:32
Bydliště: Ostrava

Re: Golf

Příspěvekod Fénix » 20 bře. 2009, 09:14

Právě protože je teď v módě, není už to sport jen pro horních 10k. Existuje např. klub pro "chudé studenty" kde se dá pořídit vše od rychlokurzu po zelenou kartu za pár tisíc http://vsgolf.cz/cenik.html
Samozřejmě že na golf chodí spousta lidí machrovat... ale brzy přestanou, protože je to jakožte OPRAVDU náročná hra/sport a kdo jednou vyleze na hřiště, odkope se včetně celého charakteru... a že to neumí a chodí tam kvůli stylu poznáte za 1 minutu.

Každopádně je to výborný odpočinek pro oči i duši, na čerstvém vzduchu... a i když to není Old spice men´s challenge, tak ono obejít 18jamkové hřiště vyjde na pár kilometrů pochodu s těžkou bagáží na zádech.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Golf

Příspěvekod Pistacik » 20 bře. 2009, 09:36

Za mňa - s golfom skúsenosti nemám, a ani nechcem, pretože - golfové ihriská sú síce krásne, ale - pri ich údržbe sa míňa až príliš veľa vody, používa príliš veľa herbicídov, presticídov a hnojív (kontaminujú sa spodné vody). Výsadbou trávnikov sa zakladajú úžasné monokultúry a redukuje biodiverzita. Myslím, že Jakub by nám o tom vedel dlho rozprávať.
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Golf

Příspěvekod bromden » 20 bře. 2009, 11:20

To mně by golf asi bavil, ale když uvážím svoji legendární neschopnost trefit se tenisovou pálkou do míče, tak v případě malého golgového míčku je ta šance asi ještě o dost menší. Druhá věc co se mi nelíbí je ten příšernej vak. Fajn by bylo, kdyby člověku stačily dvě pálky - odpalovací (dalekonosná) a doklepávací, ale když vidím ty chudáky co vlečou na zádech ruksak s deseti, připadne mi to jako sport spočívající najmě v přenášení těžkého báglu.

Jinak o tom stylu a pozérství - to jsou podle mně jen kecy. Mnohem větší pozérství je póza spočívající v odmítání něčeho "pro horních 10 tisíc" jen z tohoto důvodu, než ten kritizovaný přístup. A vypůjčím si krásný šimiho termín - nějaký ten "styloblb" se najde v každém sportu, takže to by mi asi vadilo ze všeho nejmíň. Navíc kdo si rád trochu nezamachruje, když může (a kdo říká že ne tak kecá :-)).
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků