Břitvy, holení

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod basa333 » 18 čer. 2009, 11:20

jak říkám, nikdy jsem to s břitvou nezkoušel. kvůli nějakému stylu na to kašlu, zkusil bych to jen tehdy, pokud by se toho někdo zastával jako lepšího řešení, než je žiletka (zatím ten pocit nemám).
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Artifex » 18 čer. 2009, 11:25

Omyl, s břitvou dobře udržovanou zvládneš se oholit lépe než s mach 3 turbo, stejně rychle a kvalitně a nepořezal jsem se s ní už x-let. A mně příjemnější přijde právě na obsluhu břitva, 10 tahy ji obtháhneš a holí jako čerstvě koupená žiletka z výroby (podotýkám z výroby, když někde půlrok leží na prodejně tak ostří ustupuje, železo je materiál jako každý jiný a "teče", tedy se toto ostří v podstatě "roztéká" a současně olamuje jakoukoli manipulací ve skladě, na prodejně a všude na cestě ke spotřebiteli) Když se 10x oholíš břitvou tak už nebudeš chtít zpět, oholení je mnohem hladší než jakoukoli elektrikou či gilletkou, trvá to stejně dlouho (aspoň mně, abych nemluvil za všechny) a vydrží v podstatě do konce života když se k nim člověk nechová jako ke kusu dřeva, to se o jakýchkoli jednorázovkách nedá tvrdit, s mým veletvrdým vousem je po jednom holení gilletka na vyhození, břitvu stačí pouze ošudlat na pásku a holí dál jako by nic.
Uživatelský avatar
Artifex
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 99
Věk: 37
Registrován: 15 čer. 2009, 20:08
Bydliště: Brno

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod basa333 » 18 čer. 2009, 11:27

ty mi dáváš, já to snad budu muset zkusit :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Mack » 18 čer. 2009, 11:33

no já si myslím, že naučit se kvalitně holit břitvou, aby si člověk nepořezal hubu, jistě trvá tak půl roku...
znal jsem jednoho, co to dělal kvůli spořivosti, aby nemusel kupovat žiletky a přesto někdy přišel se šrámem...
tyhle Machy nikoho prostě nepořežou a je to x krát rychlejší... :wink:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Tapinek » 18 čer. 2009, 11:34

Taky jsem o tom premyslel, bo zkusit se ma vsechno. Ale po zvazeni vsech okolnosti jsem toto prozatim odlozil... Prece jenom by to mohla byt posledni vec v mem zivote. ;-) Nevim, zdali bych si stacil vytelefonovat pomoc a pripadne prilozeni skrtidla by taky nemuselo probehnout bez ztraty kyticky. ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Nevill » 18 čer. 2009, 11:36

Žiletku jsem používal než jsem začal nosit vousy, Wilkinson Protector 3D byl dobrý, Mach3 asi nejlepší z toho co jsem zkoušel. Jinak teď už jen zastřihávám vousy tím samým strojkem Philips co mám na vlasy (není to ideální, ale jde to celkem dobře) a na to oholení na krku a na tvářích mi stačí elektrický strojek Braun... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Fénix » 18 čer. 2009, 11:37

Ad Mach 3 - holil jsem se s ním léta a spokojenost, ale ten Fusion je fakt lepší, nekecaj :think: Nezkoušel jsem ty "elektrické", vibrátory ať používají jiní :twisted:
Holicí strojek mám taky - Philips - ale to je pro mě spíš utrpení, navíc na krku mě to prostě neoholí ani za nic.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Artifex » 18 čer. 2009, 11:45

Mack píše:no já si myslím, že naučit se kvalitně holit břitvou, aby si člověk nepořezal hubu, jistě trvá tak půl roku...
znal jsem jednoho, co to dělal kvůli spořivosti, aby nemusel kupovat žiletky a přesto někdy přišel se šrámem...
tyhle Machy nikoho prostě nepořežou a je to x krát rychlejší... :wink:



S tím půlrokem nesouhlasím, stačí si přečíst fórum a můžeš se na to bez obav vrhnout. Já s břitvou začínal dávno před fórem a nikdy jsem se neřízl nijak podstatně, přijde mi že to snad ani nejde, to by člověk musel být naprosto mimo smysly aby táhl ostřím po tváři ne ostřím po směru vousu ale ostřím řezmo...
Uživatelský avatar
Artifex
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 99
Věk: 37
Registrován: 15 čer. 2009, 20:08
Bydliště: Brno

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Panic » 18 čer. 2009, 11:50

Já mám spíše vrozený strach z břitev. Když si vzpomenu na svého dědu, který neváhal vzít do ruky břitvu i přes nepřekonatelný parkinsonův třes v rukou. A to zrcadlo u něj v seknici věčně zachcané od krve. K tomu moje matka do toho s tím svým hrůzyplným ječením, že ho jednou najde podřezaného. Dejte pokoj. Ten chlap musel i lahváče u huby držet dvěma rukama, aby se napil. Takovou mírnější formou holení byl pro něj pak plamen. Děda miloval práci s měkýmy kovy a tak občas startoval benzínovou letlampu. Krom svršků tím zčásti řešil nejen holení, ale též kadeřníka - nechtěně samozřejmě.
Jinak já seču vylkynznem kvatro.
Panic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 78
Registrován: 11 srp. 2008, 10:06

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Loki » 18 čer. 2009, 11:56

No, myslím že kdo neozkoušel břitvu, neví o co přichází ! :) Já ji používám s velkou chutí a najvíc miluju ten rituál mydlení ! Samozřejmě není potíž oškrábat se co nejrychleji nějakou věcí s pěti břity, ale jak říkám, mám rád ten rituál. :smoke1: Přirozeně jsou i dny, kdy z časových důvodů raději použiji žiletku, ale takový je život ! A navíc, od chvíle kdy používám břitvu, se ráno musím uklidnit a uvést do pohody. No jasně, to abych zbytečně nekrvácel. A ono se to tak nějak přenese i do celého dne, kávička víc voní, dýmka lépe hoří, holky jsou hezčí, no prostě to zkuste a uvidíte ! :smoke5:
Uživatelský avatar
Loki
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 239
Věk: 62
Registrován: 22 úno. 2009, 20:17
Bydliště: hlavní město piva

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Milos Cerman » 18 čer. 2009, 11:57

Ještě z doby, kdy jsem se holil vím, že dobrá břitva nemá konkurenci.
Ale holit se můžeš i jinak : image_id: 6345
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Artifex » 18 čer. 2009, 12:03

Miloš, Loki: Pánové, mluvíte mi z duše a to naprosto
Miloš: Pěkný úryvek, bohužel z technického hlediska možný ale ne nadlouho. břitva má dutý výbrus aby při obtahování zůstávala stále ostrá, kopí či harpuna mají rovný výbrus stejně jako nůž, tedy, já se svými noži klidně oholím ale když to budu dělati dlouho, ostří ustoupí a nepůjde již naostřit jinak než na kameni a častým broušením na kameni si budu znehodnocovat nůž.
Uživatelský avatar
Artifex
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 99
Věk: 37
Registrován: 15 čer. 2009, 20:08
Bydliště: Brno

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Jack.Grave » 18 čer. 2009, 12:51

bromden píše:Břitva je anachronismus. Moderní žiletky ji překonávají ve všech ohledech, nemůžeš se říznout, a je to rychlejší, příjemnější, a hlavně mnohem lepší oholení. Jako sběratelský předmět proč ne, ale holit se tím může snad jen nějaký styloblb.

Bromdene v tomhle stebou nesouhlasím. Anachronismus možná ano. Překonáním moderními ''hrabičkami'' ani bych neřekl, nemožnost pořezání je diskutabilní, rychlost oholení neznamená důkladnost. O kvalitu holení břitvou a hrabičkami, se kloním k břitvě (a to se holím dost nerad). A na nějakej styl na to kašlu.
Výhodou břitvy je na příklad je že se neucpává bordelem z obličeje( směs vousů, mýdla a odumřelých kožních buněk), takže žádné klepání o o kraj umyvadla :wink: stačí jen opláchnout.
Holit břitvou se strochou cviku naučí každej, říznul sem se snad jenom jednou, holíce v práci jsa vyrušen kolegyní tak sem se porchově seknul. Stačí dodržet pár jednoduchejch zásad úhel ostří cca 30 stupňů k tváři, nespěchat a poprvé neholit proti srsti( kouše to a roste risiko úrazu), neholit se v kocovině nebo těžké námaze klepou se ruce. A načátek mít na kritická místa připravenou žiletku( horní ret-nosoretní žlábek, pod dolním rtem, hrana spodní čelisti).
A velkou výhodou je že vaše drahé polovičky nebudou mít tendence půjčovat si vaše holící náčiní.
Pokud se někdo hodláte v budoucnu holit břitvou,zapoměňte na mýdla ve spreji s břitvou se špatně snáší( nevim čim to, ale leptají uhlíkovou ocel). Kupte si barbuse či nějaké podobné mýdlo v kelímku, alespoň trochu kvalitní štetku na holení(nejlepší je z jezevce), kamenec a směle do toho.
Naposledy upravil Jack.Grave dne 18 čer. 2009, 13:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1118
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Mack » 18 čer. 2009, 13:02

:arrow: Jack.Grave
v tom výčtu propriet jsi zapomněl jednu důležitou - KAMENEC ! :lol:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Břitvy, holení

Příspěvekod Jack.Grave » 18 čer. 2009, 13:15

:arrow: Mack díky, doplním. On kamenec se v drogeriích dost blbě hledá(většinou ho nemají) zatím sem ho našel v jednom nejmenovaném řetězci velkodrogerií původem z germánie. Osobně kamenec nepoužívám, drobné krvácení zastavuju ručníkem namočeným do horké vody,nebo tolpapem.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1118
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků